Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Slažem se da je novinar respektabilno zanimanje i baš zato ono malo novinara što još rade po Srbiji treba javno da se distancira od likova koji su sve sem novinari ali nažalost imaju dozvolu ove vlasti da se predstavljaju kao novinari. Tegeltija, Vučićević, Anđus, Djuka Bizon, Sarapa, Jovićević, Ljilja Smajlović, Jovanović, nisu novinari nego huškači i ne bi ih trebalo štedeti

Edited by laki perkos
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, madafaka73 said:

Tekstovi su amaterski (npr. autor piše da Gist ima 1.6 tehničkih grešaka po meču u EL, odnosno 1.8 u ABA, valjda čovek ne razlikuje izgubljene lopte i tehničke greške), a jedino što je tužnije od ovog nivoa poznavanja košarke i činjenice da neko zapravo dobija neki novac za ovo što piše, je činjenica da ima ljudi koji takve tekstove shvataju ozbiljno.

 

Ali, pohvalno je bar to što su autori ovih tekstova (ili autor) prepoznali da postoje problemi kod ova dva igrača, iako nisu bili ni blizu da objasne zašto je to tako. Oba ova igrača su eksplicitan primer kolateralne štete usled loše selekcije (i loše sreće, kada se uzme u obzir Kuzova nesreća pred početak sezone), odnosno pogrešne procene da Filip može igrati ovu sezonu, pa makar i 10-15 minuta po meču.

 

Gist je doveden da bude drugi centar (posle Kuza, a pre njegove saobraćajke), da igra 15-ak minuta, možda i koji preko ako se ukaže potreba, a da ostalo krpi Ojo. Silom prilika kreće kao stratni centar, sa većim obavezama i većom minutažom nego što je planirano i on to u početku radi odlično - može se reći da je Gist vukao tim na početku sezone. Veća potrošnja, njegove godine, povreda ili "povreda", odlazak trenera, potencijalni problemi u svlačionnici - sve je to uticalo da Gist krene u slobodan pad u jednom momentu sezone. Nerealna očekivanja da od Gista imamo veliki broj poena u reketu (i to ni manje ni više nego "zidanjem", a ne preko pika gde je on najjači) i odsustvo prvog centra na iks vremena je nateralo klub da dovede Štimca. Pisao sam o njemu, ne bih da se ponavljam, samo da ponovo da je on minus igrač ako ne ubaci bar 15 poena na meču, jer ozbiljnu odbranu ne može da igra. Odnekud se pojavio i Jovanović, čisto da se ubaci i peti centar u priču, u fazonu - od viška glava ne boli. Na probleme sa centrima nadovezali su se oni sa čevorkama. D. Braun i Faye su škartirani, a Simanić nije na nivou EL u kontinuitetu, posebno kao starter. Onda dovođenje, pa povreda Kuridže, zatim duga pauza Startosa i dvonedeljna Davidovca su nam uskratili još tri potencijalne opcije za pokrivanje ove pozicije i eto nama Gista na 4. Dakle, čovek igra na 5 ono što ne može da igra i što nikada u karijeri nije igrao, a onda se prebacuje na poziciju 4 gde nije igrao 10 godina i traži se od njega da u odbrani juri streč ili small ball četvorke po liniji za 3. U takvom matchup-u smo loši ne samo u odbrani, već i u napadu, jer Gist ne može driblingom da napadne niže i brže igrače (videli smo kakav mu je ball handling tokom sezone, kada je skoro svaki put kada je poveo kontru ili spustio loptu u dribling kao po pravilu pravio greške), a ne može ni previše uspešno da ih ugura u reket i odigra leđima (veliki broj promašenih šuteva je imao u takvim situacijama) jer to nije njegova igra.

 

Đenka je ista priča, samo na spoljnim pozicijama. Iluzija da Filip može biti faktor u igri u sezoni kada se pegla EL je bila rak rana tima koja je obeležila loš početak sezone, od koga se još uvek oporavljamo, sa realnim sumnjama da ćemo se uopšte i oporaviti. On je sklonjen (prekasno), ali nije dovedena zamena za Zoa. Dakle, samo delimično smo rešili problem na poziciji 1, suštinski - nismo ga ni rešili i opet trpimo posledice ove nerazumne odluke. Pokušalo se sa Bilijem još prošle sezone, pa se stekao utisak da on to može, ali ova godina je specifična jer igramo ponovo EL, a tu ne prolaze krpljenja pozicija na duži vremenski period, osim ako nisi Barsa koja 4 meseca igra bez pleja, ali koja ima sjajnog trenera i verovatno najskuplji roster u EL i gde je jedan Hanga, kao ball handler, bolji od svih naših igrača, osim Lorenza. Onda je došao red na Đenku da pokuša na poziciji jedan, a doveden je i Punter kao čisti bek šuter, čime je Đenkina uloga u timu zacementirana - prosečan ball handler sa lošim pasom koji ne gleda koš, a u odbrani defanzivni specijalac. Pomislio bi neko da smo tako klonirali Lazu i dobili dva identična profila igrača, ali da je bar tako. Laza je, iz meni nerazumljivih razloga, u celoj ovoj zbrci dobio mnogo veći prostor i slobodu u napadu, radio ono što zna, ali i dosta onoga što ne zna, pa je tako brat Đenka ostao na kraju niza igrača po USG%, odnosno prosečnom broju šuteva koji uzima po meču, a da ima pristojniju minutažu.

 

Da se vratim na početak, odnosno iskoristim ove neuspele pokušaje sportskog novinarstva i kažem da ni Gist ni Đenka apsolutno nisu krivi ni za jednu lošu stvar koja im se spočitava ove sezone, već su žrtve loše selekcije, loše sreće i nerazumnih odluka koje nam se ponavljaju kroz sezonu.

Bas tako tekstovi su amaterski pokusaj da se objasni da ima problem. Za mene Gist nije sporan. A Djenka je sporan od kada sam cuo da se vraca jer njegovi kvaliteti ne idu na ovu ekipu. Nije dobar fit i najvise zameram Tomicu sto je u njegovom slucaju popustio NC. Garant je u tefteru imao bolje resenje. 

To sam vec pisao, ali da ponovim , mislim tj.deluje mi da je dogovor NC i MT bio Derik Braun umesto Simonovica i Djenka umesto ko zna koga je Tomic smislio i da bi bolje bilo da je obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, madafaka73 said:

Tekstovi su amaterski (npr. autor piše da Gist ima 1.6 tehničkih grešaka po meču u EL, odnosno 1.8 u ABA, valjda čovek ne razlikuje izgubljene lopte i tehničke greške), a jedino što je tužnije od ovog nivoa poznavanja košarke i činjenice da neko zapravo dobija neki novac za ovo što piše, je činjenica da ima ljudi koji takve tekstove shvataju ozbiljno.

 

Teško, ne dobacuju dotle

 

a257c01c-0683-4612-878d-368e780e6331.jpe

Link to comment
Share on other sites

Iskreno se nadam da nećemo ući u "hustle" utakmicu i da ćemo pustiti naše bekove da reše utakmicu. Ne želim da gledam kako Štimoglu pokušava da zida Mozlija, samo da bi popio dandaru. Nadam se da će Blokiša fino ući u utakmicu, da otvorimo prostor za prodor i pik, te se nadam dobroj minutaži za Davidovca. Možemo i Stratosa iskoristiti sa low posta, valjda je spreman za 5-10 minuta fajta.

Link to comment
Share on other sites

Daj Boze da dobijemo veceras, ali mislim da ce to biti jako tesko. Ne mogu da se oslobodim utiska da mi i u fudbalu i kosarci trosimo ogromne pare za nase uslove a nemamo neku svetlu buducnost, dok Partizan u oba sporta sa manje para pravi sebi bolju buducnost, razvija mladje igrace, pravi velike transfere u fudbalu... Evo sad i u kosarci pravi ozbiljne rezultate, prvi je u ABA, i mozda osvoji Evrokup. Iskreno nisam zadovoljan radom u nasem kosarkaskom klubu. To sto Trinkijeri nije zeleo da dodje kod nas nego u Partiizan dovoljno govori o nama. Mi sa Sakotom nemamo buducnost, a brine me da ce posle njega doci opet neki poltron...

Edited by StephenBob
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, StephenBob said:

Daj Boze da dobijemo veceras, ali mislim da ce to biti jako tesko. Ne mogu da se oslobodim utiska da mi i u fudbalu i kosarci trosimo ogromne pare za nase uslove a nemamo neku svetlu buducnost, dok Partizan u oba sporta sa manje para pravi sebi bolju buducnost, razvija mladje igrace, pravi velike transfere u fudbalu... Evo sad i u kosarci pravi ozbiljne rezultate, prvi je u ABA, i mozda osvoji Evrokup. Iskreno nisam zadovoljan radom u nasem kosarkaskom klubu. To sto Trinkijeri nije zeleo da dodje kod nas nego u Partiizan dovoljno govori o nama. Mi sa Sakotom nemamo buducnost, a brine me da ce posle njega doci opet neki poltron...

 

Ne znam koji su to mladi igraci koje KKP razvija. Imaju Trifunovica a mi Simanica i to je to, uglavnom kolo vode provjereni igraci kod jednih i drugih.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bio je i neki "novinar" koji je pitao Alimpijevica "da li je svestan da svi u regionu zele da vide da Crvena zvezda izgubi titulu".

 

Nikad nisam imao simpatije prema tim "novinarima" jer su u pitanju ljudi koji ne rade odgovorno i objektivno svoj posao nego raspaljuju lozenje balavurdije zarobljene u telima ljudi sa po 40, 50 ili 60 godina zato sto:

 

a) su sami takvi

b) su pokvareni i zlonamerni

 

Uopste, taj stav da je klub za koji neko navija bez mrlje i mane, cistog obraza i u borbi protiv sistema je stav nekog ko je intelektualno na nivou osobe od 15 godina, a jos kada je takva osoba novinar to dobija jos gori prizvuk. Tegeltija je najbolji primer takvog mentalnog sklopa, kao i onaj "novinar" koji je upitao Jenkinsa da li je tuzio klub i insistirao na tome.

 

Posle se cudimo kad smo malo-malo na tapetu evrolige jer je neko ubacio neki predmet na teren ili zasto nas nece tamo i pored para koje drzava Vucic moze da skrka u toku jedne sezone.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...