Jump to content

EVROPSKA UNIJA


McCarthy

Recommended Posts

On 11/10/2021 at 5:14 AM, Liska Manjina said:

Mene uvek fascinira kako tim zapadnim demokratijama ne smeta režim u Saudijskoj Arabiji? Eno Bin Salman kupio klub u PL, sad kreće čuveno pranje kroz sport. Čuvena dogma, tolerišemo sve za dovoljan broj novčanica. Nikad mi neće biti jasno ubeđenje pojedinaca da su zapadne demokratije zabrinute za sudbinu jadnih i potlačenih u raznim zemljama širom sveta, ah te čuvene "humanitarne intervencije".

 

Izgleda da je Orban veći zločinac od Bin Salmana!

Eto vidis ni meni nije jasno kako postenom navijacu nisu smetali ni Arakan ni Stanisic, ni pripadnici raznih formacija sa imenima grabljivih ptica i macaka u rukovodstvu kluba, a sada ih bas potresa Bin Salman i Newcastle. Nekako taj humanizam uvek bolje funkcionise sa distance.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Eto vidis ni meni nije jasno kako postenom navijacu nisu smetali ni Arakan ni Stanisic, ni pripadnici raznih formacija sa imenima grabljivih ptica i macaka u rukovodstvu kluba, a sada ih bas potresa Bin Salman i Newcastle. Nekako taj humanizam uvek bolje funkcionise sa distance.

Pošto vidim da smo se prebacili na fudbalske teme, valja reći da si promašio fudbal. Pogledaj moje poslednje upise na vox temi, bas slucajno pomenuh Stanišića. Razlika postoji i princip je isti za sve dragi kolega.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Liska Manjina said:

Nije im smetala Ruanda, ali je zato Gadafi morao otići. Pa da vidimo da li se te dve stvari mogu povezati.

Gadafi je bio gotov jos kad ga je Regan zguzio bez odobrenja kongresa, a o nekakvim UN niko nije ni pricao tada. I to je jos bio hladni rat. Sta ce uraditi ovi drugi, ispaliti rakete? Da, da.

 

I zasto neki na tim prostorima i kad tvrde za sebe da su progresivni imaju obicaj da se identifikuja sa belosvetskim Gadafijima, a ne sa svojim okruzenjem? Jel' im to od rođenja?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Liska Manjina said:

Pošto vidim da smo se prebacili na fudbalske teme, valja reći da si promašio fudbal. Pogledaj moje poslednje upise na vox temi, bas slucajno pomenuh Stanišića. Razlika postoji i princip je isti za sve dragi kolega.

Pomenuo si Newcastle i MBS-a , a ja na tvoj post replicirao, zato ne vidim razlog za neko cudjenje tipa "fudbalske teme". Video sam tvoj komentar oko Stanisica i neke artiljerije, a ja sam se ipak drzao samo fudbala i toga da najvecem broju nikada nije smetalo to sto je kriminalizovao ceo fudbal,  tribine pretvorio u regrutni centar raznih zlocinackih formacija. Taman posla da je neko opljunuo voljni klub, sta vise, danas se to zove zlatni period, dok se sada mozes misliti zgrazava nad MBS-om u Premieru.

Dakle nije dvolicnost specijalnost Zapada, nego ga itekako ima i na domacem terenu, ali se nekako uvek ne primecuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJORDJE said:

Pomenuo si Newcastle i MBS-a , a ja na tvoj post replicirao, zato ne vidim razlog za neko cudjenje tipa "fudbalske teme". Video sam tvoj komentar oko Stanisica i neke artiljerije, a ja sam se ipak drzao samo fudbala i toga da najvecem broju nikada nije smetalo to sto je kriminalizovao ceo fudbal,  tribine pretvorio u regrutni centar raznih zlocinackih formacija. Taman posla da je neko opljunuo voljni klub, sta vise, danas se to zove zlatni period, dok se sada mozes misliti zgrazava nad MBS-om u Premieru.

Dakle nije dvolicnost specijalnost Zapada, nego ga itekako ima i na domacem terenu, ali se nekako uvek ne primecuje.

Čekaj malo, postoji nešto što se zove direktna i indirektna veza.

 

Arkan je preko navijača na indirektan način uticao na stvari u Zvezdi i to veoma kratak period, ali opet to je posledica nemoći jedne veoma jadne i neuređene države.

 

Sa druge strane kod BIn Salmana to je direktna veza, vlasnička veza. I to u jednoj jako uređenoj državi.

 

Da ne pričamo o tome da porediš Srbiju 90-ih i Englesku 2021. godine. Nebo i zemlja dragi moj prijatelju! I tad je Arkan smetao mnogim, ali je bio produžena ruka diktatorskog režima pa se nije moglo mnogo uraditi. A neslaganje svih kolega forumaša sa idejama i delima "Delija" i ostalih huligana možeš pronaći na svim fudbalskim temama ovog foruma, teško baš da normalan navijač može da utiče na njih. Možda bi se ti trebao vratiti u zemlju i popričati sa njima, možda uspeš da ih urazumiš. Opet kažem njihovo postojanje je poraz države, ali mi živimo u takvoj državi. I ti porediš jednog diktatora i autokratu sa šakom huligana! Stvarno?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Liska Manjina said:

Čekaj malo, postoji nešto što se zove direktna i indirektna veza.

 

Arkan je preko navijača na indirektan način uticao na stvari u Zvezdi i to veoma kratak period, ali opet to je posledica nemoći jedne veoma jadne i neuređene države.

Arkan je sedeo u upravi Zvezde,  bio direktor bokserskog kluba, a i period od 10-11 godina nije bas "veoma kratak". Da li da spomenemo ulogu koju je SDB imala u klubu ili kako je Savicevic izabrao Zvezdu? Da li je to direktna ili indirektna veza? MBS legalno nema nikakve veze sa Newcastleom, ako cemo da se igramo sa legalizmom u Kostunicinom stilu, pa je shodno tome direktna veza opet na domacem terenu.

6 hours ago, Liska Manjina said:

Da ne pričamo o tome da porediš Srbiju 90-ih i Englesku 2021. godine. Nebo i zemlja dragi moj prijatelju! 

Ja nisam spomenuo ni Srbiju ni Englesku.

6 hours ago, Liska Manjina said:

I tad je Arkan smetao mnogim, ali je bio produžena ruka diktatorskog režima pa se nije moglo mnogo uraditi. A neslaganje svih kolega forumaša sa idejama i delima "Delija" i ostalih huligana možeš pronaći na svim fudbalskim temama ovog foruma, teško baš da normalan navijač može da utiče na njih. 

Znam, kada nekome spomenes 90tu ili 91vu oni se prosto postide, pogledaju u patos i nece da se secaju tog perioda. Verujem ti na rec.:classic_biggrin:

Nisam ja govorio o huliganima, nego klubu za koji sam i ja nekada navijao i na cije sam utakmice odlazio jos pocetkom 70tih. Normalan navijac nije recimo mogao da bojkotuje utakmice, kao sto je to radio kada su skocile cene karata? Kao sto rekoh, moralni standardi rastu sa distancom, pa su na severu Engleske mnogo visi nego na severu Marakane.

6 hours ago, Liska Manjina said:

Možda bi se ti trebao vratiti u zemlju i popričati sa njima, možda uspeš da ih urazumiš. 

Uf , ovo je sada argument koji ostavlja bez teksta, pa sto ih ti ne urazumis kada si vec tu.

6 hours ago, Liska Manjina said:

 Da ne pričamo o tome da porediš Srbiju 90-ih i Englesku 2021. godine. Nebo i zemlja dragi moj prijatelju! 

I ti porediš jednog diktatora i autokratu sa šakom huligana! Stvarno?

Moraces da se odlucis " sta ja to poredim", a realno nisam se ni bavio tim poredjenjem vec je to tvoja interpretacija mog posta.

Link to comment
Share on other sites

Odrzani su predsednicki i parlamentarni izbori u Bugarskoj.

 

Po nezvanicnim podacima, na predsednickim izborima je pobedio Rumen Radev sa malo iznad 50% glasova. Njega su podrzali levicarski BSP, kao i sve anti - establisment partije. Oko 24% glasova bi trebalo da dobije Anastas Gerdzikov, kandidat konzervativnog GERB, a oko 10% Mustafa Karadayi koji je tu da pokupi tradicionalne glasove partije DPS koja zastupa interese turske nacionalne manjine. Cak i ako nekim cudom dodje do drugog kruga, Radev bi trebalo ubedljivo da pobedi, mozda cak i sa 70% podrske.

 

Rezultati parlamentarnih izbora bi vec trebalo da budu neizvesniji. Nakon decenijske dominacije GERB, BSP i DPS, ove tri partije (narocito BSP) su dosadile biracima koji su se okrenuli anti establisment opcijama. Jedna takva je ITN ("Ima takav narod") koja je dobila julske izbore, ali ekscentricnost njihovog izbora Slave Trifonova dovela je do pada poverenja biraca. Tu su jos i DB ("Demokratska Bugarska") koja je imala veliku podrsku u vecim gradovima i populisticka grupacija IBG - NI sa oko 5% podrske. Novost na ovim izborima je pojava novog pokreta - PP (skraceno za Produzavamo promene ili We continue the change na engleskom) koji je odmah poceo da osvaja biracko telo ITN i BP sa kojim dele ideologiju koja je neki desni centar.

 

Veliko iznenadjenje predstavlja ogroman uspon koalicije PP kojoj su svi predvidjali oko 16% - po izlaznim anketama oni bi trebalo da dobiju cak 26% i ako je to tacno, jasno je da su oko sebe okupili najveci deo anti - establisment birackog tela. Lideri PP su naglasili da nema razgovora sa GERB i DPS koje mnogi biraci vide kao ekstremno korumpirane partije i zele da im vide ledja. Populisticki ITN bi trebalo da dobije oko 10% - oni su veliki gubitnici izbora jer se njihov lider bas osiono ponasao tokom pregovora za sastav nove vlade. DB bi trebalo da bude tu negde iznad cenzusa sa 6,5%. Zajedno, novi pokreti i koalicije bi trebalo da imaju oko 42-43% na izborima, sto je manje - vise isti rezultat koji su dobili i u julu. IBG - NI najverovatnije ostaje ispod cenzusa.

 

"Stare" partije su zadrzale svoje biracko telo - tacnije GERB je na svojih standardnih 23%, DPS je zakucan na 10 - 11%, ali BSP je nastavio da se raspada. Naslednicima komunista se predvidja samo 10% sto je rekordno nizak rezultat. Inace, u pitanju je stranka koja je izrazito levo ekonomski, ali izrazito desno socijalno, dakle, mnogo podsecaju na komunisticke pretke.

 

Ekstremna desnica je u haosu i niko ih vise ne smatra ozbiljnim nakon niza skandala i pojave novih populistickih pokreta. Pokret "Vazrazdhane" ili "Budjenje/ozivljavanje" je uspeo nakon kontinuiranog rasta da bude prepoznat kao kakva - takva pristojna opcija za nacionalisticke glasace i predvidja im se 5% (cenzus je 4%). Daleko ispod cenzusa su cak 4 partije ekstremne desnice: VMRO koji je sam imao oko 3,8% (clanovi ERC grupacije u EP), pa u koaliciji cak i manje, sad je na oko 1%. Partija Volya Veselina Mareskog je bila hit izbora pre 4 godine, sad su postali irelevantni. Ataka Volena Siderova je takodje potonula u nebitnost, a NFSB koji se odvojio od Atake nikada i nije imao samostalno vise od 1%. Mozda bi neko mogao da objasni sta ce Bugarskoj cak 5 ekstremno desnicarskih partija i koja je razlika izmedju njih, ako je uopste ima?

 

Pravljenje vlade ne bi trebalo da bude tezak posao. Verovatno ce GERB i DPS u opoziciju, a svi ostali u vlast - osim ako ITN opet pocne da pravi probleme, a nije da nemaju potencijala za to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Duboko je pogrešno predstavljati Poljsku kao anti-evropsku sredinu (u smislu u kojem samoupavljačka Srbija to jeste) - zapravo ja nisam nigde video da je evropski identitet toliko internalizovan kao tamo (kada sam pre 9 godina radio jedan semestar tamo najveci hit na svim zabavama je bila neka pesma "dolazimo iz Evrope"), u toj meri da čak i pored svih problema sa briselskom administracijom ideja o napuštanju EU ima marginalnu popularnost i niko ko želi da pobedi na izborima je ne pipa ni štapom. Poljaci su nakon oslobođenja od komunizma (što je jedna od dve najveće evropske pobede, kojoj su Poljaci i njihova crkva (na čelu sa najvećim (tu je negde) državnikom 20. veka, papom Vojtilom) dali nemerljiv doprinos i to će im zauvek biti zapamćeno) opet zauzeli svoje zasluženo mesto u evropskoj i zapadnoj civilizaciji i kulturi, i potpuno im je jasno da je u njihovom najboljem interesu da tu i ostanu.

 

Druga je stvar što neki su i neki briselski komesari i dvorjani iz ideoloških i sitno-šićardžijskih interesa odustali od evropskih vrednosti prihvativši kulturni relativizam, tribalizam i ostale iracionalne i magijske oblike mišljenja - što je rezultiralo, npr, šokantnim obijanjem da se reaguju na eroziju ljudskih prava žena u Evropi zahvaljujući uplivu islamskih imigranata (jer su, je li tako, individualna ljudska prava "reakcionarna" evropska, belačka, buržoaska ili antirevolucionarna izmišljotina) - i koji su po tim svojim vrednostima umesto Brisela stolicu trebalo možda da dobiju u Beogradu, na onom skorašnjem okupljanju nesvrstanimh marksističkih ljudoždera. Poljaci evrospke vrednosti još kako baštine:
spacer.png

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

Što se tiče ovog kasapljenja nerođenih beba kako god kome dune (abortus koji ne zahteva bilo kakvo opravdanje da bi bio izveden upravo to znači), lično mislim da će to biti jedna od onih stvari zbog koje će se ljudi skloni "vigovskom" tumačenju istorije u budućnosti (iz njihovog sistema moralnosti*** koji će nesumnjivo biti bolji od našeg jer se ljudi sa odmicanjem evolucije načelno sve više udaljavaju od primalnih obrazaca ponašanja) držati moralne lekcije našem vremenu (kao što ih danas drže antičkom svetu zbog robovlasništva ili srednjem veku zbog spaljivanja veštica). Sličnovrstan (samo mislim dosta blaži) prekor će dobiti ljudi koji jedu životinjsko meso bez preke potrebe, no o tome drugom zgodom...

 

 

*** kao što će im i tehnologija biti bolja pa će verovatno imati način da izvade bebu u svakom stadijumu razvoja i ostave je u životu...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bohumilo said:

Duboko je pogrešno predstavljati Poljsku kao anti-evropsku sredinu (u smislu u kojem samoupavljačka Srbija to jeste) - zapravo ja nisam nigde video da je evropski identitet toliko internalizovan kao tamo (kada sam pre 9 godina radio jedan semestar tamo najveci hit na svim zabavama je bila neka pesma "dolazimo iz Evrope"), u toj meri da čak i pored svih problema sa briselskom administracijom ideja o napuštanju EU ima marginalnu popularnost i niko ko želi da pobedi na izborima je ne pipa ni štapom. Poljaci su nakon oslobođenja od komunizma (što je jedna od dve najveće evropske pobede, kojoj su Poljaci i njihova crkva (na čelu sa najvećim (tu je negde) državnikom 20. veka, papom Vojtilom) dali nemerljiv doprinos i to će im zauvek biti zapamćeno) opet zauzeli svoje zasluženo mesto u evropskoj i zapadnoj civilizaciji i kulturi, i potpuno im je jasno da je u njihovom najboljem interesu da tu i ostanu.

 

Druga je stvar što neki su i neki briselski komesari i dvorjani iz ideoloških i sitno-šićardžijskih interesa odustali od evropskih vrednosti prihvativši kulturni relativizam, tribalizam i ostale iracionalne i magijske oblike mišljenja - što je rezultiralo, npr, šokantnim obijanjem da se reaguju na eroziju ljudskih prava žena u Evropi zahvaljujući uplivu islamskih imigranata (jer su, je li tako, individualna ljudska prava "reakcionarna" evropska, belačka, buržoaska ili antirevolucionarna izmišljotina) - i koji su po tim svojim vrednostima umesto Brisela stolicu trebalo možda da dobiju u Beogradu, na onom skorašnjem okupljanju nesvrstanimh marksističkih ljudoždera. Poljaci evrospke vrednosti još kako baštine:
spacer.png

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

Što se tiče ovog kasapljenja nerođenih beba kako god kome dune (abortus koji ne zahteva bilo kakvo opravdanje da bi bio izveden upravo to znači), lično mislim da će to biti jedna od onih stvari zbog koje će se ljudi skloni "vigovskom" tumačenju istorije u budućnosti (iz njihovog sistema moralnosti*** koji će nesumnjivo biti bolji od našeg jer se ljudi sa odmicanjem evolucije načelno sve više udaljavaju od primalnih obrazaca ponašanja) držati moralne lekcije našem vremenu (kao što ih danas drže antičkom svetu zbog robovlasništva ili srednjem veku zbog spaljivanja veštica). Sličnovrstan (samo mislim dosta blaži) prekor će dobiti ljudi koji jedu životinjsko meso bez preke potrebe, no o tome drugom zgodom...

 

 

*** kao što će im i tehnologija biti bolja pa će verovatno imati način da izvade bebu u svakom stadijumu razvoja i ostave je u životu...

 

:puke:

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/15/2021 at 2:22 AM, goldberg said:

Odrzani su predsednicki i parlamentarni izbori u Bugarskoj.

 

Konacni rezultati se na kraju nisu razlikovali mnogo od onih koje su navele izlazne ankete, a oni su:

 

Predsednicki izbori: Rumen Radev 49,42%, Anastas Gerdzikov 22,83%, to je lagana pobeda Rudeva u drugom krugu.

 

Parlamentarni izbori:

PP 25,32% i 67 mandata (ankete su ih bas potcenile, skoro za 10%, a na kraju su ipak vidjeni kao najbolja opcija za protestne glasace)

GERB 22,44% i 59 mandata (ovo je neka nova realnost za stranku Bojka Borisova, nema vise dominacije, a nema vise ni nekog koalicionog potencijala)

DPS 12,83% i 34 mandata (DPS je stranka turske manjine i oni ce uvek imati nesto preko 10% - sad su imali vise zbog porasta broja glasova turske dijaspore)

BSP 10,07% i 26 mandata (bas teska blamaza nekada mocne stranke, ostali su im samo penzioneri, nesto kao SPS ovde)

ITN 9,39% i 25 mandata (imali su svoju sansu u julu, ponasali su se izuzetno bahato i odbili od sebe birace)

DB 6,28% i 16 mandata (slicna politika kao i PP, nije bilo sanse da zadrze glasace, ali je i ovo dobar rezultat za njih)

Vazrazdhane 4,80% i 13 mandata (jedina partija ekstremne desnice koja nije stigla da se izblamira sa ucescem u vlasti, a tu je i antivakserska retorika i eto ih u parlamentu)

 

Bivse stranke:

 

IBG - NI (ili "napolje sa mafijom") 2,26%. Realno nema nikakve potrebe za ovom strankom, pored cak ti uspesnija antiestablisment pokreta. Idu oni u nebitnost vrlo brzo.

 

VMRO (1,09%), Ataka (0,46%), Volya (0,27%), NFSB (0,32%) - sta je tacno razlika izmedju ovih ekstremno desnicarskih koalicija/stranaka? Osim sto imaju retoriku koju imaju, svi oni su prodali svoje stavove ulaskom u vlast i birac u Bugarskoj vise ne zeli da zna za njih. Eh, kad bi tako bilo i kod biraca u jednoj drzavi na zapadnoj granici Bugarske...

Link to comment
Share on other sites

Vec pomalo i sam sebi dosadjujem sa Bugarskom, ali je u vezi rasprave koju smo imali @McLeod i ja na temi VOX Populi. O cemu se radi?

 

U Bugarskoj je pre cetiri godine na izborima glasalo oko 3,5 miliona gradjana ili oko 52%. Cetiri godine kasnije, u aprilu, bilo je oko 250 hiljada glasaca manje.

 

Ako pogledamo brojeve glasova koje su dobile stranke imamo:

 

GERB 1,150 miliona 2017. -> 837 hiljada 2021.

BSP 955 hiljada 2017. -> 480 hiljada 2021.

DPS 315 hiljada 2017 -> 336 hiljada 2021. (skoro pa isto)

Ujedinjeni patrioti + Volya 460 hiljada 2017. -> VMRO + Ataka + Volya + NFSB 200 hiljada 2021.

Vazrazdhane 40 hiljada 2017. -> 80 hiljada 2021.

 

Nove partije i pokreti:

 

ITN 565 hiljada + DB 300 hiljada + IS!MV! 150 hiljada - to je nekih milion glasova za ove nove pokrete.

 

Ono sto moze da se vidi je da je GERB izgubio vise od 300 hiljada glasova, BSP se podrska prepolovila (izgubili skoro 500 hiljada glasova), a i eskremna desnica je ostala bez 250 hiljada glasova.

 

Dakle, stare partije su pale sa vlasti samo zato sto su ih njihovi glasaci kaznili i okrenuli se novim opcijama. Ne neki novi, ne ljudi koji ne prate politiku. I to je sustina, nema ni u Srbiji promene ako ce SNS stalno sa SPS i satelitima da ima 2,5 miliona biraca. Potpuno je nebitno da li opozicija onda ima milion ili milion i po na izborima, zemlja u kojoj biraci zagrizeno ostaju verni strankama na vlasti je zemlja u kojoj su izbori samo formalnost i u kojoj je visestranacje pretvoreno u sprdnju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Svedska je danas prepodne dobila prvu zenu premijera u istoriji. Premijerka je posle podne podnela ostavku, tako da u istoriju ulazi po jos jednom osnovu, dakle po osnovu nakraceg premijerskog mandata ikad.

Ali koliko sutra ce to vec nekako da se resi, tako da nema nista od nemira u Svedskoj, zdravo 😜.

Edited by vilhelmina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ras kass said:

Dogoverna vlada nemacke, Solc premier, Berbok spoljnibposlovi, Linder finansije. 

 

Taman sam bistrila i krenula da se udubljujem jer konstelacija lici na svedsku, kad danas iz vedra neba nasi Zeleni demonstrativno napustise vladu. 😄

Link to comment
Share on other sites

On 11/24/2021 at 8:25 PM, Cyber said:

 

Taman sam bistrila i krenula da se udubljujem jer konstelacija lici na svedsku, kad danas iz vedra neba nasi Zeleni demonstrativno napustise vladu. 😄

 

Zbog usvajanja predloga budzeta podnesenog od strane M, SD i KD u Riksdagu.

 

Liberali (kojima preti nestanak ispod cenzusa) ne zele vise da podrzavaju vladu S i MP (socijaldemokrata i zelenih), tako da ce biti vrlo veselo na izborima sledece godine. Ovog puta nece biti dva bloka i SD nego levi (S, MP, V), desni (M, SD i KD) sa C u sredini.

 

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, goldberg said:

 

Zbog usvajanja predloga budzeta podnesenog od strane M, SD i KD u Riksdagu.

 

Liberali (kojima preti nestanak ispod cenzusa) ne zele vise da podrzavaju vladu S i MP (socijaldemokrata i zelenih), tako da ce biti vrlo veselo na izborima sledece godine. Ovog puta nece biti dva bloka i SD nego levi (S, MP, V), desni (M, SD i KD) sa C u sredini.

 

Sredina na svedskoj politickoj mapi odavno ne postoji. To je samo prazna prica koju Annie Lööf valja neupucenima. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2021 at 3:11 PM, DJORDJE said:

Arkan je sedeo u upravi Zvezde,  bio direktor bokserskog kluba, a i period od 10-11 godina nije bas "veoma kratak". Da li da spomenemo ulogu koju je SDB imala u klubu ili kako je Savicevic izabrao Zvezdu? Da li je to direktna ili indirektna veza? MBS legalno nema nikakve veze sa Newcastleom, ako cemo da se igramo sa legalizmom u Kostunicinom stilu, pa je shodno tome direktna veza opet na domacem terenu.

Ja nisam spomenuo ni Srbiju ni Englesku.

Znam, kada nekome spomenes 90tu ili 91vu oni se prosto postide, pogledaju u patos i nece da se secaju tog perioda. Verujem ti na rec.:classic_biggrin:

Nisam ja govorio o huliganima, nego klubu za koji sam i ja nekada navijao i na cije sam utakmice odlazio jos pocetkom 70tih. Normalan navijac nije recimo mogao da bojkotuje utakmice, kao sto je to radio kada su skocile cene karata? Kao sto rekoh, moralni standardi rastu sa distancom, pa su na severu Engleske mnogo visi nego na severu Marakane.

Uf , ovo je sada argument koji ostavlja bez teksta, pa sto ih ti ne urazumis kada si vec tu.

Moraces da se odlucis " sta ja to poredim", a realno nisam se ni bavio tim poredjenjem vec je to tvoja interpretacija mog posta.

Nisi ti pomenuo Srbiju i Englesku, već samo porediš uslove u te dve države u različitom vremenskom periodu. Upliv MBS na tržište Engleske bi bio ravan uplivu Arkana, doduše govnavi zločinac Arkan je bezopasan (poput bogojavljenske vodice) za jednu ozbiljnu zločinačku njušku kakva je MBS. Arkan je čuveno "pranje kroz sport" pokušao na lokalnom nivou, ali mu nije bilo dopušteno da koriste ozbiljne PL resurse (hvala bogu). Porediš dve različite stvari, kod Arkana nije postojao element inostranosti. Situacija bi bila ista kao kad bi MBS preuzeo neki klub u SA, ali ovde se radi o klubu iz PL. Pričamo o ravnopravnosti, a uzeli smo keš i zažmurili na činjenicu da nam je MBS preuzeo jedan klub. To se sasvim slučajno dešava, postavlja se pitanje zašto mu preuzimanje po prvi put nije prošlo, a drugi put jeste. 

 

Nemaš ti meni šta verovati na reč, imaš mogućnost da to proveriš. I samo da budem jasan ne govorim o društvu u celini, već samo o određenom broju ljudi koji pišu na delu ovog foruma koji se odnosi na Zvezdu. Opet kažem da su poštenom navijaču smetali i Arkan i Stanišić, baš kao što im smeta i MBS. Ti ulazak MBS u Njukastl pravdaš postojanjem Arkana? WTF! Problem je što tebi ne smeta MBS, a smeta ti Arkan. Dvostruki standardi!

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

On 11/29/2021 at 6:38 AM, Liska Manjina said:

Nisi ti pomenuo Srbiju i Englesku, već samo porediš uslove u te dve države u različitom vremenskom periodu. Upliv MBS na tržište Engleske bi bio ravan uplivu Arkana, doduše govnavi zločinac Arkan je bezopasan (poput bogojavljenske vodice) za jednu ozbiljnu zločinačku njušku kakva je MBS. Arkan je čuveno "pranje kroz sport" pokušao na lokalnom nivou, ali mu nije bilo dopušteno da koriste ozbiljne PL resurse (hvala bogu). Porediš dve različite stvari, kod Arkana nije postojao element inostranosti. Situacija bi bila ista kao kad bi MBS preuzeo neki klub u SA, ali ovde se radi o klubu iz PL. Pričamo o ravnopravnosti, a uzeli smo keš i zažmurili na činjenicu da nam je MBS preuzeo jedan klub. To se sasvim slučajno dešava, postavlja se pitanje zašto mu preuzimanje po prvi put nije prošlo, a drugi put jeste. 

Ja samo postavljam pitanje kako se visoki moralni standardi koji vaze za Newcastle primenjuju na domacem terenu, sve ostalo je dribling kako bi se izbegao odgovor na prilicno jednostavno pitanje. Kako smo zazmureli na cinjenicu da su tribine sluzile kao regrutni centar raznih zlocinackih formacija, a sada postajemo osetljivi na neki klub koji je udaljen 2000KM. Nije valjda da visoki moralni standardi na koje se pozivas zavise od vremnskog perioda, pa cak da je i to slucaj, na sajtu najtrofejnijeg kluba i dalje stoji elegija komandantu konc logora, koji je kasnije postao sportski trudbenik. Znas o kome govorim ili treba da pozovem Perkosa u pomoc?

On 11/29/2021 at 6:38 AM, Liska Manjina said:

već samo o određenom broju ljudi koji pišu na delu ovog foruma koji se odnosi na Zvezdu. Opet kažem da su poštenom navijaču smetali i Arkan i Stanišić, baš kao što im smeta i MBS. 

Uopste ne sumnjam da su im se likovi gadili, samo nisu uspeli da to gadjenje vokalizuju, sto bi se reklo  pojela im maca jezik, ali ako skoci cena karata, e to je vec druga prica.

On 11/29/2021 at 6:38 AM, Liska Manjina said:

Ti ulazak MBS u Njukastl pravdaš postojanjem Arkana? WTF! Problem je što tebi ne smeta MBS, a smeta ti Arkan. Dvostruki standardi!

Ne, ja uopste ne pravdam MBS-a, vec je to tvoja "slobodna inerpretacija" , da ne kazem nesto drugo, ali ti uvek vodis racuna o korektnosti, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2021 at 6:10 AM, DJORDJE said:

Ja samo postavljam pitanje kako se visoki moralni standardi koji vaze za Newcastle primenjuju na domacem terenu, sve ostalo je dribling kako bi se izbegao odgovor na prilicno jednostavno pitanje. Kako smo zazmurili na cinjenicu da su tribine sluzile kao regrutni centar raznih zlocinackih formacija, a sada postajemo osetljivi na neki klub koji je udaljen 2000KM. Nije valjda da visoki moralni standardi na koje se pozivas zavise od vremnskog perioda, pa cak da je i to slucaj, na sajtu najtrofejnijeg kluba i dalje stoji elegija komandantu konc logora, koji je kasnije postao sportski trudbenik. Znas o kome govorim ili treba da pozovem Perkosa u pomoc?

Uopste ne sumnjam da su im se likovi gadili, samo nisu uspeli da to gadjenje vokalizuju, sto bi se reklo  pojela im maca jezik, ali ako skoci cena karata, e to je vec druga prica.

Ne, ja uopste ne pravdam MBS-a, vec je to tvoja "slobodna inerpretacija" , da ne kazem nesto drugo, ali ti uvek vodis racuna o korektnosti, zar ne?

Obzirom da nisam iskazao svoj bunt protiv Arkana i regrutacije na tribinama (valjda sam trebao da organizujem neku pobunu, pojma nemam), nemam pravo da kritikujem EPL zbog toga što su BMS-u dozvolili upliv na svoje tržište? Čak da si i u pravu to ne menja činjenicu da je jedna uređena država u 21-om veku zažmurila na sva zlodela BMS-a i dopustila mu upliv na ozbiljno tržište, kako bi uz pomoć tih resursa pokušao da se opere. Sa druge strane klub nema baš mnogo uticaja na Dileje/paravojne/parapolicijske formacije i njihov modus operandi, pre bih rekao da je klub njihov zatočenik. To je problem celog društva, a ti očekuješ od pojedinca šta konkretno? Da prestanem da bodrim Zvezdu zato što država dopušta kriminalcima da tribine koriste za mutne radnje!? To nije problem koji Zvezda treba da rešava, ali mi je žao što klub nema snage da se barem verbalno ogradi od njihovih gadosti.

 

Ja sam barem ovde iskazao svoj stav o Arkanu, a nikako ne vidim da ti osuđuješ čuveno "pranje kroz sport". Deluje mi kao da advokatišeš i relativizuješ, i to jako loše.

Link to comment
Share on other sites

Belorusija je zabranila letove avio-kompanijama iz Evropske unije i Velike Britanije, a zabranjen je uvoz i robe sa Zapada.

 

Lukašenko domaćinski gura svoju zemlju i svoj narod iza nove gvozdene(sada titanijumske) zavese, naravno da to radi uz diktat iz komšiluka iz bratske mu Rusije.

Već vidim da će beloruska privreda doživeti procvat posle okretanja sebi samoj...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Accuphase said:

Belorusija je zabranila letove avio-kompanijama iz Evropske unije i Velike Britanije, a zabranjen je uvoz i robe sa Zapada.

 

Lukašenko domaćinski gura svoju zemlju i svoj narod iza nove gvozdene(sada titanijumske) zavese, naravno da to radi uz diktat iz komšiluka iz bratske mu Rusije.

Već vidim da će beloruska privreda doživeti procvat posle okretanja sebi samoj...

 

Uh, jadni oni, sigurno će da crknu bez Belorusije. A vidim i da im aviokompanija ima Boeingove avione. Jeste da će manje leteti, ali nešto mi se čini da kada dođe termin za redovno održavanje aviona ili crkne neki deo, neće moći da stave karburator iz Lade ili sajlu kvačila sa Volge.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

Uh, jadni oni, sigurno će da crknu bez Belorusije. A vidim i da im aviokompanija ima Boeingove avione. Jeste da će manje leteti, ali nešto mi se čini da kada dođe termin za redovno održavanje aviona ili crkne neki deo, neće moći da stave karburator iz Lade ili sajlu kvačila sa Volge.

Ima mnogo ljudi iz Belorusije koji idu da rade u Poljskoj, hoće li se svi vratiti na baćkin poziv u kurčevitu sorry ponosnu otadžbinu?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Uh, jadni oni, sigurno će da crknu bez Belorusije. A vidim i da im aviokompanija ima Boeingove avione. Jeste da će manje leteti, ali nešto mi se čini da kada dođe termin za redovno održavanje aviona ili crkne neki deo, neće moći da stave karburator iz Lade ili sajlu kvačila sa Volge.

 

 Mene vise brine to sto prete da ce pomoci Rusiji u disciplinovanju Ukrajine

Link to comment
Share on other sites

Just now, Accuphase said:

Ima mnogo ljudi iz Belorusije koji idu da rade u Poljskoj, hoće li se svi vratiti na baćkin poziv u kurčevitu sorry ponosnu otadžbinu?

Uh, ne verujem da su već zauzeli poziciju niskog starta.

 

Just now, Doc Holiday said:

 

 Mene vise brine to sto prete da ce pomoci Rusiji u disciplinovanju Ukrajine

Kad budu počeli da pasu travu, neće moći ni sami sebe da disciplinuju. Nešto mi se čini da Lukašenko upravo počinje da broji sitno.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

Kad budu počeli da pasu travu, neće moći ni sami sebe da disciplinuju. Nešto mi se čini da Lukašenko upravo počinje da broji sitno.

 

na zalost , po njih, mislim da to nece ici tako...  Za razliku od nas koji smo okruzeni i NATOom a prakticno i sa EU  oni se granice sa Rusijom...  i oni jesu , kao i Ukrajina neka Ruska interesna sfera " Ruski svet"..  A dok se Rusi ne promene nece ni oni moci napred, kao verovatno ni Ukrajina

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...