Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

3 hours ago, Ne sam Safete said:

Pa imaš npr tu scenu u seriji.

 

Ali zamjerati predvidljiv zaplet u seriji koja se radi po istinitim dogadjajima o najpoznatijem modernom razbojniku ...

 

Jedino gdje je, evantualno, Pablo prikazan kao 'ljubitelj cveća' su scene u porodičnom okruženju. 

 

 

 

Nemas.

 

Dragi Safete zaplet nije samo prica da znam da ce na kraju ubiti Eskobara, nego i razvoj likova koji je predvidljiv. Kariljo, Marfi, njegova zena, onaj taksista Limon, jednodimenzinalni likovi sa unapred vidjenim radnjama pa i dijalozima.

Kada Marfijeva zena kaze "Hocu da idemo kuci" a Marfi odgovori "Pa kuci smo" scena treba da pokaze da je Marfi polako poceo da shvata stvari previse licno.. i to je dobro uradjeno, samo po meni nista vise od toga. Kao i cela serija. Doduse pisem na osnovu broja epizoda na RTS nekih 15-ak 

 

Po meni usko gledas Pablovu licnost u seriji... imajuci u vidu da reditelj, glumac i celokupna ekipa ima pravo da licnost gradi kako hoce isto tako ja kao konzument njihovog proizvoda imam pravo na kritiku.

Meni se ne svidja prikaz Eskobara koji malo malo ispali neku filozofiju a la Boj na Kosovu ja ne biram bitku po tome... Ovo je ni manje ni vise nego serija o Pablu Eskobaru i sve se vrti oko njega ostalo su sajd likovi i dogadjaji. 

 

Ako rodjeni sin Pabla Eskobara kritikuje seriju zbog toga sto je prikazala njegovog oca mnogo boljim nego sto je stvarno bio, a bio je monstrum, ubica, pedofil, silovatelj, valjda njegova rec ima vecu tezinu nego bilo cija koja kaze suprotno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@sasha arsenal ako si gledao breaking bad onda definitivno moraš i better call Saul. 

Nećeš zažaliti samo budi strpljiv i daj mu vremena.

 

Što se ozarka tiče, meni je druga sezona bolja od prve, a evo i treća je bolja od druge. Tako da ozark ako budu pametni do kraja može biti jedna od najboljih serija u ovom veku. Prosto gradi priču polako, a u isto vreme je i dosta uzbudljiva. Najveći kvalitet je što do zapleta dolazi prirodno a ne silu. Jer postoje serije koje veštački prave tenziju kako bi prevarile gledaoca. Ozark to ne radi kao ni better call Saul, kao n breaking bad. Tenzija je sled prirodnih događaja i kao takva dosta je uverljivija za gledaoca. 

Link to comment
Share on other sites

Pa ni BB nije imao blistav pocetak u smislu brzine. Meni je cela prva sezona bila spora, mucio sam se sa prvih par epizoda.

Kod Saul-a sam znao vec kakav je kocept, tako dam bezbrizno gledao kuda ce prica da vodi.  Ako ti nesto znaci, po mom misljenju, sporo su dosli od Dzimija do Saula i to u neku ruku moze da bude nekom problem, ali meni nije smetalo. Kvalitetan je prosto scenarijo, nema rupa u zapletu, i meni je to dovoljno. Pogotovo kada se desi neki vau momenat kao u poslednjoj epizodi. Onda shvatis da je sve vredno gledanja i ti momenti te podsete koliko je genijalna ekipa koja radi na ovom serijalu (mislim i na BB i na BCS)

Edited by Kastel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao BCS od prve epizode kada je pocela sa emitovanjem, izgurao nekako celu prvu sezonu i nije mi palo na pamet da se vratim gledanju kada je pocela druga sezona.

Sad vidim da svi hvale seriju a mene strah da se opet upustim u sve to kad se setim da sam po 10 puta u toku epizode gledao na sat i proveravao kad ce kraj. Tako da, ako budem kretao sa gledanjem nema sanse da opet odgledam S01.

 

@Kastel samo mi reci da li je S02 i dalje smaracina oko Dzimija ili se nekad nesto desi za promenu? 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno ne sećam se detalja iz druge sezone, ali uvođenjem Meksikanaca i Gusa Fringa u priču dobijaš na određenoj dinamici. Mislim nije to bog zna kakva dinamika, ali priča je dosta zanimljiva. Meni je zanimljiv odnos Džimija sa bratom koji je potpuno drugačiji od njega.

Kažem spor je bio put od Džimija do "Sola" ali kada dodjete do njega, gledate breaking bad u najboljoj formi.

Edited by Kastel
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da šesta sezona mora biti poslednja. U principu trebalo je sve to trajati kraće objektivno. 

Plašim se samo za Kim dobricu. Baš mi ne bi bilo svejedno da joj se nešto desi. Prosto njen lik nije to zaslužio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kastel said:

Mislim da šesta sezona mora biti poslednja. U principu trebalo je sve to trajati kraće objektivno. 

Plašim se samo za Kim dobricu. Baš mi ne bi bilo svejedno da joj se nešto desi. Prosto njen lik nije to zaslužio.

 

Mislim da ce njoj 99 posto nesto da se desi. 

Link to comment
Share on other sites

Pa  navode nas da nije bezbedna, a sada umeju oni da se igraju sa time i da te kao što rekoh navode na jednu stranu, a da priča ode u drugu. Sve se nadam da je to trik i da će je Saul spasiti po cenu da je nikad više ne vidi. Tačnije nadam se njihovom susretu na kraju serije. Mislim na vreme nakon BB-a. Ne moraju sve priče da budu tragične. 

Edited by Kastel
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ne bi poslovao sa istim ljudima i dalje u BB.... Guss... Mike...Cartel...a sve je to ista klika....kada bi bila ta teorija da ce joj se nesto desiti tacna...(a ako joj se nesto i desi samo neko od ovih moze biti odgovoran). Tako da vjerujem da ce biti prisiljen da je se odrekne tipa da bi joj sacuvao zivot....

Link to comment
Share on other sites

Pa Lalo nije u kombinaciji sa Gusom.

 

Mada ima smisla da se Saul uortačio sa ovom ekipom koju si nabrojao baš iz razloga što su joj oni garantovali bezbednost i ko zna gde je odveli. Daleko od svega toga. Mislim nagađamo sada, ali to iz ove perspektive deluje u redu. 

Edited by Kastel
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kastel said:

Pa Lalo nije u kombinaciji sa Gusom.

 

Mada ima smisla da se Saul uortačio sa ovom ekipom koju si nabrojao baš iz razloga što su joj oni garantovali bezbednost i ko zna gde je odveli. Daleko od svega toga. Mislim nagađamo sada, ali to iz ove perspektive deluje u redu. 

A rade i Guss i Salamace za Eladia tako da kazem ista klika.... a i koliko se sjecam a davno sma gledao te prve sezone BB.a radio je nesto i za Tuca.....

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, jedibojan said:

Devs finale, jako do samog kraja. Brinuo sam za izvedbu s obzirom na jako ambicioznu premisu, ali mi se svidja kako su sve raspetljali (uslovno receno raspetljali - serija otvara mnogo pitanja)

 

sto rekla premijerka, digitalizacija at it's finest 😄

Edited by Krava kaze mu
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah Ozark poslednje dve epizode. Malo su ga zakomplikovali sada. Tačno znam da do izlaska sledeće sezone ima da zaboravim 90 posto stvari.

 

Pohvalio bih brata Bena, tačnije glumca koji ga je glumio. Zapazio sam ga u užasnom iron fistu. Bio je jedina svetla tačka te nakaradne serije. Ovde je bio ubedljiv za emija. Nadam se da će dobiti još dosta šansi u ovom poslu. Zaslužio je. 

Edited by Kastel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ja sam BCS gledao prve dve sezone i to sam ih na jedvite jade zavrsio. Bukvalno uz minimum 3,4 pauze po epizodi, iako mi serija teorijski bas odgovara. 

 

Bas je nekako presporo i monotono bilo, uz povremene bljeskove. Ali dacu joj sansu opet. 

Link to comment
Share on other sites

I ja sam BCS gledao prve dve sezone i to sam ih na jedvite jade zavrsio. Bukvalno uz minimum 3,4 pauze po epizodi, iako mi serija teorijski bas odgovara. 
 
Bas je nekako presporo i monotono bilo, uz povremene bljeskove. Ali dacu joj sansu opet. 

Bukvalno isto. Nisam imao snage dalje da gledam.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...