Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

44 minutes ago, laki pepe said:

Mogao se pollko ce do kraja roka otici postaviti, npr.

- braun

- odzo

- gist

- perper

- neko treci

Dati mogucnost multiple odgovora

 

Neko peti? Pa Moa si zaboravio, to ti je zicer.

 

Ponasamo se kao Cedevita prosle sezone, igraci nikad ne znaju koji im je zadnji mec za Zvezdu (a ne znaju ni navijaci), tamo su se pitali da li odlazi Bell, Cook, Cobbs, Benite, ovde svi stranci osim Djenke i Billija mogu da odu.

 

25 minutes ago, Kankkunen said:

Postavlja se pitanje da li FMP treba da pravi rezultate ili igrače za Zvezdu, iskren da budem, nisam siguran šta je primarno.

 

 

Onako kako je predstavljeno, nema dileme. Za FMP treba da igraju samo igraci do 22 godine (znaci 1997 i mladji, pa sledece godine 1998 i mladji, prosle 1996 i mladji) i da im se da puna sloboda. Nesto kao Mega, gubiti meceve jer je top talenat izgubio koju loptu vise ili doneo pogresnu odluku.

 

Onako kako se radi i radilo u FMP, to ne samo da je prcija Filipa Covica i njegovog ispucavanja za 3 poena i besomucnog drndanja lopte (pogledajte Khimki i ko tu moze da se naigra pored Shveda), nego je to Covicu i quilty pleasure, to je njegovo delo na kojem je radio pola zivota i zato ga i dalje gura i zato i dalje treba da slusamo da je to klub "koji je osvajao dva puta ABA u proslosti!"

 

On cak ni taj FMP nije mogao da progura kao covek, nego pokvareno, prvo se to zvalo Radnicki FMP, pa onda FMP. Jedino ime koje bi taj klub trebalo da nosi je Crvena zvezda B, ali voli Nebojsa Zvezdu, samo ne vise od svog sopstvenog kluba i svog sina.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Kankkunen said:

Sve pet, samo mi jurimo igrače iz Primorske a ne iz "filijale FMP-a" ... čudna politika.

Voli matori FMP mnogo više od Zvezde, mi smo tu samo da se njegovo mezimče finansira.

Kad smo igrali u istim terminima uvek je bio na utakmici FMP-a ... jako zanimljivo.

Nemoj tako. U " neizvesnoj zavrsnici " a i tokom cele utakmice aplaudirao je na kos igraca Zvezde, u pojedinim trenucima bio je u transu, a na kos igraca FMP- a se nervirao :)

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao... sta sam propustio? Kako je igrao Kiwi?

 

Koliko vidim do veceras nam je falio 1 plej a od uskoro mogu da nam fale i 2 pleja? Koja je svrha da pratimo klub koji ce svojim konkurentima prodavati igrace na polusezoni na pozicijama na kojima smo i sami deficitarni? To je odlika provincijalizma. Lorenzo jedini igrac koji je u formi i koji nesto povezuje. Bez njega se verifikuje propast ove sezone, za kolko god da ode. Kinta u sportskom udruzenju nije cilj sam po sebi, vec je kinta samo redstvo za ostvarenje nekog rezultata. Zasto bi se zrtvovao rezultat radi sredstva? 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

Nisam gledao... sta sam propustio? Kako je igrao Kiwi?

 

Koliko vidim do veceras nam je falio 1 plej a od uskoro mogu da nam fale i 2 pleja? Koja je svrha da pratimo klub koji ce svojim konkurentima prodavati igrace na polusezoni na pozicijama na kojima smo i sami deficitarni? To je odlika provincijalizma. Lorenzo jedini igrac koji je u formi i koji nesto povezuje. Bez njega se verifikuje propast ove sezone, za kolko god da ode. Kinta u sportskom udruzenju nije cilj sam po sebi, vec je kinta samo redstvo za ostvarenje nekog rezultata. Zasto bi se zrtvovao rezultat radi sredstva? 

 

Ko zna u kakvoj fin.situaciji je klub. Budžet je prenapregnut, a pitanje je da li pare stižu. Npr sigurno su računali na mnogo bolju zaradu od karata, a nje nema. I onda ta rupa mora nekako da se popuni. Ali prodaja najboljeg igrača usred sezone bi baš delovala neozbiljno. Ne pamtim kada je neki evroligaški tim prodavao igrače tokom sezone.

Link to comment
Share on other sites

nego meni je najjaca situacije gde posle Zadra Sakota kaze da nisu razmisljali o novim pojacanjima... a par dana kasnije se dovodi Kuridza. Daj barem nek mu kazu sta treba na konferenciji da kaze kada ga vec ne ukljucuju u selekciju i dovodjenje/odvodjenje igrackog kadra... 

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Zizu said:

Kazu da izgleda nista od Siska. Mali zeli da ostane u Primorskoj do kraja sezone, pa ce na leto u Olimpiju.

Nije mu izgleda primamljiv nas porodicni koncept!

Isto sam i ja čuo. Iako su naši pokušali da igraju na kartu prijateljstva Kuridže i Šiška, njih dvojica su se družili tamo i baš su dobri, Šiškov plan je da završi sezonu u Primorskoj i da ostane da igra u Sloveniji.

7 hours ago, goldberg said:

 

Procitao sam negde da igraci Primorske imaju (imali su) pristojna primanja. Sigurno nisu bili na nivou Krke, Zadra, Cibone, Mege. Vidi se to po rezultatima tog kluba i kako su bili organizovani.

Navodno je MJK imao ugovor na 45k za sezonu a kod nas je potpisao na 70k po sezoni ugovor na dve godine.

 

U ponedeljak je potpisao ugovor a danas, valjda, ima lekarske preglede, tako da bi trebalo da igra već protiv Olimpijakosa.

 

I da još malo glumim insajdera, navodno iz kluba odlaze Derik Braun, Odžo i Faje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Neko peti? Pa Moa si zaboravio, to ti je zicer.

 

Ponasamo se kao Cedevita prosle sezone, igraci nikad ne znaju koji im je zadnji mec za Zvezdu (a ne znaju ni navijaci), tamo su se pitali da li odlazi Bell, Cook, Cobbs, Benite, ovde svi stranci osim Djenke i Billija mogu da odu.

Istina, zaboravih Moa.

A i paralela sa Cedevitom je odlicna. Nadam se da ce se ubrzo sve izmjene zavrsiti pa da konacno igraci budu mirni sto se toga tice. Mi imamo registrovanih 16 igraca, a u Aba je limit 20, jel?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Све остављам Лакију! said:

Reci da se zajebavaš! Odigrao je dobro za svoje standarde, ali reći da je zapušio usta svojim kritičarima je stvarno nosens. Ponavlja se priča kao i za prošlogodišnji PO. Odigra jednom onako kako bi svaki plej trebao da igra svaku tekmu i odmah egzaltiranost kod rodbine i botova  (ne mislim na tebe ). Setite se samo kako smo pljuvali Vasu,  Vanilicu,  Cvetkovića pa i Rebića a svi oni su igrači u odnosu na debelog mutanta.Još su dvojica poslednjih bili treći plejevi. Svi oni su se dokazali u skladu sa mogućnostima. Čak i mučeni Rebić igra u VTB  (Jenisej )ako dobro pamtim. Jedino krme tatino  može da igra isključivo u tatinim ekipama. ☹️

Sve i da si 100% u pravu (a nisi bas), odigrao je sinoc (ponavljam sinoc) sasvim dobro po svim standardima koji vaze za nasu ekipu. Isto tako odigrao je bolje od svih ostalih (ili skoro svih, mada mi neko bolji sinoc ne pada na pamet).

 

Nije bio bolji od Vase, Waltersa, jeste od Cvetkovica i od Rebica. Mrlja da je gazdin sin, ne bi trebala biti prepreka objektivnom posmatranju stvari. Onako kako je do sada odigrao sezonu, on nije za Zvezdu. Ponavljam: problem je u tome da on nije jedini.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kankkunen said:

Postavlja se pitanje da li FMP treba da pravi rezultate ili igrače za Zvezdu, iskren da budem, nisam siguran šta je primarno.

 

Primarno je da se proda neki novi Apic i stavi lovica u dzep. Nama taj Fmp ama bas nicemu ne sluzi, sem da imamo zagarantovane pobede protiv njih, a sigurno se ozbiljna lova preliva tamo. Pa od kad postoji saradnja mi od Fmp nismo dobili ni jednog gotovog i formiranig igraca u nekog ko bi imao  neku ulogu u timu, sem da popunjava roster. 

Edited by Čovićuslino
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Čovićuslino said:

Primarno je da se proda neki novi Apic i stavi lovica u dzep. Nama taj Fmp ama bas nicemu ne sluzi, sem da imamo zagarantovane pobede protiv njih, a sigurno se ozbiljna lova preliva tamo. Pa od kad postoji saradnja mi od Fmp nismo dobili ni jednog gotovog i formiranig igraca u nekog ko bi imao  neku ulogu u timu, sem da popunjava roster. 

Guduric,Dobric,Davidovac,Lazic,,Simanic (Ojo). 

Sada mi navedi igrace iz naseg juniorskog sastava koji negde imaju ulogu u bilo kom timu u Evropi a da nije prosao kroz Fmp (Stojanovic I ko Jos).

Ajde sada kod komsija koga su oni izbacili u ovom istom periodu sem Vanje M.

 

Prodaja Boldena.

 

Sem Jokica daj Jos nekog super talenta da je napravio karijeru vani. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Šarac said:

Za sve si u pravu osim za platu MJK, covek u karijeri nije uzeo vise od 50.000 eur za godinu dana . 

 

Kojih 200 k.

 

Bude li Armani iskesirao milionce  LBa ce licno NC odvesti do Milana.

 

Kao i u Aba ligi prelazak u EL izmedju klubova je moguc samo u polusezoni tako da ovo tema ce se vrteti jos malo. 

 

Kao što sam ranije pomenuo, nemam nikakve informacije iz kluba (vidim da ti očigledno imaš, pošto si upućen u gomilu nekih stvari koje se uglavnom ne pominju po forumima), ali obe ove stvari zvuče sasvim logično.

 

Za Kuridžu sam već rekao svoje mišljenje, oko vrednosti i primanja.

 

Što se ove priče za Lorenzo-a tiče, i ja mislim da nema šanse da je ta cifra ni blizu miliona.

Što se mene tiče, ne da bih ga odveo lično za milku do Milana da sam na Čovićevom mestu, nego bih ga za pola te cifre odneo do tamo na krkače.

Ma i za 350-400 hiljada.

 

To je čista zarada, koja se u Evropi i ne sreće tako često.

Zašto ne nagraditi sebe (klub), ako je već odrađen odličan skauting i napravljen pun pogodak tim potpisom.

Mada ja dovodim u pitanje da li je to uopšte do tog našeg skautinga (bilo da se lično Tomić pitao, ili neko ko radi taj posao za nas), jer trenutno u NBA ima nekoliko ekipa, koje toliko dobro draftuju, da bukvalno ne možeš da pogrešiš sa uzimanjem igrača koji je bio na njihovom roster-u, ako si klub u rangu KKCZ.

A naročito Toronto se tu izdvojio, verovatno čak i kao najbolji u ligi u tome (možda eventualno su još 2-3 ekipe tu).

 

Takođe, nema šanse da bi Nebojša bio toliko lud, da stavi sve na kocku sa Filipom kao prvim plejmejkerom.

Ono što se izdešavalo u playoff-u sa povredama su jednostavno okolnosti koje ne možeš da predvidiš (a dovođenje igrača nije bilo moguće), jer kao što sam pričao i kad smo igrali EL one prve godine, isto važi i sada - Zvezda ne može sebi da priušti 2 vrhunske petorke, gde su igrači podjednakog kvaliteta. Nikad nije mogla, niti je to sada slučaj.

 

Pošto je situacija kakva jeste, doveden je Šakota, koji nije baš neko sjajno rešenje, a već su šanse realno slabe da se plasiramo u Top8, vremena za uigravanje novog pleja bi bilo sasvim dovoljno, čak i za taj kup (mada koga je zaista briga za tu zajebanciju od takmičenja?!).

Navijači su nezadovoljni kako okreneš, a igrači, tj. barem ovi ostali stranci, sem Lorenzo-a i nisu baš kliknuli, tako da rešavanje bilo kog od tih ugovora (naročito drugi Brown, pa i Gist i Stratos, dok se Đenka svakako ne sme dirati, proradiće on) bi bilo dobra odluka.

 

A ponavljam, da sam na mestu Čovića, ne bih puno oklevao ako stigne neka solidna ponuda za L.Brown-a.

1 hour ago, Čovićuslino said:

Primarno je da se proda neki novi Apic i stavi lovica u dzep. Nama taj Fmp ama bas nicemu ne sluzi, sem da imamo zagarantovane pobede protiv njih, a sigurno se ozbiljna lova preliva tamo. Pa od kad postoji saradnja mi od Fmp nismo dobili ni jednog gotovog i formiranig igraca u nekog ko bi imao  neku ulogu u timu, sem da popunjava roster. 

 

Dobro jutro i prijatan doručak. 😉

 

Nadam se da su sendviči dobrog kvaliteta ovih dana. :s_d:

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

Mene zanima sta prosjecan navijac ima od neke prodaje igraca ako je tim drasticno slabiji nakon toga? Ta svrsavanja na neku zaradu su mi vazda bila hit, a niko zivi nema pojma sta ce biti sa tim parama, osim sto je tim oslabljen. 

 

Sta da Lorenzo ode za milion evra (300k je plafon da se ne lazemo), da necemo mozda dovesti 2 top igraca za te pare

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drakon1 said:

Sve i da si 100% u pravu (a nisi bas), odigrao je sinoc (ponavljam sinoc) sasvim dobro po svim standardima koji vaze za nasu ekipu. Isto tako odigrao je bolje od svih ostalih (ili skoro svih, mada mi neko bolji sinoc ne pada na pamet).

 

Nije bio bolji od Vase, Waltersa, jeste od Cvetkovica i od Rebica. Mrlja da je gazdin sin, ne bi trebala biti prepreka objektivnom posmatranju stvari. Onako kako je do sada odigrao sezonu, on nije za Zvezdu. Ponavljam: problem je u tome da on nije jedini.

Sad mi objasni kako su Cvetković i Rebić našli angažmane a sinka niko neće. Jenisej je po organizaciji i budžetu ispred svih timova u ABA, izuzev Milovaca, sokića, komšija i nas, mada je i to upitno. Naglasio sam da je reč o jednoj utakmici a šta je sa ostalih 25? Tačno je da škripi i na drugim pozicijama, ali svaki igrač je odigrao bar 3-4 dobre utakmice(mislim na one sa bar 10 nnastupa). Po svim statistikama najgori je. Njegovo bistvovanje u timu je nepotizam najgore vrste. Eto sad nam se prvi plej povredio a mi umesto pleja dovodimo četvorku. Gazda nas jebe u zdrav mozak. Ajd što nas tera da jedemo govna, nego tera nas i kuvara da hvalimo. Bogami, mene neće više! 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Šarac said:

Guduric,Dobric,Davidovac,Lazic,,Simanic (Ojo). 

Sada mi navedi igrace iz naseg juniorskog sastava koji negde imaju ulogu u bilo kom timu u Evropi a da nije prosao kroz Fmp (Stojanovic I ko Jos).

Ajde sada kod komsija koga su oni izbacili u ovom istom periodu sem Vanje M.

 

Prodaja Boldena.

 

Sem Jokica daj Jos nekog super talenta da je napravio karijeru vani. 

Zaboravio si da dodas i Filipa. Inace strasne igrace si nabrojao. Izuzev Gudurica koji ima dobru karijeru, sve poluproizvodi, pa i taj Guduric je kod nas posrao igrac, siguran sam da znas i kako. Lepo sam naglasio gotove i formirane igrace, a to znaci da dodhe igrac i predstavlja pojacanje, napravi neku karijeru i ne igra u Zvezdi samo zato sto je domaci igrac, npr. Kalinic, Jovic, Marjanovic. Ozbiljni igraci su izlazili iz skole Fmp-a, ali to je bilo pre saradnje sa nama, ovo sada je manje vise amaterizam. Drugo, za komsije me zabole, niti mislim datreba da se merimo sa njima. 

Link to comment
Share on other sites

Gledajuci nasu igru plasim se da nama ove sezone treba debelo cudo da stignemo i u top 4 aba lige a jos vece cudo da istu osvojimo. Odgledao sam snimak protiv Zadra ono je malo reci bila amaterska i katastrofalna igra, i to ne samo Filipa nego celog tima. Pravimo greske za koje se kazne dobijaju u juniorskim selekcijama jos. Kretanja u napadu su nam strogo po akciji bez ikakvih razmisljanja utrcavanja blokova isl. Bilo je par akcija gde se svi naguraju na jednu stranu, par akcija gde se vrti pet blokova iz kojih se apsolutno niko ne krece i posle svih blokova opet nista ne dobijemo. U odbrani su nam preuzimanja katastrofa, msm da pola njih ne zna kada da oreuzme coveka, mnogo njih isto mehanicki igra odbranu, prati svog igraca umesto da preuzme posle bloka. Takodje smo fizicki jako lose spremljeni za ovakavnritam utakmica, bukvalno moze da se vidi da u mnogo slučajeva svi stoje i cekaju da se nesto desi. Msm da nas najgori igrac jeste Filip ali nije i najveci problem koji imamo trenutno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Noćna mora B92 fantazera said:

 

 

Što se ove priče za Lorenzo-a tiče, i ja mislim da nema šanse da je ta cifra ni blizu miliona.

Što se mene tiče, ne da bih ga odveo lično za milku do Milana da sam na Čovićevom mestu, nego bih ga za pola te cifre odneo do tamo na krkače.

Ma i za 350-400 hiljada.

 

 

 

giphy.gif

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Čovićuslino said:

Zaboravio si da dodas i Filipa. Inace strasne igrace si nabrojao. Izuzev Gudurica koji ima dobru karijeru, sve poluproizvodi, pa i taj Guduric je kod nas posrao igrac, siguran sam da znas i kako. Lepo sam naglasio gotove i formirane igrace, a to znaci da dodhe igrac i predstavlja pojacanje, napravi neku karijeru i ne igra u Zvezdi samo zato sto je domaci igrac, npr. Kalinic, Jovic, Marjanovic. Ozbiljni igraci su izlazili iz skole Fmp-a, ali to je bilo pre saradnje sa nama, ovo sada je manje vise amaterizam. Drugo, za komsije me zabole, niti mislim datreba da se merimo sa njima. 

pojacano lupetas

taj guduric je pre kkcz bio najbolji igrac KLS i MVP U20 EP, sve u dresu FMP-a

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Čovićuslino said:

Zaboravio si da dodas i Filipa. Inace strasne igrace si nabrojao. Izuzev Gudurica koji ima dobru karijeru, sve poluproizvodi, pa i taj Guduric je kod nas posrao igrac, siguran sam da znas i kako. Lepo sam naglasio gotove i formirane igrace, a to znaci da dodhe igrac i predstavlja pojacanje, napravi neku karijeru i ne igra u Zvezdi samo zato sto je domaci igrac, npr. Kalinic, Jovic, Marjanovic. Ozbiljni igraci su izlazili iz skole Fmp-a, ali to je bilo pre saradnje sa nama, ovo sada je manje vise amaterizam. Drugo, za komsije me zabole, niti mislim datreba da se merimo sa njima. 

 

Ajde ove koji mene prozivaju da sam trol, da zamolim da mi objasne kako su moji upisi trolovanje, a ovo je valjda normalno?! :krstipd4:

 

Da li si ti svestan kakve budalaštine pišeš?

 

Pa taj isti Partizan bi za Dobrića i Davidovca (između ostalih) bio spreman i obeštećenje da plati, samo da ima takvog domaćeg igrača u sastavu.

 

Pa pogledaj samo ko je sve od domaćih prošao kroz njihov klub u poslednjih par godina, sve će ti biti jasno, ako znaš bilo šta o košarci.

 

Ako si se već odlučio da botuješ, probaj barem malo suptilnije to da odradiš, ovako će te svi provaliti. 😂

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...