Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

5 hours ago, Harmonika said:

Naravno..skolski i deciji program, to ne postoji vise..bilo je pokusaja,sa  rimejkom Na slovo, na slvov, i Nemecek je probao da vrati Dizni crtace na RTS, medjutim, Tijanicu je vaznije bilo utrkivanje sa Pinkom tada..

 

I u skolskom programu legendarni glas Dejana Djurovica... Tekst citao.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Harmonika said:

Naravno..skolski i deciji program, to ne postoji vise..bilo je pokusaja,sa  rimejkom Na slovo, na slvov, i Nemecek je probao da vrati Dizni crtace na RTS, medjutim, Tijanicu je vaznije bilo utrkivanje sa Pinkom tada..

Koliko god imao lose misljenje o Tijanicu kao coveku, on je ipak bio jedan od boljih direktora televizije. U istoriji te kuce bilo je mnogo gorih od njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJORDJE said:

Koliko god imao lose misljenje o Tijanicu kao coveku, on je ipak bio jedan od boljih direktora televizije. U istoriji te kuce bilo je mnogo gorih od njega.

Pa, zavisi kako gledas..moje misljenje je da RTS cak i sada, na stranu sto je zesce rezimski, ima bolji kulturni i serijski program, u odnosu na vreme kada je Tijanic bio direktor..Tiianiceva zaostavstina su reprize repriza, i 48 sati savdba, to pamtim od njegovog RTSa..i ono ubijanje muva u studiju:lol_2: a ko je toliko gori bio, ako izuzemo Vucelu, i taj ceo nesrecni period devedesetih? ne znam ni ko je sve bio direktor, iskreno, Crkvenjakov je valjda bio pre Tijanica..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Harmonika said:

Pa, zavisi kako gledas..moje misljenje je da RTS cak i sada, na stranu sto je zesce rezimski, ima bolji kulturni i serijski program, u odnosu na vreme kada je Tijanic bio direktor..Tiianiceva zaostavstina su reprize repriza, i 48 sati savdba, to pamtim od njegovog RTSa..i ono ubijanje muva u studiju:lol_2: a ko je toliko gori bio, ako izuzemo Vucelu, i taj ceo nesrecni period devedesetih? ne znam ni ko je sve bio direktor, iskreno, Crkvenjakov je valjda bio pre Tijanica..

Tu si u prednosti, jer ja slabo pratim RTS poslednjih godina, osim dokumentarnog programa. Meni je njegov period ostao u secanju po tome da je informativni program bio pristojan, pocele su da se snimaju i serije koje nisu humoristicke, pre svega one Mir Jam , Miris kise na Balkanu, Gorki Plodovi, bilo ih  je jos.

On je i od Politike i BK isto napravio pristojne televizije, u vreme kada je finansijska situacija bila daleko gora nego danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Kad već pričamo- pišemo o dijalektima, ja ne mogu da razumem zaplanjski dijalekt npr. 

 

Ali razumem šta pričaju u hrvatskoj seriji koja se emituje na TV Nova S- "Kud puklo da puklo"- to je humoristička serija.

 

 

Ništa čudno jer serija je očigledno na standardnom jeziku. Ako se radnja dešava npr. u Slavoniji, Zagrebu ili u Lici i koriste autentični dijalekat, biće lakše za razumevanje. Dijalekti kod nas nisu baš mnogo dostupni u medijima, zbog čega i postoji problem sa razumevanjem. Jeste da ne pratim baš mnogo domaće serije, ali koliko znam, uglavnom su na standardnom jeziku.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Tu si u prednosti, jer ja slabo pratim RTS poslednjih godina, osim dokumentarnog programa. Meni je njegov period ostao u secanju po tome da je informativni program bio pristojan, pocele su da se snimaju i serije koje nisu humoristicke, pre svega one Mir Jam , Miris kise na Balkanu, Gorki Plodovi, bilo ih  je jos.

On je i od Politike i BK isto napravio pristojne televizije, u vreme kada je finansijska situacija bila daleko gora nego danas.

Ne gledam ni ja toliko RTS, ali vidim, stancuju stalno neke serije..uporedi to sa Tijanicevim periodom, kada su se stancovale samo  reprize, bela ladja, Selo gori..neko ko Nemeceka tek tako ispusti iz ruku, za mene nije dobar direktor bilo koje televizije, anrocito javnog servisa..a i makar nema rijalitija, na Tijanicevom RTS smo imali 48 sati svabdu, i i ono samaranje buduce neveste, "samarcic"..i nije s enek a velika razlika ni videla izmedju RTS i Pinka,a ni Pink nije u to vreme bio ovolika kanalizacija kakav  je danas..ovo je vise za temu mediji, RTS, ili ne znam vec kakvu, ali, dobar si sagovornik, pa:classic_biggrin:..e Rokovnik je bio do jaja dokumentrni serijal npr..on je mozd i za ovu temu

Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2022 at 1:07 AM, Harmonika said:

Naravno..skolski i deciji program, to ne postoji vise..bilo je pokusaja,sa  rimejkom Na slovo, na slvov, i Nemecek je probao da vrati Dizni crtace na RTS, medjutim, Tijanicu je vaznije bilo utrkivanje sa Pinkom tada..

Da, sto se toga tice, ima li danas uopste crtanih filmova na tvu? Kad sam ja bio mali, Rts 2,Happy, Fox i Pink  su bas imali dobre i zanimljive stvari za decy. Danas nikad da naletim na tako nesto. Ja sam 99-to pa mislim na period od tipa 2006 pa do 2011

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Redstar0356 said:

Da, sto se toga tice, ima li danas uopste crtanih filmova na tvu? Kad sam ja bio mali, Rts 2,Happy, Fox i Pink  su bas imali dobre i zanimljive stvari za decy. Danas nikad da naletim na tako nesto. Ja sam 99-to pa mislim na period od tipa 2006 pa do 2011

Rts 2 mozda i pusta malo nesto,na Hepiju od decijeg programa, kriminalci, baba vestice, parovi..

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Redstar0356 said:

Da, sto se toga tice, ima li danas uopste crtanih filmova na tvu? Kad sam ja bio mali, Rts 2,Happy, Fox i Pink  su bas imali dobre i zanimljive stvari za decy. Danas nikad da naletim na tako nesto. Ja sam 99-to pa mislim na period od tipa 2006 pa do 2011

 

Jedna od retkih pametnih stvari izrecena od mitrovića u duelu sa savom je objašnjenje te pojave. Ne mogu da konkurišu dečijim tv pa su batalili taj deo programa.

Link to comment
Share on other sites

...neznam kako je u Srbiji,u Hrvatskoj  sve televizije sa nacionalnom frekvencijom imaju točno određeno vrijeme za propagandne programe,količinu dokumentarnog programa i domaćeg programa kao i dječjeg programa.S time da HRT s obzirom da dobiva lovu od obavezne kotizacije(cca 10 eura)po televizoru ima dodatna ograničenja(puno manje komercijalnog programa) i veće obaveze što se tiče dječjeg,dokumentarnog i opčenito  domačeg programa.Jedan dio kotizacije(mislim 10%) raspoređuje se lokalnim medijima.Već sam pisao da sam često na HRT3 jer imaju jako dobre dokumentarne filmove

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Kako se zvala djecja emisija koju su vodili Rsumovic i Bojana Sumonja?  

 

Ja sam guglala i našla da se zove Osnovnija škola i da je radila TV Sarajevo 1980.

Ja se ne sjećam, a koliko sam shvatila, originalna traka je uništena.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

HRT je gurnuo te dokumentarce na treći,ali mise idu na prvom svake nedelje...

 

Inače, dečije serije koje sam pominjala se mogu gledati na zvaničnom RTS-ovom YT kanalu...na TV-u ipak ne :classic_rolleyes:

 

RTS ima više kablovskih kanala, Muzika, Trezor, Drama, Kolo, nemam ih ovde, na SBB pa ne znam da li ima i neki dečji kanal, svakako mnogo toga može da se gleda iz ranijih decenija, problem je što nema sada prouizvodnje kvalitetnog dečjeg i školskog pa ni dokumentarnog programa, a to staro što se može videti se nalazi u paketima u kojima ima i 10-15 pinkovih kanala.

 

 

Link to comment
Share on other sites

A što ne bi Neven mogao da se pusti jedna epizoda u 18 na drugom?

Ne bi im ništa falilo, kad su već puštali Babu, Vjetar, Život milion puta?

Drugi dan Vagu, treći Fazone, četvrti Priče iz Nepričave....

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Helena said:

A što ne bi Neven mogao da se pusti jedna epizoda u 18 na drugom?

Ne bi im ništa falilo, kad su već puštali Babu, Vjetar, Život milion puta?

Drugi dan Vagu, treći Fazone, četvrti Priče iz Nepričave....

 

 

Šta će im to, deca ne glasaju. 
Pola milijarde eura za prenose Premijer lige je bolje uložen novac, donosi više glasova.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Div said:

 

Šta će im to, deca ne glasaju. 
Pola milijarde eura za prenose Premijer lige je bolje uložen novac, donosi više glasova.

Mislim da si ti desetak godina stariji, po slobodnoj proceni, ali kada sam ja posao u skolu krajem sezdesetih taj program nije ni posrojao. Skolski se program pojavio tek polovinom 70tih, do 10 je bio iz Zagreba, a posle 10 iz Beograda. Od toga je dobar deo emisija bio BBC.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJORDJE said:

Mislim da si ti desetak godina stariji

 

Otprilike...
Ja sam pošao u školu šesdesete, a televizor smo kupili početkom sedamdesetih, nov model pa nismo morali da dokupljujemo neki dodatak da bi mogli da gledamo i drugi program, stabilizator se podrazumevao.

Šesdesetih se TV gledala u komšiluku, okupe se 5-6 porodica, skine bela navlaka sa televizora, čeka pola osam da se upali, odgleda Dnevnik, onda, nedeljom, mislim, prva serija, Ogledalo građanina Pokornog.

Povremeno neka utakmica, drugo nisam ni znao da postoji, odnosno nisam gledao, čuo sam, pričalo se. Gradić Pejton, Svetac...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Div said:

Povremeno neka utakmica, drugo nisam ni znao da postoji, odnosno nisam gledao, čuo sam, pričalo se. Gradić Pejton, Svetac...

Boks...

Secam se da su u zgradi zvonile vekerice u 3 ujutru kada je boksovao Klej ili Formen, ali to je vec bilo 70tih. Sezdesetih je program pocinjao tek uvece, mozda je bilo svega 5-6 sati programa dnevno. Taj dodatak  koji spominjes je bio adapter za drugi program.

 

spacer.png

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...