Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

11 minutes ago, uini said:

 

 

giphy.gif

 

Što me kljucaš Vini, nisam te dirao jutros. 😂

 

Dobar je Lorenzo, najbolji naš igrač bez dileme, mislim da sam rekao da će biti odličan kad su se pojedini zgražavali nakon priprema.

 

Ali može i dalje dobar plej da se nađe, ako kopaš dovoljno duboko. 

Samo je pitanje imamo li te "kopače". :s_d: 

 

A jbg. kad je već jasno da svijetu se ne može ugoditi, ja bih se, da sam na mestu N.Č. odlučio za ovakav potez.

 

I dalje imamo dobru ekipu, samo treba da se smire strasti, dok prođu ove turbulencije, i uz pravi pristup (čitaj - krvav rad) opet će biti glajdovanja po svlačionici i ispijanja malog Zaječarca iz ogromne šake. 😁😂😂

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Noćna mora B92 fantazera said:

 

Ajde ove koji mene prozivaju da sam trol, da zamolim da mi objasne kako su moji upisi trolovanje, a ovo je valjda normalno?! :krstipd4:

 

Da li si ti svestan kakve budalaštine pišeš?

 

Pa taj isti Partizan bi za Dobrića i Davidovca (između ostalih) bio spreman i obeštećenje da plati, samo da ima takvog domaćeg igrača u sastavu.

 

Pa pogledaj samo ko je sve od domaćih prošao kroz njihov klub u poslednjih par godina, sve će ti biti jasno, ako znaš bilo šta o košarci.

 

Ako si se već odlučio da botuješ, probaj barem malo suptilnije to da odradiš, ovako će te svi provaliti. 😂

Ja se ne upinjem da odgovorim na postove ljudi sa kojima se ne slazem, za razliku od tebe. Da li to radis po zadatku ili zbog licnog poremecaja ne znam i ne zanima me. Mene Partizan ne zanima, ako cemo sa njima da se merimo bolje od ovoga i ne zasluzujemo. Oni nikada nisu ni pravili igrace, navukli su da kradu i otimaju. Strasnu su igraci Dobric i Davidovac, evroligaski. I Lazic i Covic jr, Odzo, evi otimaju se ko ce da ih kupi. Ako je svrha saradnje sa Fmp-om da nam oni naprave takve igrace, ne trebaju nam uopste. Za osam godina eto da kazemo da smo dobili jednog Gudurica. Wow

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čovićuslino said:

Ja se ne upinjem da odgovorim na postove ljudi sa kojima se ne slazem, za razliku od tebe. Da li to radis po zadatku ili zbog licnog poremecaja ne znam i ne zanima me. Mene Partizan ne zanima, ako cemo sa njima da se merimo bolje od ovoga i ne zasluzujemo. Oni nikada nisu ni pravili igrace, navukli su da kradu i otimaju. Strasnu su igraci Dobric i Davidovac, evroligaski. I Lazic i Covic jr, Odzo, evi otimaju se ko ce da ih kupi. Ako je svrha saradnje sa Fmp-om da nam oni naprave takve igrace, ne trebaju nam uopste. Za osam godina eto da kazemo da smo dobili jednog Gudurica. Wow

 

Navedi bolje, koji ne igraju u onih 15-ak najbogatijih klubova Evrope, Kini ili NBA.

Pretvorio sam se u uvo.

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

Pa nema bolji u tome je problem. Treba da se radi kvalitetno, da se napravi novi Teodosic, Erceg... Onda ce Fmp da ima smisla, ovako sluzi Covicu da napuni dzepove. 

Evo ove godine je najbolji Fmp od uspostavljanja saradnje sa nama, navedi mi igraca iz te ekipe kojeg bi doveo sada u Zvezdu i koji bi imao doprinos u timu. 

Edited by Čovićuslino
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Све остављам Лакију! said:

Sad mi objasni kako su Cvetković i Rebić našli angažmane a sinka niko neće. Jenisej je po organizaciji i budžetu ispred svih timova u ABA, izuzev Milovaca, sokića, komšija i nas, mada je i to upitno. Naglasio sam da je reč o jednoj utakmici a šta je sa ostalih 25? Tačno je da škripi i na drugim pozicijama, ali svaki igrač je odigrao bar 3-4 dobre utakmice(mislim na one sa bar 10 nnastupa). Po svim statistikama najgori je. Njegovo bistvovanje u timu je nepotizam najgore vrste. Eto sad nam se prvi plej povredio a mi umesto pleja dovodimo četvorku. Gazda nas jebe u zdrav mozak. Ajd što nas tera da jedemo govna, nego tera nas i kuvara da hvalimo. Bogami, mene neće više! 

Nije mi jasno kako su Cvetkovic i Rebic nasli angazmane. OK, ja ih nisam mnogo pratio, osim u dane kad su bili kod nas ili kod komsija (Cvetkovic). Secam se vrlo dobro kako nam Rebic nije valjao, a sad bi ga verovatno uzeli umesto Filipa. Nisu valjali (svaki u svoje vreme, zasluzeno i nezasluzeno) ni Micic, Walters, Radicevic, Rakicevic, Mekel, Nenadic, a bogami do pre 4-5 utakmica ni Lorenzo. Hocu da kazem, da se stvari mnogo brzo menjaju i nasi apetiti se prilagodjavaju trenutnim situacijama. Sad bi Waltersa ljubili samo tako u dupe da ga imamo. Za Radicevica se pricalo donedavno da ga trazimo. Nenadica smo kovali u Zvezde nakon Superkupa prosle godine, itd.

 

Opet ponavljam: Covic je sinoc odigrao dobro. Naglasak na "sinoc". Ostale utakmice su bile u velikoj vecini ispodprosecne do lose. Nekoliko njih, za ocenu 2, ostalo za "Sedi, 1" (na skali od 1-5).

 

I za ostalo sto pises nemam nista protiv, stavise slazem se sa tim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vredi, moram da uletim.

 

Kapiram da se većna ljudi koji pišu o solidnoj roli Filipa u meču protiv CSKA kvalitetno zeza, jer šta drugo i može. Ipak, da napišem i neko moje mišljenje.

Prvo, da krenemo od tima koji se za sve pitao u ovom duelu, od CSKA. Domaćini, dolazi im tim bez prvog pleja i najboljeg igrača u prošlih mesec dana, posle loše utakmice i poraza kod kuće od Baskonije. A njima treba pobeda, imaju kvalitet na svojoj strani, a tu su i sudije ako kojim slučajem zatreba, kao mnogo puta u Moskvi i ove i prethodnih sezona. Dakle, tu je, što se njih tiče, unapred upisana pobeda.

 

Ok, kako će tu pobedu da realizuju? Naravno, sa što manje napora. I to smo upravo i videli. CSKA je odigrao meč praktično bez odbrane. Itudisu je "nacrtano" kako bi trebao da igra: sa pritiskom na ball-handlera i generalno na loptu. Naravno da je on to znao, ali tokom celog meča, osim u par navrata, izostao je taj pritisak, ne samo na našoj polovini kod prenosa, već i na perimetru u polju napada. Čekao je Grk svoje igrače, koga će da krene i kada, pa nakon simultanke Majka Džejmsa u prvom poluvremenu, dočekao i ostale, pre svega Bolomboja, na kraju i Hilijarda, uz domaće igrače Kurbanova, Antonova i Voronceviča koji su pružali podršku i ubacivali kada treba. Lagano, bez panike, čak i kada smo stigli i prestigli. U 76 poseda (što je daleko ispod njihovog proseka u EL ove godine - 83.5), oni su šutnuli 27 trojki. Znači, sporiji ritam, bez nepotrebnog umaranja, šuiranje za 3, čekanje koga će da krene. Rutiniranje, jednom rečju.

 

Posledica ovakvog izbora načina igre od strane CSKA je da je Filip bio praktično unchallenged svih 20-ak minuta koliko je proveo na parketu. Dopušten mu je prostor, koji je on iskoristio pre svega za asistencije, a odbrana se nije menjala ni kada ih je nanizao 5,6 sa tendencijom rasta. Njegov šut iz igre je bio 2/5, opet nedovoljno dobro, uprkos kolokvijalnoj odbrani nad njim. Ovo pišem da se ne bi stvorila atmosfera da je ovaj meč neka prekretnica u EL kada su Filipove igre u pitanju. Da, ovakav nastup i učinak je DOBAR za drugog pleja jedne EL ekipe, ali ako uzmemo u obzir prethodno napisano, a posebno dosadašnje nastupe ovog igrača, jasno je da se ne može uzeti kao neki reper. Uostalom, posle njegove ubedljivo najbolje utakmice u EL ove sezone, njegov +/- je bio -14. Jednostavno, on kao protagonista vodi u poraz u 99.9% utakmica u EL, samo onda kada uspemo da ga "sakrijemo", što preko minutaže, što preko odbrane ostala 4 igrača, mi imamo šansu da nekoga, bilo koga pobedimo.

 

Još da spomenem i Zvezdu kao učesnika ovog duela. Kao što je CSKA već unapred upisao pobedu, tako smo i mi otišli u Moskvu bez ikakvih ambicija i razmišljanja o pobedi. To se posebno istaklo u momentu kada smo poveli i kada nismo pokazali ni volju, ni želju, ni znanje da dodatno zakomplikujemo meč domaćinu, da se držimo u igri što duže i pokušamo da pobedimo. Onda je g. Šakota na -19 dobio isključujuću, kasneći sa reakcijom IKS minuta, ne samo kada je potencijalni pritisak na sudije u pitanju (mada je to smešno i pokušati u Moskvi protiv CSKA), već i u prepoznavanju momenta kada stižemo rezultat i menjamo situaciju na parketu u našu korist. Eto, iskoristili smo meč da opet vidimo da Đenka NE MOŽE DA IGRA PLEJA, da su nam Ojo i Gist, svako iz posebnih razloga, nesposobni za elitnu evropsku košarku, da neubacivanjem Derika nagovestimo njegovu sudbinu i da opet Simaniću damo (kao na -20 protiv Baskonije) garbage minute, u meču praktično bez pritiska i rezultatskog imperativa. Onda je i DeDa odigrao "za svoju dušu", Laza takođe, uzevši četvrti najveći broj šuteva na meču od svih naših igrača, a i Filip je mogao da se razmaše u napadu i tako produži iluziju da je on legit EL igrač.

  • Like 28
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, madafaka73 said:

Ne vredi, moram da uletim.

 

Kapiram da se većna ljudi koji pišu o solidnoj roli Filipa u meču protiv CSKA kvalitetno zeza, jer šta drugo i može. Ipak, da napišem i neko moje mišljenje.

Prvo, da krenemo od tima koji se za sve pitao u ovom duelu, od CSKA. Domaćini, dolazi im tim bez prvog pleja i najboljeg igrača u prošlih mesec dana, posle loše utakmice i poraza kod kuće od Baskonije. A njima treba pobeda, imaju kvalitet na svojoj strani, a tu su i sudije ako kojim slučajem zatreba, kao mnogo puta u Moskvi i ove i prethodnih sezona. Dakle, tu je, što se njih tiče, unapred upisana pobeda.

 

Ok, kako će tu pobedu da realizuju? Naravno, sa što manje napora. I to smo upravo i videli. CSKA je odigrao meč praktično bez odbrane. Itudisu je "nacrtano" kako bi trebao da igra: sa pritiskom na ball-handlera i generalno na loptu. Naravno da je on to znao, ali tokom celog meča, osim u par navrata, izostao je taj pritisak, ne samo na našoj polovini kod prenosa, već i na perimetru u polju napada. Čekao je Grk svoje igrače, koga će da krene i kada, pa nakon simultanke Majka Džejmsa u prvom poluvremenu, dočekao i ostale, pre svega Bolomboja, na kraju i Hilijarda, uz domaće igrače Kurbanova, Antonova i Voronceviča koji su pružali podršku i ubacivali kada treba. Lagano, bez panike, čak i kada smo stigli i prestigli. U 76 poseda (što je daleko ispod njihovog proseka u EL ove godine - 83.5), oni su šutnuli 27 trojki. Znači, sporiji ritam, bez nepotrebnog umaranja, šuiranje za 3, čekanje koga će da krene. Rutiniranje, jednom rečju.

 

Posledica ovakvog izbora načina igre od strane CSKA je da je Filip bio praktično unchallenged svih 20-ak minuta koliko je proveo na parketu. Dopušten mu je prostor, koji je on iskoristio pre svega za asistencije, a odbrana se nije menjala ni kada ih je nanizao 5,6 sa tendencijom rasta. Njegov šut iz igre je bio 2/5, opet nedovoljno dobro, uprkos kolokvijalnoj odbrani nad njim. Ovo pišem da se ne bi stvorila atmosfera da je ovaj meč neka prekretnica u EL kada su Filipove igre u pitanju. Da, ovakav nastup i učinak je DOBAR za drugog pleja jedne EL ekipe, ali ako uzmemo u obzir prethodno napisano, a posebno dosadašnje nastupe ovog igrača, jasno je da se ne može uzeti kao neki reper. Uostalom, posle njegove ubedljivo najbolje utakmice u EL ove sezone, njegov +/- je bio -14. Jednostavno, on kao protagonista vodi u poraz u 99.9% utakmica u EL, samo onda kada uspemo da ga "sakrijemo", što preko minutaže, što preko odbrane ostala 4 igrača, mi imamo šansu da nekoga, bilo koga pobedimo.

 

Još da spomenem i Zvezdu kao učesnika ovog duela. Kao što je CSKA već unapred upisao pobedu, tako smo i mi otišli u Moskvu bez ikakvih ambicija i razmišljanja o pobedi. To se posebno istaklo u momentu kada smo poveli i kada nismo pokazali ni volju, ni želju, ni znanje da dodatno zakomplikujemo meč domaćinu, da se držimo u igri što duže i pokušamo da pobedimo. Onda je g. Šakota na -19 dobio isključujuću, kasneći sa reakcijom IKS minuta, ne samo kada je potencijalni pritisak na sudije u pitanju (mada je to smešno i pokušati u Moskvi protiv CSKA), već i u prepoznavanju momenta kada stižemo rezultat i menjamo situaciju na parketu u našu korist. Eto, iskoristili smo meč da opet vidimo da Đenka NE MOŽE DA IGRA PLEJA, da su nam Ojo i Gist, svako iz posebnih razloga, nesposobni za elitnu evropsku košarku, da neubacivanjem Derika nagovestimo njegovu sudbinu i da opet Simaniću damo (kao na -20 protiv Baskonije) garbage minute, u meču praktično bez pritiska i rezultatskog imperativa. Onda je i DeDa odigrao "za svoju dušu", Laza takođe, uzevši četvrti najveći broj šuteva na meču od svih naših igrača, a i Filip je mogao da se razmaše u napadu i tako produži iluziju da je on legit EL igrač.

 

Znači nije odigrao dobro, ali ipak jeste?!

Hmm, very interesting. :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Noćna mora B92 fantazera said:

Što se ove priče za Lorenzo-a tiče, i ja mislim da nema šanse da je ta cifra ni blizu miliona.

Što se mene tiče, ne da bih ga odveo lično za milku do Milana da sam na Čovićevom mestu, nego bih ga za pola te cifre odneo do tamo na krkače.

Ma i za 350-400 hiljada.

 

To je čista zarada, koja se u Evropi i ne sreće tako često. 

😉

 

:s_d:

 

Da, da cista zarada.... ne znam da li si ukalkulisao koliko manje pobeda u el bi ostvarili bez Lorenca? Pa najmanje 5, a s obzirom da jedna nosi 70 hiljada evra, ta cista zarada bi ti se potpuno istopila. 

Dalje, jel si ukalkulisao koliko ce nas kostati stopostotno neosvajanje ABA lige bez Lorenca i jos manja poseta navijaca? Vrlo brzo se cak i od milionske odstete dodje na nulu, a kamoli za ovih tvojih 350-400 hiljada gde bi upali u debeli minus.... 

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima sta prosjecan navijac ima od neke prodaje igraca ako je tim drasticno slabiji nakon toga? Ta svrsavanja na neku zaradu su mi vazda bila hit, a niko zivi nema pojma sta ce biti sa tim parama, osim sto je tim oslabljen. 
 
Sta da Lorenzo ode za milion evra (300k je plafon da se ne lazemo), da necemo mozda dovesti 2 top igraca za te pare
Citava poenta tog virenja u tudji budjelar je besmislena, ti si košarkaški navijač voliš taj klub i želiš mu dobre stvari ali ne kapiram kako je kratkoročna finansijska dobit tom klubu vrijedna žrtvovanja najboljeg igrača ekipe bez kojeg ta ekipa za koju navijaš izgleda lošije i nema adekvatnu zamjenu. Pogotovo u ovom trenutku sezone kad je taj margin of error iz dana u dan sve manji.

S druge strane ja mislim da od te njegove navodne selidbe u Italiju nema ništa jer je on već tamo dolazio (Italija) i nije prošao ljekarske preglede. Uz to je i povrijedjen a ovima treba neko sto prije i nemaju vremena da čekaju na EL prelazni rok izmedju klubova.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mmajstor said:

 

Da, da cista zarada.... ne znam da li si ukalkulisao koliko manje pobeda u el bi ostvarili bez Lorenca? Pa najmanje 5, a s obzirom da jedna nosi 70 hiljada evra, ta cista zarada bi ti se potpuno istopila. 

Dalje, jel si ukalkulisao koliko ce nas kostati stopostotno neosvajanje ABA lige bez Lorenca i jos manja poseta navijaca? Vrlo brzo se cak i od milionske odstete dodje na nulu, a kamoli za ovih tvojih 350-400 hiljada gde bi upali u debeli minus.... 

 

Lorenzo nije jedini plej na kugli zemaljskoj.

Ova ekipa je dovoljno dobra da osvoji ABA sa pristojnom zamenom, koja svakako može da se nađe.

Ali pomenuta lova vrlo, vrlo teško može da se zaradi na pomenuti način, naročito ako igrač nema garantovan ugovor za barem narednu sezonu, ako ne duže.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Noćna mora B92 fantazera said:

 

Lorenzo nije jedini plej na kugli zemaljskoj.

Ova ekipa je dovoljno dobra da osvoji ABA sa pristojnom zamenom, koja svakako može da se nađe.

Ali pomenuta lova vrlo, vrlo teško može da se zaradi na pomenuti način, naročito ako igrač nema garantovan ugovor za barem narednu sezonu, ako ne duže.

 

Ne moze da se nadje zamena. Taj odnos kvalitet/cena koji trenutno ima Lorenco ne moze da se nadje na trzistu. Da moze uzeo bi ga Armani a ne bi placao obestecenje. A pre svega nama posao ne zavrsava jedan vec dva plejmejkera... i sa Lorencom je veliki znak pitanja da li mozemo da uzmemo Aba, a sa nekom losijom zamenom ta verovatnoca ce se graniciti sa nemogucim.

Prema tome na ovaj glomazni roster sta bi dobili njegovom prodajom na poziciji koja nam je deficitarna.... samo dubiozu, nista drugo. 

 

Sve vise sam ubedjen da je ovo spin kako bi bili zadovoljni sto na kraju Lorenco nije prodat, a da vise niko ne spominje dovodjenje jos jednog pleja pored njega.... sto je do skoro bila tema, cak i od trenera ali je odmah ucutkan. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, MrTwister said:

Citava poenta tog virenja u tudji budjelar je besmislena, ti si košarkaški navijač voliš taj klub i želiš mu dobre stvari ali ne kapiram kako je kratkoročna finansijska dobit tom klubu vrijedna žrtvovanja najboljeg igrača ekipe bez kojeg ta ekipa za koju navijaš izgleda lošije i nema adekvatnu zamjenu. Pogotovo u ovom trenutku sezone kad je taj margin of error iz dana u dan sve manji.

S druge strane ja mislim da od te njegove navodne selidbe u Italiju nema ništa jer je on već tamo dolazio (Italija) i nije prošao ljekarske preglede. Uz to je i povrijedjen a ovima treba neko sto prije i nemaju vremena da čekaju na EL prelazni rok izmedju klubova.

 

Što se tiĉe Zvezde (a mislim i Partizana nekada), rezonovanje je ovako - guraš u Evropi dok god ima neke realne šanse da se napravi dobar rezultat (nekada Top 16, koji je često bio realan cilj, sada Top 8, koji svake godine deluje kao sve nemogućija misija).

Ako to ne prođe, gledaš da skratiš troškove (jer se uglavnom u takvim slučajevima ispružiš više nego što si dugačak, a Zvezda je pogotovo morala to da radi u poslednje vreme, jer kao što se ovde može pročitati, njenim navijačima više ni plasman na F4 ne bi bio dovoljan, možda osvajanje EL, mada i u to sumnjam), a da pritom ostaviš što bolji sastav za domaća takmičenja.

 

Zvezda se ove godine očigledno zakopala dovođenjem previše igrača preko leta, za šta sam znao da neće da izađe na dobro, ali tada mislim nisam ni znao da ovaj forum postoji, pa nisam imao kome da kažem, sem osobama u svom okruženju. 😀

 

U idealnoj situaciji naravno da se ne daje najbolji igrač, ali bojim se da je ovo daleko od pomenute.

 

Kad se jednom nakupi bilo kakav dug preko miliona, videli smo na gomili primera koliko se to teško pegla.

Zato ja ovde ne bih previše razmišljao, jer je Evropska sezona već naizgled gotova (u takmičarskom smislu).

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mmajstor said:

 

Ne moze da se nadje zamena. Taj odnos kvalitet/cena koji trenutno ima Lorenco ne moze da se nadje na trzistu. Da moze uzeo bi ga Armani a ne bi placao obestecenje. A pre svega nama posao ne zavrsava jedan vec dva plejmejkera... i sa Lorencom je veliki znak pitanja da li mozemo da uzmemo Aba, a sa nekom losijom zamenom ta verovatnoca ce se graniciti sa nemogucim.

Prema tome na ovaj glomazni roster sta bi dobili njegovom prodajom na poziciji koja nam je deficitarna.... samo dubiozu, nista drugo. 

 

Sve vise sam ubedjen da je ovo spin kako bi bili zadovoljni sto na kraju Lorenco nije prodat, a da vise niko ne spominje dovodjenje jos jednog pleja pored njega.... sto je do skoro bila tema, cak i od trenera ali je odmah ucutkan. 

 

Nisam znao da i ovo moram da crtam, jer se pričalo godinama o tome, ali kad sam već tu, ajde još jednom.

 

Nepisano pravilo je da bogati klubovi ne plaćaju igrača koji se nije dokazao na visokom nivou, a u poslednje vreme naročito ako nije to pokazao u EL (i ako je amer, da se privikao na evropsku košarku).

Njima se ne isplati da vrte tako igrače koje NBA klubovi cut-uju, jer im je svaki poraz u periodu traženja, ravan katastrofi.

A s'obzirom da im lova ne predstavlja problem, uvek se odlučuju za sigurnu opciju, jer zašto bi se kockali, kad mogu da je priušte za (za njih) relativno male pare.

 

KKCZ nema taj luksuz, i pitanje je kada će (i da li će) ga uopšte i imati u skorije vreme.

 

 

A što se pojačanja tiče, dobrih igrača ima uvek...samo treba uporno tražiti i umeti da ih prepoznaš. 😉

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Noćna mora B92 fantazera said:

 

Nisam znao da i ovo moram da crtam, jer se pričalo godinama o tome, ali kad sam već tu, ajde još jednom.

 

Nepisano pravilo je da bogati klubovi ne plaćaju igrača koji se nije dokazao na visokom nivou, a u poslednje vreme naročito ako nije to pokazao u EL (i ako je amer, da se privikao na evropsku košarku).

Njima se ne isplati da vrte tako igrače koje NBA klubovi cut-uju, jer im je svaki poraz u periodu traženja, ravan katastrofi.

A s'obzirom da im lova ne predstavlja problem, uvek se odlučuju za sigurnu opciju, jer zašto bi se kockali, kad mogu da je priušte za (za njih) relativno male pare.

 

KKCZ nema taj luksuz, i pitanje je kada će (i da li će) ga uopšte i imati u skorije vreme.

 

Ovo ti je objasnjenje u fazonu - ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti. Ajde sa kojim novim igracem bi ti opet rizikovao na sav ovaj vec postojeci rizik preglomaznog, neuigranog rostera kojem je Lorenco jedini plej koji valja... mani se opste i suplje price?

 

Nije luksuz da ukoliko pogodis igraca iz amerike da ga zadrzis barem do kraja sezone. Ako nam je to luksuz nego moramo da ih prodajemo na pola sezone, pa mi onda uopste nismo ni za evroligu kao sto nismo ni za vrh jadrana. Nego smo vise neki Borac iz Cacka ili Igokea. Takvi klubovi prodaju igrace u toku sezone kada iz rizika nabodu jeftinog igraca iz amerike i pogode. 

Edited by mmajstor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Noćna mora B92 fantazera said:

 

Lorenzo nije jedini plej na kugli zemaljskoj.

Ova ekipa je dovoljno dobra da osvoji ABA sa pristojnom zamenom, koja svakako može da se nađe.

Ali pomenuta lova vrlo, vrlo teško može da se zaradi na pomenuti način, naročito ako igrač nema garantovan ugovor za barem narednu sezonu, ako ne duže.

Brisi ovo da ne vidi Nebojša

Čuj da trazmo pristojnu zamenu a MI VEC IMAMO pristojnu zamenu. Gledao si valjda sinoc protiv CSKA. -14 sa njegovih 20min na terenu -12 bez njega na terenu. Pristojno.

52:38 sa njim na parketu, 48:36 bez njega na parketu. Igrao ne igrao svira nam radio. Pristojno

 

Jos jedno 2 njegova plesa na terenu kao protiv Zadra pa necemo ni imati priliku da proverimo koliko je dobra ekipa za osvajanje ABA. 

Uostalom i dovodjenje Kuridze(nemam nista protiv njega ali......ma necu ni da pocinjem) i ovo najavljeno katovanje zlih stranaca koji samo uzimaju novac a nista ne daju, preorjentacija na domace igrace(poput Kuridze i Stimca) koji GRIZU, nam dovoljno govori o preostalim ambicijama. Uostalom zar nije kraj godine(na polovini sezone) pravo vreme da se setis da igras i neki Kup i KLS? Treba na vreme razmisljati o tim takmicenjima. Februar i Jun samo sto nisu. 

Kao da:

Lorenco, Nenadic

Beron, Dzenkins, Dobric

Lazic, Davidovac

Faje, Simanic

Kuzmic, Gist, Jovanovic

ne bi razvalili kup i kls...(Stratos svakako nece poceti da igra pre februara)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ivan9 aka Laki said:

Brisi ovo da ne vidi Nebojša

Čuj da trazmo pristojnu zamenu a MI VEC IMAMO pristojnu zamenu. Gledao si valjda sinoc protiv CSKA. -14 sa njegovih 20min na terenu -12 bez njega na terenu. Pristojno.

52:38 sa njim na parketu, 48:36 bez njega na parketu. Igrao ne igrao svira nam radio. Pristojno

 

Jos jedno 2 njegova plesa na terenu kao protiv Zadra pa necemo ni imati priliku da proverimo koliko je dobra ekipa za osvajanje ABA. 

Uostalom i dovodjenje Kuridze(nemam nista protiv njega ali......ma necu ni da pocinjem) i ovo najavljeno katovanje zlih stranaca koji samo uzimaju novac a nista ne daju, preorjentacija na domace igrace(poput Kuridze i Stimca) koji GRIZU, nam dovoljno govori o preostalim ambicijama. Uostalom zar nije kraj godine(na polovini sezone) pravo vreme da se setis da igras i neki Kup i KLS? Treba na vreme razmisljati o tim takmicenjima. Februar i Jun samo sto nisu. 

Kao da:

Lorenco, Nenadic

Beron, Dzenkins, Dobric

Lazic, Davidovac

Faje, Simanic

Kuzmic, Gist, Jovanovic

ne bi razvalili kup i kls...(Stratos svakako nece poceti da igra pre februara)

 

Ne bih da se ponavljam, ali ću ovo reći poslednji put na ovoj temi - mene savršeno zabole za Filipa. Ako se nađe domaće rešenje (ili barem sa našeg govornog područja), a da je bolja opcija, prvi dižem obe ruke za.

Dva strance nisu opcija, i mislim da Zvezda nikada do sada u svojoj istoriji nije imala 2 strana pleja, koji dele minutažu (moguće da sam prevideo nešto, ali se u ovom trenutku ne sećam). Mislim da isto važi i za EL Partizan.

 

O Nenadiću kao opciji na pleju zaista ne bih.

Ko do sada nije ukapirao da taj momak nema veze sa pozicijom 1 i organizacijom igre generalno, taj treba da prestane da se zamlaćuje praćenjem košarke, jer o istoj blage veze nema. I čak i to je understatement.

A nije da to nisam pisao i nakon prve utakmice kad sam gledao tog lika kod nas.

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

Uopste nisam ni sumnjao da ce gazdina masinerija da se potrudi da nam objasni kako je to sto radi uprava najbolji potez. Pa tako ovih dana citamo kako je Kuridza dobro pojacanje za evroligaski tim i kako ce da pomogne u osvajanju trofeja, do toga kako bi prodaja jedinog igraca koji pruza dobre partije u ovom raspadu od ekipe bila odlican potez. Ulozis devet miliona, pa osakatsis ekipu zbog miliona, pa to bi bio takav potez, strucnjaci sa Volstrita da pozavide. Mada sumnjam da bi smeli to da urade, jesu talentovano destruktivni, ali bas toliko nisu. Da je srece sada bi pisali o produzetku ugovora, kao sto rade ozbiljni klubovi, a mi smo sada uboli plejmerkera, pa poznajuci rad uprave nekog narednog dobrog mozemo da ocekujemo za pet godina. 

Edited by Čovićuslino
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...