Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

Ja samo ne kontam kakva je veza indijskog glumca iz talijanske serije o englezima sa SFRJ? Mozda po liniji nesvrstanih ? Tito i Dzavaharlal best friends forever? Ili po partijskoj liniji- Tito i Pertini?
Pa verovatno si mlad i verovatno se ne sećaš, ali to je bilo vreme, period, koje je obeležila ta serija.

To je bilo vreme kad ljudi nisu bili opterećeni nacijom, verom, bojom kože....i što je naibitnije nisu u glavama imali "nezavršene ratove" koji su se dogodili ili će se tek dogoditi....kapiraš?
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ters said:

Ja samo ne kontam kakva je veza indijskog glumca iz talijanske serije o englezima sa SFRJ? Mozda po liniji nesvrstanih ? Tito i Dzavaharlal best friends forever? Ili po partijskoj liniji- Tito i Pertini?

 

Zato sto je to bio jedan period zivota u SFRJ koji je snazno obiljezen tom serijom. Sandokan je bio na svakom koraku, Puzigaca je vec to spomenuo.

 

Nego kada se vec pominju Nesvrstani, to je bilo fenomenalan pokret za to vreme. Nase firme su dobijale poslove po nesvrstanim drzavama, donosili novac u drzavu, dijeli poklone, neki izgradili kuce, itd. Sama ideja je bila plemenita, medjutim silom je to sve unisteno, zna se ko sada moze da dobije neki posao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Pa verovatno si mlad i verovatno se ne sećaš, ali to je bilo vreme, period, koje je obeležila ta serija.

To je bilo vreme kad ljudi nisu bili opterećeni nacijom, verom, bojom kože....i što je naibitnije nisu u glavama imali "nezavršene ratove" koji su se dogodili ili će se tek dogoditi....kapiraš?

 

Ma nisam bas tako mlad i sjecam se te serije, ali ne kao nesto sto je ostavilo neki poseban trag... Pa ni na djecaka od nekih 10-tak godina.

Otprilike u to isto vrijeme - godina gore ili dole, su isle SFRJ serije koje u stvari jesu obiljezile jedno vrijeme - Povratak Otpisanih, Kapelski Kresovi, Salas u Malom Ritu, Nikola Tesla... Uh sad pogledah po internetu i nadjoh jos par antologijskih iz istog vremena - Grlom u Jagode, Vise od Igre, U Registraturi....

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ters said:

Ja samo ne kontam kakva je veza indijskog glumca iz talijanske serije o englezima sa SFRJ? Mozda po liniji nesvrstanih ? Tito i Dzavaharlal best friends forever? Ili po partijskoj liniji- Tito i Pertini?

Pa kao sto su rekli, nije vazan glumac, nego prica. Bilo je to drugo vreme, kad je prica bila vazna. Mozda je prica bila naivna, ali jbg. Takvo vreme bilo. WTF da se sad pojavi Balasevic sa protinom kći, za koju lično mislim da je inspiracija bila who the fuck is Alice, od Smokie, ne verujem da bi uspeo :lol_2: Ali je bilo drugo vreme :classic_smile: Tad bi svi za Alice dupe dali, i za Marijanu isto :lol_2:

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa kao sto su rekli, nije vazan glumac, nego prica. Bilo je to drugo vreme, kad je prica bila vazna. Mozda je prica bila naivna, ali jbg. Takvo vreme bilo. WTF da se sad pojavi Balasevic sa protinom kći, za koju lično mislim da je inspiracija bila who the fuck is Alice, od Smokie, ne verujem da bi uspeo :lol_2: Ali je bilo drugo vreme :classic_smile: Tad bi svi za Alice dupe dali, i za Marijanu isto :lol_2:

 

Taman htedoh da napisem:"A Marijanu niko ne spominje?!" 😄

 

Pretece me!

Link to comment
Share on other sites

Ne sjecam se da je bilo sta bilo komercijalizovano u SFRJ kao sto je bio Sandokan.

U to vrijeme bile su i bijele majice sa slikama kosarkasa. Ja sam imao sa Slavnicem. Sjecam se jos samo da je bila majica sa glavom Kicanovica.

Pokusao sam naci neku fotku, ali nema nigdje, ja vjerujem da ima neko neku fotku iz djetinjstva sa takvom majicom, vecina mojih slika je unistena, tako da vjerovatno to ima neko iz Srbije, vi ste ostali netaknuti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Amigo said:

Ne sjecam se da je bilo sta bilo komercijalizovano u SFRJ kao sto je bio Sandokan.

U to vrijeme bile su i bijele majice sa slikama kosarkasa. Ja sam imao sa Slavnicem. Sjecam se jos samo da je bila majica sa glavom Kicanovica.

Pokusao sam naci neku fotku, ali nema nigdje, ja vjerujem da ima neko neku fotku iz djetinjstva sa takvom majicom, vecina mojih slika je unistena, tako da vjerovatno to ima neko iz Srbije, vi ste ostali netaknuti.

 

Povratak Otpisanih je imao i majice, i skolske torbe, i sveske - i album sa slicicama... 

Link to comment
Share on other sites

 

On 4/23/2022 at 4:18 PM, Constantin said:

Da b....emoji16.png

To  danas moze da se nadje u kupatilu.:classic_biggrin:

Pre nekoliko godina bazam po Kalenic pijaci ,  naletim na Tanju Boskovic , ali i Pino Silvestre. Nije bio Pliva  vec italijanski ali kupim ga ja. Rodjak me sa nevericom gleda, jos me pita da li da potrazi Pitralon ako ima negde.

Dodjem kuci i posle dugo vremena padne mi na pamet da ga upotrebim. Proslo malo pita me zena zasto se osvezivac iz kola oseca u kuci, ona papirnata sisarka sto visi na retrovizoru, pp. Ja mrtav ladan pravim se da nemam pojma, izadjem na pola sata u dvoriste, cisto da se malo izvetrim.:classic_smile:

Samo sto sam  usao u kucu cujem  " covece sta si radio sa tim osvezivacem ide miris za tobom". Nisam vise imao kud nego da prikazem Pino. Od tada ga nosim u putnoj torbi, upotreba dozvoljena samo kada nisam kod kuce.:roflmao:

 

spacer.png

Edited by DJORDJE
  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ters said:

 

Povratak Otpisanih je imao i majice, i skolske torbe, i sveske - i album sa slicicama... 

 

Nista se ne sjecam toga, mozda sto sam tada vec imao 14-15 godina, pa su me pocele zaokupljivati neke druge stvari :classic_biggrin:

Djacka torba mi je tada bila ona vojnicka platnena torbica, normalno isarana, koju sam kupio na vojnom otpadu u Rajlovcu.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Amigo said:

 

Nista se ne sjecam toga, mozda sto sam tada vec imao 14-15 godina, pa su me pocele zaokupljivati neke druge stvari :classic_biggrin:

Djacka torba mi je tada bila ona vojnicka platnena torbica, normalno isarana, koju sam kupio na vojnom otpadu u Rajlovcu.

 

 

Sandokan                - 1976 (https://www.imdb.com/title/tt0074050/)

Povratak Otpisanih - 1976 (https://www.imdb.com/title/tt0074039/)

 

Meni je bilo 10-11 godina tada, ne znam zasto sam mislio da smo cak i generacija...

 

Link to comment
Share on other sites

 
Sandokan                - 1976 (https://www.imdb.com/title/tt0074050/)
Povratak Otpisanih - 1976 (https://www.imdb.com/title/tt0074039/)
 
Meni je bilo 10-11 godina tada, ne znam zasto sam mislio da smo cak i generacija...
 
A pa tu smo negde.....ovako kako gledam, a valjda dobro čitam, Amigo je godinu dve stariji od mene, a ti za toliko mladji....
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

 

 

 

 

 

:thumbup:

 

Ovo me podsetilo, ne znam odakle je prica, ali ja sam je cula od prijatelja:

 

Kako uspesno dobijes "chicken" izazov? Ovo sa kolima kad jure jedan prema drugom?

Kad krenes, iscupas volan I bacis kroz prozor...

 

Onaj drugi zna da I da hoces ne mozes da skrenes...

 

41 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

:classic_biggrin:

Lepo sto si me vratio u to vreme, Defoe jedan od najboljih glumaca.

 

Inace, za one sto su se lozili na sexy dance u Flashdance, body double za glumicu je bio igrac, muskarac. Skoro sve scene fantasticne igre...je on. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...