Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

2 minutes ago, Tri Korne Penal said:

Kolubara i nije neko merilo kvaliteta,  ali svakako je lepo videti 5 komada za poluvreme. 

Kolubara je klub koji se veštački drži u Super ligi. Nije jedini, ali kao što su ih godinama držali i na silu vraćali u Prvu ligu, sada je slično i u ovom rangu takmičenja.

Link to comment
Share on other sites

Sad sam video ovaj penal drugi od sinoć za Partizan.

 

Šta znam, iskreno meni je 50/50 situacija. Lično ja ne bih svirao ovo, ali takođe nimalo se ne bih začudio da se ovo svira recimo za Real protiv Alaveša, ili za Junajted protiv Lestera itd. VAR bi se 100% dizao u to sam ubeđen, a da li će neko svirati ovo ili ne mislim da zavisi samo od kriterijuma sudije. 

 

Ono što znam je da su obrnute uloge Radnički 100% ne bi dobio ni VAR ni penal u ovoj situaciju kako protiv Partizana tako i protiv Zvezde. Jbg.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Don Juan said:

Kolubara je klub koji se veštački drži u Super ligi. Nije jedini, ali kao što su ih godinama držali i na silu vraćali u Prvu ligu, sada je slično i u ovom rangu takmičenja.

 

Kolubara je klub kojem je stalno malo falilo da udje u LLSL, pa su prosle sezone napokon usli. Nisu sad pojam postenja kao i cela liga, ali nije i da toliko upadaju u oci - jednostavno su i kao tim i kao klub odron kao i skoro svi ostali klubovi.

 

Sto se tice lige, izgleda da ce Vojvodina konacno opet u vrh tabele, a mozda se umesaju u borbu za 2. mesto pa da liga moze malo da se prati. Samo bez nizova pobeda i +30 u odnosu na treceplasiranu ekipu i vec se moze govoriti o nekom pomaku. Cukarickom, TSC, Radnickom nekako ne verujem da mogu u kontinuitetu da pobedjuju slabije ekipe (hocu reci, drzavni vrh i ne gura toliko kao klub iz NS).

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, goldberg said:

Kolubara je klub kojem je stalno malo falilo da udje u LLSL, pa su prosle sezone napokon usli. Nisu sad pojam postenja kao i cela liga, ali nije i da toliko upadaju u oci - jednostavno su i kao tim i kao klub odron kao i skoro svi ostali klubovi.

Pa posle su se "ustalili". Inače jedno vreme su bili kao Rad. Kao feniks. Čak i kada su jednom ispali ekspresno su ih administrativno vratili.

Link to comment
Share on other sites

Ovo im je tek druga sezona u najvisem rangu. Vidim da su imali dve sezone u kojoj su administrativno igrali PLS iako nije trebalo, ali radi se samo o tipicnom PLS klubu, ne puno razlicitom od pola lige.

 

Vec sam pisao, samo pet ekipa u ligi imaju kakav - takav staz: Crvena zvezda, Partizan, Vojvodina, Cukaricki i Spartak. Mislim da samo prve cetiri ekipe nikada nisu ispadale u 3. rang takmicenja i samo prve tri nisu nikada ispadale iz najviseg ranga takmicenja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kolubara je igracki toliko losa, da Ante Vukusic od stotinu ljeta izgleda kao brzi gonzales pored svih ostalih u ekipi. Pogledao sam sastav pre meca i prvo sto sam pomislio je da oni u Srpskoj ligi Beograd ne bi bili prvi. 

Link to comment
Share on other sites

Kragujevac dobio Lučane 1:0 ali utisak dana je Nemanja Neca Tomić, uđe čovek u 75 minutu i u 85 se vec gasi vodom kod svoje klupe. Ali reši utakmicu dobrom fintom i sjajnim crntaršutem na glavu Ubiparipa. Dokaz ove lige bezbriga koliko je rekreativna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni jedni ni drugi nisu spremni za taj nivo fudbala, prosto nase ekipe nemaju dovoljno kvaliteta da se bore protiv prosecnih ekipa iz ovih liga.

Neka prodju ovo kolo koje ih ceka, pa nek sticu iskustvo dalje, po meni su to ozbiljne prepreke za Cuku i Nislije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Nema sta da sticu iskustvo, Cukaricki ako za prethodnih 5 godina nije naucio kako gubiti od prve ozbiljne prepreke nece nikad.

Nije ni do tog iskustva koje pomenuh, jednostavno ne mogu srpski timovi da pariraju velikom broju zapadnih/istocnih ekipa gde sistem rada i fudbala uopste ide tri koraka ispred.

Sledeca sezona dace mogucnost po prvi put da 3.ekipa iz lige ima direkt ulaz u Lk, posto do Le tesko da ce bilo ko stici.

Eto prilike da se nesto vise ulozi i rada i sredstava, kao i da se ocekuje i vise publike na tri domaca meca u grupama, a tu ce biti i iskustvo koje srpski timovi izuzev vecitih nemaju.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, suptil said:

Lalat napustio Borac. Koji ce ga klub u nasoj ligi prvi angazovati, tj. koji ce prvi klub smeniti trenera na pocetku sezone? 

Ovamo pisah, na temi Radnički, o "Danu Mrmota".....samo fali da Tončev angažuje Lalata pre Gzire i već vidim kako Lalat žonglira pored aut-linije....

 

Link to comment
Share on other sites

On nigde u inostranstvu ne moze da uspe - prosto samo ovde moze da se desi da stalno postoje klubovi koji su "vidjeni" za visok plasman i samo ovde prolazi izjavljivanje ljubavi Crvenoj zvezdi ili Partizanu dok radi u klubu koji je treci na tabeli.

 

Dalje, u pitanju je tipican predstavnik SNS, primitivan, nadobudan, uobrazen, pun sebe, lenj tip cija ambicija ne doseze dalje od vodjenje ekipa koje imaju trenutnu podrsku od stranackih struktura. Verujem da bi se idealno uklopio u Radnickom kao klubu koji prodaje najboljeg igraca rivalu u ligi i cije predsednik kaze kako je "bolje da je igrac zavrsio u Crvenoj zvezdi nego da je presao u Malme". E sad zamislite da predsednik Partizana to izjavi - posto to ne mozete da zamislite, to znaci da u ligi postoji samo jedan klub koji nema nista protiv da njihov najbolji mladi igrac predje u rivala i da je to bolje jer je za FKCZ tako bolje.

Link to comment
Share on other sites

Nije jedna od manjih nego jedna od najvecih, ali svakako nije i jedina. Tu je i pitanje zasto ga nijedan novinar nije pitao zasto je dobro sto je najbolji igrac Radnickog otisao u Crvenu zvezdu? Kako je to i za koga dobro i gde je tu interes Radnickog?

 

Da li je to Radnicki kao klub "okupiran" od likova koje ne interesuju interesi kluba, nego samo punjenje sopstvenih dzepova i dzepova clanova uprave FK Crvena zvezda?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Nije jedna od manjih nego jedna od najvecih, ali svakako nije i jedina. Tu je i pitanje zasto ga nijedan novinar nije pitao zasto je dobro sto je najbolji igrac Radnickog otisao u Crvenu zvezdu? Kako je to i za koga dobro i gde je tu interes Radnickog?

 

Da li je to Radnicki kao klub "okupiran" od likova koje ne interesuju interesi kluba, nego samo punjenje sopstvenih dzepova i dzepova clanova uprave FK Crvena zvezda?

Nema intervjua....Ivica ima "rodjaku" koja sve sastavlja umesto njega....ona radi intervjue...retko kad on ima vremena za nekog drugog. Pogotovu od  kada je Toma Todorović (Sportski Žurnal) otišao u penziju.

 

(bold) Jeste, okupiran je, oktroisanim zamrznutim predsednikom koji ima odrešene ruke. Ne sme se samo na Zvezdu, sve ostalo je dozvoljeno.

 

Ako misliš da je Radnički, i dešavanja u njemu, koji je sveden na FK lokalnog nivoa i dešavanja u njemu, glavna anomalija srpskog fudbala ili si ostrašćeni navijač svog kluba ili nemaš pojma o dešavanju u Srbiji uopšte. Ovo drugo će biti teško da je, jer pratim i na drugim temamam šta pišeš. Problem je u Beogradu.....tu je sve...od para, menadžera do splavova.....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

Nije jedna od manjih nego jedna od najvecih, ali svakako nije i jedina. Tu je i pitanje zasto ga nijedan novinar nije pitao zasto je dobro sto je najbolji igrac Radnickog otisao u Crvenu zvezdu? Kako je to i za koga dobro i gde je tu interes Radnickog?

 

Da li je to Radnicki kao klub "okupiran" od likova koje ne interesuju interesi kluba, nego samo punjenje sopstvenih dzepova i dzepova clanova uprave FK Crvena zvezda?

 

Malo se jagnjeci brigadir Toncev zajebao.

Ako je klauzula 500k, nema nikakvog bidovanja klubova ko ponudi vise. Kad se aktivira klauzula igrac sam bira gde hoce.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Avda Zekić said:

Nema intervjua....Ivica ima "rodjaku" koja sve sastavlja umesto njega....ona radi intervjue...retko kad on ima vremena za nekog drugog. Pogotovu od  kada je Toma Todorović (Sportski Žurnal) otišao u penziju.

 

(bold) Jeste, okupiran je, oktroisanim zamrznutim predsednikom koji ima odrešene ruke. Ne sme se samo na Zvezdu, sve ostalo je dozvoljeno.

 

Ako misliš da je Radnički, i dešavanja u njemu, koji je sveden na FK lokalnog nivoa i dešavanja u njemu, glavna anomalija srpskog fudbala ili si ostrašćeni navijač svog kluba ili nemaš pojma o dešavanju u Srbiji uopšte. Ovo drugo će biti teško da je, jer pratim i na drugim temamam šta pišeš. Problem je u Beogradu.....tu je sve...od para, menadžera do splavova.....

 

Da li mozes malo da pojasnis ovo? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, deez nuts. said:

 

Malo se jagnjeci brigadir Toncev zajebao.

Ako je klauzula 500k, nema nikakvog bidovanja klubova ko ponudi vise. Kad se aktivira klauzula igrac sam bira gde hoce.

Ne samo to, nego nije zabranjeno pregovarati sa drugim klubovima, što se tiče igrača ili njegovog predstavnika (menadžera), tako da priča o Malmeu ne drži vodu. Sa Terzom je lako dogovoriti i neki keš preko, sa Malmeo....malo teže.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...