Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

ceska mini serija, ha-be-ou produkcija. bavi se slucajem samospaljivanja ceskog mladica u znak protesta sovjetske okupacije cehoslovacke 1969 i kasnije koministickom zataskavanju celog slucaja.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

@ sharp objects

 

Hvala @A sad na pojašnjenju, ali meni zamjerka ne utiče na kvalitet serije. 

OK gotivim Amy Adams pa je neću previše hvaliti ali i ostale stvari u seriji su skroz dobre. Priča, fotografija, muzika . Kompletna atmosfera je nekako sinematična, što i nije neko čudo s obzirom da je sve epizode režirao Jean- Marc Vallee.

 

 

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

Narcos je odlicna serija, but...

 

Spoiler

Prilicno su mi sjebali dojam u poslednjoj sezoni nacinom na koji je pao Felix. Dve sezone se prica vrti oko njegovog uspona, maltene ni iz cega, i onda, kad je na vrhuncu, jedna njegova glupa odluka da ubije zenu i dete vodje suparnickog klana ga sjebe. Ne znam koliko je serija radjena po istinitom dogadjaju, cak i da se sve to tako odigralo, morali su da naprave bolju razradu njegovog pada. Generalno mi je njegov lik najslabija karika u celom serijalu.

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Tamburinjo said:

Da vam dam priliku za pljuvanje 😄

 

Odgledao Narcos prvu sezonu i prvu epizodu druge... nije bas shit al kao da gledam neku random seriju, ni jednom stvari me nisu kupili da kazem da se

izdvaja od ostalih. 

+1

 

Gluma je njah, zaplet je predvidiv(iako je poludokumentarno), jedino zasto me i dalje drzi jeste sto su skinuli kolumbijski spanski i sto su prezentovali kolumbiju kakva jeste

Link to comment
Share on other sites

Pored toga da serija nema nista posebno sto bih izdvojio, niti glumu, niti zaplet koji je predvidljiv, niti neke kadrove, najveca mana je svakako portretisanje lika i dela

Pabla Eskobara. Znam da reditelj ima umetnicku slobodu pa jednog od najvecih krvnika Kolumbije moze da prikaze i kao ljubitelja cveca i zastitnika zivotne sredine, 

ali postoji neka obaveza prema mnogobrojnim zrtvama tog zlotvora. 

 

U seriji Pablo Eskobar samo sto ne progovori latinski koliko je nacitan, i svaku epizodu ispali neku vrhunsku mudrost. U stvarnosti po recima njegovog sina,

koji je inace ocrnio seriju bas zbog romansiranog prikaza svog oca, kada su igrali fudbal igrali su dok Pablo ne pobedi. Smireni Eskobar iz serije nema nikakve veze sa 

pravim Eskobarom, niti njegov zivot posle bega iz zatvora ima veze sa realnoscu. U seriji voli svoju zenu igra sa njom uz lagani dzez, u stvarnosti je pedofil i silovatelj. 

 

Film sa Havijer Bardenom mnogo realnije prikazuje situaciju.  Da su uzeli neke nepoznate likove pa kroz njihovu subinu prikazali Kolumbiju tog doba, nesto slicno kao sto

smo mi uradili sa serijom Vuk Karadzic bilo bi dosta efektnije, ovako 6/10  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Tamburinjo said:

Pored toga da serija nema nista posebno sto bih izdvojio, niti glumu, niti zaplet koji je predvidljiv, niti neke kadrove, najveca mana je svakako portretisanje lika i dela

Pabla Eskobara. Znam da reditelj ima umetnicku slobodu pa jednog od najvecih krvnika Kolumbije moze da prikaze i kao ljubitelja cveca i zastitnika zivotne sredine, 

ali postoji neka obaveza prema mnogobrojnim zrtvama tog zlotvora. 

 

U seriji Pablo Eskobar samo sto ne progovori latinski koliko je nacitan, i svaku epizodu ispali neku vrhunsku mudrost. U stvarnosti po recima njegovog sina,

koji je inace ocrnio seriju bas zbog romansiranog prikaza svog oca, kada su igrali fudbal igrali su dok Pablo ne pobedi. Smireni Eskobar iz serije nema nikakve veze sa 

pravim Eskobarom, niti njegov zivot posle bega iz zatvora ima veze sa realnoscu. U seriji voli svoju zenu igra sa njom uz lagani dzez, u stvarnosti je pedofil i silovatelj. 

 

Film sa Havijer Bardenom mnogo realnije prikazuje situaciju.  Da su uzeli neke nepoznate likove pa kroz njihovu subinu prikazali Kolumbiju tog doba, nesto slicno kao sto

smo mi uradili sa serijom Vuk Karadzic bilo bi dosta efektnije, ovako 6/10  

Pa imaš npr tu scenu u seriji.

 

Ali zamjerati predvidljiv zaplet u seriji koja se radi po istinitim dogadjajima o najpoznatijem modernom razbojniku ...

 

Jedino gdje je, evantualno, Pablo prikazan kao 'ljubitelj cveća' su scene u porodičnom okruženju. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa imaš npr tu scenu u seriji.   Ali zamjerati predvidljiv zaplet u seriji koja se radi po istinitim dogadjajima o najpoznatijem modernom razbojniku ...

 

Jedino gdje je, evantualno, Pablo prikazan kao 'ljubitelj cveća' su scene u porodičnom okruženju. 

 

 

 

 

 

Biće mislim i scena sa nekom maloletnicom u nekoj džungli - ili je to iz filma sa Bardenom

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...