Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

13 hours ago, Malkolm Brogdon said:

 

 

Serija kao serija skroz ok, ali rasplet odradjen amaterski.

 

moj privatni utisak je da je zapravo sve što je vodilo do raspleta urađeno ne amaterski ali ono s'pola volje i na autopilotu. sam rasplet ima poentu samo što serija nije dovedena do te taćke da rasplet bude payoff

 

btw, nikol kidman je i sa botoksima bez mrdajućih mišića bog glume za hju granta. lik je averidžara i tu mu bore i sede kose neće pomoći. kidman je carica, očima šije i njega i iznenađujuće živog donald satrlenda

edit ali kada vidiš seriju mini-orijentacije koja svaku epizodu završava cliff-hangerima, jasno ti je da neće biti nekog grejtnesa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

to što navodis u kvazi spoileru je životna stvar i najmanji problem. kada si emotivno involved, profesija nije baš adut 

 

ali to ne menja rezultat, serija je nehajno i potcenjivacki izvedena, moglo je to puno bolje 

 

opet, toliko je vrhunskih serija sa slabim odzivom da nažalost razumem i potrebu za prečicama zarad prihvatanja. ljudi gledaju money heist ffs. 

1 hour ago, LooLooLooLoo said:

To je ta grupa precjenjih i preplačanih  glumica: Blake Lively, Nicole Kidman, Julia Roberts, Reese Witherspoon,Jeniffer Aniston,...

 

I posle se pitamo, kako nema para za bolnice i slično.

 

 

 

 

 

au ti si na putu miloša Velikog. 

Link to comment
Share on other sites

Nije toliko los The Undoing , drzi paznju, zanimljiva je prica, mene je vukla da gledam sto pre svaku sledecu epizodu, dobar je njujorski ambijent . 
Kao sto gore neko napisa, ima nekih rupa , dijalozi su negde tanji, u nekim scenama razgovora detektiva i Nicole vristi koliko je moglo logicnije i razumnije to da se odradi, kakva su mogla biti pitanja ili odgovori. 

Hju je sasvim dobro odglumio, kao i u  The Gentleman i ovde ostavlja ( bar meni) upecatljiv utisak, lepo se transformisao nakon uloga u romanticnim komedijama. Nicole uzas.
Meni kraj iskreno i nije bio toliko ocekivan, ne znam zasto, ali nakon toga, ime knjige po kojoj je radjena serija, mozda malo  govori o nama koji ocekujemo neke velike obrte i stvaranje vestacke drame. 
 

Link to comment
Share on other sites

On 8/25/2019 at 10:06 PM, SteveFrancis#3 said:

Odgledao Penny Dreadful.

 

Wasted potential at it's best. Sjajan setting, sam koncept je odlican, dijalozi su zapravo jako dobri, na momente odlicni, glumci (uz tek po koji izuzetak) na visini zadatka, uz nekoliko bas ozbiljnih imena, ali avaj, kreator je uzeo prevelik zalogaj. Kraj je apsolutno besmislen iz vise aspekata, besmisleno dugacke scene seksa su uzele poprilicno parce vremena koje je ionako bilo isuvise ograniceno da bi se adekvatno razradile price svih tih zivopisnih likova koji su uvedeni. Poput GOT-a, mnogi likovi su tek tako ubaceni, bez konkretne ideje sta da se radi sa njima, a kod nekih je opet po istom tom D&D modelu story arc jednostavno napustan i bez organskog razvoja naprasno popunjavan tako da se najjeftinije uklopi u predvidjene minute, bez obzira koliko bio apsurdan u svom totalitetu.

 

Mogu reci da sam se zaista smorio, jer je koncept nudio i obecavao toliko toga da je ovakav finalni produkt nesumnjivo velika steta za gledaoce koji su ostali uskraceni za nesto vaistinu posebno.

 

On 12/9/2020 at 5:45 AM, Squabbit said:

Je li more, neko beshe odjekare hvalio Penny Dreadfull?

Meni se dojmila. 1va sezona bolja od 2 al polako tek sam na ep 3

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da pomenem jednu stvar u vezi "Better call Saul". Pre par meseci kada se zadnji put pisalo o seriji niko od vas nije spomenuo da serija još nije završena pa sam ja stekao utisak da je 5. sezona zadnja. Gledajući seriju posle onog zadnjeg dijaloga Chucka i Džimija kada mu je Chuck rekao da "će zbog njega neko stradati" odma mi je zapala ta rečenica. No meni prva koja je pala na pamet je bila Kim koje nema u BB. Doduše možda se odnosilo i na njega ili nekog drugog no to je namerno ubačeno da bi svako mogao na svoj način da tumači. I tako sam u zadnjoj epizodi strepeo čekajući njenu smrt da bi tek kada je Lalo odradio šta je odradio skontao "pa ovo nije gotovo".

 

S tim u vezi šta mislite kakav će njen kraj biti ? Ja sam mišljenja da će poginuti jer sve to što je radio mora biti kažnjen na neki način a ovaj bi definitivno bio najgori za njega. Na netu se može naći gomila verzija njene sudbine no ova mi je nekako u duhu viđenog u BB.

Link to comment
Share on other sites

Da se pridruzim pohvalama za The Queen's Gambit.

Konacno jedna serija bez nasilja, pucanja, nabijanja neke tenzije, bez krvi, bez eksplicitnog seksa, serija bez icega sto se inace koristi da se sakriju slabosti - jer ih ovde nema.. Mozda jesu sahovski turniri prikazani glamuroznije nego sto oni jesu, ali ni tu ne vidim neku napadnost i pretencioznost. Toliko je uverljiva da covek moze da pomisli da je snimljena po istinitoj prici.

Najjaci lik mi je Alma i mnogo mi se svidja nacin na koji su ona i Bet gradile svoj odnos.

Link to comment
Share on other sites

Da se pridruzim pohvalama za The Queen's Gambit.
Konacno jedna serija bez nasilja, pucanja, nabijanja neke tenzije, bez krvi, bez eksplicitnog seksa, serija bez icega sto se inace koristi da se sakriju slabosti - jer ih ovde nema.. Mozda jesu sahovski turniri prikazani glamuroznije nego sto oni jesu, ali ni tu ne vidim neku napadnost i pretencioznost. Toliko je uverljiva da covek moze da pomisli da je snimljena po istinitoj prici.
Najjaci lik mi je Alma i mnogo mi se svidja nacin na koji su ona i Bet gradile svoj odnos.

Mad Men.
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2020 at 9:14 PM, zastavnik dzemo said:


Meni kraj iskreno i nije bio toliko ocekivan, ne znam zasto, ali nakon toga, ime knjige po kojoj je radjena serija, mozda malo  govori o nama koji ocekujemo neke velike obrte i stvaranje vestacke drame. 

 

 

Uf... pa cela serija bukvalno jase na odrzavanju te vestacke drame, nagle promene fokusa i slicnih jeftinih forica. Jedini veci minus su Hju i Nikol Kidman kao par, njihova hemija je nepostojeca.  

Ne znam kako u Americi medijski prate ubistva pogotovo u Njujorku od 20 mil stanovnika, ali uz svu mastu ne mogu da shvatim da je umalo zajebalo OJ Simpsona po medijskoj eksponiranosti. 

Jedini plus je sto ima samo 6 epizoda pa ne muce publiku mnogo. Suvi prosek.

 

Mozda je i do mene i mog licnog ukusa, posto bih preferirao jednu tesku dramu sa prikazom porodice koja prolazi pakao sudjenja i cele te masinerije koja te samelje za 15min, optuzi, pa opere i tako u krug...

ovo pogodite ko je ubica mogu da gledam Poaroa uradjeno je 5x bolje a jos toliko bolje napisano. 

Link to comment
Share on other sites

Patria je baš ozbiljna serija. Gluma je na vrhunskom nivou, ali dve glavne glumice su savršene.

Oduševljen sam kako su prenele svako osećanje, od besa zbog nemoći u koju su njih dve i njihove porodice postavile stege mentaliteta i turbulentnog područja u kojem žive, gde konstantno moraš zadovoljavati nove i nove nametnute potrebe više strana pre nego što smeš i da progovoriš o svojim potrebama i željama, preko tvrdoglave borbe za svoje porodice koristeći za svoje trenutne ciljeve sve one nametnute stege društva i nametnute narative ne bi li se izmanipulisao bolji društveni status za sebe i svoju porodicu, a neko drugi stavio u nepoželjan položaj i na koga bi se obrušio bes javnosti davajući drugima da predahnu jer oni nisu te žrtve, pa do konstantnog umora od iste borbe i želje da se stvari jednom završe.

 

Iako je u pitanju drama koja je kod mene izazivala jake emocije, glumci svojom odličnom glumom i scenario su uspeli da pretvore veliki broj teških situacija u lakše prihvatljive na osnovu ciničnog humora i zajedljivih komentara kojim sami junaci ove drame čašćavaju jedni druge u borbi da ostanu jaki i prihvate svoje sudbine onakve kakve jesu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2020 at 1:34 PM, Ne sam Safete said:

@Sector

Ne znam šta da mislim o Warrior-u, odgledao sam ga bez problema a ne bih ga smio nikome preporučiti.

Interesuje me koliko je od onoga napisao Bruce, to je 1 od razloga zašto sam krenuo da je gledam. 

 

Nista ne fali seriji, krenuo sa 2.sezonom.

Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2020 at 3:15 PM, LooLooLooLoo said:

To je ta grupa precjenjih i preplačanih  glumica: Blake Lively, Nicole Kidman, Julia Roberts, Reese Witherspoon,Jeniffer Aniston,...

 

I posle se pitamo, kako nema para za bolnice i slično.

 

 

 

Reese je sjajna glumica, ne pripada ovoj grupi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...