Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

29 minutes ago, Eddard said:

Zar nije taj crtani bio sa “Hasan seckati” sinhronizacijom? Ovaj tvoj zvuči kao Hasan iz Niš 😆.

 

Postoje dve sinhronizacije ovog crtaća. Jedna je "original" crtać (poznaje se po "Hasan seckati" i "levo kod Albukerkija") dok je druga iz dugometražnog filma "bugs bunny road runner movie", kompilacije desetak kratkih crtaća povezanih Duškovom naracijom (poznaje se po "Hasan će da secka" i "levo kod Lajkovca"). Isti glumci (Đuza, Nikola Simić, Baja Bačić) su u oba, ali je tekst blago promenjen.

 

Razlog promene je najverovatnije drugi prevodilac, Goran Kričković, koji je radio sve dugometražne crtaće za RTS tog doba.

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2023 at 2:15 PM, Amigo said:

22. marth 1977.th in Belgrade - Serbia - Ex Yougoslavia ,concert The Great STATUS QUO.

 

 

To je lepo, ali  najveci muzicki dogadja u SFRJ je bio koncert Talking Heads u Beogradu, 1982.  Za jednu crvenu zemlju  u bankrotu, dolazak njujorske avangarde u sred najvece popularnosti je bio deo nekog drugog sveta. To se po znacaju moglo porediti samo sa predstavom  Kosa, 1968. ako se ne varam, skoro neverovatnom Mirom Traillovic i tadasnjim Ateljeom....

 

 

 

 

Edited by Newcastle
Link to comment
Share on other sites

No bilo je tu i drugih velikih imena, Erik Klepton, Bob Dilan, Ajron Mejden u Zagrebu, 1986. ili 84, ako se varam. Talking Heads su avangarda svakako velika svetska, ovo je ipak svetski mainstream koji je dolazio u SFRJ. Mozda samo Bitlsi nisu stigli da se pojave pre raspada njihovog a i SFRJ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Newcastle said:

To je lepo, ali  najveci muzicki dogadja u SFRJ je bio koncert Talking Heads u Beogradu, 1982.  Za jednu crvenu zemlju  u bankrotu, dolazak njujorske avangarde u sred najvece popularnosti je bio deo nekog drugog sveta. To se po znacaju moglo porediti samo sa predstavom  Kosa, 1968. ako se ne varam, skoro neverovatnom Mirom Traillovic i tadasnjim Ateljeom....

 

35 minutes ago, Janne240 said:

No bilo je tu i drugih velikih imena, Erik Klepton, Bob Dilan, Ajron Mejden u Zagrebu, 1986. ili 84, ako se varam. Talking Heads su avangarda svakako velika svetska, ovo je ipak svetski mainstream koji je dolazio u SFRJ. Mozda samo Bitlsi nisu stigli da se pojave pre raspada njihovog a i SFRJ.

 

Ne postoji najveci muzicki dogadjaj. To je vec stvar ukusa, ali moze da se pomenu jos neki koncerti najvecih svetskih zvezda tog vremena.

Po meni je prvi na listi koncert Rolingstonsa u Zagrebu i Deep Purple u Beogradu.

U Sarajevu nije bilo toliko tih stranih zvezda, ali se sjecam Uriah Heep  (bio) negdje pocetkom osamdesetih vec na zalasku popularnosti, zatim Alvin Lee (bio), Elton John (nisam bio), Ian Gillan (bio),Wishbone Ash (nisam bio),Peter Green (bio), Rory Galagher (ne sjecam se nesto).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Janne240 said:

No bilo je tu i drugih velikih imena, Erik Klepton, Bob Dilan, Ajron Mejden u Zagrebu, 1986. ili 84, ako se varam. Talking Heads su avangarda svakako velika svetska, ovo je ipak svetski mainstream koji je dolazio u SFRJ. Mozda samo Bitlsi nisu stigli da se pojave pre raspada njihovog a i SFRJ.

 

2 hours ago, Newcastle said:

To je lepo, ali  najveci muzicki dogadja u SFRJ je bio koncert Talking Heads u Beogradu, 1982.  Za jednu crvenu zemlju  u bankrotu, dolazak njujorske avangarde u sred najvece popularnosti je bio deo nekog drugog sveta. To se po znacaju moglo porediti samo sa predstavom  Kosa, 1968. ako se ne varam, skoro neverovatnom Mirom Traillovic i tadasnjim Ateljeom....

 

 

 

 

 

Od velikih bendova koji su svirali u Beogradu na vrhuncu slave u mom sećanju su ostali Deep Purple, Santana i Frenk Zapa 1975., The Rolling Stones, Jethro Tull, Paul McCartney 1976., Talking Heads 1982. (moj prvi veliki koncert na kom sam bio, još se sećam Tine Vejmut kako svira bas sa stomakom do zuba), Elton Džon 1984., Dire Straits 1985., Iron Maiden 1981. 1984. 1987... sigurno ima još.

 

U poznijim danima krajem devedesetih i početkom dvehiljaditih Tina Tarner, Bob Dilan, Džejms Braun, Metalika, AC/DC...

Edited by Stiletto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je originalna predstava Kose postavljena '68. a beogradska '69.

To sam naravno negde čitala.

Ne znam tačno koje godine sam ja gledala prvi put film, ali sam se zauvek vezala za film, uz sve nerazumevanje tematike.

I da, OGROMAN i uspeh i značaj ima predstava za to doba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

 

 

Od velikih bendova koji su svirali u Beogradu na vrhuncu slave u mom sećanju su ostali Deep Purple, Santana i Frenk Zapa 1975., The Rolling Stones, Jethro Tull, Paul McCartney 1976., Talking Heads 1982. (moj prvi veliki koncert na kom sam bio, još se sećam Tine Vejmut kako svira bas sa stomakom do zuba), Elton Džon 1984., Dire Straits 1985., Iron Maiden 1981. 1984. 1987... sigurno ima još.

 

U poznijim danima krajem devedesetih i početkom dvehiljaditih Tina Tarner, Bob Dilan, Džejms Braun, Metalika, AC/DC...

 

Evo ovde fotografije Talking Heads,a iznad njih Energoprojektova reklama  https://www.pinterest.com/pin/810366526674061018/

 

Zaboravismo koncert Erika Bardona u Domu sindikata, negde 2007 ili osme. Jedan od boljih, ~700 ljudi, svi znaju svaku rec svake pesme, bend koji przi i matori u top formi.  Santana je bio skoro, negde 2009, a pre toga 76-te.  

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Amigo said:

 

 

Ne postoji najveci muzicki dogadjaj. To je vec stvar ukusa, ali moze da se pomenu jos neki koncerti najvecih svetskih zvezda tog vremena.

Po meni je prvi na listi koncert Rolingstonsa u Zagrebu i Deep Purple u Beogradu.

U Sarajevu nije bilo toliko tih stranih zvezda, ali se sjecam Uriah Heep  (bio) negdje pocetkom osamdesetih vec na zalasku popularnosti, zatim Alvin Lee (bio), Elton John (nisam bio), Ian Gillan (bio),Wishbone Ash (nisam bio),Peter Green (bio), Rory Galagher (ne sjecam se nesto).

 

Krajem osamdesetih ili mozda i pocetkom devedesetih je bio i cuveni koncert Scorpions-a sa polupraznom Zetrom... 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Mi u provinciji smo imali privilegiju da u Hali "Čair" ispratimo koncerte Lokomotiv GT (madjarska rok grupa) i Lenu Lovidž. Bio je zakazan i koncert Paka De Lusije, Džona McLafina i Larija Korela, ali jbg. skrljao se Džemal Bjedić avionom negde u Bosni pa proglasili dan žalosti i odložili koncert.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A one limene čigre?

7 hours ago, Constantin said:

Mi u provinciji smo imali privilegiju da u Hali "Čair" ispratimo koncerte Lokomotiv GT (madjarska rok grupa) i Lenu Lovidž. Bio je zakazan i koncert Paka De Lusije, Džona McLafina i Larija Korela, ali jbg. skrljao se Džemal Bjedić avionom negde u Bosni pa proglasili dan žalosti i odložili koncert.
 

Pako de Lusija i Meklaflin su devedesetih gostovali u Sava Centru.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

aparat-razvijanje-fotografija-slika-5633

I crvena sijalica...... :classic_biggrin:

 

Nisam ukapirao šta je ma Milenkovoj slici, nije ni čudo, nikad nisam ni video, filmove sam razvijao tako što ih rukom provlačim kroz razvijač, papir sam okretao nekim plastičnim štipaljkama kroz hemikalije, zatim sušenje na grejalici.

:
susara.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, Div said:

 

Nisam ukapirao šta je ma Milenkovoj slici, nije ni čudo, nikad nisam ni video, filmove sam razvijao tako što ih rukom provlačim kroz razvijač, papir sam okretao nekim plastičnim štipaljkama kroz hemikalije, zatim sušenje na grejalici.

:
susara.jpg

Znam, nisam ni sumnjao cemu sluzi crveno svetlo na pendzeru  u zgradi preko puta moje.

Jos ti je Njegos bubnjar odbrojavao vreme.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kronostime said:

Znam, nisam ni sumnjao cemu sluzi crveno svetlo na pendzeru  u zgradi preko puta moje.

Jos ti je Njegos bubnjar odbrojavao vreme.

:classic_biggrin:

 

Niste se vi još ni rodili kad sam pravio fotke, bilo je to pre nego sam zaposeo svoj deo Beograda, još osnovac ali napredan. :classic_smile:
I, da, fotke smo razvijali pod crvenim svetlom, a filmove u totalnom mraku, za svaki slučaj, sigurnije je da se ne osvetli. Fotku i ako zeznem napravim drugu, film ako propadne, nepopravljiva šteta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...