Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

14 hours ago, Squabbit said:

 

Meni je najjace kad Poli racuna koliko dugo ce biti u cistilistu... 
Vracali 3x i vristali kao mentoli

Sinoc odgledao epizodu kad Junior postaje dementan.

Vrti kanale na TV, naleti na Larry David-a i pita Why am I on the TV.

 

Najbolji prikaz demencije ikada 😄

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

Pregledao 4 epizode Chernobila, nisam bas odusevljen. Rusi govore engleski, pa je sve nekako vjestacki.

Jednostavno nema autenticnu atmosferu.

Od 1 do 10, od mene ima sesticu.

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за how to delete someone meme

  • Like 14
  • Thanks 2
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Spominjani Catch-22, odlican.

Mislim, cilj je bio napraviti laganu+zabavnu seriju i uspjeli su. 

 

Kluni je definitivno majstor komedije i steta je sto se njegov lik ne pojavljuje malo vise, za utjehu ostaje to sto je rezirao dvije epizode. 

Moram spomenuti i majstorski odabir muzike za seriju. 

 

Od mene preporuka za one koji bi da odmore jedan satak, ako budete trazili Cernobil opasno cete se za.ebati :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Bas jak kraj Cernobila. Ipak, moram nesto i da zamerim - da u epilogu nije spomenuto ono sto i dalje polako ali sigurno luta tim hodnicima ispod nekadasnjeg reaktora - "Slonovo stopalo", najsmrtonosniji objekat na svetu. 

Edited by Duh koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Duh koji lebdi said:

Bas jak kraj Cernobila. Ipak, moram nesto i da zamerim - da u epilogu nije spomenuto ono sto i dalje polako ali sigurno luta tim hodnicima ispod nekadasnjeg reaktora - "Slonovo stopalo", najsmrtonosniji objekat na svetu. 

 

Ma dobro, to je samo 10.000 rendgena na sat ili ekvivalent od 4,5 miliona rendgenskih snimaka pluća. Nije strašno.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, T Mac said:

Baš tanka nova sezona Black Mirror-a.

 

Smithereens epizodu vredi pogledati zbog Andrew Scott-a. Pokidao je.

 

Preostale dve su krš totalni.

 

 

Meni prva bila ok, kao fini uvod. Ostalo jos nisam stigao...

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Squabbit said:

A sta cemo sa tim sto je sada u cernobilju raj za zivotinje?
Vratila se cak i 1 vrsta nekog dovljeg konja koji je zasticen (Przewalski at).. Vukova, losova,  ima isto, sve vrvi od zivota...

 

To znaci da je covek veci problem za planetu od radijacije. Ko li nas smisli ... 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odgledao Cernobil. Sve epizode odjednom. Fantasticno! Mozda i najbolja serija koju sam ikad gledao.

 

Koga intresuje ta tema preporucio bih knjigu beloruske nobelovke Svetlane Aleksijevic "Cernobiljska molitva". To delo je mozda i najbolji prikaz te tragedije. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2019 at 2:39 PM, Bilo je to vrijeme ruza said:

Pregledao 4 epizode Chernobila, nisam bas odusevljen. Rusi govore engleski, pa je sve nekako vjestacki.

Jednostavno nema autenticnu atmosferu.

Od 1 do 10, od mene ima sesticu.

begi koji je bio inzenjer iz tog perioda u cernobilju kae da dosta stvari nije bio kao sto je prikazano, al opet pogodjena je da kaem atmosfera(tm).. isto  kae da su skroz promasili likove diatlova, brikanova i fomina, i da su ih prikazali kao zlikovce a uopste nisu bili takvi :default_coffee:

 

 

On 6/7/2019 at 5:05 PM, lekoviti said:

 

Ne možeš ti Rusa da zajebeš. Isto kao i Srbina.

 postoje dve teorije zavere:fantom:

jedna je da su americki agenti uzrokovali katastrofu.. izmedju ostalog ameri su znali da ih rusi spijuniraju, pa su u svim projektima i tehnologijama koje su im rusi spijunirali, namerno ostavljali nagazne mine, tj greske u tim sistemima.. 

 

a druga je da je havarija uzrokovana planski kako bi se pokrio™ neuspeli projekat duga 3, koji je kostao jedno tri puta vise novaca nego sto je kostala izgradnje nuklearne elektrane..

 

e sad, jeste projekat duga 3 prsao, al opet da zrtvujes pola evrope, kako bi to zataskao seems unlikely..

a opet i u nevadi neposredno pre cernobila je takodje bio neki nuklearni incedent al je to bilo pokriveno cernobiljskom pricom..

 

sve u svemu, ko sta zna, niko nista ne zna, krhko je znanje:fantom:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...