Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Unfrosted_poster.jpg

 

"Unfrosted" (2024)

 

Klasična komedija, prvenac u režiji Džerija Sajnfelda. Zabavna za gledanje. Nije kopija serije nego više podesća na crtane filmove koje je radio sa nekim forama iz serije. Džeri i dalje ne zna da glumi ali to nekako daje još veći šarm njegovim ulogama. U seriji je obrađen "rat" između proizvođača žitarica. Priča je inače bazirana na istinitom događaju, mada su detalji izmenjeni zbog poboljšanja scenarija. Ljubitelji serije će biti zadovoljni da se odmore i nasmeju uz ovaj film jer će prepoznati neke od fora iz serije a ostalima ne znam da li će se svideti. Možda za porodično gledanje sa decom da se ubije 90 minuta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2024 at 8:49 AM, Klotzen said:

Unfrosted_poster.jpg

 

"Unfrosted" (2024)

 

Klasična komedija, prvenac u režiji Džerija Sajnfelda. Zabavna za gledanje. Nije kopija serije nego više podesća na crtane filmove koje je radio sa nekim forama iz serije. Džeri i dalje ne zna da glumi ali to nekako daje još veći šarm njegovim ulogama. U seriji je obrađen "rat" između proizvođača žitarica. Priča je inače bazirana na istinitom događaju, mada su detalji izmenjeni zbog poboljšanja scenarija. Ljubitelji serije će biti zadovoljni da se odmore i nasmeju uz ovaj film jer će prepoznati neke od fora iz serije a ostalima ne znam da li će se svideti. Možda za porodično gledanje sa decom da se ubije 90 minuta.

Gledao bih ali ne mogu da podnesem Amy Schumer

Link to comment
Share on other sites

Ona je sporedna uloga, ne verujem da je ima više od 10 minuta kada se saberu svi kadrovi. Glavna uloga je Džeri, Jim Guffigan i Melissa McCarthy su da tako kažem prve sporedne uloge. Ostali su svi na par minuta. Naravno gomila poznatih likova se pojavljuje kao što su Hju Grant, Kristijan Slejter, Piter Dinklejdž, Bil Bur i Piter Vorburton. Ne verujem da su se nešto oparili, pre će biti da su hteli da budu u Džerijevom filmu jer je atmosfera tu sigurno bila vrhunska dok se snimalo 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dobro veče,
George Miller je isporučio još jedan spektakularan film iz Mad Max serijala. Furiosa je ispunila sva moja očekivanja..a ona su bila velika.

Više o samom filmu uskoro...

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Dakle:
Furiosa: A Mad Max Saga (2024) akcioni/avantura

Teško mi je reći šta je najveći kvalitet filma. Verovatno činjenica da je,iako prikvel Auto-putu Besa,ovo prilično drugačiji film,a sa podjednakim ishodom. Džordž Miler je napravio jedino što je moglo da funkcioniše - da snimi film koji bitno nadopunjuje priču prethodnog,ali da se od njega jasno razlikuje. Ujedno,Furiosa do kraja ruši mit kako prikveli "moraju" biti loši filmovi. Ovaj je fantastičan.

Fury Road je jedna velika jurnjava. Sem doslovce par kratkih pauza,kompletan film predstavlja neprikosnovenu akciju na točkovima. Furiosa je bitno drugačije koncipiran film koji se sastoji od pet celina međusobno povezanih. Akcija je shodno dome izdeljena,a izdvaja se jedna tridesetominutna jurnjava.

Pogledavši film sam razumeo zašto je MIler angažovao Anju Tejlor Džoj kao mlađu Furiosu. Šarliz Teron je bila odlična u istoj ulozi,ali je takva i Anja. Iako je u filmi imala tek nekih trideset rečenica (Miler smatra da dijalozi isuviše usporavaju tempo filma) donela je svoju autentičnu glumu i prilično dala na dubini lika. Definitivno smo dobili novu akcionu heroinu u najavi.
Zvezda filma je ipak Kris Hemsvort koji igra Dementusa - poremećenog lidera horde, pomalo mesijanskog tipa,koji pojavom podseća na rimskog pretorijanskog generala. Dementus je poput nekog realističnog Marvelovog negativca..za odrasle. Tek na samom kraju filma shvatamo motive koji ga pokreću. Ako su motivi uopšte potrebni u beskrupuloznosti Pustoši? Hemsvort je lud ako u nastavku karijere ponovo ne uskoči u neki lik negativca

Top-notch produkcija. Fotografija je zadivljujuća..baš ostavlja bez daha ponovo..ponovo je vrhunsku montažu odradila Milerova supruga Margaret Siksel (dobitnica Oskara za Fury Road). CGI je nešto više korišten,ali i dalje pametno;tako da ne bode oči i ne vređa inteligenciju. Muzika sjajno prati radnju i kreira atmosferu. Zapravo..produkcija me brzo dovela do pitanja: Gde mi živimo,a gde ide svet? Top,top užitak za sva čula

Poseban :Hail:za world-building. I mora se o ovome posebno u par rečenica. Pustoš kao celina i njena utvrđenja/gradovi ponaosob su dimenzija za sebe..ne zaboravljam ni Zeleno mesto. Em su sjajno izgrađeni,em smo ih videli dovoljno da dobijemo detaljniju predstavu o njima..em su tačno nadopunili prostor koji je tu ostao prazan nakon Autoputa Besa. Mislim,dobiti ovakav world-building u ovakvom tipu filma je jednostavno fantazija..ne jedna,već dve jagode na vrhu torte.

Film savršeno funkcioniše i kao prethodnik,ali i kao samostalan uradak. Veliki 'plus' reditelj je dobio time što je pokazao kako serijal odlično funkcioniše i bez protagoniste čije ime i dalje nosi. Max who?

Neverovatno je koliko je kreativne i druge energije ostalo u Džordžu Mileru,a čovek je u osamdesetoj godini života. Na dobrom je putu (Besa) da isporuči jednu od boljih franšiza u svetu filma. Držim snažno stisnute fige da ga zdravlje posluži i da dovrši započeto jer je treći film iz serijala već kompletno napisan. Pa,gospodine Miler,nemojte da čekamo još devet godina. :smiley50:

8.5/10

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Evolve-Featured-Image-54.jpg?w=1024

 

Betrayal (2023)

 

Holandska ww2 Drama. Sudbina holandskog poručnika koji je služio u Nemačkoj vojsci tokom ww2. Vrlo interesantna priča sa meni prilično zbunjujućim krajem no to mu dodaje na mističnosti 🙂 . Gluma ispod proseka. E sad zašto uopšte pišem o ovom filmu. Ovo je film koji je rađen sa budžetom od 300k evra. Peter Nillesen je glavna uloga, on je kopisac scenarija. Meni nepoznat. Većina glumaca su ljudi koji učestvuju u tim imitiranjima bitaka, koji su svi nosili svoje lične uniforme. Iz tog razloga gluma sporednih likova je baš loša. Ono malo glumaca što je učestvovalo je takođe loše odglumilo jer pretpostavljam da je snimano kao španske serije u dva-tri prolaza da se smanje troškovi no kod njih je ipak primetna razlika u kvalitetu glume. Definitivno nije za preporuku osim ako hoćete da vidite kako izgleda solidan niskobudžetaš koji ima i ratne sekvence. Vrlo verovatno da je većina budžeta potrošena na iznajmljivanje kamiona i ratne tehnike iz ww2 perioda.

 

 

a99cede5524447ed2d97fbdfe3de8032.jpg_720

 

Narvik (2022)

 

Ratna drama smeštena u grad Narvik. Pratimo sudbinu mladog coveka koji služi u Norveškoj armiji tokom napada Nemacke na Norvešku 1940 a paralelno sa njim pratimo sudbinu njegove žene, deteta i oca u samom gradu Narviku. Vrlo lepo ispricana prica, brz tempo. Malo iznenadujuci kraj ali razumljiv. Preporuka svima, ima i ratnih scena i drame i trilera, za svakog po nešto.

 

 

Cyborg_(film).jpg

 

Cyborgs (2017)

 

Ukrajinski ratni film o borbama na Donjeckom aerodromu. Film ima brz tempo, glumci su ok. Uopšteno me nije nešto impresionirao, postoji dokumentarac o ovim borbama za aerodrom koje su bile ekstra teške i mislim da je taj dokumentarac uradio bolji posao da docara atmosferu i težinu borbi. Film je nekako olako raden cisto da se obeleži taj dogadaj malo me podsetio na ruski Staljingrad u smislu da je proćerdana jedna dobra tema na skroman film. Iskreno nije za preporuku ali ko voli čistokrvne ratne filmove ovaj je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...