Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

 Kronos hvala ti za ove slike. Bas sam se prisjetio ovih gedzeta sjajni su bili. Neke sam i totalno zaboravio. Salji jos a i ja cu

On 2/20/2023 at 6:42 AM, Kronostime said:

FpXiz8NXoAAxCCT?format=jpg&name=large

 

:classic_biggrin:

 

Edited by Belper
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A najlepše od svega je bilo to što smo bili mladi...

 

Loša montaža, videti sat gore desno na zidu. Crtani je počinjao u 19:15, osim nedeljom kad je počinjao od 19:00, a tad su išli oni od pola sata (Sport Bili, Smehotresna olimpijada, Mikijeva radionica, Tarzan, Nindža kornjače...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

Ekšli je dnevnik išao u 8, shodno tome su bili i crtaći negde 7:45, 7:50...

 

Ne dnevnik je išao u 19.30, a crtać je bio u 19.15. Na brzinu sam uspeo da nađem jedino ovo:

EXg9sI-X0AgioAB?format=png&name=small

 

Ne znam da li je onaj sat na fotografiji samo kasnio ili je u pitanju nešto drugo. Pre bih rekao da su deca gledala crtani film nedeljom, koji je počinjao u sedam, ili neki drugi sadržaj, a da su Tom i Džeri nakalemljeni. Slika na ekranu je oštrija od svega ostalog, čak i od samog televizora, a blic bi je unakazio.

 

Link to comment
Share on other sites

Nama se u kući univerzum pomerio pomeranjem dnevnika na 19:30.

Ja ne znam koje je to godine bilo, al je bilo...kao što se sećam i prvog pomeranja sata i koja je to ludnica bila...

Sećam se i Milića i njegovog bivstvovanja na RTB-u dok je još bio ekavac i produženog subotnjeg dnevnika do pola devet, kad je napravio prvi talk show.

Kasnije mu se pridružio Komrakov (valjda je bio on), pa su se smenjivali u tom formatu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Joj, ala me opauči nostalgija...

 

s-l500.png

 

Benži je kucov, Zaks je leteći okati robot, dečak je princ Jubi.

 

Dvojac u crnom su negativci koji ih jure kroz celu seriju, Dara i Kuber.

 

 

Ne secam se najbolje te serije ali ovu i danas cesto pogledam....

 

B7TheWayAhead700.jpg

 

Samo za @Ding Hao

 

Spoiler

MV5BYzZhZTZjMTUtMWFiZS00ZWFjLWExMTItYmI0

🤩

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stiletto said:

 

Koliko sam ja kao klinac cvikao od Servalan... Pored nje je Dart Vejder bio dobrica iz vrtića.

 

.... i onda ti neko od ovih rodjenih beyond2000 objasnjava danasnje serije i njihovu fenomenalnost.

Bezi bre, dete!

 

FyAdMy7.gif

 

:classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Helena said:

Nama se u kući univerzum pomerio pomeranjem dnevnika na 19:30.

Ja ne znam koje je to godine bilo, al je bilo...kao što se sećam i prvog pomeranja sata i koja je to ludnica bila...

Sećam se i Milića i njegovog bivstvovanja na RTB-u dok je još bio ekavac i produženog subotnjeg dnevnika do pola devet, kad je napravio prvi talk show.

Kasnije mu se pridružio Komrakov (valjda je bio on), pa su se smenjivali u tom formatu.


I ja se secam dnevnika u 20:00 jer mi je to bilo vreme za spavanje. Ne znam kad je promenjeno, ali verovatno u vreme kad mi niko nije odredjivao kad cu da spavam, pa mi nije bilo bitno.

 

Edit: Sedamdesetih je promenjeno

 

Quote

Prvo je Dnevnik počinjao u 20 sati, pa je sedamdesetih pomeren na 19.30 "kako bi radnik ipak mogao da ima dovoljno sna". Život je bio organizovan oko te emisije, zato je taj muzički potpis vesti u nekadašnjoj Jugoslaviji postao deo kolektivne memorije", ocenila je Domanović.

 

Edited by vilhelmina
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Helena said:

Nama se u kući univerzum pomerio pomeranjem dnevnika na 19:30.

Ja ne znam koje je to godine bilo, al je bilo...kao što se sećam i prvog pomeranja sata i koja je to ludnica bila...

Sećam se i Milića i njegovog bivstvovanja na RTB-u dok je još bio ekavac i produženog subotnjeg dnevnika do pola devet, kad je napravio prvi talk show.

Kasnije mu se pridružio Komrakov (valjda je bio on), pa su se smenjivali u tom formatu.

 

Ovo je link na snimak početka Dnevnika 1970:

A, ovo 1974:

 

 

dakle promena vremena emitovanja je bila tu negde, početkom sedamdesetih.
Pomeranje sata, letnje računanje vremena je uvedeno početkom osamdesetih, znam da sam već bio zaposlen, a i pre promene računanja vremena imali smo u firmi neko sezonsko prilagođavanje, leto smo radili od pola sedam, zimi od sedam.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malopre me uslikala cerka:

 

nWND7ag.jpg

 

Postoji pozadinska prica ove table.

 

'70-ih, ja sam pretposlednja generacija koja je isla u gimnaziju po "starom"programu. Nakon toga, dosla je "reforma" pod dirigencijom Stipe Suvara, gimnazije su ukinute - tj. postale "strucni obrazovni centri' ili tako nekako. Mislim da su to zvali "usmereno obrazovanje."

 

Znajuci sta se sprema, rekoh drugaru da ne dam nasu 10. gimnaziju. Jedne noci, negde pred kraj skolske godine, vracajuci se iz disko-kluba, prosetamo do skole. Na ulici, nigde nikoga - oko 2 u noci. Popnem se drugaru na ramena i odsarafim tablu, odnesem je kuci.

 

Doneo sam je u restoran kad smo slavili 10. obletnicu mature i obesio na zid umesto neke slike, bila je hit!

Edited by zoran59
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, zoran59 said:

Malopre me uslikala cerka:

 

nWND7ag.jpg

 

Postoji pozadinska prica ove table.

 

'70-ih, ja sam pretposlednja generacija koja je isla u gimnaziju po "starom"programu. Nakon toga, dosla je "reforma" pod dirigencijom Stipe Suvara, gimnazije su ukinute - tj. postale "strucni obrazovni centri' ili tako nekako. Mislim da su to zvali "usmereno obrazovanje."

 

Znajuci sta se sprema, rekoh drugaru da ne dam nasu 10. gimnaziju. Jedne noci, negde pred kraj skolske godine, vracajuci se iz disko-kluba,prosetamo do skole. Na ulici, nigde nikoga - oko 2 u noci. Ponem se drugaru na ramena i odsarafim tablu, odnesem je kuci.

 

Doneo sam je u restoran kad smo slavili 10. obletnicu mature i obesio na zid umesto neke slike, bila je hit!

Zotjo, ono u pozadini me podseca na

 

qXcILWo.gif

 

Daleko bilo i da si ti nama ziv i zdrav!

 

:classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2023 at 4:32 AM, zoran59 said:

.......... 70-ih, ja sam pretposlednja generacija koja je isla u gimnaziju po "starom"programu.

..........

 

Da kvotujem samog sebe i dodam......

 

Tada, u duhu "bratstva i jedinstva," imali smo posete, "karavane," izmedju 10. beogradske i 10. zagrebacke gimnazije. Prelepa druzenja, fantazija.Spavali smo jedni kod drugih, unapred prijavili koliko mozemo da primimo itd. Kod dolaska i odlaska, uvek velika festa i program.

 

Tako, dodju nama Beogradjani, veliko veselje i ples, upoznajemo se. Upoznajem mladica, a taj se predstavi: "Ja sam Dragan, a zovu me Malajac." Neverovatno, ja odgovorim: "Ja sam Zoran, a i mene zovu "Malayac" (potpisivao sam se sa "Y"). Oba nadimka glupe izvedenice iz prezimena koja nemaju veze sa Malezijom. Odmah smo se pobratimili!

Jos neverovatnije, kasnije smo obojica upisali ETF (ja sam kasnije promenio, za njega se ne secam).

 

I na fakultetu smo imali druzenja/karavane - beogradski KST i zagrebacki KSET. Drugarstva se stvorila koja traju i danas, kad smo vec u penziji.

Zato popizdim kad me neko zajebava "srpstvom" ili "hrvatstvom."

 

edit: slovca

 

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...zorane,dok si u H,molim te nemoj krenuti u krivom smjeru,npr. pljačkati banke.Možda,kad policija napravi foto-robot lako bi mogli zakucati i na moja vrata..S time da imam ipak ljepšu bradu,onako ugodno šatiranu.Mislim da je to u redu,ja sam  deda a ti još nisi. Stigeš još to uskladiti.

Lijepi pozdrav,i nadam se da su zdrastveni problemi iza tebe,mene su momentalno stigli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mladenvzz said:

...zorane,dok si u H,molim te nemoj krenuti u krivom smjeru,npr. pljačkati banke.Možda,kad policija napravi foto-robot lako bi mogli zakucati i na moja vrata..S time da imam ipak ljepšu bradu,onako ugodno šatiranu.Mislim da je to u redu,ja sam  deda a ti još nisi. Stigeš još to uskladiti.

 

Ko bismo gledali po bradi, ja bih bio najstariji:

bradaa.jpg

10 minutes ago, mladenvzz said:

Lijepi pozdrav,i nadam se da su zdrastveni problemi iza tebe,mene su momentalno stigli.

 

Drži se Mladene, problemi, pa i zdravstveni, su tu da se nosimo sa njima.

Eno, napisah na Medicini, mene nisu stigli, sam sam ih jurio, ne da đavo mira.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...