Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

On 5/10/2021 at 9:12 AM, Kooineeperk said:

Apsolutno netacno. 🙂 Tacan odgovor je pod b) - lakse je napraviti niz u duzoj ligi. I upravo tu lezi problem u tvom nerazumevanju stvari. 

 

Ma da, pod b), ne znam ni ja sto sam stavio pod a) - hteo sam da napisem da si u pravu, ali da je to krajnje irelevantno za ovu temu. Jer nisu nizovi pobeda u pitanju, nego mogucnost da se kiksira.

 

Dakle, da, teoretski ako Srbija igra u kvalifikacijama i hoce da obori neki rekord po broju uzastopnih pobeda lakse ce im biti ako imaju neka 3 San Marina i 2 Izraela nego 2 Izraela i 1 San Marino. Samo sto sam ja reagovao na tvoje:

 

Quote

Da imamo ligu sa recimo 14 timova, ovakvi nizovi bi bili gotovo nemoguci.

 

A videli smo koliko su moguci i sa 16 klubova (za 4 manje nego sto sada imamo).

 

Ti si se uhvatio nizova, a oni uopste nisu ni bitni - bitan je broj kikseva ili broj poraza i neresenih rezultata Partizana/Crvene zvezde u situaciji kada titula jos uvek nije osigurana. Pa nema ni Rad sve pobede, nego samo niz dobrih rezultata i odmah su sumnjivi - super, ali ako su oni sumnjivi, Crvena zvezda je sumnjiva na kvadrat i ne moze se imati razlicit pristup samo zato sto za jedan klub navijamo, a za drugi ne.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Ma da, pod b), ne znam ni ja sto sam stavio pod a) - hteo sam da napisem da si u pravu, ali da je to krajnje irelevantno za ovu temu. Jer nisu nizovi pobeda u pitanju, nego mogucnost da se kiksira.

Zabrinuo sam se sto te nema posle tog kiksa. 🙂 

"Hteo sam da napisem da si u pravu, ALI ...."  😄 😄😄 ok, nije lako. 

 

Dakle jeste pod b) i apsolutno nije irelevantno - niz pobeda i zavisi od mogucnosti (verovatnoce) da se pobedi koja je u direktnoj (obrnutoj) vezi sa mogucnoscu (verovatnocom) da se kiksira. Hard fact. Matematika. Verovatnoca. 

 

 

7 hours ago, goldberg said:

A videli smo koliko su moguci i sa 16 klubova (za 4 manje nego sto sada imamo).

Ja rekoh "gotovo" nemoguci. Nisu nemoguci. A i zavisice od sezone do sezone, jer nekada ce ti klubovi koji mogu da ih prave da budu slabiji, nekad ce i ostatak lige biti jaci nego ove sezone. A ostaje cinjenica da sa istim jacinama timova verovatova niza (odnosno manjka kiksa) ce biti veca u duzoj ligi. 

 

7 hours ago, goldberg said:

Ti si se uhvatio nizova, a oni uopste nisu ni bitni - bitan je broj kikseva ili broj poraza i neresenih rezultata Partizana/Crvene zvezde u situaciji kada titula jos uvek nije osigurana. Pa nema ni Rad sve pobede, nego samo niz dobrih rezultata i odmah su sumnjivi - super, ali ako su oni sumnjivi, Crvena zvezda je sumnjiva na kvadrat i ne moze se imati razlicit pristup samo zato sto za jedan klub navijamo, a za drugi ne.

Nisam se ja uopste uhvatio nizova, ti si taj koji ih spominje svuda. 🙂  Ali jos jednom verovatnoca niza je u direktnoj sprezi sa verovatnocom kikseva, tako da kad se prica o jednom automatski se prica i o drugom. 

 

Jos jednom, nisam ja pricao ovde o nizovima, za mene je to zavrsena tema davanjem tacnog odgovora na pitanje (pod b) - veca je verovatnoca niza od x pobeda u duzoj ligi). 

 

Ono sto sam ja ovde pominjao jeste napredak dva kluba iz donjeg doma, iz jedne polusezone u drugu polusezonu. Dakle u odnosu na utakmice sa istim setom protivnika (ok, rotirajuci sistem domacinstva, ali to se na celu polusezonu negde iznivelise). I ja navodim primer 2 kluba koji su odjednom postali super uspesni, sa osvojenih 70% poena vise a jos 2 kola je do kraja. Ja razumem da tim postane bolji, da je doveo nekog novog igraca, da mozda novi trener pokrene ekipu, ali da neko osvoji 70-80% vise poena je krajnje sumnjivo. 

 

Sto se tice Zvezde i Partizana, neka budu i ti nizovi odnosno manjak kikseva sumnjivi, samo kazem da gledano po verovatnoci nisu tako nerealni pa samim tim i toliko sumnjivi. Neka se dokazu i jedni i drugi, nemam nista protiv. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba skovati neku novu reč ili izraz za ovo što se dešava u Linglongu ....

Kriminal i nameštanje su preslabe reči...

Kapiram da živimo u SNS prćiji od države,ali ovo sto se radi u ligi je već neka druga dimenzija ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Radnički ispao iz lige. Ko bi rekao da je Tončev toliko nemoćan da ne može da zatvori dve utakmice protiv timova koji su ispali iz lige? 

 

Inače sam x nije iznenađenje. Radnički je očajan ovog proleća, ne znaju gol da daju. Na stranu nameštaljke ostalih timova.

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Znam da je nemoguce, ali svim srcem poslednje kolo uz Spartak i Javor.

 

Kako bi bilo divno da Vozdovac i Rad odu u drugu ligu zajedno, taman bi mogli invalidi i ovi drugi narkosi da se posibaju na pola puta, kod Trosarine negde.

 

Javor najpostenija ekipa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Javor i Radnički najverovatnije ispadaju. Radnički može da ostane samo ako Javor ne izgubi od Voždovca ili Pazar ne dobije Napredak. 

Slaba vajda. Druga liga i nadam se konačno odlazak Tončeva iz kluba, po cenu tavorenja u drugoj ligi. Čovek koji dupetom nije mrdnuo na nameštaljke ostalih timova.

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Kao manje-vise redovni kladionicar mogu da tvrdim da su druge lige Paname, Perua, Kolumbije, Hondurasa etalon regularnosti za LingLong, gotovo je neverovatno da sve ovo prodje tek tako, bez ozbiljnih konsekvenci. UEFA da ima bilo kakve principe izbacila bi sve nase klubove iz euro takmicenja na 2,3 godine, tek tada bi namestanje stalo i poceo bi da se igra takmicarski fudbal iz koga bi se izrodio nekakav kvalitet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radnicki mora da dobije Backu i da Vozdovac Javor bude X ili 2.

Javor mora da pobedi na toj utakmici, ako zeli opstanak ( i da neki od 3 tima, Radnicki, Rad ili Pazar, kiksnu ).

 

To je jedina realna sansa za Radnicki, jer Pazar i Rad igraju sa timovima koji nemaju motiva, a znamo kako se zavrsavaju takve utakmice u nasoj ligi.

 

Vozdovac Javor je must watch game, jer nereseno ne odgovora nikom, jer X vodi oba tima u drugu ligu.

Radnicki ako ispadne, bice to kombinacija  mafijasenja Rada i Napretka, kao i sopstveno neznanje, jer su ocajno odigrali drugi deo sezone, mada i tako ocajni bi opstali da Napredak i Rad nisu namestali.

Kako bilo, Toncev mora da ide iz kluba jer je ocito pustio isti niz vodu, cim nije uspeo da zavrsi Zlatibor van terena, ocito da je njegova moc van terena oslabila i kao takav ne znam sta uopste radi u klubu.

 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites




Radnicki ako ispadne, bice to kombinacija  mafijasenja Rada i Napretka, kao i sopstveno neznanje, jer su ocajno odigrali drugi deo sezone, mada i tako ocajni bi opstali da Napredak i Rad nisu namestali.


Radnički je sam kriv i uopšte ne treba tražiti razlog u nameštanju od strane Rada i Napretka (disclaimer - ne kažem da ga nije bilo) pošto em nije dobio prežaljeni Zlatibor em je kući izgubio od istog tog Napretka pri čemu su tada išle priče da je Napredak namesto i taj meč u svoju korist.
Ukoliko je to tačno, apsolutno je zaslužio da ispadne i nije mi ga ni malo žao.
 
Ma pusti to nego "nizovi Zvezde i Partizana"?! [emoji1] 
 
Rad je odradio odlicne zimske "pripreme" [emoji1] 
Ako priča počne iz početka, a sitne knjige krenu za knjigama, ja ću tražiti da te banuju. [emoji56]
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Izgubio je i Metalac od Zlatibora pre par kola , pa će ostati u ligi. Kakve veze ima da li je izgubio od Napretka i činjenica da li je zaslužio da opstane ili ne. Taj Napredak bi bio sada u zoni ispadanja da nije dobio par zatvorenih utakmica. I to jedina istina. Radnički bi i sa ovih 0 0 danas, bio iznad crte. Mislim, zaista me briga, ionako ne pratim revnosno našu ligu, samo eto po ko zna koji put smo svedoci kako pošteni uvek najebu. Uostalom, niko se neće ni sećati ove sezone dva dana nakon završetka iste.

 

Trice i kučine, dokolica. 

Link to comment
Share on other sites

Pa eto, čisto je razlika u tome što je Radnički izgubio kući od direktnog konkurenta, a Zlatibor nije bio konkurent Metalcu, kao i u činjenici da bi sa tom pobedom Radnički bio iznad Napretka i iznad linije bez obzira na sve ostalo što se dešavalo. Drugim rečima, sve je bilo u njegovim rukama i da je dobio taj meč Napredak je mogao da namešta do prekosutra... Ali nije dobio i sada ostaje samo da se kuka na zlehudu sudbinu, prljavi Napredak i pokvarene klubove koji su njega pustili a Radnički nisu...

Link to comment
Share on other sites

Pa ovde se ne radi o dvomeču između Radničkog i Napretka, već o ligi sa 20 timova i maratonom gde se svako igra protiv svakog 2x. Skupe se poeni i to je to. Da Napredak nije dobio TSC i Spartak u gostima na kvarno, sad bi bio ispod crte. Prosto brate, Radnički je nezasluženo izgubio od Napretka, ali pošteno. A Napredak je nepošteno uzeo 6 poena u gostima. 

 

Šta, ti opravdavaš krađju jer u ligi od 38 kola Radnički je u jednom od tih izgubio protiv Napretka? Pa Napredak je izgubio kući od Rada, igrao nerešeno sa Pazarom i Javorom, ali je to nadoknadio sa ovih 6 nepoštenih poena.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...