Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 4/6/2020 at 10:35 AM, Chaos Is Me said:

Izbindžovah za vikend The young pope i drugu sezonu pod nazivom The new pope. Sorentino je majstor, možda i najveći esteta u svetu filma danas.

 

On 4/17/2020 at 12:39 PM, jedibojan said:

Devs finale, jako do samog kraja. Brinuo sam za izvedbu s obzirom na jako ambicioznu premisu, ali mi se svidja kako su sve raspetljali (uslovno receno raspetljali - serija otvara mnogo pitanja)

 

 

opasan je devs, samo bih dodao da estetski nimalo ne zaostaje za sorentinom ovaj baja što ga je pravio

 

obavezno pogledati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledam Narkos na rts-u i danas jedna antologijska scena. Iako su verujem ovde to svi vec gledali stavicu u spolier, ali realno i sad se smejm, a gledao sam pre 3-4 sata 😂

 

Spoiler

Nemacki carinici vracaju Pablovu zenu, decu i majku sa Frankfurtskog aerodruma jer im vlasti nisu dozvolile ulazak zemlju na sta zena protestvuje recima:"Ovo je necuveno, tretirate nas kao neke kriminalce" 😂😂😂

 

Link to comment
Share on other sites

Završio sam drugu sezonu "Babylon Berlin". Ovo je odlična serija, odlična priča i odlični glavni likovi, odnosno dvojica od tri. Gereon i Bruno su odlično osmišljeni likovi. Šarlota je nekako do pola, čini mi se da su po svaku cenu hteli žensku glavnu ulogu i da je to sve što je ona radila mogla i neka sporedna uloga da odigra. No pretpostavljam da njeno vreme tek dolazi i da će imati mnogo veću ulogu nadalje, mada bi voleo i da neko vaskrsne 🙂 . Prvi serijal je malo sporiji nego što je to po mom ukusu ali u drugom su sve nadoknadili.

 

Serija je u neku ruku Nemačka verzija "Senki". Serije su snimane u isto vreme (prvi serijali) što je interesantno obzirom na sličnost. Obe serije su smeštene u istorijski kontekst ali su priče i glavni junaci izmišljeni. Koristi se dosta stvarnih osoba ali kao i u Senkama to je samo da se pojača utisak. Preporuka 100%. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, sasha arsenal said:

Odlična peta sezona Better Call Saul.Napokon nešto da vidimo blizu ranga BB-a.Moglo je ovo i ranije,ali dobro,vredelo je čekati.

 

edit:sad napadam Mr Robot 🙂

 

Tek sad? Covece, videces na kakve si serije tracio vreme dok je ovo remek-delo cekalo u zapecku.

 

Jel dobra serija BCS? Meni je onaj glumac mnogo smesan kao pojava, ne znam, video sam samo neke trejlere, imam utisak da je serija prilicno komicna.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romantik said:

Gledam Narkos na rts-u i danas jedna antologijska scena. Iako su verujem ovde to svi vec gledali stavicu u spolier, ali realno i sad se smejm, a gledao sam pre 3-4 sata 😂

 

  Reveal hidden contents

Nemacki carinici vracaju Pablovu zenu, decu i majku sa Frankfurtskog aerodruma jer im vlasti nisu dozvolile ulazak zemlju na sta zena protestvuje recima:"Ovo je necuveno, tretirate nas kao neke kriminalce" 😂😂😂

 

 

To se stvarno i desilo samo kao i sve u seriji je amerikanizirano, sa sve onim Tatinim prepoznavanjem Marfija u avionu i gordim obracanjem...

https://apnews.com/ce2a09568b84875dc7a3c2c649814b60

 

 

Inace jako losa serija, dao sam joj ovde 6 ali kako se priblizava finale 2 sezone na RTS ocena je jedva 5. Bas bih voleo da neko od onih koji su odusevljeni podeli 

razloge za to, nesto mi ocigledno promice... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...