Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Vodio je Sakota AEK i Olimpijakos po jednu sezonu u EL valjda. AEK imao skor 1/13, a sa Olimpijakosom sa skorom 7/7 prosao u top16 i tamo ispao kao zadnji u grupi. Sa AEK-om je bio prvak Grcke dok je sa Olimpijakosom bio 8. i u PO u 1/4 finalu ispao od Panate sa 2-0. Ne znam kako ocjeniti te rezultate jer ne mogu da pricam nista o kvalitetu tih ekipa. Sa AEKom je obe te sezone u periodu 2001-03 igrao finala, kednom dobio Olimpijakos 3-2, jednom izgubio od Panatinaikosa 3-1. Dakle vodio je najbolje sastave par sezona u Grckoj ima on tamo izgradjeno ime, bio je i pomocnik Zeljku Obradovicu na dva velika takmicenja prije nego sto je preuzeo znacajno podmladjenu ekipu. 

Sakota nije levat, ima znanja, nije bas ni penzos jer sta je onda Kari Pesic? Ima jos trenera u godinama pa rade i imaju rezultate. 

Sva ova negativa je zbog Filipa Covica, uglavnom opravdana mada ljudi idu dotle da bi sutra jedino napunili halu da zvizde Covicu. A kada je sve bilo super i nije bilo Covica u hali jedva 500 ljudi. Jer briga ljude za sport, valja istresti licnu frustraciju i na sve nepravde a Filip Covic u dresu Zvezde je pravi primjer nepotizma i svega onoga sto ljudi preziru. Guranje preko veze tamo gdje ne pripadas. Nadam se da ce Sakota da smiri situaciju i da minimalizuje Covicevu ulogu u timu. U suprotnom sezona ode u tri lijepe...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kod Sakote je najvise upitan stav ili karakter, a ne znanje. Ne djeluje kao covjek koji moze istjerati svoju ideju do kraja. Kao da je suvise popustljiv. To kod nas ne moze da prodje. I prosli put kod nas je prva tri mjeseca bio nevidjeni gospodin. Onda je shvatio da to ne prolazi i postao prilicno nadobudan u javnim nastupima, ali je pitanje da li je takav bio u vodjenju tima.

 

I onda kao takav dolazi kod nas, sa predloskom u vidu Filipa koji je vec progutao. Nije sigurno dosao da pravi iskorak u karijeri, nego da ispali jos jedan krug pa ako upali.  Ne gori mu pod nogama, mozda neki igraci i proigraju pod njim, ali kada bude povuci potegni djelovacemo nedoreceno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imali smo mi prije 2011 i Karija Pesica na klupi pa nista nismo osvojili. Ovo je drugo vrijeme klub je daleko jaci i dominantan je na jadranu. Sakota je i to vrijeme uzeo taj kup a to sto su mu igrasi bezali u sred sezone vise je slika i prilika kakav smo klub tada bili nego njegovog znanja. 

Davao sam sanse Alimpijevicu dacu je i Sakoti. Vidjecemo na sta ce igra liciti pa na osnovu toga mozemo kritikovati. Ne dopada se ni meni Filip na terenu ali da sacekamo da vidimo kakvu ce ulogu imati kod novog trenera. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Knipex 4 Laki said:

i ako je tako kao što si ti napisao zašto bi napravio najskuplji tim Zvezde sa najvećim projektovanim budžetom do sada?


Možemo da nagađamo. Neki standardan pokušaj je da bi zamazao oči Đordiju da zaslužuje nekakve licence i nekakvo poverenje na duge staze. U fazonu evo otvorio sam se, to znači i da ću ubuduće.

Ništa što sam ja napisao je crveno slovo. Možda se sve okrene u par meseci - bilo bi svakako lepo. Međutim, veruj mi da većina ljudi iz medija barem ne vidi stvari ružičasto. Konkretno Edin i Kole su se baš izrazili slično kao i ja kad smo najavljivali ABA sezonu.

Inače, apropo Mozzartovog teksta...Nikola je ispravan momak, nema veze sa spiskovima, narudžbenicama itd. To što stvari zvuče jako bizarno ne znači da su per se neistinite. Možda ima loš info, ali sigurno nije "nečiji".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PERICA!!! said:

Lako je smjeniti upravu, ali ko ce da je zamjeni. Nadjite mi bar jednog sposobnijeg od nebojse. Zalosno, nemojte me pogresno shvatiti. 

 

A ovo sto pisete to je nas klub, ok jeste svojatamo ga i volimo ga do neba, al ce nas biti tek kad budemo akcionari tog istog kluba. Ovako smo nazalost samo simpatizeri.

Klub je iznad svakog pojedinca.

Nebojsa je izgleda zaboravio to!

Ono juce je tek nevidjena bruka i sramota.

Edited by Valensija
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apropo jucerasnjih desavanja.

Kada su se slegli utisci blizi sam misljenju @Isiah da se ovo i ranije vidjalo u Covicevim istupima u javnosti. Bahatost, bezobrazluk, tvrdoglavost, napadi na medije, ucjene i sl, sve je to vec vidjeno. Novina je sto su prijetnje upucene noname liku, kao i sto su ispadi koncentrisani u jednom istupu.

 

I to je sasvim dovoljno da @Laki21 najozbiljnije shvati ovu situaciju. Jer mozda je Nebojsa dovoljno ludak da ovo stvarno pretvori u licni rat.

 

Ono sto mislim na sta ne treba racunati jeste da ce to proizvesti organizovaniji navijacki bunt i pored kakofonije istovjetnih misljenja na forumu. Ne kazem da ne treba probati, samo ne treba previse ocekivati.

 

Ja sam sam sebe iznevjerio vise puta, zarekao sam se da necu ovo i ono, konacno nakon serije protiv Buducnosti rekao e sad je previse, pa na kraju kupio sezonsku.

Navijanje je emocija, moze se reci i iracionalna. Za pocetak, utakmica sutra ce biti prilika za nekoga da zvizdi, izrazi negodovanje, neko da vidi novog trenera, neko ce ostati kuci, neko nesto trece, ali ce opet skoro svi cekati sta ce da se desi. I tako utakmicu po utakmicu dok ne splasne.

 

Ima i sanse da zazivi bunt, a onda ne sumnjam da ce raditi gospodari sipke i skolovanje neposlusnih u stilu onog kada je utihnulo Vucicu pederu.

 

Apropo Sakote.

 

Sjecam se da su njegova pojacanja iz prvog mandata bila odlicna i da je niz mehanickih povreda uticalo da taj segment bude vrhunski.

Raicevic je bio fantastican do pada na trticu i loma neke kosti, Milosevic isto vrhunski potencijal do loma stopala ili zgloba. Pero je njegova iskopina, O Benon, Tomas su sve sjajni kosarkasi. Sto ovo pisem.

 

Ako se bude radilo na promjenama u rosteru vjerujem da ce Sakota uraditi dobar posao. A nije da nema sta promjeniti. Ne ocekujem nista do kraja prvog dijela ABA. A onda ss ne bih iznenadio da odu 2-3 igraca iz unutrasnje linije: Braun, Odzo i Jovanovic npr, a da dovedemo jednu 4-5 opciju. Takodje, i Nenadic je nacrtan za neku Igokeu, a onda mozda dovedemo i tog jednog igraca na pleju. Generalno, EL je realno izgubljena, a za sta bi se pojacavali vidjecemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Vredni mrav said:

Šta je Šakota hteo da kaže kada je rekao da nece o imenima ali da hoce odbranu kao u necije vreme?

 

Je l mislio na Radonju?

Mislio je na Alimpijevica i Lesorovo iskakanje. Zezam malo...

 

Elem, aj da sagledamo situaciju trezveno.

 

Sakota nije idealno resenje, daleko od toga. Ali od Gavre je bolji jer jeste glavni trener i ima neke rezultate. Iskusan je, zna kako da posavetuje tim. Sad, koliki ce biti autoritet, ne znam, a od toga puno zavisi.

 

Ocekujem kompromis. A to znaci:

 

1. Dovodjenje plejmejkera

2. Znatno smanjenu minutazu Filipu, ali ne i teranje iz tima.

3. Ozivljavanje Djenke, Gista i Perperoglua.

4. Mnogo bolji doprinost Dobrica i Davidovca.

5. Znacajno boljeg Kuzmica.

6. Neki smisao u ofanzivi nase tima.

 

Mi imamo ogroman prostor za napredak. Ko to ne vidi, on nije iskren ili ne razume kosarku. Ovaj roster je ubedljivo najbolji u aba ligi. 

 

Upravo sam odgledao criple fight izmedju Buducnosti i Partizana. To bolji timovi od naseg? Vazi...

 

Fer je dati sansu Sakoti. Nije se covek bacao kamenjem na nas. Nicim nas nije ni uvredio niti se ogresio. Ja moram da podrzim svoj tim. Naravno, to ne znaci podrsku Nebojsi i Filipu. Samo Zvezdi!

 

Edited by John Terry
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mairosu said:


Pa, ovo nije vest od prekjuče, i nema previše veze sa Čovićem.

Realno, juna kreće sve da se ruši. Imao sam informaciju da nam EL spušta roletnu još prošlog maja posle svih sranja u ABA finalu, koje definitivno nije dobro uticalo ni na odnose sa EL (koliko se god to trudili da sakriju), ni na neke buduće potpise (imam lične ispovesti od barem dva igrača visoke reputacije koji su odbili angažmane u ABA baš zbog toga). Kada je Đordi ukinuo licence po ligama, sutradan se javilo pet predstavnika liga da kaže da je "njima obećano da imaju preče prvenstvo". Imaju kurac. U tri wildcarda biće Virtus, neki Rusi i neki bogatuni iz tipa Španije-Turske. Postoji vrlo realna šansa da dogodine Beograd i region ostanu bez EL, osim u slučaju da Partizan ne izboksuje nešto preko EC.

OK, dakle, to se desilo. Ako se to desilo, odmah ćemo da povučemo pitanje i ABA lige, jer ta liga funkcioniše po tome što se svi međusobno trpe zbog EL licence. Sad EL licence nema. Hrvati i Slovenci će se prvi zapitaju koji će im to kurac najednom. Ako savezi uspeju nešto da nagode sa EL kancelarijom, neka EC mesta za prvake, ABA liga prestaje dok kažeš keks. Samim time uprošćavaju se budžeti. Ide hard reset, i to vrlo hard reset. Neće biti para za strance, neće biti para za trenere, neće biti para nizašta, svi će budu kao Mega i OKK. Dolazi mračno doba.

Recimo sad da to Nebojša vidi - recimo. U toj atmosferi, kojeg stranca ćeš dovodiš na garanciju 4 meseca EL i onda ćao vidimo se. Ide se na zicer, dovodi se lik koji će možda da izgura sezonu, možda neće, štagod. Okreni obrni, ako se desi najtmer sinario odozgo, on ima čiste papire da resetuje kako se njemu svidi i da se pređe u ful FMP mod. Možda i sa Filipom. 😄

Eto, tako ja to vidim. Bože zdravlja pa grešim, ali gut feeling je da ne grešim.

Tri pitanja za tebe:

 

1) Da li misliš da Ostoja sad fura ''gospodsku'' priču upravo da bi pokazao kako smo mi iznad tog gliba i da bi se tako umilostivio EL bratiji?

2) Kakvi god bili Čović i vođe ekipe iz PG ne ide mi u glavu da ne vide ovo što pišeš i šta im se sprema. Džaba bilo čistih papira oko FMP-a ukoliko sve ode u Honduras. Kako to komentarišeš?

3) Da li misliš da Đordi može dugo da gura ovakvu EL priču kada raste finansijski jaz u odnosu na Amere, uz pitanje da li sami klubovi mogu dugo da sipaju u rupu bez dna?

 

Odgovori na ABA temi, slobodno, da ne gušimo ovu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, 21Barkley said:

1) Da li misliš da Ostoja sad fura ''gospodsku'' priču upravo da bi pokazao kako smo mi iznad tog gliba i da bi se tako umilostivio EL bratiji?

2) Kakvi god bili Čović i vođe ekipe iz PG ne ide mi u glavu da ne vide ovo što pišeš i šta im se sprema. Džaba bilo čistih papira oko FMP-a ukoliko sve ode u Honduras. Kako to komentarišeš?

3) Da li misliš da Đordi može dugo da gura ovakvu EL priču kada raste finansijski jaz u odnosu na Amere, uz pitanje da li sami klubovi mogu dugo da sipaju u rupu bez dna?


1) Ovako na prvu loptu ne, mada ko zna šta je subplot. EL bratija će se umilostivi isključivo uz šuštanje konvertbilnih novčanica, uostalom evo ti ga PAO kao živ primer.
2) Mislim da nada umire poslednja što se Zvezde tiče, a Budućnost je u fazonu "šta bude biće", njima je ipak EC realan domet.
3) To je pitanje svih pitanja, iskreno, ali dok god ima podršku najbitnijih EL klubova koji opet imaju načine da se finansiraju eksternim putevima čitaj preko finansijera, države ili provlačenja kroz matični SD, taj balon će da egzistira, kakvog-takvog kvaliteta.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...