Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

24 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Tek sad? Covece, videces na kakve si serije tracio vreme dok je ovo remek-delo cekalo u zapecku.

 

Jel dobra serija BCS? Meni je onaj glumac mnogo smesan kao pojava, ne znam, video sam samo neke trejlere, imam utisak da je serija prilicno komicna.

Tek sad poslednju sezonu 😉 .Čuvao sam je za crne dane 🙂 Da,slažem se da je remek-delo.Serija koja je u top 10 ikada.Videću kakva je ova sezona.

 

Što se tiče BCS,pa ne znam šta da ti kažem.Mnogi su pokušali ali nisu izdržali 😄 .Šalu na stranu,serija je skroz ok.Kamera je impresiva,gluma takođe,ali radnja je baš usporena.Tek su poslednje dve sezone dinamičnije i stvarno vrede.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, sasha arsenal said:

Tek sad poslednju sezonu 😉 .Čuvao sam je za crne dane 🙂 Da,slažem se da je remek-delo.Serija koja je u top 10 ikada.Videću kakva je ova sezona.

 

Poslednja sezona je odlicna. Prica se zavrsava, po meni, sasvim logicno i zadovoljavajuce. Na "Gnjilim rajčicama" obe ocene za poslednju sezonu su preko 95, pa ti vidi 🙂 Ja ne mogu da postignem da odgledam BCS, imam poduzi spisak, Westworld gledam weekly, Mandalorian nightly, Killing Eve cekam da se nakupi, Expanse na cekanju, Narcos i Ozark planiram...Nije bas da zderem serije ali planiram na duze staze, a ovaj posao od kuce za nas mozda potraje.

 

Link to comment
Share on other sites

 
To se stvarno i desilo samo kao i sve u seriji je amerikanizirano, sa sve onim Tatinim prepoznavanjem Marfija u avionu i gordim obracanjem...
https://apnews.com/ce2a09568b84875dc7a3c2c649814b60
 
 
Inace jako losa serija, dao sam joj ovde 6 ali kako se priblizava finale 2 sezone na RTS ocena je jedva 5. Bas bih voleo da neko od onih koji su odusevljeni podeli 
razloge za to, nesto mi ocigledno promice... 
20f54b734d5d6706831a13d6a0fd1df0.gif
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Better Call Soul je tipcina-topcina! 

 

Prve 4 sezone sam reprizirao u poslenjih nekoliko nedelja uz lepsu polovinu jer nije gledala ranije, a sinoc smo zavrsili 5. sezonu. Iako me takva tematika generalno ne interesuje previse, zaista sam uzivao da gledam kako Dzimi postaje Sol - jednako, ako ne i vise nego dok sam pratio kako Volt postaje Hajzenberg, iz njega je znalo na trenutke da bljesne iskonsko zlo, dok Dzimi jos uvek drzi barem jednu nogu u vratima kada se radi o moralu i ljudskosti - u svakoj sceni, u svakom kadru, u slikama, bojama i zvukovima samog Novog Meksika (kojeg licno smatram najlepsom drzavom u SAD (a Santa Fe, u kojem se radnja na kratko desava, najlepsim gradom koji sam video)), cak i u najsitnijim detaljima, u tome kako Majk hladnokrvno slusa utakmice ili gricka pistace dok bdije nocu zbog nekog "posla", u tome kako policajci istrazuju "slucaj nestalih slicica" programera-dilera sa ekstravagantnim hamerom, u tome kako Cak ostavlja 5 dolara na ulicu kad krade novine od komsije pa mu ih vetar ponese (pa ih onda poklopi kamenom), u tome kako sporedni lik popravlja sinu biciklo pre polaska na posao, u tome kako je lepo prikazano da Dzimi kao poslodavac djecurliji koja snima spotove za njega za unapred dogovorenu platu snosi poslovni rizik, cime stice pravo da nakon sto isplati radnike uzme sve sto je preteklo kada posao krene dobro ali isto tako mora da isplati radnike i ostane da sedi na trotoaru go k'o pistolj kad posao propadne itd...recju, ne mislim da tu ima bilo sta suvisno ili otegnuto, serija je takva poslastica od slow-burnera koji raste iz epizode u epizodu, iz sezone u sezonu, a ko misli da je dosadno ili neoprezno presporo neka ide u cirkus ili na roler koster...


...salim se, naravno, neka samo saceka da se pojavi Lalo Salamanka (jedan od najboljih likova koji je izasao ispod cekica ova dva simona cudotvorca), sa galonima energije i zabave kojima kroz televizor zasipa gledaoce i preuzima show u svakoj sekundi u kojoj se pojavljuje na ekranu, pa ce i cirkus i roler koster doci u njegovu sobu...

Edited by bohumilo
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quiz- 3 epizode mini serije,  guranje odredjene agende je vidno ali da se ne spoluje serija. Serija o ucesniku kviza Milioner Charles Ingramu i njegovoj porodici.
The Outsider- Stephen Kingovo delo, 10 epizoda, ok prica kraj mi se ne svidja licno. Fantazi  krimi drama sa dobrim glumcima i dobrom prvobitnom misterijom da te uvuku u pricu.

Link to comment
Share on other sites

Suits

 

Prva sezona je dosta dobra, druga se vec bavi odnosima u firmi i igrama moci.

 

Treca je previse fokusirana na samo jedan slucaj. I onaj Darby sa engleskim akcentom i petljanje Britanaca je prosto bilo iritantno.

 

Cetvrta je bila kada Mike ode u finansijsku firmu, koliko se secam.

 

Deluje da su pisci scenarija previse insistirali na promenama umesto da su vise vremena sledili jedan pravac.

 

Peta sezona - dokazivanje da je Mike prevarant je bila prilican promasaj. Svi pricaju o tome da u Pearson Specter Litt radi prevarant koji nije zavrsio Harvard, ali se niko u Harvardu ne seti da bi trebalo oni da otvore istragu ko im je petljao u dokumentaciji sto bi Lolu Jensen odvelo iza brave. Umesto toga imamo gomilu derista koji se igraju prava da bi napakostili jedni drugima - Anita Gibbs koja hoce da napakosti Harviju, Harvey koji tvrdi da ona nema slucaj (zasto samo ne bi pozvala nekog sa Harvarda i slucaj bi se sam resio za 10 sekundi?), Mike koji hoce da primi metak umesto Harvija.

 

Sesta sezona nije Suits.

 

Sedma je samo nastavak seste, osmu sam gledao do pola.

 

Neverovatno kako sve serije vremenom postaju sve losije i losije. Kao da piscima scenarija ponestane ideja ili, jos gore, kao da pocnu da se dodvoravaju odredjenom delu gledalaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Suits su propali kad se pojavila Rachel (Meghan Markle) i od Mikea pravila i konačno napravila plačipičku po svom liku.

Neverovatno je koliko je svaki kadar njenog pojavljivanja temeljno ruinirao seriju.
Plus, zajednički kadrovi su im većinom bili opasan transfer blama.

Sent from 127.0.0.1

Link to comment
Share on other sites

Zavrsih Person of interest. Fenomenalna serija stvarno, iako nije odavala takav utisak tokom prve sezone. Mislim bila je gledjiva i onako laganija, detektivska serijica na neki originalniji nacin, ali sve ono sto je usledilo posle toga je bilo bum. 

 

Bukvalno serija eksponencijalno raste do trece sezone koja je prema mom misljenju jedna od najboljih sezona neke serije koje sam odgledao. Nema praznog hoda, nema filer epizoda, nema neinspirisanih scenarista koje glumci treba da vade i slicno. Samo prica, akcija, fenomenalno. 

 

Isto vazi i za cetvrtu sezonu. Vrhunska, dinamicna, zanimljiva, sve u prici, nema skretanja s teme, prezadovoljan. Peta mi je bila malo slabija od drugih sezona, ali kakva zavrsnica haos. Poslednje dve epizode su strasne bile, mislim imam zamerke za to kako su neke likove zavrsili, ali sitnice i bas bi cepidlacenje bilo nesto kenjati puno oko toga. 

 

Prezadovoljan i sve preporuke, saziveo sam se sa likovima i saziveo sam se sa masinom kao da je covek. 

 

Mislim da mi je Sarah Shahi najlepsa zena na svetu. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, bohumilo said:

Better Call Soul je tipcina-topcina! 

 

 


...salim se, naravno, neka samo saceka da se pojavi Lalo Salamanka (jedan od najboljih likova koji je izasao ispod cekica ova dva simona cudotvorca), sa galonima energije i zabave kojima kroz televizor zasipa gledaoce i preuzima show u svakoj sekundi u kojoj se pojavljuje na ekranu, pa ce i cirkus i roler koster doci u njegovu sobu...

 

 

Lalo je stvarno fenemenalan lik... Vrhunski osmisljen i vrhunski odglumljen... Bas pojavom preuzme scenu nesto kao Saul sto je radio u BB i da nije negativac mogao bi se snimit prequel preqela 😄 ko bi reakao da iz jednog random imena iz jedne scene iz B.B, nastao ovako genijalan lik...Svaka cast i Tony Daltonu("najnemeksinaskije" ime ikad) na glumi...

 

 
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, bohumilo said:

Better Call Soul je tipcina-topcina! 

 

Prve 4 sezone sam reprizirao u poslenjih nekoliko nedelja uz lepsu polovinu jer nije gledala ranije, a sinoc smo zavrsili 5. sezonu. Iako me takva tematika generalno ne interesuje previse, zaista sam uzivao da gledam kako Dzimi postaje Sol - jednako, ako ne i vise nego dok sam pratio kako Volt postaje Hajzenberg, iz njega je znalo na trenutke da bljesne iskonsko zlo, dok Dzimi jos uvek drzi barem jednu nogu u vratima kada se radi o moralu i ljudskosti - u svakoj sceni, u svakom kadru, u slikama, bojama i zvukovima samog Novog Meksika (kojeg licno smatram najlepsom drzavom u SAD (a Santa Fe, u kojem se radnja na kratko desava, najlepsim gradom koji sam video)), cak i u najsitnijim detaljima, u tome kako Majk hladnokrvno slusa utakmice ili gricka pistace dok bdije nocu zbog nekog "posla", u tome kako policajci istrazuju "slucaj nestalih slicica" programera-dilera sa ekstravagantnim hamerom, u tome kako Cak ostavlja 5 dolara na ulicu kad krade novine od komsije pa mu ih vetar ponese (pa ih onda poklopi kamenom), u tome kako sporedni lik popravlja sinu biciklo pre polaska na posao, u tome kako je lepo prikazano da Dzimi kao poslodavac djecurliji koja snima spotove za njega za unapred dogovorenu platu snosi poslovni rizik, cime stice pravo da nakon sto isplati radnike uzme sve sto je preteklo kada posao krene dobro ali isto tako mora da isplati radnike i ostane da sedi na trotoaru go k'o pistolj kad posao propadne itd...recju, ne mislim da tu ima bilo sta suvisno ili otegnuto, serija je takva poslastica od slow-burnera koji raste iz epizode u epizodu, iz sezone u sezonu, a ko misli da je dosadno ili neoprezno presporo neka ide u cirkus ili na roler koster...


...salim se, naravno, neka samo saceka da se pojavi Lalo Salamanka (jedan od najboljih likova koji je izasao ispod cekica ova dva simona cudotvorca), sa galonima energije i zabave kojima kroz televizor zasipa gledaoce i preuzima show u svakoj sekundi u kojoj se pojavljuje na ekranu, pa ce i cirkus i roler koster doci u njegovu sobu...

 

A jos kad te dva koncepta i dve price BCS i BB spojis pa nadjes sitne detalje koji su naizgled nevazni ali te ipak oduseve tako mozes vise puta da gledas i svaki put uzivas kao prvi put. Recimo mene je odusevilo kad sam skontao kako se Majk proveo sa Vernerom a kako sa Hajzenbergom. 😄  Zna VG da povezuje stvari i nadugacko i nasiroko samo treba obracati paznju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da sam malo zbunjen. Ponovo sam krenuo da gledam Breking bad i sinoć dolazim do s02e08 radnog naziva "Better call Saul".

U toj epizodi Džesi i Volter kidnapuju Sola. On ne zna ko su oni, jer nose maske i izgovora rečenicu parafraziram "Ko ste vi, da li vas je Lalo poslao" uz neka opravdanja ništa nije uradio bla bla.

Svi znamo da se Lalo ne pojavljuje u Breaking Bad. Ili sam ga ja zaboravio? Mada ne verujem da je to moguće.

Dakle Lalo je živ za vreme Voltera.

Ovo će ozbiljno da me tangira do završetka BCS, jer me zanima kako je Lalo zaista završio.

 

Edit/nisam odgledao poslednju epizodu BCS

 

Edited by Kastel
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kastel said:

Moram da priznam da sam malo zbunjen. Ponovo sam krenuo da gledam Breking bad i sinoć dolazim do s02e08 radnog naziva "Better call Saul".

U toj epizodi Džesi i Volter kidnapuju Sola. On ne zna ko su oni, jer nose maske i izgovora rečenicu parafraziram "Ko ste vi, da li vas je Lalo poslao" uz neka opravdanja ništa nije uradio bla bla.

Svi znamo da se Lalo ne pojavljuje u Breaking Bad. Ili sam ga ja zaboravio? Mada ne verujem da je to moguće.

Dakle Lalo je živ za vreme Voltera.

Ovo će ozbiljno da me tangira do završetka BCS, jer me zanima kako je Lalo zaista završio.

 

Edit/nisam odgledao poslednju epizodu BCS

 

 

Dobro zapazanje aliiii kao sto sam rekao gore lepota ove dve serije u detaljima, detaljima i opet u detaljima. Dve sezone nakon sto Dzei i Volt zgrabe Sola, Gustavo odlazi u posetu Hektoru da mu kaze kako se osvetio don Eladiu. I tamo kaze da kako Hektor nema vise zivih rodjaka i da njegovo ime umire sa njim.  E sad da li je moguce da Sol zna nesto sto Gus ne zna, moguce je. Ali je daleko, daleko manje verovatno. Bice da nas ocekuje nastavak fantsticno okrsaja/stand off Majka i Laloa. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, sasha arsenal said:

Mr Robot s04e07-kakva epizoda :Hail:

Kakva serija!

Razmisljam da ponovo pocnem da gledam seriju, iako sam prekinuo posle prve sezone gde se bas sporo odvijala radnja.Ali vidim da svi hvale nastavak tako da ne znam sta mi je ciniti

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mile1 said:

Razmisljam da ponovo pocnem da gledam seriju, iako sam prekinuo posle prve sezone gde se bas sporo odvijala radnja.Ali vidim da svi hvale nastavak tako da ne znam sta mi je ciniti

 

Kad pogledas 2. sezonu tek ces onda da batalis :lol_2: Prva sezona je odlicna. Zadnja sezona je isto odlicna ako izuzmemo zadnjih par epizoda.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...