Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

ja obožavam mini-serije, mislim da su to novi filmovi ovih dana.

 

za moj ukus se raspala, jer se (verovatno) povinovala zakonima pseudo-horora; kažem pseudo jer je ovde fokus na ljudima, egzistencijalizmu kroz hrišćanstvo & whatnot. u tom smislu, nisam zadovoljan tim klasičan-horor raspletom a i nekim drugim sitno-tehničkim stvarima.

 

ali bila je dobra vožnja, uživao sam, zato sam i preporučio iako nije moj podforum (ja ownujem jedan deo foruma ali to niko ne zna osim mene. to je takođe tema ove serije posredno).

 

@DameTIme

Edited by oubrevo.
  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2021 at 8:59 PM, nemanjaol said:

Pustio Ted Lasso kad sam video da su uzeli Emije za komediju. Zaljubio sam se bukvalno.

 

https://m.imdb.com/title/tt10986410/

 

Nisam gledao tako lepu i feel good seriju jako dugo, a bas sam osecao da mi se gleda. Sad su sve drame, sa depresivnim likovima i antiherojima. Npr Succession je vrh serija, ali svi likovi su govna.

 

Sada se sve serije prave na taj nacin, pa ovo iako je klise i izlizano je zapravo bas osvezenje i bukvalno skapiras i zavolis likove posle prve epizode.

 

Odgledao sam zasad tri, a izbindzovao bih sve odjednom bez problema.

 

 

Da, Ted Lasso je jedna od retkih smesnih serija u danasnje vreme, sto je za nas ljubitelej sitkoma pravo osvezenje. Mada, moram da priznam da mi se bas ne dopadaju neki detalji tipa da covek sa ociglednim viskog kilograma moze da igra u Premijer ligi ali dobro, sta je tu je. Takodje, mogli su malo lepsu glumicu za onu Trentovu a sad Kentovu devojku al ok. Zanimljiva je, za 2 dana sam odgledadao do seste epizode druge sezone. 

Link to comment
Share on other sites

Zbog velikog hajpa,morao sam pogledati Squid Game a vidim da je i ovdje dosta hvaljena.Ipak,moje je misljenje da nije opravdala tu siilnu medijsku buku.Ideja je bila odlicna i sam uvod u pricu ali su se kasnije scenaristi potpuno pogubili i napravili od jedne odlicne ideje sasvim prosjecnu i predvidljivu holivudsku pricu.Mora to dosta bolje da bi se serija smatrala ozbiljnom.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Nenson said:

https://www.imdb.com/title/tt10834220/



spacer.png

 

Nesto novo nesto fino od skandinavaca.... Danska serija od pisca Killinga.... Odlicna misterija konstantno napeta....Samo 6 epizoda pa ko je ovisnik moze za jednu vece sve u komadu pogledati.... po meni jedini minus sto nema tako puno likova pa sam vec negdje u 4 ep skuzio ko je sta je... preporuke....

Juče je'skinuo' baš sam htio da pitam je li ko gledao.

Link to comment
Share on other sites

Squid Game

 

Spoiler

U seriji mi je sporan trenutak tesko ranjavanje Sae byeok. Uspjesno zavrsena igra a uklanjanje mosta nakon isteka vremena je moglo sve njih, koji su uspjeno presli most, ubiti.

 

Edited by OgX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Luchifer89 said:

Ajmo Amadoooouuu


Soundtrack odličan po običaju

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 

 

Vec 5. novembra krece? Au, ala se ima nalozim kao po obicaju. Mora pravimo forumski kartel 🙂

 

Cini mi se da je ovo poslednja sezona u Meksiku, tj. da ce se od naredne opet negde seliti. Navijam za Majami, mada Meksiko moze da se snima u nedogled, narocito sa ovim novim kartelima (pre svih CJNG).

Link to comment
Share on other sites

Generation_kill_hbo.png

 

Generation Kill (2008)

 

Mini serija (7 epizoda) koja prati bataljon marinaca u ratu u Iraku. Iako mi je preporučen kao moderni BoB/Pac nema ovo veze sa tim. Serija me je najviše podsetila na Full Metal Jacket (deo filma u samom Vijetnamu). Za razliku od FMJ serija nije nabijena akcijom nego je više fokusirana na vojnički život i na taj prelaz iz dosade u haos koji je karakterističan za vojni život. Ko je služio vojsku ili bio u ratu on zna da je to 99% dosađivanje a tek onih 1% su neke stvari vredne pažnje koje svi mi posle prepričavamo (ako nisu za priču onda ih se sećamo često). To ova serija savršeno opisuje jer gro serije su odnosi među marincima.

 

Serija takođe obrađuje i lošu stranu rata pa u njoj vidimo i kako nedužni civili stradaju, ovo uvek cenim, jer treba imati hrabrosti pa o svojoj državi snimiti takve stvari. Vidimo i polulude ljude čak i među oficirima. Gluma je vrlo dobra, na trenutak me iznenadilo da je meni najpoznatiji glumac igrao sporednu ulogu ali posle sam shvatio da je on glumio novinara po čijoj knjizi je serija i snimana i da serija u stvari i nema glavnu ulogu, nego nekoliko "glavnijih". Epizode su malo duže što u onim epizodama gde se ne dešava mnogo zna da iritira. Te serije gde se ne "događa mnogo" su verovatno imale za cilj da preslikaju one dijaloge iz FMJ između borbi, negde su dobro odrađene a negde su isuviše banalne i proste. Takođe iznenađuje količina kadrova ljudi koji vrše nuždu, živo me zanima da li je to iz knjige ili je to neki fetiš scenariste ili režisera 🙂

 

Dakle jedna "spora" ratna drama, ima i akcije ali ne toliko mnogo. Kad bi svu akciju nabili zajedno možda bi sastavili malo jače od jedne epizode. Ostalo su sve neke stvari isto tako vredne pažnje ali bojim se da se neće svideti onima koji pre svega očekuju rat.

 

Meni se svidela. Da je više akcije mogla bi da se nosi i sa BoB/Pac ali mislim da svakako ne bi mogla da im konkuriše tako da je bolje za nju da je išla ovim putem. Da ne bude zabune za ljubitelje FMJ, serija nije u rangu filma po mom mišljenju, ali podseća na njega i čini mi se da je pisac imao nameru da napiše nešto u tom stilu ali definitivno nije to to.

 

Edited by Klotzen
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2021 at 6:28 PM, Nenson said:

https://www.imdb.com/title/tt10834220/



spacer.png

 

Nesto novo nesto fino od skandinavaca.... Danska serija od pisca Killinga.... Odlicna misterija konstantno napeta....Samo 6 epizoda pa ko je ovisnik moze za jednu vece sve u komadu pogledati.... po meni jedini minus sto nema tako puno likova pa sam vec negdje u 4 ep skuzio ko je sta je... preporuke....

 

Juče završila sa bindžovanjem ove mini-serije. Uglavnom, odlično urađeno ali ništa novo od Skandinavaca - opet dvoje detektiva sa traumama i "repovima" prošlosti koji se skontaju negde oko 3. epizode, depresivna atmosfera i serija jezivih ubistava. Mana ove serije je što je prvih 5 epizoda osetno sporije u odnosu na finalnu, meni je na kraju zafalilo još nešto oko samih ubistava, mada se ne može reći da su loše zaokružili priču. 

 

8/10 

 

Da iskoristim priliku i preporučim po mom mišljenju dosta kvalitetniju seriju od ove, Karppi (Deadwind):

 

 

U pitanju je finska produkcija.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odgledah The Fall i sve super, samo me je malo kraj razocarao. Necu spoilovati, ali nekako je kvalitet serije bio visok, pa sam ocekivao da ce nesto malo kreativnije smisliti od onoga sto je npr meni kao laiku palo na pamet da bi bio basic kraj. Prva sezona mi je bila daleko najbolja, ali i druga i treca su odrzavale kvalitet.

 

Krenuh jutros Chestnut Man, prva epizoda obecava. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni mojoj gospodji se nije svidela "You", sto mi je prilicno neverovatno, posto bas preferira takve serije i zestoko se mimoilazimo i retko sta zajedno mozemo da gledamo. Meni bas deluje na taj fazon, tinejdz serijica, bez da iko stariji od 20 godina moze da se uzivi u pricu i poistoveti sa situacijom.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...