Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

E da, stvarno :lol_2:  Ne znam da li to ima da se nađe online  još uvek :lol_2:

 

A za Vatrene ulice, ti si jedna od retkih koji vole taj film  :thumbsup:

 

Evo ga i kraj

 

 

 

Iskreno receno nije toliko film, koliko muzika iz filma. Iako se film visoko rangira kao kultni, ne zato sto je bio uspesan, nego zato sto je imao veliki uticaj na filmadzije nakon njega.

Link to comment
Share on other sites

Što kaže Amigo, najbolje da se vratimo ovde.

 

Ne znam da li je bilo. Da li se sećate razbrajalice koje su igrale (najčešće) devojčice, dok skaču po onim lastežima, lastikama  kako su se već zvali: em a es es a es es i pi pi a... i posle sve isto :lol_2:

 

spacer.png

 

M i s s i s s i p p i  verovatno ostalo od američkih vojnika posle ww2

 

:lol_2:

 

Neki dečaci su voleli da se prikradu kad se ove zanesu, pa da žiletom preseku ovu lastiku, i da im pokvare igru :lol_2: To je valjda tada bio način da pokažu kako im se sviđa neka od devojčica  :lol_2:

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Constantin said:

A jel znaš da sam se "nameračio" da kupim jedan i da ga sredim.....:66:

Ima jedan na Kosmaju, nije u voznom stanju ali može da posluži kao izvor, ako zatreba štagod javi 🙂 Vlasnik nije zainteresovan daće ga za sitnu kintu.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, urosg3 said:

Ima jedan na Kosmaju, nije u voznom stanju ali može da posluži kao izvor, ako zatreba štagod javi 🙂 Vlasnik nije zainteresovan daće ga za sitnu kintu.

Videću.....ako potraje ovaj rat u Ukrajini, malo mrk....mesečno se gubi po 1000 € na gasu LPG samo....mada, čekam kad se još malo primaknem do penzije, pa polako...kompletna restauracija.....a dotle ću da smislim da li će biti autentičan ili budževina....ne mislim na hot-rod i slične stvari...nešto malo jača mašina, da bez brige krstarim po par iljada km po Jevropi...dva sedišta, pozadi mini kamper...nešto što se može lako demontirati za tehnički....:classic_biggrin:

 

Pa dobro...Kosmaj...znaš kako kažu...do Soluna sto somuna...imao sam za NG saobraćajku kod Požarevca...do Niša mi je šlep uzeo 37 000 RSD...pošto sam totalno uništio auto...pa sad vidi koliko bi mi uzeo od prstonice do provincije.....videću ovde negde u okolini....ali još je rano.

Eni vej....fala ka bratu....znam da mogu da računam na tebe :thumbup:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Što kaže Amigo, najbolje da se vratimo ovde.

 

Ne znam da li je bilo. Da li se sećate razbrajalice koje su igrale (najčešće) devojčice, dok skaču po onim lastežima, lastikama  kako su se već zvali: em a es es a es es i pi pi a... i posle sve isto :lol_2:

 

spacer.png

 

M i s s i s s i p p i  verovatno ostalo od američkih vojnika posle ww2

 

:lol_2:

 

Neki dečaci su voleli da se prikradu kad se ove zanesu, pa da žiletom preseku ovu lastiku, i da im pokvare igru :lol_2: To je valjda tada bio način da pokažu kako im se sviđa neka od devojčica  :lol_2:


Naravno, lastis je bio obavezan deo skolske opreme. Sta drugo da radis na velikom odmoru? 
Ali vidim u clanku koji si linkovao jednu zanimljivu stvar. Ocito ga je napisala neka mladja zena, pa kaze ovako:

 

Quote

Donosimo vam mali podsjetnik na ovu fantastičnu igru koja je nekada bila vrlo popularna među djevojčicama. Igra se i danas, ali ni približno toliko često kao prije 30-ak godina


Moja cerka je bila u tom uzrastu pre 25 godina, ali nije igrala lastis. Tada jos nije bilo kompjutera i te vrste zabave, ali bile su devedesete i vec se negde izgubilo to sto je potrebno za ovu igru. Lastisa je naravno bilo, ali devojcice su radije blejale u tv i imitirale cece, brene i ostali trash. Ne secam se da su nesto konkretno radile, tipa skupljanja salveta, citanja nekih casopisa za taj uzrast, citanja bilo cega… Samo su nekako isli okolo bez cilja, a meni bilo muka da to gledam.

Lastis pripada uglavnom sedamdesetim godinama i ne verujem da je bas mnogo presao u osamdesete. Znaci, ima tu ohoho vise od 30 godina😁.

Link to comment
Share on other sites

Kad vec spomenuh osnovne skole sedamdesetih (i koliko je drugacije bilo vec devedesetih), padaju mi na pamet i ”slobodne aktivnosti”. Kod mene je bilo da se bira izmedju svakakvih sportova, hora (koji je bio redovna aktivnost, a ne skupljen s koca i konopca da se otpeva himna za neki praznik), literarne i matematicke sekcije, dramske i plesne grupe… Ja sam bila u ”agrobioloskoj” u kojoj smo obilazili parkove i skupljali herbarijum i insekte, a zimi sredjivali muskatle u skoli. A njih je bilo svuda, zivih zivcatih, i ako se neko drznuo da neku iscupa- pravo kod direktora. 
Takodjer sam bila u likovnoj grupi, a tamo nismo crtali i mazali temperama kao na casu, nego smo radili batik, tapiserije i makrame. 
Danas mislim, mora da je to moje skolovanje drzavu kostalo djavo i po, ali prednosti takvog sistema u odnosu na ono sto su prosla moja deca, su ogromne. A oni su u osnovnu skolu isli cak pre veronauke, pa opet corak. Kreativnost nula, znatizelja samo za po kuci i u slucaju da postoji roditelj spreman da je zadovolji. Zalosno 😞.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 4/25/2022 at 10:44 PM, Milenko Puzigaca said:

Ima i sad pena za kupanje pino silvestre

 

A ima i 

 

spacer.png

E a bio je i Brion, varijanta za "siroke narodne mase" u bocici od neprovidne plastike braon boje.  Pino Silvestre je za Pitralon i Brion bio klasa, nije bilo pravog svalera koji to nije upotrebio bar jednom 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Newcastle said:

E a bio je i Brion, varijanta za "siroke narodne mase" u bocici od neprovidne plastike braon boje.  Pino Silvestre je za Pitralon i Brion bio klasa, nije bilo pravog svalera koji to nije upotrebio bar jednom 🙂

Ja Brion koristim , a imam 34 god 😁 old school

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Newcastle said:

Ima ga i danas??  Sta kaze gospodža?  🙂

 

 

Malo se bunila u početku, sada je lagana....Ima, ima, ja znam da ga je deda koristio, a drugi deda je koristio Pino, medjutim ja sam više za ovu seosku varijantu šmekera 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...