Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

3 hours ago, Knipex 4 Laki said:

Lazić je juče odigrao vrhunsku utakmicu. Nijedna jedina greška a vratio se posle bolesti. 100% šut iz igre i sa bacanja, 2/2 za 3, 2/2 za 2 i 2/2 za 1, ukupno 12 poena. Jako bitni poeni iz ulaza kada se igralo poen za poen i kada je isticalo vreme za napad. O odbrani da ne pričamo. Ako impliciraš da je Dobrić trebao da dobije više minuta na konto Lazića nakon ovakve utakmice Lazića onda debelo grešiš.

 

 

 

 

Ne impliciram, samo komentarišem da je juče sve pogađao, ali da i juče i generalno ima veliku minutažu. Kada bi često igrao kao juče, uhlebio bi se i negde preko. 

Edited by Ulicni basketas Laki
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Lazic pogadja cele sezone. Ubedjen sam da ima 40% za tri na nivou sezone.Ovo mu je nakon onih godina sa Radonjicem najbolja sezona.

Dobric je juce sa razlogom klupiran, bio je najgori u spoljnoj liniji.

 

 

nek me isprati neko ako grešim, ali ovo je retko pismena utakmica Branka Lazića ove sezone.  Dve ovakve nije imao sigurno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milos 3.14 said:

Lazic pogadja cele sezone. Ubedjen sam da ima 40% za tri na nivou sezone.Ovo mu je nakon onih godina sa Radonjicem najbolja sezona.

Dobric je juce sa razlogom klupiran, bio je najgori u spoljnoj liniji.

45% u Aba ligi

25% u EL

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

 

nek me isprati neko ako grešim, ali ovo je retko pismena utakmica Branka Lazića ove sezone.  Dve ovakve nije imao sigurno.

Zicla ima 13/14 za 2 i 14/15 bacanja u Aba, trojke 15/33, 45 posto. Dobro sutira i ne ide dalje od opanaka, ali mi je i dalje mrzan nakon svega sa Filipom.

Edited by Cavani
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lazić je juče odigrao izvanredno napadački za svoje standarde. Naravno, ovakve utakmice su ipak za njega anomalija. Treba naći pravi balans između njega i Dobrića. Dobrić ima veći napadački potencijal ali je zujalica i više agresivan nego učinkovit defanzivac, nema on šta da traži protiv EL plejmejkera pa i ovih višeg EC nivoa. 

 

Baron nas je sinoć izvukao, a verovatno bi bilo i lakše prelomljeno da ga Šako nije zaboravio na klupi u II četvrtini. Davidovac i MJK zaslužuju pohvale. Seks novac može da odigra i katastrofalno ali ja sam nekako uvek spokojniji kad je on na parketu jer znam da sa njim imamo dodatni vic u napadu, a ionako smo deficitarni sa igračima te veštine. U odbrani ide od sjaja do očaja.

 

Kako nas je Partizan juče izbušio preko pika kad ga brane Štimac i Ojo to je za prepričavanje i besomučno eksploatisanje. 

 

I daj više, nek se pokrene pitanje oko Kuzmića. Ovako imamo iluziju da imamo igrača, a on igra uvek 5 minuta na početku i to je to. 

 

Gist na 4 izgleda komično do te mere da baca airball iz spot up šuta za 3 sam kao duh. Kad se setim nekog upisa sa starta sezone, ne mogu da se setim ko je predlagao da on češće treba da šutira za 3. LOL. 

 

Ono što mene najviše raduje iz utakmice, pored jelte pobede, je što smo dobili uprkos lošem Brownu. Nisam video to kao moguć scenario.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Trenutno me najvise brinu status Stratosa i guranje Gista na 4.

 

Iskusni rutiner poput Stratosa je jako potreban za plej of meceve i nije mi jasno kako jos uvijek nije spreman za minute. Sto se tice situacije u reketu, Kuz i Ojo ne sluze nicemu, ne znam koja je fora sa ovim vracanjem Oja iz otpisanih. Gist i Stimac na 5 plus treci centar po zelji al to nije ni bitno, ne znam sta je tu tako komplikovano za Shaka. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stoned Laki21 said:

 

 

nek me isprati neko ako grešim, ali ovo je retko pismena utakmica Branka Lazića ove sezone.  Dve ovakve nije imao sigurno.

Ova je napadacki dobra, ali inace ubaci trojku dve . Sutira sa visokim procentima kada ostane sam u cosku, sa obe strane i igra dobru odbranu. Problem nastaje kad ide preko toga, recimo kao protiv zalgirisa ovde, a i tada to nije njegova volja.

Po meni dobra sezona uzevsi u obzir sve njegove limite.

Edited by Milos 3.14
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Lazić je juče odigrao izvanredno napadački za svoje standarde. Naravno, ovakve utakmice su ipak za njega anomalija. Treba naći pravi balans između njega i Dobrića. Dobrić ima veći napadački potencijal ali je zujalica i više agresivan nego učinkovit defanzivac, nema on šta da traži protiv EL plejmejkera pa i ovih višeg EC nivoa. 

 

Baron nas je sinoć izvukao, a verovatno bi bilo i lakše prelomljeno da ga Šako nije zaboravio na klupi u II četvrtini. Davidovac i MJK zaslužuju pohvale. Seks novac može da odigra i katastrofalno ali ja sam nekako uvek spokojniji kad je on na parketu jer znam da sa njim imamo dodatni vic u napadu, a ionako smo deficitarni sa igračima te veštine. U odbrani ide od sjaja do očaja.

 

Kako nas je Partizan juče izbušio preko pika kad ga brane Štimac i Ojo to je za prepričavanje i besomučno eksploatisanje. 

 

I daj više, nek se pokrene pitanje oko Kuzmića. Ovako imamo iluziju da imamo igrača, a on igra uvek 5 minuta na početku i to je to. 

 

Gist na 4 izgleda komično do te mere da baca airball iz spot up šuta za 3 sam kao duh. Kad se setim nekog upisa sa starta sezone, ne mogu da se setim ko je predlagao da on češće treba da šutira za 3. LOL. 

 

Ono što mene najviše raduje iz utakmice, pored jelte pobede, je što smo dobili uprkos lošem Brownu. Nisam video to kao moguć scenario.

Da li si sinoc bio u hali ? AKo si bio mogao si videti da je Beron disao na skrge, da je igrao i drugu cetvrtinu, onda ga ne bi verovatno imali u onom periodu kada nas je vratio u mec u 3/4.

Na kraju je Beron igrao 27 minuta, a po pisanju svih on je trebao da guli i 10 minuta u 2/4 iako smo bez njega otisli na plus 13 sa sve Punterom na terenu.

 

Samo on i Lazic su juce imali preko 25 minuta svi ostali manje, ali ajde , valjda je bitniji odmoran igrac na kraju utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba ići u krajnost. Naravno da niko ne treba da igra svih 40 minuta, ali naš penzos često zaboravi igrača na klupi i to nije slučaj samo sa Beronom sinoć. Mene još više od toga izludjuju njegovi šabloni, od kojih ne odustaje. Totalno je nefleksibilan i baš me iznenadila ona small ball petorka na kraju utakmice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li moze da se ocekuje povratak Faye-a u startnih 12.

On je jos igrac Zvezde ....nadam se da ima pravo i nastupa  U ABA .

Ono sto me najvise brine je nasa napadacka igra...

Partizan u svakom derbiju ima skoro uvek cetvoricu koja utrpaju vise od 15 poena......

Mi smo juce srecom imali raspolozenog Berona te smo nekako pobedili.....

Lorenzo mislim da je u maloj krizi......mnogo bolje smo izgledali dok je bio Djenka u petorci.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Da li si sinoc bio u hali ? AKo si bio mogao si videti da je Beron disao na skrge, da je igrao i drugu cetvrtinu, onda ga ne bi verovatno imali u onom periodu kada nas je vratio u mec u 3/4.

Na kraju je Beron igrao 27 minuta, a po pisanju svih on je trebao da guli i 10 minuta u 2/4 iako smo bez njega otisli na plus 13 sa sve Punterom na terenu.

 

Samo on i Lazic su juce imali preko 25 minuta svi ostali manje, ali ajde , valjda je bitniji odmoran igrac na kraju utakmice.

Problem u tvom pisanju ovde je što kod tebe nema sredine nego je sve ili crno ili belo i sklon si preterivanju. Naravno da niko nije mislio da je Beron trebao da igra 10min u 2/4 ali je trebao da igra zadnjih 5min do poluvremena kada bi maksimalno iskoristio odmor. Nakon toga još ukupno 15 minuta u drugom poluvremenu iz nekoliko puta što bi bilo 30 kad se sve sabere. Eto, nije teško razumeti kad se hoće. 

 

Šakotine šablonske rotacije su veliki problem za tim jer se protivnik lako prilagođava i zna šta da odigra. To bi trebalo da je jasno svima koji iole shvataju i razumeju košarku. Imamo dobar tim i to nekad prođe ali ovaj tim može barem 30% bolje da igra ako Šakota promeni strategiju i krene da rotira u zavisnosti od situacije na terenu a ne po šablonu. Nadam se da će se to desiti u plej ofu. 

Edited by Knipex 4 Laki
Slovo
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kankkunen said:

Koliko sam upoznat on više nije naš igrač., ugovor je raskinut.

Verujem da @Šarac zna nešto više o tome.

Ima vise od 10 dana kada sam napisao da DB i Faye nisu vise nasi igraci u real life, drugo je papiroloski. Za DB se juce skoro i zvanicno saopstilo da je i zavrsio sa karijerom, Faye nije vise u Bg, koliko sam upoznat on je odbio neke klubove gde bi dobio i vecu platu nego kod nas jer ne igraju El, po svemu sudeci on ce biti isplacen do kraja i ako nece vise konkurisati za sastav, Sto se tice DB sa njim je napravljen sporazum i valjda sve obaveze prema njemu prestaju sa krajem proslog meseca. 

 

@Knipex 4 Laki Ja ne volim da pisem tokom utakmice, niti da twitujem jer imam druga na twiteru koji je navodno bio u hali a uspeo je da postavi preko 50 upisa na twtieru, sto znaci svaki minut je nesto napisao, pa majku mu kada je stigao da bilo sta pogleda na terenu ako je nonstop na telefonu . Isto je situacija i ovde, svako ko pise na forumu tokom utakmice je pored racunara a ne u hali  i ne moze da vidi sta se desava van oka kamera.

Nemam nameru da branim Shakotu , i ja sam sinoc pizdeo glasno na minute Oja, Stimca, ali oko Berona stvarno ne trebamo da bilo sta da mu zamerimo jer se vukao dok je isao do klupe, jednostavno Shakota ima teoriju da mu utakmicu zavrsavaju najodmorniji i igraci koji najvise mogu da pruze tada. Nismo mi gubili prednost zbog sedenja na klupi Berona, ne mozemo mi znati kako se Beron osecao u tom trenutku i da li se dovoljno oporavio od 1/4 da bi odmah na pola 2/4 ponovo usao.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Železničko gnomče said:

Kuridza bi mogao biti interesantan i reprezentaciji, nadam se da je sa novim selektorom proslo vreme raznih bircevica. O Davidovcu i da ne pricam.

 

lebe mekani kako ti ne bi interesantan kad je igrao za Ostende ili Primorsku ili Čapljinu, da ne kažem kad je osvajao ABA ligu sa Cibonom očiju ti tvojih?  nego ti sad upade u vidokrug?

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, vlado75 said:

Da li moze da se ocekuje povratak Faye-a u startnih 12.

On je jos igrac Zvezde ....nadam se da ima pravo i nastupa  U ABA .

Ono sto me najvise brine je nasa napadacka igra...

Partizan u svakom derbiju ima skoro uvek cetvoricu koja utrpaju vise od 15 poena......

Mi smo juce srecom imali raspolozenog Berona te smo nekako pobedili.....

Lorenzo mislim da je u maloj krizi......mnogo bolje smo izgledali dok je bio Djenka u petorci.

 

 

Najboljoj odbrani u svim takmicenjima u Evropi das 92 pts i kazes da smo u krizi, i to skoro nijedan poen iz tranzicije . Stvarno poradjamo koseve . 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Šarac said:

Isto je situacija i ovde, svako ko pise na forumu tokom utakmice je pored racunara a ne u hali  i ne moze da vidi sta se desava van oka kamera.

Mislim da sam ti ovo već jednom objasnio, ali očigledno ne želiš da shvatiš. To što ti ne pišeš na forumu za vreme utakmice ne znači da i drugi to ne rade tako da je vrlo bezobrazno takvo učitavanje.

 

Naravno da je Beron trebao da igra završnicu ali je isto tako trebao da igra i završnicu poluvremena. Trebao je da odmara u određenim intervalima 3/4 i 4/4. To niko nije ni osporio. 3 minuta više da je igrao maltene isto opterećenje bi imao uz pravilne izmene. Nadam se da ćeš sada pažljivije pročitati.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Knipex 4 Laki said:

Mislim da sam ti ovo već jednom objasnio, ali očigledno ne želiš da shvatiš. To što ti ne pišeš na forumu za vreme utakmice ne znači da i drugi to ne rade tako da je vrlo bezobrazno takvo učitavanje.

 

Naravno da je Beron trebao da igra završnicu ali je isto tako trebao da igra i završnicu poluvremena. Trebao je da odmara u određenim intervalima 3/4 i 4/4. To niko nije ni osporio. 3 minuta više da je igrao maltene isto opterećenje bi imao uz pravilne izmene. Nadam se da ćeš sada pažljivije pročitati.

To da li bi 3 minuta vise znacilo nesto tj, da li i ovo sto je juce odigrao sa vise energije nego inace u oba pravca cemo videti sutra protiv PAO, koliko je posledica ostavilo na njega,

Ako bude promasivao bice da je igrao mnogo protiv KKP .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Ima vise od 10 dana kada sam napisao da DB i Faye nisu vise nasi igraci u real life, drugo je papiroloski. Za DB se juce skoro i zvanicno saopstilo da je i zavrsio sa karijerom, Faye nije vise u Bg, koliko sam upoznat on je odbio neke klubove gde bi dobio i vecu platu nego kod nas jer ne igraju El, po svemu sudeci on ce biti isplacen do kraja i ako nece vise konkurisati za sastav, Sto se tice DB sa njim je napravljen sporazum i valjda sve obaveze prema njemu prestaju sa krajem proslog meseca. 

 

 

 

Какве будалетине. Јуче ми је на дербију пао на памет на 4, наравно са Гистом на 5, поготово када су Штимца и Оџа пробијали редом  како је коме пало напамет.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...