Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, bodo said:

  na stranicama ABA spominje se današnja skupština i izbor novog menadžmenta te organizacija narednog super kupa u Pg ali ni riječ o  neoidgranoj utakmici u Pg

 

Formalno, skupština ABA nema ništa s tim, to je posao disciplinskog sudije. Ipak, s obzirom da je Budućnost nagrađena za sjajno gostoprimstvo u finalu plej ofa organizacijom superkupa, možemo da pretpostavimo kakva će odluka biti donesena. Ostaje samo da vidimo reakciju Zvezde (Čovića). 

Edited by Tunji Awojobi
Link to comment
Share on other sites

Neulazak u cetiri iz bilo kog razloga u ovakvoj Aba ligi  bi bio jedan od najvecih sportskih neuspeha na ovim prostorima.

Pa nama milionce sedi pored terena u civilu, a filijala je ispred nas.

Edited by Cavani
  • Like 5
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Nekako se stišala euforija oko Lorenza, njegove igre i doprinos smo počeli da smatramo normalnim, pa evo malo upoređivanja sa nekim elitnim igračima koji igraju na njegovoj poziciji u EL - ofanzivni ball-handler ili scoring ball-handler. Kao što će statistika da pokaže, Zo je od ove sedmorice igrača najkompletniji. Lider je po skokovima, ukradenim loptama i blokadama. Ima najviše uticaja na svoju ekipu (USG%) posle Mike Jamesa, najbolji DEFF i DRAT, odnosno najbolji +/- posle Larkina. Ostalo možete da upoređujete sami, a sve cifre su prosek na 40 minuta.

 

fGI56Ko.png

rf11BPe.png

 

Potpuno je jasno i preko brojki i preko eye testa da je Zo jedan od 5, 6 najkorisnijih igrača na svojoj poziciji u EL, posebno ako se uzme u obzir kvalitet njegovih saigrača u odnosu na kvalitet saigrača ostalih sa kojima se upoređuje. Taj faktor posebno utiče na njegov ORAT, ali i broj asistencija, kao i još neke statističke parametre koji zavise od procenata realizacije šuta saigrača. Kao što smo i pisali, postoje jasne naznake da bi on bio još bolji u kvalitetnijem klubu.

 

SflHDsz.png

ogo5XBF.png

 

Velika je stvar da imamo igrača koji u evropskoj ruki sezoni i u nekoliko meseci velikih turbulencija u i oko kluba parira ovakvim zverima i dugogodišnjeim EL liderima svojih timova. GO ZO!

 

tsnc444.png

T2683H8.png

 

 

  • Like 25
  • Thanks 11
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Squabbit said:

jbs ga sokole kako ne procitas post pre no sto ga pustis u etar.

Sad razmisli malo. Da ga sere nevidjeno, opet tesko da moz da ga sere 10 godina bezmalo da ima sljaku napolju.
Hoce ga 10-15 poena. Majku mu sto ja ne znam nekoga sto ga hoce tako nesto, leba jede od toga, ne zna, al' ga hoce...

I meni je Stimara nekad metafora za los basket, lozenje (opravdano i neopravdano) i 100 drugih qraca, al nesto ne verujem da mu se 10 godina po EL treneri ugradjuju u tujplicu pa zato svake god ima EL klub.

Nisam ja, blago sokolu, rekao da Stimac ne zna. Nije on beskoristan igrac, ali kad zanemaris statistiku i sagledas Stimca kao pojavu, jednostavno je neshvatljivo da on igra EL kosarku tolike godine.
Sere ga, stojim iza toga sto sam napisao. Mozda je malo pregrub izraz ali shvati kako hoces. Nisam mislio da je on neznalica, ali koliko je vecih talenata propalo, koliko je igraca sa dobrim fizikalijama propalo a Stimara zgrce lovu od kosarke a sem (lazne) borbenosti sad niko ne zna da nabroji 3 njegove . Jednostavno, zapisano mu je negde da je igra i to je to... Pokupi neki skok, isprati pleja - da zicer, nekad je neprimetan, nekad katastrofa, nekada odigra dobro, proda publici par grimasa, ali u proseku to je Vladimir Stimac.
On je usavrsio tu svoju ulogu, negde mu prodje, negde ne i to je to.



 

Link to comment
Share on other sites

Ih dosta si slan

Da si ga slusao mekad znao bi kako je menjao ishranu i bla bla. Dosta dosta rada
Ja ne branim stimeta ovde, vec ne zelim da prihvatim kako nekoga ko igra EL dkoro 10godina "sere"...

To mi onako nema nikakve logike ko go taj igrac bio.

Nas eye test obicno nije ni za pish boba

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Rajon Rondo said:

Sere ga, stojim iza toga sto sam napisao. Mozda je malo pregrub izraz ali shvati kako hoces. Nisam mislio da je on neznalica, ali koliko je vecih talenata propalo, koliko je igraca sa dobrim fizikalijama propalo a Stimara zgrce lovu od kosarke a sem (lazne) borbenosti sad niko ne zna da nabroji 3 njegove . Jednostavno, zapisano mu je negde da je igra i to je to... Pokupi neki skok, isprati pleja - da zicer, nekad je neprimetan, nekad katastrofa, nekada odigra dobro, proda publici par grimasa, ali u proseku to je Vladimir Stimac.
On je usavrsio tu svoju ulogu, negde mu prodje, negde ne i to je to.

Deset godina ne može da te sere. Potrebno je mnogo više od fizikalija i suvog talenta da bi postao igrač. Neki talenat je bio lenj, previše je voleo splavove, nije imao sreće sa povredama ili nije imao dovoljno u glavi. Ljudi koji vode timove u kojima Štime igra ipak malo više znaju o košarci od nas i ne padaju na udaranje u grudi i grimase. Dejan Tomašević, npr. je imao bedan odraz ali je imao osećaj za to gde će lopta da se odbije, umeo da se postavi i bio dovoljno prljav. Dovoljno da bude uspešan u tom segmentu, plus sve ostalo. Tako i Štime ima neke kvalitete koji ga održavaju na ovom nivou iako nikada neće postati odličan centar.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Šarac said:

Tako je, samo sto imamo tri poraza kada on nije bio u timu, sto opet dokazuje sta?  Da je igrao da li bi dobili? 

Drug nema  potrebe da si toliko  senzitivan, implicira da bi bio neki play iole korektan a to bi onda mnogo znacilo, valjda? 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...