Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

2 hours ago, Ne sam Safete said:

Koliko se sjećam Affleck i Damon su odbijali prodati scenario za Good Will Hunting dok ne dobiju (glavne) uloge u filmu ... karijere koje su napravili poslije toga dovoljno govore jesu li bili u pravu.

 

Meni je inače mladji Affleck mnogo bolji glumac.

Damon je dosta bolji glumac od Afleka. Na pocetku karijere je bas obecavao, imao je nekoliko odlicnih uloga, ali kasnije je poceo da prihvata bezveze uloge i totalno se izgubio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Damon je dosta bolji glumac od Afleka. Na pocetku karijere je bas obecavao, imao je nekoliko odlicnih uloga, ali kasnije je poceo da prihvata bezveze uloge i totalno se izgubio.

 

Zanimljivo, ja sa druge strane ne mogu da vidim da je mogao da ima znacajno bolju karijeru od trenutne. Jasno ko dan da je izabrao pare pre glumacke karijere, ali ne vidim da je on mogao kao glumac da napravi metamorfozu nakon pocetnog uspeha i da bude vise od karakternog glumca. Nije kod njega posvecenost i priprema za ulogu na najvisem nivou, da jeste izabrao bi glumacku karijeru bez ikvakvog razmisljanja. Nisam primetio kod njega da je bas zagrizao za glumu, to mu fali da bi bio visa klasa i dobitnik barem jednog Oskara. Meni se cini da je dobre odluke kod biranja uloga donosio kada pogledas dobre filmove u kojima je glumio, skoro pa optimalne. Verovatno je napravio par losih procena pa nije uleteo u dobre projekte. Kada glumci prihvataju uloge u filmovima koji ne obecavaju, ili imaju licne razloge i to su pare najcesce ili im nista bolje nije ponudjeno ili cine nekom uslugu. 

 

Btw, ova scena ''Iron Man'' je bila njegova ideja koju su scenaristi prihvatili. Ne moram da pricam koliko ta scena odstupa od knjige. 

 

 

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Tu nema spora, odlican je u GWH i na tom talasu je jahao u pocetku. Nekako nije uspeo da taj pocetni kapiral da materijalizuje najbolje i da se probije, pa su uslediili Ocean's Eleven i Bourne Identity pa mu je karijera otisla u drugom pravcu. Nisu ga privlacili drugi projekti tj nije bilo imena koja bi njega privukla. Nije bilo uloge koja bi zadovoljila njegov apetit. On mi svakako deluje kao tip koji bi dobro promislio i da u toj fazi karijere nije gledao iskljucivo lovu i da je vagao izmedju vise stvari. Nije da je batalio ozbiljnu glumu, pojavljivao se u filmovima koji konkurisu za Oskara .Neki balans je postojao, zeleo je da ga publika pamti po nekim ulogama a i da ima Oskara. Po potezima koje je povukao, prvo je mislio da se probije kod sire publike, a posle da pokusa da dodje do Oskara. Nije jedini koji je tim putem krenuo. Bejl je recimo uspeo u tome. Takvi veliki projekti otvaraju puno vrata. Prajm glumaca pocinje nakon 35te, kad su mladji vise biraju uloge za svoju samopromociju i da steknu siru fan bazu.

Edited by Ta'veren
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Ne znam, meni je Damon stvarno odlican kao Will Hunting. Ubrzo potom dobre uloge u Rounders, Mr.Ripley. Tih godina je svakako vazio za talentovanog glumca. Posle toga je generalno igrao u nekim bezveznim filmovima, ali ocigledno da je za te uloge dobijao dobar novac. 

Nije ba[ sve bilo bezveze- Departed, Good Shepard, Dogma ...

Link to comment
Share on other sites

Kako ga opisaste ko da je ovih zadnjih godina snimao filmove Steven Segal kvalitete... imam osjecaj da od svakog glumca ocekujete performanse Daniel Day Lewisa  a da bira projekte u kojima ce glumiti kao da je Leo DiCaprio... sa takvim kriterijima onda samo 1-2 filma godisnje treba pogledati...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

You don't know Jack(2010)

https://m.imdb.com/title/tt1132623/

 

Biografska drama o poznatom doktoru Jacku Kevorkianu. Al Pacino izvrsno glumi tvrdoglavog i cudnovatog doktora koji naijskrenije vjeruje u svoje principe rada, odnosno smatra da je eutanazija pravo koje svaki teski bolesnik moze da ostvari. Iako film vecinom zastupa stavove doktora Kevorkiana, nije jednostran i prikazuje drugu stranu medalje. Tako da se gledalac dovodi u situaciju da sam formira misljenje o ovoj temi. Odlican i vrlo zanimljiv film.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Variola Vera (1982)

 

Klasik Gorana Markovića koji ipak nije kod mene nije ostavio naročit utisak. Film je zanimljiv i dinamičan ali nekako linearan i bez x faktora. 6/10

 

 

Bird Box (2018)

 

Ja izgleda ne mogu bez filmova o epidemijama. I ovo je zabavan i dinamičan film, međutim bez koherentnih objašnjenja i sa dosta mlakom završnicom. Susanne Bier je radila mnogo bolje filmove od ovog (npr After the wedding ili Things we lost in the fire). Nije ovo loš film ali me nije impresionirao rešenjima. 6/10

Link to comment
Share on other sites

Meni je Bird Box do jaja i pored određenih manjkavosti. Obožavam te survival post-apokaliptične filmove poput The Road, A Quiet Place, The Happening, I am Legend, The Silence, Train To Busan, Extinction (onaj iz 2015) i sl.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

Sinoc listam kanale i na superstar-u taman počeo Za šaku dolara. Reko ovo se ne propušta. Završio se i istog momenta izbacuju najavu za ono što sledi :classic_smile: Za dolar više pa Dobar, loš, zao, ostadoh ja budan jutros do 7 :lol_2: Žena se budi a ja taman ugasio tv, kaže ooo i ti si budan, šta će to biti da si ti poranio, hoćeš kafu? Reko neću, laku noć :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...