Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

13 hours ago, Maharaja said:

izgleda HBO Max kod nas ne postoji 😞 

Pitam se da li bi moglo preko onog EON da se uzme, i da li bi to uopšte radilo u inostranstvu (neki kanali rade, neki ne)

 

HBO max imam uz EON paket a da li će da radi u inostranstvu, najbolje je da se raspitaš direktno kod SBB.

 

In other news, proradio mi je Stremio sa Torrentiom :s_d:

Još da se posvetim Kodiju pa da zaokružim priču... 20 godina skidam torrente pa reko da probam malo i nešto drugo...

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Maharaja said:

izgleda HBO Max kod nas ne postoji 😞 

Pitam se da li bi moglo preko onog EON da se uzme, i da li bi to uopšte radilo u inostranstvu (neki kanali rade, neki ne)

 

EON u inostranstvu ce da sigurno da radi uz neki dobar vpn, ja dajem drugarici(koja je u Italiji) moju sifru i ona moze sve da gleda.

 

A imas i regularnu opciju EON van SBB mreze, koja sigurno radi Srbiji na drugom mrezama, ali ne znam kako se ponasa u inostranstvu.

Link to comment
Share on other sites

Sto se striming sadrzaja tice, jedino sam imao dobre voznje na HBO i Disney+, sve drugo ako ubodem par stvari koje mi se vise svidjaju i to je to. Sve ostalo je vecim delom miss ili ne moze da zaintrigira jace. Zato i uplacujem samo na par meseci.

 

Nedavno sam krenuo da gledam i na EONu video klub, tacnije trenutno vise filmove. Ako im ostane Mad Men, spasili su me vremena i zivaca. Volim vise kad je sve razdvojeno nego na jednom mestu, ne bih znao onda sta da gledam.😅

 

Da se oslanjam na torente, sigurno bih malo stvari pogledao (oko 30ak filmova godisnje). U poslednjih godinu dana sam dosta filmova neplanirano reprizirao. Predjem preko kataloga i tako sastavimkratku listu filmova sa tog striming servisa.

 

Ranije dok je bio aktivan Popcorn, retko sam skidao sa torenta.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao mini seriju Painkiller (2023) na Netflixu, radi se o istinitoj hronologiji događaja pandemije prouzrokovanom OxyContin pilulama, odrađena je dramatizacija ali svaka epizoda počinje sa drugom porodicom koja je propatila, tj. izgubila nekog člana porodice zbog ove pošasti, lep omaž.

 

Nisam baš pao na dupe, ali mi je držalo pažnju pre svega zbog priče kako je droga uopšte dospela na tržište i kako su je smećari pohotno gurali i promovisali.

 

Nakon što sam završio Painkiller, setih se The Pharmacist mini serije (takođe istinita priča) čiji sam trailer odgledao više puta ali nisam puštao. Radi se o farmaceutu (pharmacist, drugačije nego kod nas ali dobro), čiji je sin ubijen nakon što je čekao da završi krek. Vremenom je primetio u apoteci u kojoj je radio da OxyContin počinje da se zloupotrebljava i rešio da uradi nešto povodom toga. Da ne spojlujem dalje, svidelo mi se baš, lepo se nadovezuje priča sa Painkillerom, popunjava neke rupe kojih je možda bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2024 at 6:07 PM, alcesta said:

Inače me više podseća na Tvin Piks nego na prvu sezonu.

Mene definitivno više podseća na Dosije X..ali razumem te..TP je značajno uticao na Krisa Kartera :classic_tongue:

Da,kako sezona odmiče,sve više dobijam taj Dosije X osećaj..posebno četvrta epizoda..nažalost,i ja moram da konstatujem da kvalitet (o)pada..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam baš sigurna za četvrtu epizodu pošto sam gledala u sitne sate i dobar deo predremala, moraću da hvatam reprizu. Ali definitivno nije dobra ideja da se gleda u bunovnom stanju i posle ti se svašta ubaci u snove :default_sofa:

Mislim da sam ipak većinu radnje pohvatala, ali nije mi jasno kako će sve da razreše za dve epizode.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, deez nuts. said:

Pisali ste ranije o Succesion, ali nisam pratio nesto. Sad zavrsavam prvu sezonu, odlicna mi je. Kakav je nastavak?

Ja sam vrv prekinuo gledanje 1. sezone, obzirom da se ne sećam ničega ali pošto je svi hvale baš krenuo da gledam drugu koja mi je sasvim OK!?

Posle svih sranja koja se snimaju kriterijumi su mi opali očigledno.

Odgledao i prve tri epizode Masters of the air... sasvim subjektivno, obzirom da je Fukunaga režirao, odlična!

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, deez nuts. said:

Pisali ste ranije o Succesion, ali nisam pratio nesto. Sad zavrsavam prvu sezonu, odlicna mi je. Kakav je nastavak?

Po meni sve bolje i bolje jer se malo udje u stos serije i ne biva toliko cudno kao u pocetku, plus su 2. i 3. sezona poprilicno dobre

12 hours ago, Drug Crni said:

Mene definitivno više podseća na Dosije X..ali razumem te..TP je značajno uticao na Krisa Kartera :classic_tongue:

Da,kako sezona odmiče,sve više dobijam taj Dosije X osećaj..posebno četvrta epizoda..nažalost,i ja moram da konstatujem da kvalitet (o)pada..

Kao da uopste ne pripada TD serijalu nekako, nalepljen naziv da privuce ljude  :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Iako se dalo slutiti nakon prve epizode, priča je otišla potpuno u horor smjeru što mi nije baš td-ovski.

 

Što se tiče samog kvaliteta, saglasan sam da je došlo do određenog pada u odnosu na početak, ali je meni i dalje na zodovoljavajućem nivou.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ova sezona TD je krenula dosta jako,ali ubrzo je pala.

I to poredjenje sa Dosije X je apsolutno tačno,jer sve odmiče u tom smeru.


Da je zasebno radjena serija,a da nije u okviru TD,verovatno bi bio pun pogodak.Ovako je režiserka promašila poentu celog serijala.

Meni se lično dopada ta misterija što Aljaska nudi,i odlična gluma Džodi Foster.

Ovo ostalo mi je onako mlako.Ne želim da pišem detalje,jer će zvučati grubo.

 

Ništa neće nadmašiti prvu sezonu,ono je remek delo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Урош19 said:

Jel gledao neko Fool me once?

 

Ja sam 2 epizode pogledao i deluje mi dobro

Negledljiva je serija, kao i svaka adaptacija Harlan Cobena. Dvoje glavnih glumaca Michell Keegan i Richard Armitage su malo je reci uzasni i konstantno istih izraza lica na bilo koju emociju.

Serija ima toliko rupa i nepovezanosti, a kraj usudicu se da napisem da je mozda najgori koji sam pogledao

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Henry Chinaski said:

Negledljiva je serija, kao i svaka adaptacija Harlan Cobena. 

Gledao sam samo Innocent i iskreno bila mi je sasvim ok, ništa vau ali mi se svidela.

Nisam čitao ništa tako da ne mogu da poredim sa knjigama

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Constantin said:

 

Nemam neko očekivanje,i dalje dosta kompleksna tema sa puno nepoznatih detalja.

Ajde videćemo kako će Mićanović izneti glavnu ulogu,Uliks Fehmiu je u onoj mini seriji bio očajan kao Djindjić.

Sergej glumi svog druga Legiju 😃,Bojan Navojec kao šef ozloglašenog kriminalnog klana.Glumac je visok 190,a ovaj bio 160.Još da vidim kako će savladati akcenat sa juga Srbije.

Neke dodeljene uloge mi nemaju nikakve veze sa likovima,ali videćemo našta će to ličiti.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...