Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, NMX said:

 

Uh brt, ovaj film ćemo gledati kad i Fiću kako kuca preko Entonija Dejvisa. Gledao sam Fener sinoć i oni su uz ludačku energiju Reala (Kampaca), bolji šut protivnika i rupetinu pod košem koju popunjava jebeni Štimbe, bili u egalu. Bojim se da to ovde neće biti slučaj. Gist će da izdominira pod košem ali za ostalo....baš očekujem rutiniranje. 

Će vidimo, rutiniranje svakako neće biti, egal utakmica će biti ceo meč mmw. Okej, trenutno nema neke ludačke igre, ali ofanzivni potencijal je ogroman, u jednom trenutku će sve leći na svoje mesto, ipak je ovo gotovo nov tim, u odnosu na prošlu godinu, sigurno će biti potrebno vreme. Kada se vrati Kuzmić i defanzivno će to izgledati dobro.

 

Beron je baš zahvalan igrač, rapidno se penje na lestvici najomiljeniji stranaca koji su igrali kod nas. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Ulicni basketas said:

Meni se čini da Lorenzo još uvek ne shvata da ovo nije Kina

 

odigrao čovek na dve utakmice ukupno 20 minuta...  šta da shvati?  da je nabijač statistike u garbage Time-u?  Kakav mindset on da ima koji je došao iz rekreativne G lige i igra neku rekreativnu košarku desetak minuta po meču, bez imperativa rezultatskih. 

I kako on da prokrvavi kolena i da igra nešto smisleno?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Green23 said:

Će vidimo, rutiniranje svakako neće biti, egal utakmica će biti ceo meč mmw. Okej, trenutno nema neke ludačke igre, ali ofanzivni potencijal je ogroman, u jednom trenutku će sve leći na svoje mesto, ipak je ovo gotovo nov tim, u odnosu na prošlu godinu, sigurno će biti potrebno vreme. Kada se vrati Kuzmić i defanzivno će to izgledati dobro.

 

Beron je baš zahvalan igrač, rapidno se penje na lestvici najomiljeniji stranaca koji su igrali kod nas. 

Kuzmic je u skoro dve godine odigrao par meceva i bio veci deo povredjen. Ne ocekuj cuda.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pavaroti said:

Kuzmic je u skoro dve godine odigrao par meceva i bio veci deo povredjen. Ne ocekuj cuda.

Pa od njega se ne očekuje ofanzivna dominacija, već defanzivna. Samo njegovo prisustvo u reketu, i njegov osećaj za odbranu je sasvim dovoljan za početak.

Link to comment
Share on other sites

Sve se može sumirati u jednoj rečenici - rezultat je bio mnogo bolji od igre. Mi smo volšebno dolazili do nekih lopti i na ofanzivni skok Gista te neke 1 na 5 poene Barona ostajali u priključku, mada imam utisak da ne bismo dobili da se igralo još 3 dana. Nemamo koncept niti se znaju uloge, osim Gista, Barona i Đenke. Opet, Gist nije igrač koji inače uzima 20 šuteva, to je stvarno posledica nedostatka akcija i boljeg kretanja ostalih. Tomić je sigurno bio među najlošijim akterima meča, mada je konkurencija žestoka. Mnogi igrači, ne samo Filip, su sinoć osetili evroligaški intenzitet. Mučeni Ojo je na tragikomičan način osetio kako je to igrati kad nisi veći i jači od svih, nije mogao da pomeri Papagiannisa. On bez fizičke dominacije nema šta da traži na bilo kom nivou košarke. Filip je igrao 9 minuta previše, mislim da je jasno i njemu da je ovo liga u kojoj ne može da igra ni na foru, jednostavno su svi mnogo viši, jači i brži od njega. Videlo se koliko je nesiguran, smešno je bilo kad je ono driblao u mestu kroz noge, kao da hoće da pokaže Calathesu i ostalima: "vidi, ja znam da driblam kroz noge, nisam slučajno u EL iako ovako izgledam", gorko. Derrick Brown je problem. Veoma je mekan i pasivan. Imaćemo mnogo problema sa svim fizički snažnim četvorkama i to je Thomas sinoć surovo demonstrirao. Tek ga je Faye malo primirio fanatičnim fight pristupom, ili se Thomas malo umorio jer je konstantno napadao u meso. Jasno je da je Faye trenutno igrač koji mora da igra više, on možda nema naročit kvalitet ali je neizostavni deo naših najboljih defanzivnih petorki. Ne valja nam posao ni sa Gistom kome je očigledno data velika sloboda dok se ne pojave druge standardnije ofanzivne opcije, pa se malo šteka u odbrani, mada je jasno da se čuvao zbog faulova i kolege tupadžije koji je ekspresno napravio 5 ličnih (nek me podseti neko kad se ono poslednji put desilo). 

 

Đenka mora da bude agresivniji napadački, treba nam. Billy opet previše dribla. Neko napisa na liveu: Dobrić ni sam ne zna kako je došao u situaciju da ovako često napada driblingom. Sve je to posledica nedostatka PG. Ne znam koji li je kurac Tomiću i kakav je njegov odnos sa Lorenzom. Bio ga je spremio 4-5 minuta pred kraj da uđe, pa ga nije na kraju ni vraćao. Treba pustiti dečka da igra, da se oslobodi i da pokaže šta može. On možda i može, back up opcija provereno ne može. 

 

Na kraju, poraz nije strašan sam po sebi, ali moramo pod hitno pohvatati neke šeme inače će biti ružno ove sezone u EL.

  • Like 27
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Kaline, nadam se nekom scenariju kao sa Omicem, odnosno da severna govna budu nadjacana kad krenu da urlaju zbog manjka srpstva.

 

Sto se tice Filipa, dzabe trosimo tastaturu. Sve i da imamo 0-29 u EL, 30-a utakmica - 28 minuta, 0-5 iz igre, 4 izgubljene, 1 asistencija, posed lopte 16,6 minuta, cime drasticno popravlja dosadasnji sopstveni prosek u svakoj kategoriji.

 

Elem, meni je sve bilo jasno kad sam procitao intervju "Filip Covic u Evroligi - zaista lepo zvuci". Otprilike ni on ne veruje da mu se ukazala sansa da zaigra na takvom nivou, i da mu je jasno da nema sta da trazi, sem da skakuce s klupe. Jedini problem - zabole ga stojko bas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stondisha said:

 

odigrao čovek na dve utakmice ukupno 20 minuta...  šta da shvati?  da je nabijač statistike u garbage Time-u?  Kakav mindset on da ima koji je došao iz rekreativne G lige i igra neku rekreativnu košarku desetak minuta po meču, bez imperativa rezultatskih. 

I kako on da prokrvavi kolena i da igra nešto smisleno?

   moze ali mu treba vreme da shvati kako stvari stoje ovde i kako se igra...tamo nema prevelike pomoci u odbrani, prodjes svog igraca i to je lagan kos, u EL toga nema tako da sigurno treba vreme se igrac navikne na to...dobar primer je pas Gistu negde pocetkom 3/4 iz pika od zemlju u srce reketa, gde su bila 3 igraca PAO-a cini mi se...to bi proslo tamo, ovde ne...

ako je D.Brown stvarno na terapijama zbog kolena ne znam koji ga djavo skidaju uopste...

Faye je sinoc bio bas prijatno iznenadjenje...deluje da je elitni defanzivac i na EL nivou...sa njim i Gistom u petorci super to deluje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

- Bili smo nervozni u prvom poluvremenu, žurili smo mnogo i to je nešto što želimo da promenimo. U nastavku smo igrali agresivniju odbranu i počeli smo da kontrolišemo skok. Kalates je odradio sjajan posao, posebno u trećoj četvrtini. Moramo da imamo bokserski instinkt, kada je protivnik na konopcu, moramo da ga nokautiramo. Ali normalno je za ovaj deo sezone da se dešavaju opuštanja. Zajedno smo kratko vreme i moraćemo da popravimo to - dodao je Tomić.

 

Ma ok, onda sledece sezonetm da pocnemo pripreme u februaru...

 

Opustanje na terenu nije deo rada na taktici i uigranosti, nego stava trenera, njegove sposobnosti da tako nesto najpre na vreme uoci a onda i ne dozvoli da se razvije. To je nesto sto trener mora da zna kao sto igrac mora da zna da pogodi slobodno bacanje. Inace nije trener/igrac. 

 

  

Link to comment
Share on other sites

Đenka kad je došao kod nas je imao neverovatnih problema sa faulovima, nikako nije mogao da se navikne da ne sme ruku da nasloni na telo napadača. Kad se na to navikao polako je ušao u ritam i ostalo je istorija. Ima vremena za Lorenca, što reče Haos, on možda i može, Filip provereno ne može i prosto ćemo morati da igramo Đenka+Baron ako želimo neki rezultat u EL.

Edited by stefan81888
typo
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, pepe sancez said:

Sta da se razigrava Lorenco. Ne razumijem. Podnosilo bi se to sta igra u napadu da ne igra beskontaktni sport u odbrani.

koji vam je bre ljudi?

bar na tebe nisam navikao da ispaljujes ovakve gluposti laki-stajl

 

lorenzo je proveo ukupno 9 minuta na terenu

od toga, verujem da velika vecina nije ni videla prvih 4-5, posto na SK rade amateri

nakon tih 5min rezultat je bio 17:10 za kkcz

 

posle toga ga nije bilo do duboko u 3.cet, kad je usao na par min i sjebao 2 napada

za ovo vrlo kratko vreme na terenu odigrao je par puta solidnu odbranu, i zalepio bar jednu bananu sa strane pomoci

 

ako je sve to za "teraj ga u PM odmah" onda da ga jebem...mozda sam ja zalutao na neki tribina forum

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste da je tema nekad necitljiva i jeste da se nekad pljuje Filip po difoltu

 

Ali decko je odigrao katastrofa mec juce, sto je najgore - potpuno ocekivano. I nastavice da igra katastrofa svaki sledeci jer jbg, nema kvalitet ni za abu, a kamoli el

 

I treba ga mazati govnima dok neko nesto ne uradi u klubu inace ce tema da postane ubrzo vrlo lako citljiva jer niko nece imati snage i zivaca da prati KK

Edited by vepar
Link to comment
Share on other sites

Pogledah juče celu tekmu, pa da bačim par utisaka:

 

1. Sudar titana na klupama ova dva tima: meni najiskrenije deluje da ni jedan, ni drugi, nemaju nikakvu kontrolu nad svojim ekipama. Srećom po Pao,  Pedulakis ima pravog floor general-a u vidu Kalatesa, te iskusno rešenje kao što je to Rajs, sa klupe. Zvezda ima jako malo akcija i one su nekako kadetske: tipa neki pik, na drugoj strani blok bez lopte, to se nekako ukrsti i ako prođe prođe, ako ne, prelazi se na improvizaciju, makar bilo 12-13 sekundi do kraja napada.

2. Opet, ne može niko reći da ovo nije izuzetno kvalitetna ekipa, jer i pored nultog učinka dvojice Brauna, igrate poprilični egal sa Paom u gostima. Bili je baš opasan igrač, definitivno spreman da svoju prošlogodišnju igru ponovi i u EL, što je ogromna stvar za vas. Gist, Perper, traženje nekog raspoloženog sa klupe u vidu Dobrića, Davidovca, sasvim ok.

3. Fali vam Kuzmić ozbiljno, naročito za ovakva drva kao što je Papajanis, koji je juče imao sasvim solidan učinak. 

 

Sve u svemu, vama će sezona u dobroj meru zavisiti od L. Brauna. I to čak mislim da vam ne treba nikakav spektakularan učinak, nego da se ustali na 8-10 poena i 4-5 asistencija, uz dobru odbranu i to je to. D Braun je problem u ovom lazy modu, ali tu bar imate opcija.

Edited by realno *w
  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Bio sam poprilicno nesrecan i frustriran jucerasnjim izdanjem Zvezde i odredjenim odlukama Tomica, ali kolicina groteskne dramaturgije ovde mi je popravila raspolozenje.

 

Stvarno se preteruje na ovom topiku, a vredjanje pojedinaca (a nije iz afekta na lajv temi) kao svrha sama sebi bi trebalo da se suzbije.

 

Elem, organizacija igre u napadu je bila vrlo slaba i izgleda ostavljena na milost i nemilost trenutnoj inspiraciji igracima na terenu.

 

Imajuci u vidu manjak kvaliteta u tom segmentu u nasoj bekovskoj liniji, to ne moze da valja nikako.

 

Potrebne su uigrane akcije i pripremljeni setovi, kao jedina alternativa surom plejmejkerskom talentu.

 

Gist, Odzo (pa i Kuzmic kad se vrati) su centri koji zive i umiru od svojih plejmejkera u napadu. Nece niko od njih izmisljati poene raskosnom lepezom ofanzivnih tehnika.

 

Jedno prati drugo, pa je samim tim potrebno je i da se Covic svede na primerenu meru. Kolika je ta mera, zavisice nazalost od aklimatizacije Brauna i stanja Berona, Djenke i Davidovca.

 

Sto se tice Derika, neophodno je imati jedan lep i ozbiljan razgovor sa njim. On egzemplar krvavih kolena nikada nije bio da se ja secam, ali postoji mnogo nijansi izmedju kurcobolje i jedem parket.

 

Ja volim Dobrica, ali njemu bi bilo bolje da vezba defanzivu nego sto izlazi iz opanaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opet da ponovim, ne postoji respekt prema lopti, a uzrok svega toga, barem prema viđenom, Derik Braun. Momak za kojeg sam ja lično tvrdio da je najbolje četvorka Evrope! Zaista je nedopustivo ono što je on odigrao, apsolutno bez energije i motiva! Morao ga je Tomoć mnogo ranije klupirata, nije zaslužio ni tih 15-ah minuta. Dati mu još jednu ili dve šanse i nakon toga ga šutnuti na tribine, nema zajebancije. I to sve dok ne promeni svoj stav i ne pokaže želju! Koji će nam moj girač sa takvim stavom i to kao starter? Kurcobolja je jako zarazna i brzo se širi! Ili tribine ili Šilbovanje, pa neka se jebe i neka misli šta se to desilo.

 

Filipa ne bih komentarisao, dečko naprosto nije košarkaš i nema potrebe gubiti vreme na to. Jbt ono njegovo "zabijanje-gubitak driblinga i ulazak u dvokorak na 10 metara od koša-bacanje alibi pasa preko glave" je nešto najjadnije što sam u životu video.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svi klubovi koji su dosta menjali tim (nosioce igre) izgledaju vrlo slično nama u ovom trenutku, to se vidi i kod Lokomotive (EC)

Armani, Pa i Himki koji je dobio na suv kvalitet ... jbg. ne može za dvadesetak dana da se sve složi, napravi igra ...

potrebno je vreme, strpljenje ... duga je sezona.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje ne mogu da pobegnem od Filipove sinocnje rapsodije. Ono je najgore nesto sto je ikada odigrano u EL. Ono je gore nego da je dao 10 auto koseva. Covek je razigrao protivnika, bacao mu asistencije, ubrzao ritam, uneo energiju. Ono od sinoc treba proucavati na kosarkaskim akademijama.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Djenka je dosao u Evropu prvi put sa 24 godine, Lorenzo sa 29g. Mnogo se razlikuje njegovi meci u Pireju i ova dva poslednja. Malo se koristi njegov prodor, a odbrana nije toliko losa. Ne moze toliko loptu u rukama da ti ima Beron, dok plej bez sampouzdanja samo prevede loptu. Meni je tu greska Tomica.

 

Naravno da ce izgledati kvalitetnije iz meca u mec, ali jezivo je da Tomic njemu daje 9 minuta, nije on bas toliko epohalno nista lose uradio da dobija takav odnos. Na sve to pusta Oja do pet i Gista do tri u prvom poluvremenu. Kljucevi tima jos nisu kod nikog u rukama. Perper, Gist ..to ne mogu biti. Beron treba da bude klasican pucac,nema sta on da kreira napade u tolikom obimu.

 

Tomic je cuvao Fredeta sa Beronom i Covicem, to dovoljno govori da onije znao sta ga ceka u OAKI. Posebno to sto su nasi defanzivni igraci cuvali u telo Kalatesa, koji je lob igrac, i lik se zahebavao.

 

Poraz od pet razlike je mali, problem je vise losa igra u zadnja dva meca, bez ideje.  Srecom po nas takav je i PAO bio, Kalatesse kurcio sa fazonom ja sam gazda,  ostali da odjebu. On i Deshuan su uzeli kljuceve tima. Sa tim da su Fredet i Dzonson po meni bolji igraci. Bice i kod njih problema u svlacionici ako ovako nastave.

 

Ne secam se nikada u EL da je prvi plej ovako pedaliran sa devet minuta na klupi, a plus imas back up-a koji je najgori plej u ligi. Trebao je malo da zrtvuje utakmicu ali da vidi do kraja sta moze covek. Da ne pricamo nasem ''top talentu'' koji bleji na klupi, to je za mene sinoc bila najveca sramota!!!

 

Tomic se natovario igracima, ajde sad podeli uloge. Ima materijala ovaj tim, ali se mora skresati neke grane da bi drvo moglo da raste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

🤮

 

I ovih 10+ lajkova isto 🤮

 

Član foruma jedno desetak godina, nikad nisam imao komentar na rad moderacije, dobijo upozorenje ili bio u nekom sukobu sa istom. Ali evo i vama jedan 🤮 što niste ovakvo ponašanje zaustavili na vreme pa su (i još če) nadimci postali sve "duhovitiji".

 

Tema je od samog starte nečitljiva jer više služi izdrkavanju po Filipu Čoviću nego nekoj kvalitetnoj i kulturnoj raspravi, kao što je to bio slučaj ranije.

masno govno je ok, opisuje karakter doticnog

prizivanje povrede nije i tu bi moderacija trebala na neki nacin da reaguje

 

sto se tice teme - porodica covic se ovog leta najbezobraznije moguce izdrkala po nama...kulminaciju toga smo videli sinoc, u klasicnog fc3 takeoveru

izvini, ali to ne moze da se ignorise, i naravno je svima to prvi utisak sa tekme

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Swift Pancakez said:

masno govno je ok, opisuje karakter doticnog

prizivanje povrede nije i tu bi moderacija trebala na neki nacin da reaguje

 

Nije ni masno govno ok, da se ne lazemo. 

 

Mislim jeste govno ali nije vise masan, smrso je. 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kankkunen said:

Svi klubovi koji su dosta menjali tim (nosioce igre) izgledaju vrlo slično nama u ovom trenutku, to se vidi i kod Lokomotive (EC)

Armani, Pa i Himki koji je dobio na suv kvalitet ... jbg. ne može za dvadesetak dana da se sve složi, napravi igra ...

potrebno je vreme, strpljenje ... duga je sezona.

Odlika svih dobrih trenera je da ekipa izgleda bolje tokom sezone, da se ispravljaju sitnice, upoznaju igraci, itd. Niko ne igra najbolji basket na startu, ali moraju da postoje neke konture.

 

Kod nas se na startu ove sezone ne vidi trener pecata, a druga mu je sezona. Necu da smaram sa Radonjom, ali Bayern mi je najsveziji primer jer sam ih gledao sinoc. Otisao im je prvi plej, prva cetvorka i prvi centar. I kako igraju? Isto kao prethodne sezone, isti princip igre, samo su drugi igraci ubaceni u sistem. Uostalom menjali smo i mi pod Radonjom pola ekipe pa smo uvek izgledali smisleno. Nekad je bio bolji ulazak u sezonu nekad losiji, ali znalo se sta igramo.

 

Zapravo mi smo izmedju ove dve sezone mnogo manje menjali nego u proslosti ili od vecine ekipa ovog leta. Kako god, u sezonu se mora uci sa planom igre, a mi ga ili nemamo ili ne sprovodimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...