Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

40 minutes ago, suptil said:

Lalat gubi od Sarajeva. Usao je u vrtlog losih rezultata, tesko ce on do septembra ostati na klupi Borca. Da li ce u maniru velikih trenera po otkazu odmarati celu sezonu kao gospodin covek ili ce u maniru sportskog radnika posvecenom zanatu naci novi klub u Srbiji?

Već je dao ostavku poslije Sloga ali nije prihvaćena. I ovdje je klabing i sve što ide uz to aktuelno ali je izgleda Vico Zeljković(Dodik mu ujak, predsjednik FSBiH) nešto zaštekao.

Link to comment
Share on other sites

Upravo na Netflixu gledam dokumentarni serijal Bad Sport, gde je jedna od epizoda posvecena direktoru Juventusa Lucijanu Mogliju koji je tamo neke 2005-06 godine "osiguravao" titulu Juventusu van terena, zbog cega usledio Kalcopoli a Juve (sa jos par klubova) izbacen u seriju B. Na prvi pogled se vidi da je sve ono pi*kin dim u odnosu na to sta se ovde radi. Kao primer medijskog pritiska na sudije su iscupali neku emisiju gde je voditelj malo "pecnuo" sudiju koji se usudio da ponisti gol Juventusu zbog ofsajda.

 

Al dobro, ko ih yebe, Juve je ionako nebitan tim iz neke vukojebine. Mislim, ono, ne navija 90% stanovnistva za njega pa da mu se moze...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Markoss said:

 

S druge strane, Partizan je recimo bio favorizovaniji cak sedam godina, dakle za dve vise od Zvezde, a hajlajt osim negativnih rekorda u evropskim takmicenjima je bilo prolazenje Anderlehta na penale. Mislim, ovo nije upuceno tebi, ali ovo je kljucni argument zbog komsije ne smeju puno da se kurcobesaju, vec sustinski samo moze da im bude krivo sto malo bolje nisu iskoristili te godine dominacije, vec je sistem napravljen tako, da je prvog dana cim je dosao ravnopravan drzavni konkurent - failovao.

Dobro ni ovo nije isto baš.

 

U tim godinama kada je Partizan bio favorizovaniji od dva kluba u Evropu se teže ulazilo. Tek posle je došla ona reforma da recimo naš klub ne može da padne sa Francuzima, Italijanima, Holanđanima itd. u kvalifikacijama za Evropu. Ta reforma jeste dosta pomogla slabijim klubovima da igraju Evropu. Pa se napravila i Liga Evrope umesto UEFA lige koja je takmičenje drugačijeg formata i sa više prilika za klubove koji nisu iz tih nekih top 10 liga Evrope. Sve to je uticalo da se poboljša klupski rang i Zvezde ali i Partizana. 

 

No nema sumnje da i pored toga Zvezda je dobro iskoristili sve te promene i napravila iskorak a Partizan je mogao bolje iskoristiti finansije od prodaja svojih igrača kada su imali šta da prodaju ali nisu. Pokrali su ko zna koliko miliona i ko zna u koje sve stranke i džepove nije to išlo i niko im nije kriv zbog toga. Mislim kapiram ja da su naši klubovi taoci političkih stranaka, svi, ali jbg u nekom trenutku moraš da izađeš i pobuniš se protiv toga ako želiš priliku za bolje. Pa čak i da ne uspeš iz prvog ili drugog puta, moraš biti uporan i odgurivati se iz tog blata. Nije baš da ne bi niko čuo sve te naše neke legende da krenu jak pritisak na sve ono nesportsko što se događa kod nas. Ali problem je što se ogromna većina njih lako predaju i prodaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Markoss said:

Nisi dirnuo ni u koga. Gledaj Ligu sampiona igra Zvezda, tu je dosta bolji fudbal nego u SL. I verovao ili ne, ta ista Zvezda i tamo s vremena na vreme pobedi neki Liverpul, Olimpijakos, Salcburg, remizira s Napolijem, pa u LE, dobije neki Rendzers, dva puta remizira sa Milanom, pobedi Bragu. Pa onda zahvaljujuci tim rezultatima, imamo direktnog predstavnika u LS, pa jos jedan u kvalifikacijama, itd itd.

 

Nije ti dobar primer, jer iz dobrih rezultata u LS/LE ne sledi da se namesta ili ne namesta u ligi. To bi bilo kao da neko kaze da Eibar treba da bude treci na tabeli jer je osvojio cetiri boda protiv Barcelone. Sto se tice evropskih takmicenja, u Danskoj najvise bodova osvaja FC Copenhagen (za koeficijent), ali taj klub cesto nije prvi u prvenstvu.

 

Sto se tice toga da ti kazes da je problem u klubovima, a ne u proteziranosti njihovih rivala kao neko ko nije iz Beograda, pa nije u Beogradu problem nego u Partizanu/Crvenoj zvezdi. Da si napisao da navijas za Napredak iz Krusevca i da to mislis, to bi imalo neku tezinu, ovako se sve svodi na "ma mi ne namestamo meceve, deremo sve, jaki smo" umesto "hajde prvo nasa uprava da ne krade pa da onda pricamo o Crvenoj zvezdi".

 

Mislim, ja se slazem sa tobom da svako treba da gleda sebe i zato sam protiv tog stalnog zaljenja da je KKCZ pokradena u kosarci (u PG, protiv Partizana), ali, da se ne lazemo i Crvena zvezda i Partizan nekako godinama uspevaju (dobro, Partizan u poslednje vreme manje) da sve deru pa ma kakve timove da imaju. Jednostavno, pritisak pobedjivanja, bunker i rasterecenost protivnika i nedostatak srece nekad mora da donese prevagu i desi se kiks - svima u Evropi osim Partizanu/Crvenoj zvezdi prosle sezone (na primer).

 

Sto se tice lige, gledao sam drugo poluvreme Vojvodina - Spartak jer je u Lucanima sve bilo gotovo jos u 14. minutu. Domacini solidni dok nisu izgubili snagu, gosti standardan superligaski bunker. Kod domacina je odlican bio Traore - nijednom nije pogresio, sjajno iznosenje lopti, sjajno prekidanje kontri, pregled igre. Ovi domaci mladi talenti su bili uzasni i na kraju su kostali Vojvodinu pobede. Kod Spartaka odlican Petar Stanic koji je na pozajmici tamo iz Crvene zvezde, debelo je odskocio od svih. Ambijent jako dobar, publika se konacno vratila.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam odavno rekao, bez Ex yu lige nama dobrog fudbala nema 

Eto npr sad, imamo direktnog predstavnika u Ls, zar je moguce da ne postoji niti jedan ludi milioner na svetu koji bi preuzeo npr Vojvodinu ili Radnicki, upumpao novac, uzeo titulu i direktnim ucescem u Ls isplatio svoj novac?

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, dzoneee said:

Dobro ni ovo nije isto baš.

 

U tim godinama kada je Partizan bio favorizovaniji od dva kluba u Evropu se teže ulazilo. Tek posle je došla ona reforma da recimo naš klub ne može da padne sa Francuzima, Italijanima, Holanđanima itd. u kvalifikacijama za Evropu. Ta reforma jeste dosta pomogla slabijim klubovima da igraju Evropu. Pa se napravila i Liga Evrope umesto UEFA lige koja je takmičenje drugačijeg formata i sa više prilika za klubove koji nisu iz tih nekih top 10 liga Evrope. Sve to je uticalo da se poboljša klupski rang i Zvezde ali i Partizana. 

 

No nema sumnje da i pored toga Zvezda je dobro iskoristili sve te promene i napravila iskorak a Partizan je mogao bolje iskoristiti finansije od prodaja svojih igrača kada su imali šta da prodaju ali nisu. Pokrali su ko zna koliko miliona i ko zna u koje sve stranke i džepove nije to išlo i niko im nije kriv zbog toga. Mislim kapiram ja da su naši klubovi taoci političkih stranaka, svi, ali jbg u nekom trenutku moraš da izađeš i pobuniš se protiv toga ako želiš priliku za bolje. Pa čak i da ne uspeš iz prvog ili drugog puta, moraš biti uporan i odgurivati se iz tog blata. Nije baš da ne bi niko čuo sve te naše neke legende da krenu jak pritisak na sve ono nesportsko što se događa kod nas. Ali problem je što se ogromna većina njih lako predaju i prodaju.

 

Tacno, Partizan je tih godina bas naletao na te izuzetno jake Francuze, Italijane, Holandjane, i format takmicenja je dostao uticao na to da Zvezda lakse ulazi u LS i LE. Ili ipak nije?

 

Sezona 2008/09

LS - Eliminisan Inter Baku u drugom kolu, potom ispadanje od Fenerbahcea u trecem kolu.

LE - Eliminisana Politehnika u plej-ofu. U grupnoj fazi na cetiri utakmice 0 bodova i gol razlika 1:8.

 

Sezona 2009/10 

LS - Eliminisan Ril u drugom kolu, ispadanje od Apoela u trecem kolu.

LE - Eliminisana Zilina u plej-ofu. U grupnoj fazi na sest utakmica osvojena tri boda uz gol razliku 5:14.

 

Sezona 2010/11

LS - Eliminsan Pjunik u drugom kolu, potom eliminisan Helsinki u trecem kolu, a onda i Anderleht u cetvrtom kolu na penale (zli jezici bi rekli najveci uspeh FKP u sedmogodisnjom dominaciji nad 2344 Zvezdom)

Grupa - Bez osvojenog boda uz gol razliku 2:13

 

Sezona 2011/12

LS - Eliminisana Skendija u drugom kolu, ispadanje od Genka u trecem kolu

LE - Ispadanje od Samroka u plej-ofu

 

Sezona 2012/13

LS - Eliminisana Valeta u drugom kolu, ispadanje od AEL Limasola u trecem kolu

LE - Eliminisan Tromzo u plej-ofu. U grupnoj fazi tri osvojena boda uz gol-razliku 3:8

 

Sezona 2013/14

LS - Eliminisan Sirak u drugom kolu, potom ispadanje od Ludogoreca u trecem kolu

LE - Ispadanje od Tuna u plej-ofu

 

Sezona 2014/15 (tad Vuciceva Zvezda nije imala za UEFA licencu, pa je Partizan igrao LS kao viceprvak)

LS - Eliminisan Torsavn u drugom kolu, potom ispadanje od Ludogoreca u trecem kolu

LE - Eliminisanje Nefcija u plej-ofu. U grupnoj fazi dva osvojena boda uz gol razliku 1:9

 

Sezona 2015/16

LS - Eliminisana Dila Gori u drugom kolu, potom Steaua u trecem i ispadanje u plej-ofu od Batea (dakle, po prvi put od Anderlehta kad je Partizan mogao da se sretne s tim Francuzima i Holandjanima zajebanim uopste, naleti bas na mocni Bate)

LE - Ubedljivo najbolje ucesce i 9 osvojenih bodova u grupi uz gol razliku 10-14. I izuzetno jako trece mesto.


Jel treba da vadim Zvezdine rezultate iz prethodnih sest godina u Evropi? 

Edited by Markoss
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Mnogi koriste kovanicu "makabizacija" za slučaj kada tim nadraste ligu u kojoj nastupa, kako što je to slučaj sa Makabijem u izraelskoj košarci, te samim delovanjem obesmisli borbu za prvo mesto jer pobeđuje mnogo više nego što to čine njegovi protivnici.

 

A takvih primera ima, naravno, još, pa i u našem najbližem susedstvu gde zagrebački Dinamo dominira do te mere da u ovom veku nije bio prvak, ako se ne varam, svega tri puta... Čak i u najboljim ligama sveta dešava se dominacija poput Bajernove, u kojoj taj klub skoro i da nema konkurencju i uzima titule maltene kao od šale.

 

I jel treba Nemci i Hrvati da prestanu da gledaju domaći fudbal zbog činjenice po kojoj Bajern i Dinamo u skoro svako prvenstvo ulaze kao najveći mogući favoriti na kladionicama, čije kvote skoro da pokazuju izvesnost Bajernovih i Dinamovih titula i pre nego što lopta krene sa centra na prvenstvenoj premijeri?

 

Ili Izraelci treba da izvrše kolektivno samoubistvo jer je veća mogućnost da vide Halejevu kometu nego da neki tim koji nije Makabi bude prvi u njihovom košarkaškom šampionatu, budući da je Makabi uzeo 55 titula šampiona Izraela od šezdeset i kusur mogućih?!??

 

Okej, razumem da navijači Hajduka godinama tandrču o Dinamovoj dominaciji zasnovanoj na kosmičkoj nepravdi, da neko iz Izraela i Nemačke slini zbog sudbe klete koja im donese Makabi i Bajern, ali jel treba Dinamo i Zvezda da igraju sa devet igrača, a ostatak lige sa jedanaest, i da se pre svake utakmice protiv njih izvede po dva penala kako bi im lige bile zanimljivije?

 

Ili da jednostavno prestanemo da igramo fudbal u Hrvatskoj i Srbiji, a košarku u Izraelu... Jel to rešenje?

 

Pa pošto se to neče desiti sve i da se nezadovoljnici okrenu naopačke i počnu da emituju nezadovoljstvo kao ona riba u filmu Isterivač đavola, ostaje im samo da, ako neće da gledaju Dinamo, Bajern, Zvezdu, Makabi ili neki drugi klub koji vezuje titule - promene kanal.

 

Jer, ne treba baš  biti ni mazohista pa gledati nešto što stvara toliku neprijatnost.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Redstar0356 said:

Ja sam odavno rekao, bez Ex yu lige nama dobrog fudbala nema 

Eto npr sad, imamo direktnog predstavnika u Ls, zar je moguce da ne postoji niti jedan ludi milioner na svetu koji bi preuzeo npr Vojvodinu ili Radnicki, upumpao novac, uzeo titulu i direktnim ucescem u Ls isplatio svoj novac?

Koliko znam ne moze ga kupiti, jer nije izglasan zakon o sportu a koji bi podrazumjevao i prodaju klubova.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam vise puta pisao o odiseji Miškovića mladjeg u krusevackom Napretku i nacin na koji je pokraden i uskraćen za Evropu na uštrb SNS Neska i Mladost Lučani ( za drugu sezonu zaboravio) ...  jedna od, posle Obilićev titule, najbrutalnijih i najsramnijih "kradji"  ( a nije prvi put da se Napredak tako krade ) . A nije da ih nije bilo...  Naravno,  video koliko je sati i digao sidro.

 

Najveći problem je, sto bi (ce) svako završio na istovetan nacin,  ako nije po volji SNS vrhuške .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Markoss Sve sto si naveo stoji, ali ce ti navijaci Partizana na to reci da su ti rezultati postignuti sa ultraskupim timom, dok je Partizan igrao sa dosta jeftinijim igracima. To se vidi i u prodaji, dok je Partizan prodavao sve sto vredi, na RSB je jedna od glavnih tema bila to da klub ne moze nikoga da proda vec godinama. Jednostavno, Crvena zvezda je mogla opusteno da zadrzi igrace poput Kataija, Ivanica, Kange, da dovodi skupa imena, dok u Partizanu to tada nije bio slucaj. Ogromna promena je bila kada je prestao rezim "klub se potkrada i ulaganja su minimalna" i otpoceo "krade se, ali se ima i za dovodjenje skupih pojacanja".

 

Reakcija je bila "hocemo i mi tako" i kad su videli da je nastavljena standardna Djuriceva filozofija da je jedino bitno da se uzmu pare od transfera, a rezultata ako bude - bude pocele su teorije o "okupaciji kluba" kojem se ne dozvoljava da "osvoji tih 50% trofeja koje mu po nekoj pravdi pripadaju". Hajde sad zamisli rezultate Crvene zvezde, ali sa ulaganjima kao pre dolaska SNS na vlast - pa bili bi slicni kao ranije, ne bi se desio taj nagli napredak.

 

@Nek grmi jako Istine radi, Maccabi Tel Aviv je u poslednjih 10 sezona bio prvak Izreala u kosarci samo sest puta. Razlika izmedju tih slucajeva koje pominjes i Srbije je u tome sto ovde sport sluzi kao neka vrsta terapije, ljudi su nesrecni svojim zivotima, sludjeni, treba im nesto na sta mogu da budu ponosni i nesto na sta ce da svale svoj bes i eto idealne prilike - rivalstvo dva vecita broja 1 i 2 u Srbiji. To je izrazeno i u Hrvatskoj (mada u manjem obimu), na zapadu daleko manje.

 

Tu vlasti u Srbiji imaju dva izbora - ili da primene komunisticki princip uravnilovke i vestacki skresu krila Partizanu i Crvenoj zvezdi, a pomognu par drugih klubova ili da primene kapitalisticki sistem i kazu - ko moze sam da se finansira igrace na najvisem nivou, pa ce u Srbiji opstati samo dva kluba, ostalo prelazi u amaterizam. Jer, zasto bi se odrzavao bilo koji klub u ligi ako za njega niko ne mari i ako nema bogatog vlasnika koji ce da kompenzuje sto klub ne moze da zaradi od prodaje ulaznica, salova, dresova, casa? Da bi Partizan i Crvena zvezda imali sa kim da igraju? To se lepo resilo u kosarci, imas samo dva profesionalna kluba koji igraju regionalnu ligu i jedan menadzerski, sve je ostalo je puki amaterizam.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Markoss said:

Jel treba da vadim Zvezdine rezultate iz prethodnih sest godina u Evropi? 

Ne nego izvadi podatak od koga je Zvezda sve ispadala pre reforme LŠ i u koliko dvomeča bi dan danas protv tih ekipa bila favorit?

 

Ja uopšte nisam pričao o Partizanovim uspesima u Evropi i njegovim dobrim igrama, zato sam i namerno stavio da je uzeo para od transfera a ne od igara i rezultata iz Evrope. Jasno je da nisu imali bog zna kakve rezultate u Evropi.

 

I Zvezda je ispadala od Ludogoreca ili Šerifa a stavio bih Anderleht i Fener u tu grupu takođe. To su sve ekipe sa kojima bi i dan danas 50/50 bilo ma šta rezultati iz domaćice pokazivali. Isto kao recimo što je Zvezda prošla Salcburg a mogla je izgubiti većom razlikom nego što je izgubila od Rendžersa prošle godine. Isto kao što je protiv Rendžersa prošle godine mogla uz malo više sreće i da prođe bolje. To su sve ekipe koje su tu negde i prolazak protiv njih može da zavisi od više faktora a ne samo striktno fudbala..

 

I to je sve super, Zvezda je imala fine rezultate u Evropi za nivo takmičenja koje je igrala, to niko ne treba da osporava, ali problem sa vremenima pre reforme je taj što je bilo pitanje da li će da dobije priliku neki naš klub da igra Evropu ako ti prepreka budu klubovi iz lige petice ili nekih ostalih jačih liga tipa Benfika, Ajaks, CSKA Moskva kad ti padnu da sa njima igrač dvomeč od koga ti zavisi učešće u Evropi. Danas zbog reforme takvi klubovi mogu da ti padnu tek u grupnoj fazi.

Link to comment
Share on other sites

@goldberg Jel znas kolko su zajedno sto se obestecenja tice placeni Borjan, Dragovic, Kanga i Katai? 0 evra. Jel iko kriv Partizanovcima sem njihove same uprave sto nisu tada uspevali da nadju dobre igrace za 0 evra, ali su zato za izvesnog brazilskog napadaca Eduarda izdvojili 1.2 miliona evra?

Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

ili da primene kapitalisticki sistem i kazu - ko moze sam da se finansira igrace na najvisem nivou, pa ce u Srbiji opstati samo dva kluba, ostalo prelazi u amaterizam. 

A pa nije kapitalistički baš sve tako. Ok, jeste to neki princip da veći jedu manje i ako ne možeš da se snađeš na tržištu onda propadaš, ali takođe ako se pojavi neki, kao što je rekao @Tri Korne Penal, Napredak iz Kruševca koji želi nešto da napravi onda mu ti ne krešeš krila već puštaš da se izbori na tom tržištu pa ako uspe onda imaš konkurenciju koja će još malo poboljšati uslove. 

 

Imam predstavu da mi mnogo površno i paušalno gledamo na sve što zapad proizvede i naravno da to ima veze sa komunističkim uticajem plus 90-tim. Nijedan sistem nije savršen to treba da bude jasno i nijedan nije bez korupcije, ali mi kada objašnjavamo ili predstavljamo nešto sa zapada samo izvučemo loše strane a dobre kao recimo pravljenje konkurencije kao da ne postoji.

 

Premijer liga je čist kapitalizam recimo. Ali tamo neće da dođe neko u Vest Hem i da urušava klub ako dobije priliku za napredak. Već će taj Liverpul i Mančester Junajted npr. da dobro porazmisle kako će da budu bolji od novonastale konkurencije. 

Link to comment
Share on other sites

@Markoss Navijaci Partizana ce na taj tvoj argument da pitaju koliku platu imaju pomenuti igraci i zasto sezonama ostaju u Crvenoj zvezdi umesto da se teraju iz kluba cim ostanu duze od jedne sezone? Pitace te da navedes ko je to od skupih igraca Partizana ostao tako dugo u klubu kao Kanga, Katai, Dragovic i Borjan.

@dzoneee Napredak iz Krusevca je klub koji se (po kapitalistickim principima) takmici na mnogo visem nivou od nivoa koji moze sebi da priusti. Na tom nivou se odrzava samo zato sto se gradske vlasti ponasaju kao da je taj klub ponos Krusevca, da ljudi u Krusevcu mare za njega, da postoji interesovanje za rezultate tog kluba, ali to ima i svoju cenu - taj klub vise nije samostalan nego sluzi samo da bi (kao Borac iz Cacka, Jagodina, Radnicki (K), Radnicki (N) i mnogo drugih primera) se raznorazni bogatili i koristili novac koji klub dobija da sebi pune dzepove, nabiju dugove i onda pravac treca liga.

 

Na taj nacin se odrzava privid nekog normalnog takmicenja, a ispod te fasade je to trka dvojice trkaca i 10/12/14/16 nasminkanih zombija. U cemu je razlika izmedju Spartaka iz Subotice i Mladosti iz Apatina ako ni jedne ni druge ne prati skoro niko? Pa u tome sto Spartak, za razliku od svih drugih uzme pare od grada/drzave kao da su svi u gradu ludi za tim klubom, a onda u miru to podele medju sobom, a klub traje dok ima igraca koji se mogu prodati.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dzoneee said:

Ne nego izvadi podatak od koga je Zvezda sve ispadala pre reforme LŠ i u koliko dvomeča bi dan danas protv tih ekipa bila favorit?

 

Ja uopšte nisam pričao o Partizanovim uspesima u Evropi i njegovim dobrim igrama, zato sam i namerno stavio da je uzeo para od transfera a ne od igara i rezultata iz Evrope. Jasno je da nisu imali bog zna kakve rezultate u Evropi.

 

I Zvezda je ispadala od Ludogoreca ili Šerifa a stavio bih Anderleht i Fener u tu grupu takođe. To su sve ekipe sa kojima bi i dan danas 50/50 bilo ma šta rezultati iz domaćice pokazivali. Isto kao recimo što je Zvezda prošla Salcburg a mogla je izgubiti većom razlikom nego što je izgubila od Rendžersa prošle godine. Isto kao što je protiv Rendžersa prošle godine mogla uz malo više sreće i da prođe bolje. To su sve ekipe koje su tu negde i prolazak protiv njih može da zavisi od više faktora a ne samo striktno fudbala..

 

I to je sve super, Zvezda je imala fine rezultate u Evropi za nivo takmičenja koje je igrala, to niko ne treba da osporava, ali problem sa vremenima pre reforme je taj što je bilo pitanje da li će da dobije priliku neki naš klub da igra Evropu ako ti prepreka budu klubovi iz lige petice ili nekih ostalih jačih liga tipa Benfika, Ajaks, CSKA Moskva kad ti padnu da sa njima igrač dvomeč od koga ti zavisi učešće u Evropi. Danas zbog reforme takvi klubovi mogu da ti padnu tek u grupnoj fazi.

 

Ne znam dal me zajebavas ili stvarno ne kapiras, ali taj sistem takmicenja iz tog vremena nikako nije uticao na Partizan, jer Partizan nije uspevao da dobaci uopste do plej-ofa LS, vec je ispadao od Ziline, Tromza, itd. To je kao da kazes da odlazak Halanda u Siti lose utice na Preston Nort End. Ne, ne utice, jer su ovi u Cempionsipu, a Siti je u PL. 

 

I sad da vadim podatke od koga je Zvezda ispadala kad je nosila 2344 na dresovima da se posalje SMS da se ne ugasi klub? Kakve to uopste veze ima s ovom pricom? Kao sto ne vadim ni sad statistiku Partizana u Evropi, jer nisu najbolji klub u drzavi, tako nema poente ni da se bavimo Zvezdom u krs godinama kluba. 

 

 

9 minutes ago, goldberg said:

@Markoss Navijaci Partizana ce na taj tvoj argument da pitaju koliku platu imaju pomenuti igraci i zasto sezonama ostaju u Crvenoj zvezdi umesto da se teraju iz kluba cim ostanu duze od jedne sezone? Pitace te da navedes ko je to od skupih igraca Partizana ostao tako dugo u klubu kao Kanga, Katai, Dragovic i Borjan.

 

Pa super, al cu ja onda opet da ponovim navijacima Partizana da te zalbe treba da idu na racun njihove tadasnje uprave, jer oni su pravili sasvim dobre izlazne transfere i imali novca. 

Link to comment
Share on other sites

Pa o tome i pricamo svo ovo vreme - da Crvena zvezda ima budzet kao za vreme Lukic sezona i da Partizan osvaja titule navijaci tog kluba bi celnike svog kluba nazivali "lopovima, kriminalcima, nesposobnjakovicima", ali nikada ne bi upotrebili izraze kao sto su "okupiran klub" "uprava koja nam namerno ne da budemo konkurentni", "SNS poslusnici koji su tu postavljeni da uvek budemo drugi" i tome slicno. Sve to zato sto im je usadjeno u mozak da je u Srbiji prirodno da nekada titulu uzme Crvena zvezda, a nekada Partizan, a svi ostali klubovi zajedno nikad nista.

 

Mislim, tako je i Covic nekima u KKCZ bio super, rivali su mogli samo da sanjaju o tituli, to sto mu sin od 25+ godina igra celu karijeru u FMP i sto iz tog kluba nema igraca za EL Crvenu zvezdu koga briga?

Link to comment
Share on other sites

Nema veze ja sam se zajebao, nisam baš mislio da je prošlo 10+ godina od te reforme, delovalo mi skorije nešto, pojma nemam što.

 

Ostajem pri stavu da klubovi ranga naših lakše ulaze u Evropu zbog reforme, a to što Partizan nije iskoristio bolje tu promenu na njima je. Ja sam se zeznuo doduše jer sam mislio da je ona krenula malo kasnije. Ispadao je Partizan tada od zeznutih ekipa koji bi i dan danas mogli da predstavljaju problem i Zvezdi a kamoli Partizanu no slažem se da je morao bolje, pogotovo ako se pogledaju imena sa kojima je Zvezda igrala poslednjih godina i koje rezultate beležila.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Redstar0356 said:

Eto npr sad, imamo direktnog predstavnika u Ls, zar je moguce da ne postoji niti jedan ludi milioner na svetu koji bi preuzeo npr Vojvodinu ili Radnicki, upumpao novac, uzeo titulu i direktnim ucescem u Ls isplatio svoj novac?

Pa, nije to baš tako jednostvno. Recimo uzmimo na primer Radnički iz Niša. Klub sa tradicijom i ima određenu bazu navijača. 

Osoba koja bi kupila klub bi pored uloženog novca za kupoivnu, trebalo i da uloži i novac za stadion, infrastrukturu i slično. Zatim bi trebao da uloži još jedno 30-40 miliona da ad-hok napravi tim koji će biti konkurent u Evropi. Kada se sve to izračuna to je investicija od preko 50 miliona, ugrubo.

I pored toga nema garancija da će se klub osvojiti titulu. Čak i ako osvoji titulu, nema garancije da će se plasirati u LŠ. Pa čak i ako se plasira, ne postoji garancija da će se uloženi novac vratiti, tj. da bi se vratio uloženi novac trebalo bi sigurno 3-4 učešća u LŠ uz dovođenje jakog sponzora i uz dobre rezultate.

Dakle, poenta je da povraćaj novca ne samo da nije zagarantovan nego je sigurno da bi klub par godina morao da posluje u minusu. Bilo je i te kako primera da su klubovi učestvovali u LŠ, a zatim dolazili na ivicu bakrostva.

 

Naravno, onaj ko investira u klub, treba da ima dugoročni plan i bez opterećivanja da li će za 2-3 godine da se vrate sredstva i da se napravi rezultat, nego da se radi planski kako u izgradnji tima od baze, tj od škole fudbala, pa do makertinga.

 

I na koncu, zašto misliš da u Češkoj ili Slovačkoj neko nije došao na sličnu ideju i uložio ogromne pare i ustalio se u LŠ? Jednostavno nije to baš tako lako.

Link to comment
Share on other sites

Titulu pored Zvezde ili Partizana ne znam, možda... ali izlet u Evropu sa nekim poštenim i kvalitetnoim radom je vrlo verovatan. Pogotovo sada sa ovom Ligom konferencija.

 

Liga je toliko slaba da mogu da se kladim da za 3-5 godina dobrog rada bilo koji drugoligaš bi napravio neki osetni pomak. Šta podrazumeva pod tim. Privatizacija, privatni kapital za početak. Onda pravljenje i organizovanje svoje akademije, poštena pre svega skauting služba, ulaganje u bolje i kvalitetnije uslove za trening, ulaganje u stadion na kraju.

 

Naravno da to nije moguće u Srbiji, ali eto na taj način bi se sigurno nešto napravilo opipljivo rezultaski kroz koje vreme. Ne može odmah naravno.

 

Nije ni Zvezda ne znam kojim zalaganjem, strategijom i znanjem došla do ovoga sada što je. Urađen je samo neki minimum što je normalno za klub u nekoj normalnijoj sredini. Iskoristilo se to što su se Katai i Dragović ponudili, dovodilo se igrača na kilo pa jebiga mora i nekad ćorava koka zrno da ubode, neki ključni igrači su ostali tu duže vreme, stvorio se prepoznatljiv kostur tima, a sa svime time dolaze i igre u Evropi i sticanje iskustva na tom polju i eto mic po mic i dođemo do nekog respektabilnog tima. 

Link to comment
Share on other sites

Znam da neće ali onda ne može ni ova situacija kod nas da se upoređuje sa Bajernom jer u toj Nemačkoj niko ne brani nikome da bude bolji od Bajerna ali je jednostavno teško. No eto primer Red Bul Lajpciga. Kluba koji je sa velikim ulaganjima ali i pametnom strategijom od niželigaša došao do kluba koji se bori za sam vrh prvenstva. Ni Dortmundu niko ne brani da se upumpa veliki novac i napravi tim sa Rojsom, Halandom, Pulišićem itd. e jbg sad što to nije dovoljno da se jedan Bajern smakne to je druga priča. Ali svi uslovi drugim klubovima su omogućeni.

 

Šta je od toga omogućeno u Srbiji ako ćemo da se upoređujemo sa situacijom u Bendesligi. Kako to da upoređujemo a uslovi nisu isti?

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Niko i ne upoređuje uslove, nego ishod.

 

A ishod je takav da je od 2000. godine do danas Bajern bio šampion 17 puta. A pomenuti Dinamo u ovom veku valjda samo tri puta nije bio šampion... Dok je, primera radi, Makabi u Izraelu bio 55 puta šampion u košarci od mogućih 60 i kusur odigranih prvenstava...

 

I tu nje kraj, već je tu i Šahtjor, koji je od poslednjih deset mogućih titula uzeo osam, zatim austrijski Red Bul, Olimpijakos... Pa što onda ne ukinu sva ta svoja prvenstva, kad su već tako jednobrazna, unificirana i predvidiva?

 

Zato što još nisu poludeli baš toliko... Naprotiv, baš će Hrvati da se žale na svoje prvenstvo u kome je Dinamo uvek prvi, a to prvenstvo iznedrilo vicešampione sveta?!!? 

 

Jednostavno, neko drugi će biti šampion čim bude bolji od tog Dinama. A pre toga - ne.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...