Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

Kreka Banovići :lol_2:

Imamo sve poluraspadnute u podrumu.Pet tona kamenog uglja i ne znam koliko drva i hodaš kratkih rukava po kući.

E da, naše nemaju te keramičke ploče.

 

E, Al ne mogu naći i ne mogu da se sjetim kako se tačno zvalo srebro za te peći, kad Cela kuća Vinka.

Prvo se išmirgla, pa obriše i tek onda namaže sa sve cevAma :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Posedujem dva takva sa više kaseta, a srećom, preživele su i mogu se slušati. Bilo je dovoljno da ih zaštitim od sunca i da redovno brišem prašinu. Kasetofon koji je na neke od njih snimio mnogo muzike, Philips D8323, i danas odoleva vremenu i funkcioniše:

philips_d8323_radio_cassette_b_161934521

Dobar ti taj hekleraj. Jel' imas mustru?:classic_biggrin:

14 hours ago, Kronostime said:

5b9fbf76bb8c7dd6ec53987818edc5ab.jpg

 

I danas neprevazidjena i necu da je menjam!

Stoji ponosno u dnevnoj sobi i greje zimi k`o luda.

:s_d:

Sagoreva cak i glinu iz kolubare zbog koje je riknuo TENT.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 7/29/2022 at 3:52 PM, Kronostime said:

5b9fbf76bb8c7dd6ec53987818edc5ab.jpg

 

I danas neprevazidjena i necu da je menjam!

Stoji ponosno u dnevnoj sobi i greje zimi k`o luda.

:s_d:

Ja sam se, od kada se ja sećam, najpre grejao na "naftarici" Preporod. Ćale je svakog drugog-trećeg dana išao na Jugopetrolovu pumpu, na Ledenoj steni, sa kanisterom od 20 litara i kupovao "ložaka"....Mislim da sam se osećao, kad izadjem napolje, kao da sam ja radio na toj pumpi. Pa kad neće da "povuče" oči ispadaju...a stara gradnja, bez izolacije, kara-tavan, psolednji sprat, gore samo crep.....

 

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DJORDJE said:

 Imao sam na "robiji" nekolicinu jarana koji su nevidjeno gusili sa Hankom, Sabanom i ostalim narodnjacima. Ja sam ga jedino slusao dok sam gulio straze ili portirnice po raznim vukojebinama. 

Kaže jedan moj drugar..."Ja sam mislio, kad sam bio u vojsci, da su Bosanci dužili tranzistore" 🤣

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

 Imao sam na "robiji" nekolicinu jarana koji su nevidjeno gusili sa Hankom, Sabanom i ostalim narodnjacima. Ja sam ga jedino slusao dok sam gulio straze ili portirnice po raznim vukojebinama. 

U doba mog služenja JNA hit je bio " kad porastem biću salko dinamitaš" i dan danas ne znam ko je to pevao

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJORDJE said:

 Imao sam na "robiji" nekolicinu jarana koji su nevidjeno gusili sa Hankom, Sabanom i ostalim narodnjacima. Ja sam ga jedino slusao dok sam gulio straze ili portirnice po raznim vukojebinama. 

 

Meni je tada postao vidljiv jedan segment "muzike" za koji nisam ni znao da postoji jer ga nije bilo na TV, a ni na glavnim radio stanicama - Juzni Vetar i Semsa, Sinan, Dragana... Kojim medijima se ta muzika u to vrijeme sirila nemam pojma, ali je vecina iz klase bila vrlo dobro upoznata sa pjesmama i opskrbljena Diskos kasetama...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

 

Meni je tada postao vidljiv jedan segment "muzike" za koji nisam ni znao da postoji jer ga nije bilo na TV, a ni na glavnim radio stanicama - Juzni Vetar i Semsa, Sinan, Dragana... Kojim medijima se ta muzika u to vrijeme sirila nemam pojma, ali je vecina iz klase bila vrlo dobro upoznata sa pjesmama i opskrbljena Diskos kasetama...

U Srbiji su lokalne radio stanice tukle tu muziku dan i noc. Najpoznatiji je bio Radio Sabac, a kod mojih po okolini Beograda se to slusalo . Nije ni u Valjevu bilo mnogo bolje, Saban, ministarka Brunclik, Vera Matovic. Sto bi se reklo, bio sam upoznat sa materijom, ali su mi u JNA pojedini likovi probili usi sa tom muzikom. Doduse, to je bio Mocart za ova sranja danas. Pre koju godinu zateknem se u BG u vreme neke svadbe i odvukose me na nju. Vrhunac veselja je bio "nisam majstor da opravim bure", pa me jos spopali sto si se ti umusio i ne igras.

Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2022 at 3:51 PM, Constantin said:

Ja sam se, od kada se ja sećam, najpre grejao na "naftarici" Preporod. Ćale je svakog drugog-trećeg dana išao na Jugopetrolovu pumpu, na Ledenoj steni, sa kanisterom od 20 litara i kupovao "ložaka"....Mislim da sam se osećao, kad izadjem napolje, kao da sam ja radio na toj pumpi. Pa kad neće da "povuče" oči ispadaju...a stara gradnja, bez izolacije, kara-tavan, psolednji sprat, gore samo crep.....

 

spacer.png

 

"Preporod" Pozarevac, pravljene u zatvoru, a vidi se i po imenu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gistro Bančo said:

Fali Pitralon…i ona pasta za brijanje zeleno-bijela tuba..Kolynos cini mi se..bih nenaspavan klinac pa je izjutra stavio na cetkicu umjesto paste  za zube..i dan danas osjetim taj gadan ukus u ustima. 😂

 

Evo ga, i to maločas slikan lično, što bi rekli Rokeri s Moravu, iz zalihe SFRJ memorabilia :lol_2: Ovo je doduše mislim kupljeno oko 2000 plus par godina, kad je valjda bila istekla licenca ili nesto, jer vidim da ga na Amazonu jos uvek ima kao Pitralon :lol_2:

 

spacer.png

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Evo iz iste kutije :lol_2: Ovo za noge čak još uvek miriše isto, i ima malo u bočici :lol_2:

 

spacer.png

 

I onda, što bi rekao Momo Kapor dok je još bio normalan, taman je sve ovo zamenio Kuros, onda je sve zaskočila pa zamenila brlja, i nametnula se umesto tih ederskih jevropskih losiona posle brijanja, tradicionalno :smiley24:

 

Onda je pomenuti poludeo, pa to zaskočivanje i suzbijanje mrskog ederskog Kurosa brljom počeo da veliča. Valjda se previše natapao tradicionalnim losionom :wicked:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...