Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

11 hours ago, Prijatelj Mitar said:

 

Izgleda prilicno jeftino, prica ni bleda senka knjiga, kasting je kriminalan. Moje misljenje 😞

 

Kod mene se stvorio utisak da to nije ni toliko daleko od knjige, barem od Poslednje zelje koju sam citao. Verujem da je Sapkovski odlican pisac, ali nekako od svih tih tvorevina zasnovanih na njegovim delima, licno mi je jedino igra Witcher 3 Wild Hunt pruzila imerziju u taj fantasticni svet. Ni serija ni knjiga nisu stvorile takav efekat niti su me zainteresovale da istrazujem dublje kako bih pronikao u one nevidljive delove ledenih bregova necijeg fantasticnog sveta.

Link to comment
Share on other sites

On 11/15/2021 at 12:18 AM, Crni Bombarder said:

Nisam je gledao,ali sam solidno upoznat sa pricom o Oxycontinu i onom sto je napravio i cemu je otvorio vrata. Malo je reci uzasu.
Vidis,mogao bih da je potrazim i pogledam. 

Edit:slova

Imas je i na Dizni plus ako ti nesto znaci

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Zvezdinho said:

Na koju foru su se pojavili srpski titlovi za  prve dve epke 5.sezone Gomore a ni na jednoj trafici ne moze da se nadje ?

Prevode ljudi za svoju dušu. Uzmeš engleski subtitle i edituješ ga. Ja znam jednog takvog na jednom drugom forumu.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da prevedu ako nije izasao za englesku tacnu verziju .A ne moze da izadje engleska ako negde ne postoji 1080p fajl.

Quote

 

TV SERIJAsezona 5 epizoda 2, S05E02

Srpski titl

Gomorra: La Serie Aka Gomorrah (2014)

1080p.HMAX.WEB-DL.DD5.1.H.264-playWEB

 

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Sto se WoT tice, imam veliki problem s ovim:

 

The Wheel of Time’s showrunners update the story in terms of diversity and equality

 

The first three episodes deliver on the show creators’ promises that they would update the story in terms of diversity and equality. By casting people of color in key roles and overtly erasing some of the gender lines installed and maintained by the source material, the showrunners have updated the story for the 21st century.

...

Source material treba da bude svetinja, ili mozemo i da napisemo knjige iznova.

Link to comment
Share on other sites

Prisralo mi se nakon dve ep Gomore 5. sezone. Napravise spansku seriju sa holivudskim elementima:smiley33:

 

Spoiler

Samo cu da kazem Ciro Vaskrese, zaista Vaskrese :classic_unsure: :twak: Koja glupost jbt. Izreseta ga onaj vodja navijaca Napolija, i za jednu sezonu bum, eto ga ziv u Letoniji.

 

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je neko pominjao ovde Dopesick, nemam snage da tražim... Ok je serija, malo je razvučena - traje 8 epizoda, a idealno bi bilo da je šest. Stulbarg još jednom pokazuje da je jedan od najboljih glumaca već desetak godina, Majkl Kiton je jednostavno gotivac i šarmantan šta god da glumi, tema je dobra. Okej je serija, ali je za nijansu predugačka. 7 od 10.

Link to comment
Share on other sites

I rekao sam sebi neću da gledam domaće serije i opet se zajebem.

Kakvo razočaranje od zadnje epizode Crne svadbe to je strašno. 40+ minuta ničega.

Katastrofa. 

Samo da mi je znati što se serija zove tako, kada apsolutno nema nikakve veze sa onim što se događa u seriji?

Jebote, na šta je trošim dragoceno vreme.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

I rekao sam sebi neću da gledam domaće serije i opet se zajebem.

Kakvo razočaranje od zadnje epizode Crne svadbe to je strašno. 40+ minuta ničega.

Katastrofa. 

Samo da mi je znati što se serija zove tako, kada apsolutno nema nikakve veze sa onim što se događa u seriji?

Jebote, na šta je trošim dragoceno vreme.

Bila je u jednoj epizodi ta ritualna svadba na grobu ubijenog i po tome se serija zove crna svadba. Očekujem da Kojo i Fehmiu pobede na kraju

Link to comment
Share on other sites

WoT - druga i treca epizoda su nesto bolje od prve, ali i dalje mi je to tanko/bledo kvalitetom, plus je radnja ubrzana do te mere da ce oni lagano presisati tri knjige do kraja prve sezone. Izbor glumice za Egvenu mi je i dalje veliki problem (zamisljao sam je kao neku Spanjolku, ne Indijku), a to sto i nju ubrajaju u ta'veren? No way, Jose.

Link to comment
Share on other sites

WoT - druga i treca epizoda su nesto bolje od prve, ali i dalje mi je to tanko/bledo kvalitetom, plus je radnja ubrzana do te mere da ce oni lagano presisati tri knjige do kraja prve sezone. Izbor glumice za Egvenu mi je i dalje veliki problem (zamisljao sam je kao neku Spanjolku, ne Indijku), a to sto i nju ubrajaju u ta'veren? No way, Jose.
Rekao bih da je gluimca Aboridžinske krvi s obzirom da je iz Australije. Na stranu to što je Egwena u knjigama izuzetno lepa devojka a ova to, da budem blag, nikako nije.

Inače, ni sa Perinom nisu baš pogodili ili samo mene nervira ona Jon Snowovska "imam proliv" faca.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Martin Mystere said:

Rekao bih da je gluimca Aboridžinske krvi s obzirom da je iz Australije. Na stranu to što je Egwena u knjigama izuzetno lepa devojka a ova to, da budem blag, nikako nije.

Inače, ni sa Perinom nisu baš pogodili ili samo mene nervira ona Jon Snowovska "imam proliv" faca.

 

Da, nisam doduse znao da je iz "down under", ali mi je bas promasaj. Perina mi tek ne spominji, ne mogu da ga gledam, obaska sto je ocigledno da su svi glumci iz "fantasticne cetvorke" stariji 5-6 godina nego sto knjige i serija nalazu.

Rand barem ima bejbi fejs pa moze i da prodje. Ajde mozda se vremenom i naviknem, videcemo.

S druge strane Rozamund Pajk sabiva, a nije mi los ni Lan.  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...