Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, Kankkunen said:

 

Nači, u EL nadalje bez gaća ... :smiley26:  serem vam se u prioritete.

 

Upravo, to. Ne znam ni zasto se borimo da osvajamo ABA ( do sada) i da igramo EL kad se bira prioretetno takmicenje. Isto je bilo i sa EC. Stvarno bi najbolje bilo da nas (ABA ligu ) izbaci iz svojih takmicenja za sva vremena. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kankkunen said:

Derik izgleda završio karijeru ... šteta jbg.

Bas mi je zao sto nije pokazao kod nas ni djelic svoje klase. Vidjelo se odma da to nije vise onaj isti Braun koji je dominirao parketima Evrope. Povrede su mu uskratile barem jos nekolike dobre sezone. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

 

Nači, u EL nadalje bez gaća ... :smiley26:  serem vam se u prioritete.

 

Sasvim je prirodno da ti je veliki uspeh pobedjivati mocne Mornare, Cedevite, momke iz Zeleznika i poslednjeplasirani Zadar - po Sakotinoj izjavi.

 

Klasicna alibi izjava - uradim nesto sto je, zbog razlike u budzetima ionako prelako i ocekivano i onda se busam u grudi da sam postigao ciljeve i obezbedio PO.

 

Posto najverovatnije sledece sezone necemo igrati EL (jer Partizan moze prekosutra sebi da rascisti put ka finalu), imacemo pola ovog budzeta pa nek tada bude bila prica da nam je ABA prioritet.

Link to comment
Share on other sites

Zato sto Djordi ne zeli dve ekipe iz ABA lige u EL.

 

Zato je i receno da prvak ABA nema licencu, nego da ce predstavniku ABA da ide WC jer moramo da imamo predstavnika u EL. Sta mislis da ce se desiti ako Partizan izbori EL preko EC i samim tim bude jedna WC manje za bogate klubove?

 

Trenutno postoji 13 licenci + 3 WC + 2 EC, a Valencia, Virtus i drugi klub iz VTB su prilicno sigurni. Znaci 2 WC idu Virtusu i Khimkiju i onda se bira da li ce sampion ABA ili drugi nemacki, treci ruski ili neki drugi bogati klub dobiti tu WC.

 

Ukratko, nisam optimista, ali smatram da bi igrali EL da smo ove sezone usli u TOP 8, ubedjen sam u to.

 

Sakota samo neka pravi alibije za sebe, bas ga briga, dobio najveci budzet, a sledece sezone ionako zavrsava sa trenerskom karijerom.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Predragdjape said:

Ako smo mi amateri sta su Armani i ostale ekipe koje smo pobedjivali? Plus imamo i Arenu koja je super hala.

 

Imaju 10 godisnju licencu, bas ih briga. Da mi imao bar 3godisnju ne bih ni rec rekao za odabir lige koja je prioritet, ali ovako, kad se iz godine u godinu boris da udjes u EL onda nemoj odustati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, 12Laki said:

 

 

Uzivajte!

Jadni Pejdz, sanjace ga noces. Koliko je mocna ova sekvenca na kraju 3/4. Prekida loptu na liniji dodavanja, trci za njom, baca se u prvi red tribina da bi je spasio, vrace se u teren, ide pravo na kos i dobija 2+1. Koliko takve stvari dizu ekipu u ovom sportu. Real hustle!

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Оно што је добро је сласт побједе у дербију као и увијек, али јбт Штимац и Оџо кривци за једно 20п. Куза морамо чекати, несрећан сплет околности али када се дода форсирање Гистаре на 4,  селекција са високим играчима ниђе везе.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Velike čestitke momcima za ostavljanje srca na parketu. Tako se bori za klub. 

 

Bili, Đenka, Kuridža, Laza najbolji.

 

Štimac katastrofalan, bukvalno je sam vratio protivnika u meč. Dobrić i Panter odmah do njega. 

 

Šakota ponovo šablonski vodio ekipu, do zadnjih pet minuta kada je i prelomio izbacivanjem Brauna koji nikako nije mogao da se adaptira na tuču bez sankcija i uvođenjem Jagode umesto Štimaca.

 

Sve u svemu sjajan, meč, jedan od najbojih derbija koje pamtim, pobili su se momci za sve pare. Utakmica za sve iskrene ljubitelje košarke.

 

 

I još jedna dobra stvar, ovo večeras je Partizanov maksimum. Odigrali su na 110% mogućnosti i ipak nas nisu dobili. Dok mi ipak još uvek nismo dostigli svoj plafon.

 

PS

 

Zaboravih da pohvalim i Davidovca. Glava, a ne snaga.

Edited by Laki21
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Zaboravio si Davidovca da istaknes, i on je bio sjajan. Ne bih rekao da je ovo bio Partizanov maksimim. Fokus im je na EC trenutno, Tomas im je bio krsh  a mozda im se i Reding vrati. Za nas je konstanta strana rec. Polako, koliko juce si sirio defetizam i pricao kako cemo puci 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ranzo said:

Ma kakva sramota, sve je to veciti derbi, znam da se vecina nece sloziti ali dok je na verbalnom nivou ne bi tome pridavao znacaj sve to ide u rok sluzbe,  zaje*i me sa kulturom...

 

Retko citam vase teme jos redje pisem ali veceras sam bio u pioniru i mogu reci da je bila dobra podrska, publika je stvarno nosila ekipu i pratila mec, nije bilo grupa ali i pored toga atmosfera je bila i vise nego solidna u vise navrata je bas grmelo onako sa svih strana cela hala... ma pionir je mama je*ala nas arena

 

Pa, iskreno, ja bih tome dao značaj.  Poslednji sekundi utakmice, pobedjujemo u derbiju, peva se Novici. To nisu normalne stvari. 

 

Razumem da se neko iznervira tokom meča i da nekad opsuje nekog igrača, ali ovako horsko konstantno skandiranje nije ni malo u redu, iako se može reći da je nekada imalo efekta. Ako se meč prekida kada se skandira Vesni, to treba da se uradi i sada.

 

Ako generacije odrastaju sa time da je ovo sasvim očekivano za derbi, granicu prihvatljivog ćemo sve više pomerati, pa će tako postati/ostati normalno da se gadjaju sudije jer jbg kradu nas, da se uleće na teren itd. 

 

Ovo je ipak samo igra, a to što neko nalazi satisfakciju u tome da pola meča više sisaj Novice, pa, to dovoljno govori o takvim osobama. 

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2020 at 9:46 AM, Laki21 said:

Ovde se Partizan besmisleno potcenjuje, i to tim koji igra jednu od pet najboljih timskih odbrana u Evropi. Šta više, u stanju su da održe tempo praktično kroz čitav meč, čime u nekom trenutku slome protivnika. I tu nema ni jednog slabog mesta (Birčević i Novica su tu najgori, a ni on nisu defanzivni krateri). Takođe, imaju ono za šta bih krvlju platio da vidim kod nas - ekstremno atletske i pokretljive petice, plus četvorku (Tomas) koja to upotpunjava, gde maltene da ne postoji način da dobiješ mismeč prilikom preuzimanja, jer su u stanju da isprate svakog beka. Mozli je uz Hajnsa što se toga tiče najbolji evropski centar (protivnik postiže prilikom preuzimanja u 1-1 kada on brani mizernih 12% poena). U napadu je sve posloženo kako treba, Trinkijeri je vrhunski trener, sjajno koristi prednosti i mismečeve, gledaćemo recimo silovanje Štimca svakog minuta koji bude proveo na parketu.

 

Dakle, Partizan je zbog unutrašnje igre i napred i nazad u ogromnoj prednosti, da je Kuridža zdrav, a da Mo nije pedaliran bilo bi možda drugačije, ali na žalost to nije tako.

 

Naša odbrana na perimetru je dobra, ali centri to ne mogu da isprate, jer su veliki i tromi, što opet, na žalost, teško mogu da kompenuzuju napadački ispod koša iz raznoraznih raloga (nespremnost, neznanje, neatletičnost - Kuzmić, Odžo, Štimac). Jedina naša petica koja tu može da parira sticajem okolnosti igraće na 4, gde će se izgubiti njene prednosti, a multiplikovati mane.

 

Tako da, Partizan je ogroman favorit, nadam se samo da ne bude nekog težeg poraza.

 

45 minutes ago, Laki21 said:

Velike čestitke momcima za ostavljanje srca na parketu. Tako se bori za klub. 

 

Bili, Đenka, Kuridža, Laza najbolji.

 

Štimac katastrofalan, bukvalno je sam vratio protivnika u meč. Dobrić i Panter odmah do njega. 

 

Šakota ponovo šablonski vodio ekipu, do zadnjih pet minuta kada je i prelomio izbacivanjem Brauna koji nikako nije mogao da se adaptira na tuču bez sankcija i uvođenjem Jagode umesto Štimaca.

 

Sve u svemu sjajan, meč, jedan od najbojih derbija koje pamtim, pobili su se momci za sve pare. Utakmica za sve iskrene ljubitelje košarke.

 

 

I još jedna dobra stvar, ovo večeras je Partizanov maksimum. Odigrali su na 110% mogućnosti i ipak nas nisu dobili. Dok mi ipak još uvek nismo dostigli svoj plafon.

 

PS

 

Zaboravih da pohvalim i Davidovca. Glava, a ne snaga.

 

Kako se menjaju stavovi za samo 48h. :kece:

 

Nije ovo Partizanov maksimum, nije igrao Redding (ne znam da li ce moci da igra PO), a Thomas je bio sesti igrac Zvezde svaki put kada je krocio na teren.

 

Samo je Zvezda mnogo kvalitetnija, 7 (a uskoro i osam igraca) spolja naspram sest, Gist, Ojo, Kuzmic, Jagodic, Stimac, Simanic pod kosem naspram njihovih igraca pod kosem, trojica centara koji nemaju sut dalje od dva metra i zato je Ojo tako velika opasnost za njih.

 

Videlo se to i na 42:29 i kako je doslo do toga, bolji trener bi tu dobio mec i bolji trener ne bi davao sramotne izjave vezane za EL.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nama je kup idealan turnir sad. Ako dobijemo, boost samopouzdanja. Ako izgubimo ovi ima hajp da dignu na mac sto nam i te kako odgovara. Pritom nadajmo se da ce do aprila Sakota ustati iz zimskog sna. Kakva druga cetvrtina i pola trece jezivo. Gist/MJK na 5 zakljucavaju reket. Stratos i Punter ce biti krucijalni za kratke intervale divljanja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...