Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

Aba liga nije jos izbacila snimak utakmice na zvanicnom kanalu, ali bas bih voleo da mi neko potvrdi. 

 

Smo opet poslednju cetvrtinu poceli sa duom Bircevic - Jankovic na 4 i 5?

 

Nadam se da je Trinki skontao da je to prilicno destruktivna kombinacija. Mora sa Bircom igrati Mozli, jer Janker ne moze pokrpiti rupa koje Birca napravi. 

Edited by greenenvy
Link to comment
Share on other sites

Birča Janković je čak malo manje tragična kombinacija, nego li Novica i Janker. Ova druga može da ostvari skok samo slučajno. 

Potpisujem da povremeno, kada je Tomas na klupi, čak vidim i Mekadu-Mozli duo zajedno na parketu, samo da kontrolišemo skok.

 

Ne znam podatak koliko smo juče primili poena iz drugih napada, ali uveren sam da je taj podatak kriminalan.

 

Ali nije to samo do primljenih poena iz drugog napada, nego što onda ostajemo bez mogućnosti za tranziciju, koja je jedini konstantni aspekt igre ove ekipe. I to je ogroman problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alex_Serbia said:

Ni ne znam koliko su nam poena dali sinoc nakon nase odbojke na def. skoku. Umesto da hvatamo loptu sa obe ruke.

 

Makar u 2-3 navrata su se nasi sudarili posle pomenute odbojke, lopta ode njima i upada nam trojka.

 

Pa tu se vraćamo na iste krivce. Novica se toliko brzo umori, da i kada mu ide lopta pravo u ruke, on gleda da je samo ćušne nekome.

 

Kod Jankovića je druga priča, njegove ruke su, što stari treneri kažu, drške od metle. Čak i kada ihvati loptu, nije sigurno da je neće ispustiti.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jakob Aman said:

Makadu koliko vidim može i na 4. Tako da petorka sa njim i Mozlijem je vrlo moguća. 

 

Ja to priželjkujem, najiskrenije, pa makar u kratkom sekvencama. Ni sa Tomasom nemamo ne znam kakav spejsing, a ovako bismo mogli da imamo baš ozbiljnu zaštitu obruča i skok.

 

Olimpija je juče od 30 promašaja, uhvatila 11 ofanzivnih skokova. To je baš sramotan podatak.

Link to comment
Share on other sites

Po odbrani i intenzitetu, ova ekipa i lici malo na one Duletove nekad, ali ono po cemu se drasticno razlikujemo je ta kontrola skoka. Iz tih godina, bili smo uvek top 5 ekipa Evrolige po skoku i bas bas retko nas je neko nadskakao.

 

Ovde je to nazalost prilicno cesta pojava, a kao sto je vec napisano, hrpu poena primamo iz drugih napada i ubija nam tranziciju. 

 

McAdoo je 206 i ima prilicno duge ruke, tako da se nadam da ce doprineti tome. 

 

Eh da nam je sad jedan Sy umesto Peinersa, pa da i on odigra koji minut i pomogne u kontroli skoka. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ne znam, meni na ovu ekipu vise nedostaje Landale. Bilo kako bilo, meni je jezivo zamisliti na sta bi licio napad sa njima dvojicom i Jaramazom/Gordicem zajedno na parketu. Nemoguce je trcati toliko dobro da bi se to isplatilo na bilo kakve duze sekvence. Neki specijal do minuta tops.

 

Eh, pa naravno da ih nećeš staviti sa najgorim šutevima u postavu, tu jedino dolazi u obzir neka Volden, Pejdž i recimo Reding kombinacija.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SteveFrancis#3 said:

 

Evo ja zamisljam kako bi ta petorka resavala zonu i mrste mi se vjedje junacke

 

Evo menjam jučerašnjih 20 poena iz drugih napada Olimpije, za malo mučenja protiv zone. 

Takođe, mislim da bi def skok za ekipu koja stoji u toj zoni, bio baš solidan izazov, protiv ove dvojice.

 

Naš spejsing je svakako loš. Zagorac na krilu ima 26% šuta za tri, Tomas ima 10 pogođenih trojki na 19 tekmi, uz 24%, Birča kao streč četvorka kojoj je to najbolja strana, ima 33%. 

 

Mekadu je u Torinu imao, na malom uzorku naravno, 36% za tri (8 od 22). Ne mislim da se ovo može nešto koristiti, ali što da ne probati, ni Lendejl nije šutirao trojke pre nas.

 

Hoću da kažem, tu smo loši, pa smo loši. Ajde da probamo bar neke druge elemente da popravimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, realno *w said:

Eh, pa naravno da ih nećeš staviti sa najgorim šutevima u postavu, tu jedino dolazi u obzir neka Volden, Pejdž i recimo Reding kombinacija.

USA Partizan.   :classic_biggrin: Da, znam da Dženifer Pejdž ima domaći pasoš.

 

Baš sam tokom meča sa Virtusom razmišljao kako bi izgledalo probati sa tom kombinacijom u spoljnoj liniji. Ne bi me iznenadilo ni da se to sprema za kasniji deo sezone, kad se Reding još malo prilagodi. Inače, nije mi se baš dojmio protiv Olivite, ali jedan meč ništa ne znači.

 

Što se tiče te odbojke kod skoka, samo po sebi to mi nije problem niti čudno, pošto su nam skakači takvi kakvi jesu. Međutim, tu mi je veći problem što tada ne uigravamo da se lopta ciljano ćušne/doda drugima koji pomažu u skoku, nego je samo izbacimo što dalje. OK, i to je bolje nego da primimo direktan koš iz off skoka, ali kao da nema kolektivnog pristupa skoku. Što reče kolega iznad, Dule je dosta pažnje posvećivao tome i prilagođavao način na koji se skače tipu igrača koji poseduje. Sad smo skenirani, svi znaju da nam je to slabos', nije ni čudo da redovno protivnici imaju drugi napad protiv nas.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...