Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 12/29/2020 at 12:35 PM, LayupFromTheMidget said:

Nisi trebao da pocinjes, samo ces da se iznerviras sto je otkazana.

Šteta što je otkazana, ali vrijedi pogledati i sa tim saznanjem ... odlična serija.

 

 

Kakvo otvaranje druge sezone sa Roxy music u pozadini :Hail:

 

 

 

Edited by Ne sam Safete
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51iElPv18hL._SY445_.jpg

 

"Texas Rising" 2015

 

Mini serija sa temom rata za nezavisnost Teksasa. Moram priznati da nisam ni čuo za seriju nego sam sasvim slučajno naleteo na nju gledajući neke teaser-e za "Alamo". Serija počinje posle bitke za Alamo i pratimo dalji tok rata. Serija ima za divno čudo prilično poznata imena što se tiče glumaca u poređenju sa drugim serijama koje je History channel radio. Pakston i Liota su dosta poznati, a u međuvremenu i Din Morgan je napravio ime. Ima još poznatih glumaca koje prepoznajem "na oko". 

 

Nažalost vrlo brzo se vidi i zašto nisam čuo za seriju. Serija ima 5 epizoda od kojih je svaka po sat i dvadeset minuta. Ja nisam neko ko bi mogao do oceni istorijsku korektnost serijala ali vidim da imaju kritike da su neke stvari idealizovali što je definitivno minus. Ali najveći problem je što likovi, osim par glavnih, uopšte nisu razrađeni nego su odrađeni do pola, poznati događaji su odrađeni na o-ruk. Definitivno je ovo trebalo da se razvuče na jedno 30-tak epizoda pa da se likovi razrade i dočara to vreme. Radnja i nije toliko loša. Pored istorijski bitnih trenutaka prati se sudbina i nekih poznatih ličnosti iz tog doba koji su bili u Teksasu u to vreme, kao i nekoliko interesantnih anonimusa koji su odlično osmišljeni da dočaraju život običnog čoveka. No previše pretrpano, nemamo vremena da svarimo sve to, jednostavno se oseti da nije bilo kinte da se snimi jedna serija nego se sve skraćivalo samo da se skrešu troškovi.

 

Na kraju je preporučujem samo ljubiteljima istorije jer verujem da smo svi čuli za ovaj rat zbog Alamoa ali ja prvi osim konačnog ishoda nisam ništa znao o njemu. Sa istorijske tačke je bilo interesantno pogledati seriju ali mislim da je failovao po pitanju igrane serije i onoga što ona treba da ima.

Link to comment
Share on other sites

On 12/30/2020 at 2:02 PM, Ne sam Safete said:

Šteta što je otkazana, ali vrijedi pogledati i sa tim saznanjem ... odlična serija.

 

 

Kakvo otvaranje druge sezone sa Roxy music u pozadini :Hail:

 

 

 

Bas steta. Fincher valjda nema vremena, jbm li ga.

Jedna od 3 najbolje Netflix originals.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zavrsio Vikinge. 

 

Iako je kvalitet vremenom opadao, cudna ce mi biti zima bez njih. Seriju krenuo da gledam prije 7 godina. Da ne ulazim u to kako je zavrseno, moglo je i bolje i gore. 

 

Nadam se da ce biti jos serija na ovu temu, ako se ne varam nesto su vec najavili..  Njemacki barbarians je isto ok. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Normal People je počela jako dobro (čak sam na pola prve epizode već slao poruke preporuka za gledanje :classic_biggrin:), negde usput se pogubila, kraj mi je bez pravog objašnjenja. Doduše drugi se ne slažu sa mnom. 
Svi koji su je (oduševljeno, a i na moju preporuku) gledali i sa kojima sam pričao o mom "problemu" sa istom su otprilike govorili "Kraj mora da bude takav, to je život". Dobro, ako je tako...

 

Šta ja znam, serija me ostavila hladnim na kraju, jedva sam odgledao zadnje 2 epizode... ali ipak Daisy Edgar-Jones je zaista, zaista šećer. Makar zbog nje treba odgledati Normal People... :thumbsup:

 

Usput... gledam Equinox...

U prve 2 epizode ništa se nije desilo osim onog što se, kao, desilo...  imam problem pri gledanju (ne mogu 3 minuta da sastavim a da ne pogledam u telefon, a pošto pričaju danski, ne kapiram šta su rekli, pa vraćam, pa gledam ponovo, pa mi opet popusti pažnja od silnog nedogađanja ničega... :s_d:), radnja ide presporo, non stop flešbekovi, klasika za sve slične serije (a sâma tema je hvalabogu izeksploatisana zadnjih godina do besvesti) ... ajd odgledaću je do kraja, nema mnogo epizoda, ali ako je budu završili kao The Outsidera biće to zaista bruka i kompletan krš... Glavna glumica je neka naša - Danica Ćurčić (!) - kažem "neka" jer nikad nisam čuo za nju.  Nadam se da nije Miletova rođaka :wicked:

 

In the meantime - The Expanse isporučuje. :classic_cool:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja trenutno imam isti problem sa trećom sezonom Tvin Piksa, ali sam videla da nema smisla da se samo mučim nego lepo uzmem laptop i nešto radim dok traje nedogađanje ničega, jedno oko na TV da vidim kad naiđe scena kojoj treba posvetiti pažnju, pa opet na posao, i tako. Drukčije je jednostavno nemoguće gledati, bar meni, a zapela sam da ga dokrajčim nekako.

Link to comment
Share on other sites

Do S05E06



Ja trenutno imam isti problem sa trećom sezonom Tvin Piksa, ali sam videla da nema smisla da se samo mučim nego lepo uzmem laptop i nešto radim dok traje nedogađanje ničega,
...


Odustao posle 3. epizode...
a 2.5 godine sam čuvao skinute epizode i oštrio se da je pogledam (a bio sam fanatik za twin peaks originalni...)
I tako dan je došao, sve je bilo idealno... i najstrašnije sam se smorio od samog početka...posle 3. rekoh pa-pa, zbogom, i pobrisah sve epizode.

Počeh danas da gledam Away.. Sci-fi, put na Mars... I završih sa gledanjem posle 1. epizode. Sranje neopevano.
Šteta, a baš sam hteo da ponovo gledam Will Gardnera...[emoji6]

Upravo pokušavam da pređem 16. minut 3. epizode Equinox zadnjih sat vremena... udario junak na junaka [emoji33]

Ostatak večeri vraćam se tradicionalnim vrednostima, One Tree Hill. [emoji41]

Sent from my phone using their app

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fancy said:

Odustao posle 3. epizode...
a 2.5 godine sam čuvao skinute epizode i oštrio se da je pogledam (a bio sam fanatik za twin peaks originalni...)
I tako dan je došao, sve je bilo idealno... i najstrašnije sam se smorio od samog početka...posle 3. rekoh pa-pa, zbogom, i pobrisah sve epizode.

Onda si dobro uradio jer su prve tri epizode najgledljivije u prvoj trećini sezone, dokle sam ja stigla. Njih sam čak skoro i normalno odgledala. Rekao bi čovek da će se radnja posle toga ubrzati bar malo, a ono ne da ide brzinom puža nego glacijalnim tempom. Šta li je Meklahlan mislio dok je ono snimao i kad je čuo od Linča šta treba da radi, baš me zanima :classic_wacko:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, We lose every week said:

Dokle je stigao Expanse?  Ima nas koji "ne jedemo krem malo po malo nego čekamo priliku da celu teglu uništimo odjednom"

 

Isto i ja tako 🙂 U medjuvremenu se gleda "Dark" od pocetka, proslo je mnogo vremena od gledanja druge sezone, pa da sam sad nezagrejan uskocio direktno u trecu ne bih znao vise ko je kome surnjaja a ko pasenog.

 

Link to comment
Share on other sites

Do S05E06






Odustao posle 3. epizode...
a 2.5 godine sam čuvao skinute epizode i oštrio se da je pogledam (a bio sam fanatik za twin peaks originalni...)
I tako dan je došao, sve je bilo idealno... i najstrašnije sam se smorio od samog početka...posle 3. rekoh pa-pa, zbogom, i pobrisah sve epizode.

Počeh danas da gledam Away.. Sci-fi, put na Mars... I završih sa gledanjem posle 1. epizode. Sranje neopevano.
Šteta, a baš sam hteo da ponovo gledam Will Gardnera...[emoji6]

Upravo pokušavam da pređem 16. minut 3. epizode Equinox zadnjih sat vremena... udario junak na junaka [emoji33]

Ostatak večeri vraćam se tradicionalnim vrednostima, One Tree Hill. [emoji41]

Sent from my phone using their app

One tree hill....pa sad sam bacen u proslost. Ova serija je bila moj guilty pleasure :D, a znao sam samo jos jednu osobu koja je pratila cak i kroz kasnije sezone kad su bas pisci brljavili. Kraja se nesto i ne secam, mozda se stvarno treba tome vratiti, nikad dosta Sophia-e Bush ;).

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Valley_of_Tears_poster.jpg

 

"Valley of Tears" (2020)

 

Da imamo totalnu preporuku za serije ovo bi išlo tamo bez razmišljanja. Izraelska serija o Jom Kipurskom ratu odnosno o sudbinama malih ljudi na frontu. Prvi serijal ima 10 epizoda i prati nekoliko likova na Golanskoj visoravni na frontu prema Siriji. Drugi serijal će se baviti južnim frontom na Sinaju prema Egiptu.

 

Glavna priča je sam rat iz ugla običnih ljudi koji služe u Izraelskoj armiji. No paralelno sa ratom idu i njihove lične priče koje su fantastično osmišljene i međusobno uvezane. Seriju sam pogledao u par dana jer je radnja dosta brza i zanimljiva i pravi onaj osećaj "aj još jednu epizodu". Same borbe su solidno snimljene, nije na nivou najboljih efekata koje danas možemo videti ali obzirom na prirodu borbi ovde to i nije potrebno. Ono što je novo za mene to je da se scenario bavi razno raznim podelama unutar izraelaca, za koje svi mislimo da su složni kada ih gledamo izdaleka. Takođe imamo i par kadrova sa Arapima koji nisu pretstavljeni kao ubice i mazohisti nego kao ljudi sa svojim strahovima i patnjama.

 

Glumačka ekipa odlična, atmosfera 70-ih savršeno skinuta. Obzirom da je scenario rađen skoro 10 godina svaka im čast, nadam se da će i drugi serijal biti na ovom nivou i očekujem da će imati neke veze sa prvim jer je par priča ostalo "otvoreno".

 

Možda baš nije za ove božićne praznike ali svakako preporuka svima da ovo pogledaju. Ko ne zna detalje o ovom ratu nema potrebe za bilo kakvo predznanje jer serija objašnjava kontekst na ok nivou.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, sasa965 said:

Ne vredi mučenja

 

Thanx, baš na početku 3. epizode definitivno je u igru ušlo upravo ono čega sam se plašio - rešenje Outsider style.

Ko očekuje danski Dark (nisam odgledao 3. sezonu i verovatno neću, ali prve dve koje sam gledao su bile skroz OK) neće ga dobiti.

 

12 hours ago, alcesta said:

Šta li je Meklahlan mislio dok je ono snimao i kad je čuo od Linča šta treba da radi, baš me zanima :classic_wacko:

 

Mislim da je bio srećan kad mu je stigao SMS od banke sa uplatom honorara. :s_d: 

 

9 hours ago, christofer said:

One tree hill....pa sad sam bacen u proslost.... nikad dosta Sophia-e Bush ;).

 

Gledam sa juniorom koji je u sličnoj priči kao Lucas i Nathan (🏀) a i sličnih je godina, pa baš uživamo, lepo nam je leglo posle Friday Night Lights koja je isto highschool sportske tematike, ali 🏈

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Chaos Is Me said:

Gledao malo "Normal people", kul je serijica, sviđa mi se atmosfera. Ništa sad epohalno ali ima neku dubinu. Mala Daisy Edgar-Jones je vrlo slatka.

 

Morao sam da proverim dal su ovo dvoje zajedno u pravom zivotu. Malo su neke stvari prenaglasene, kraj bi mogao bolje, nadam se da ima drugog dela, ali prilicno je ostavila serija utisak na mene.

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2021 at 7:09 PM, Sector said:

 

Nadam se da ce biti jos serija na ovu temu, ako se ne varam nesto su vec najavili..  Njemacki barbarians je isto ok. 

Jesi gledao The Last Kingdom? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

@Klotzen

Odlična je 'Dolina' 

Jedina zamerka što nekoliko zadnjih epizoda baš kratko traju. 

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...