Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

A šta se to očekivalo od Lokija, a nije bilo, mislim to je Marvel, koliko znam, prvi koji nije direktno zasnovan na stripu (radnja i to). Bila tek jedna sezona, postavljeno je tako da može da se odvija paralelno sa budućim filmovima, ima nekakav humor, ima kolkotolko vakandaforevr scena, ima (bar za mene) nekih originalnih elemenata, glumci (minimum) solidni, jedino The Boys u toj klasi su definitivno bolji ali to je R serija.

 

Šta je dobar Marvel, ako je Loki meh?

Link to comment
Share on other sites

Meni vecina serija vrti jedno te isto... kada se odgleda veci broj njih krenu da se uocavaju odredjene zakonitosti. Istrazivanje javnog mnenja im da odgovor sa kakvim 'junakom' ciljna grupa moze da se identifikuje. Onda krene gradjenje karaktera oko njega i emotivna povezanost koja treba da nas navuce na te odnose. Antijunak kao glavni suparnik junaka takodje treba da ima nesto sa cim publika treba da se veze. Klifhengeri za naredne epizode za efektom droze, razvlacenje radnje, stradanje nekog od bliskih junakovih drugara, sindrom zrtve, vendeta, i epilog pa kad sve deluje da je gotovo onda vaskrsavanje stradalnika sto nas navlaci da saznamo sta se dalje desilo. Ne bi bilo lose da antijunak prezivi da bi bila i sezona broj dva/tri/cetiri. Sve to sa tehnikom navlacenja gledaoca koju su doktorirali istrazivanjem psiholoskih navlakusa dovodi do zakljucka da je sve to prilicno besmisleno i manipulativno. 

 

S vremena na vreme iskoci nesto sto se izdvaja iz sablona sa svojom brutalnom iskrenoscu koje ima svoj pocetak i kraj - kao sto je Black Mirror, ali to mu dodje vise kao izuzetak. Stancovanje komercijalnih serija u ovom tempu prilicno zagadjuje filmsku umetnost. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2021 at 10:59 PM, sasha arsenal said:

Odgledah prvu sezonu Snowfall-a Stvarno je odlična serija.

 

michael-scott-the-office.gif

 

Sirimo vest, od forumasa do forumasa poput Jehovinih svedoka:classic_tongue:

 

Kao nekad u toku 2. sezone BB kad nije bila tolika navala na tu seriju.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je neko gledao špansku seriju Barka,EL Barko vidim da su radili isti ljudi kao i kuću od papira pa me zanima mišljenje.

Beše to Poslednji Brod (tako nešto), od pre 3, 4 godine?
Meni bilo zanimljivo, interesantna premisa, kol'ko se sećam, držalo me do kraja...

Sent from my phone using their app

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:


Beše to Poslednji Brod (tako nešto), od pre 3, 4 godine?
Meni bilo zanimljivo, interesantna premisa, kol'ko se sećam, držalo me do kraja...

Sent from my phone using their app
 

Da, nesto u fazonu svet je nestao i jedna ekipa je na brodu samo ostala, ok mi je scenarista koji je radio pa rekoh mozda valja, hvala ti.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Misterija Organizma said:

Da, nesto u fazonu svet je nestao i jedna ekipa je na brodu samo ostala, ok mi je scenarista koji je radio pa rekoh mozda valja, hvala ti.

 

Apsolutno pogledaj.

Priznajem, to mi je baš bio guilty pleasure, pri čemu sam bio potpuno šokiran da posle, tipa, 15 godina i Un Paso Adelante gledam - špansku seriju :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...