Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Htela sam da gledam ovaj Kostnerov novi film kad ono nije više na repertoaru, držali ga nedelju dana i to jednu projekciju dnevno :krstipd4: zar tako loše prolazi po bioskopima?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hit Man (2023)

 

The fuck...

 

Nije toliko losa voznja bila, bilo je na momente dobrih razmena i solidnih linija, ne moze se reci da je dosadan. Ok, Adria izgleda kao boginja, nothing new here, ali brate, sta se htelo sa onakvim epilogom? Glorifikacija nekog najgoreg sa-dna-kace makijavelizma ili sta... Film nije ni izbliza u tako ridiculous tonu da bi to proslo kao tek neki komican, dosetljiv nacin da se okonca radnja. Jednako tako nije ni obrada tipa Breaking Bad sa jasnom akcija-posledica strukturom u kojoj nijednog trenutka nema pokusaja da se nesto sto je objektivno tesko, ruzno, kriminalno i lose prikaze kao sasvim lightearted, cak i kul. Ozbiljan wtf momenat, jedan od jacih poslednjih godina...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juce imala vremena da odgledam "The Accountant" ponovo. Ben Afleck nije generalno moj izbor, ali prica je dobra, ali casting .... ja sam bias za Aflecka, jednostavno ga ne volim kao glumca, ali sta su mislili da stave Anu Kendrick u ulogu nasuprot njim? Dosta rupa u scenariju, tipa znao je on gde mu je brat ali nije znao da ce naici na njega.

Bernthal standardno igra dobro negativca u supporting role, nedavno sam gledala i Short Caller gde je jednako ok, JK Simmons fenomenalan, kao I uvek.

Uglavnom ne verujem kombinaciji Kendrick-afleck, ne kupujem da je Bernthal brat Aflecku, I imam problem sa nekoliko rupa u scenariju koje nisu objasnjene. Ali prica da je bolje izvedena, je fenomenalna.

Mogu reci da je scenario dobar, film bi bio bolji da je casting malo drugaciji. 

Link to comment
Share on other sites

Amsterdam, film iz 2022, sjajna ekipa, prica za 10 po aktuelnosti, snazna poruka, mozda za nijansu i za par kadrova manje na kraju  ali da ne cepidlacim, nepravedno prilicno slabo ocenjen od strane publike, marim ja, meni je bas prijao:

 

Link to comment
Share on other sites

The Bikeriders

Trebalo bi procesuirati idiote koji su uspeli da naprave ovakvo govno od prilično dobrog scenarija.

Ostin Batler se trudio ali čak i Čarli Hanam više liči na kul bajkera od njega.

Hardi ponovo igra istog mutavog lika iz velike većine njegovih uloga.

Ipak pobedila je glavna glumica, izvesna Jodie Comer. Strašno.

Sad vidim da je režiser Džef Nikols, čovek koji je pisao scenarije za Mud i Take Shelter!?

Sad mi je jasnije. Scenarista koji je umislio da može da režira.

Link to comment
Share on other sites

Napokon pogledah na preporuku John Wick-a(prva tri dela)-i mogu da kažem da sam duboko razočaran.Prosto ne mogu da vidim šta je to kvalitetno u ovim filmovima.Svakako ne glavni protagonista,koji nikada i nije bio vrhunski glumac,iako je gotivan lik.Ova uloga me podseća na Drakulu.Baš loša gluma ako izuzmemo borilačke scene.

5/10

Ova druga preporuka je bila mnogo bolja.Fallen(1998)-sve što bih rekao bilo bi suvišno.Najbolje je da ne znate ništa o radnji.Jedino bih ga opisao kao klasičan dobar film iz 90-ih 🙂

7/10

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Knipex said:

Bruka dobar film. Gledao sam ga 2 puta u celosti i nekoliko puta parcijalno.

Sve super ali film mi je upropastio pesmu Time is on my side, otada mi je totalno jeziva i nema povratka :default_sofa:

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

eh sad me puce nostalgija ka 90im, poslednjoj deceniji zivota beogradskih bioskopa


petparacke price, 4 sobe, vrelina, dezurni krivci, desperado, dzeki braun, fallen, dark city, sedam, djavolov advokat, umri muski 3, osecaj gospodjice smile za sneg, sosenk, engleski pacijent, dobri vil hanting itd - skoro za svaki film se dobro secam s kim i u kojem bioskopu sam gledao

 

vreme bas nije bilo na strani klasicnih bioskopa

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam skoro sve beogradske bioskope obišla tada, non stop smo zvali radio stanice za poklon karte :classic_biggrin: sad se setih, na Dvesta dvojci je bilo kao da se odgovori na neko pitanje za karte, naravno dosta je bilo da zovneš a pitanje formalnost. Meni je bilo za koji film je Tarantino dobio Zlatnu palmu, rekla sam Petparačke priče a Špiček tvrdi ne, nego Od sumraka do svitanja, i onda mi kao suflira da ponovim za njim "tačan" odgovor :classic_laugh:

Rekla bih da je više danas problem u filmovima nego u bioskopima. Sad kad se setim, skoro svake nedelje je bilo nečeg zanimljivog, a sad mesecima ne mogu da nađem nešto da mi se gleda, sve neki horori i animacije.

Još tada i nismo bili svesni koliku sreću imamo u pogledu izbora, mislili smo da je to normalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je više do bioskopa iskreno, mnogo bioskopa pušta samo skroz mejnstrim filmove a onda postoje mesta kao Akademija 28 gde puštaju totalno indie filmove. Nema mesta koje pušta ove iz neke sredine koji su generalno najbolji. Jedino kad je FEST ili tako neki događaj

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ima tu svega po malo, sve ono sto sam pobrojao su mejnstrim filmovi, prosto se danas drugaciji filmovi snimaju

 

ja imam problem sa ovim danasnjim sinepleksima koji mozda nije racionalan, jos od takvuda kao pretece kad sam se upoznao s tim konceptom i nikad nisam uspeo da ga svarim, konceptom gde ljudi dodju, stoje ispred na ulici, gledaju postere i na osnovu postera smisle sta ce da gledaju
+ srkanje, zvakanje, grickanje kojeg je ranije ipak bilo manje
+ totalno odsustvo paznje, ulazenje, izlazenje tokom filma, telefoni

 

imaju doduse moderni bioskopi jednu veliku prednost, ne moram bradu da uglavljujem izmedju kolena :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, woolgatherer said:

konceptom gde ljudi dodju, stoje ispred na ulici, gledaju postere i na osnovu postera smisle sta ce da gledaju

Ovo mi dosad nikad nije palo na pamet da postoji kod nas :classic_biggrin: verovatno zato što ne mogu da zamislim da idem u bioskop tek tako, da bih išla u bioskop, vreme može da se gubi i na bolje načine nego što je gledanje filma koji ti se nije ni gledao. A u ono vreme pre potopa, pardon pre interneta, poster je uz trejler i bio najlakši način da saznaš nešto o filmu, pogotovo ako ne pratiš redovno medije i reklame.

S jedne strane ne mislim da je to loš koncept sam po sebi, jer tako nešto i održava bioskope u životu, kad ljudi steknu naviku da idu manje-više redovno, da se oslanjaju na publiku kao što sam ja propali bi odavno :classic_biggrin: s druge strane sama logistika toga da ti odabereš unapred bioskop a ne film i da si onda na licu mesta osuđen na repertoar i satnicu tog određenog bioskopa totalno mi nepraktično izgleda. Nisam dosad nikad o tome razmišljala, niko od meni poznatih ljudi tako ne rezonuje :classic_unsure: s izuzetkom naravno kad imaš sitnu decu pa ih vodiš vikendom u bioskop, ali tu bar izbora uvek ima.

Link to comment
Share on other sites

Juče naleteh na City of God (2002), brazilski film o bandama u favelama. Skontao sam da sam film gledao par puta ali nikad od početka tako da sam misilio da gledam nešto novo 🙂 . U neku ruke brazilske "Rane" sa radnjom u 60-im. Prilično brz tempo, radnja je malo deja vu, no obzirom da je po istinitom događaju svaka pohvala i preporuka za ovaj film.

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao i ja Godzilla:Minus One.
Zaista ne bih imao šta dodati na Frensov osvrt na ovaj film (prethodna stranica topika). Dobio sam malo drugačije,ali i dalje kvalitetne efekte,ali i mnogo više. Film obiluje i mnogim simbolikama i alegorijama koje su takođe pogođene.

Meni je ovo 8/10 film.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sad u modu da pogledam sve filmove Tarantina. Prvi koji sam propustio je Đango. Pogledah ga pre par dana i dobar, standardan film by Tarantino. Kristof Valc je maestralan, defintivno ću morati da se pozabavim da vidim neke njegove filmove pre nego što je postao svetski poznat.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Ja sam sad u modu da pogledam sve filmove Tarantina. Prvi koji sam propustio je Đango. Pogledah ga pre par dana i dobar, standardan film by Tarantino. Kristof Valc je maestralan, defintivno ću morati da se pozabavim da vidim neke njegove filmove pre nego što je postao svetski poznat.

 

Ja sam isto hteo pre 10ak godina da pogledam starije filmove gospodina i on pre Inglorious Basterds bukvalno samo glupe filmove za TV snimao po Austriji i Nemačkoj. Ima 0 dobrih uloga pre Tarantina

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Kristof Valc je kao što ste napisali bio televizijski glumac bez nekog uspeha.

Patio je od depresije,bivša žena ga je savetovala da odustane od glume,pa je usledio razvod zbog njegovih problema.

Tarantino se mučio da nadje lika koji će glumiti Hansa Landu.Prvi izbor mu je bio Leo Di Kaprio,ali ipak se odlučio da ulogu dobije glumac iz Nemačke.

Valjda nedelju dana pred snimanje se Valc pojavio na audiciji i posle par rečenica Tarantino se oduševio i dao mu ulogu.

Ostalo je istorija,što se kaže.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...