Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

@pepe sancez

 

Koje ti je mišljenje glede Lazića?

 

Da li on u EL može da bude ona defanzivna stena od pre par godina? Da li je takav igrač / uloga uopšte potreban u sistemu koji Tomić fura, odnosno, može li Laza da dostigne uopšte neki svoj max u Tomićevom sistemu? Da li Laza predstavlja i neku vrstu konstantnog kontinuiteta / šampionske niti, koju ne treba nipošto prekidati -- ipak je igrač koji poznaje šta znači ozbiljan trening, profesionalan pristup, davanje 100% sebe na utakmici.. i tu je da podseti i druge, što rečima, što primerom -- kao neki safety da će i drugi shvatiti gde su došli.

 

Da li je vreme da se razmišlja o tome da polako bude u potpunosti zamenjen Dobrić / Davidovac kombinacijom?

 

Sa jedne strane, treba biti svestan kvaliteta koje Laza donosi -- kako direktno (odbrana), tako i indirektno (profi pristup, institucionalna memorija kluba), ali i svih mana -- uključujući, osim igračkih, i te da je kao pravljen po Radonjinom, a ne Tomićevom kalupu, kao i da postoji i oportunitetni trošak njegovog državanja u timu.. a to je manje minuta za druge domaće -- pa i mlade igrače.

 

Ja sam mišljenja da klub ipak mora da "ima emocije" i da treba da se oprosti isključivo ukoliko mu se obezbedi ugovor -- pa makar i za neki ustupak Mišku ili nekom drugom menadžeru. O kome ćemo da brinemo, ako ne o najvernijim i najpožrtvovanijim igračima.

 

Balans u evropskoj košarci se opet pomera ka "nekoj sredini" između napada i odbrane, sa većim naglaskom na 2-way igračima, a čini mi se da je to i Tomićev fazon. Ipak, jasno je da će KKCZ morati da fura neki svoj stil opet, ukoliko želi da sa x para bude konkuretna timovima koji raspolažu sa 4-5x budžetima. Zato treba sastaviti tim pametno, u skladu sa neophodnim stilom igre.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ridji said:

Pa slabo. Nas tj Covica je bilo strah da uzme Jaramaza posle one bolesti koja je zadesila. I tu smo promasili i propustili dobru priliku. 

Mada onda bi bio smetnja za njegovog mezimca

Jaramaz= Zagorac sto se tice ljubavi prema KKP. 

Bio je blizu ( Radonja ga hteo) ali Misko je imao druge planove sa njim plus sto je navijac KKP.

Nema to veze sa FC3 u ovom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Pavaroti said:

Nemas u poenima za titulu.

Imas gomilu pogresnih sudijskih odluka u Nba ove godine, pa i nekih neverovatnih.

Rekao bih da je sudjenje u NBA dosta gore nego u EL, na stranu gledanje kroz prste zvezdama i razlicito tumacenje pravila za razlicite igrace.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Da li Drakon ili neko strucan moze da da komentar da li je bio faul Jankovica nad Bilijem pre tih koraka. Meni deluje da je i za to bilo osnova i da je to sto su sudije ostale slepe mozda i kompromis. 

Odgovoreno na prethodnoj stranici (poslednji post)...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, medobrundo said:

Ja sam mišljenja da klub ipak mora da "ima emocije" i da treba da se oprosti isključivo ukoliko mu se obezbedi ugovor -- pa makar i za neki ustupak Mišku ili nekom drugom menadžeru. O kome ćemo da brinemo, ako ne o najvernijim i najpožrtvovanijim igračima.

Ovo je jako bitno, 10-ak godina vernosti klubu nije mala stvar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@medobrundo

Ja nemam dileme da Lazu moramo zadrzati. I tacka. Svaki ozbiljan kolektiv, koji je sampionski drzi u nekome taj DNK uspjeha. Mi ga imamo u Lazi, to je covjek u kojem je nagomilano mnogo iskustva iz raznih situacija i sta nasem klubu odgovara ili ne, lojalan. Jasno je sta daje i na treningu.

 

Koliko ce davati na terenu kod Tomica vidjecemo kad se sklopi tim po njegovom ukusu. Ono sto je bitno jeste da ako bude dobro uklopljen Laza svoju odbranu moze isporucivati  na slicnom nivou i protiv Reala kao i protiv Krke.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pepe sancez said:

@medobrundo

Ja nemam dileme da Lazu moramo zadrzati. I tacka. Svaki ozbiljan kolektiv, koji je sampionski drzi u nekome taj DNK uspjeha. Mi ga imamo u Lazi, to je covjek u kojem je nagomilano mnogo iskustva iz raznih situacija i sta nasem klubu odgovara ili ne, lojalan. Jasno je sta daje i na treningu.

 

Koliko ce davati na terenu kod Tomica vidjecemo kad se sklopi tim po njegovom ukusu. Ono sto je bitno jeste da ako bude dobro uklopljen Laza svoju odbranu moze isporucivati  na slicnom nivou i protiv Reala kao i protiv Krke.

 

Ja sam isto blizak tom stavu.

 

S obzirom na to da idemo da zadržimo Perperoglua, a da smo potpisali Berona -- te da su mi Dobrić i Davidovac posle završetka ove sezone ipak no braineri, mi smo sa Lazom već formirali spoljnu liniju (bekovi / krila) od pet igrača.

 

Što znači da su sve oči uprte ka poziciji plejmejkera. Neverovatan fail će biti ako tu ostavimo Čovića, to može da odluči sezonu. Mi na pleju moramo da imamo dva kvalitetna igrača, naročito jer bekovi i krila na EL nivou nemaju previše poena u rukama, a na poziciji pet vrlo izvesno nećemo imati igrači koji su majstori post igre, već neko treba d aih spoji sa košem.

 

S obzirom da bi jedan igrač verovatno morao da bude domaći, jasno je da se tu fokus sužava na Markovića ili Jovića.. ali i da taj drugi igrač mora da bude kompletan (eventualno odbrana da mu bude slabija strana, ali nikako šut ili organizacija).

 

Ako je istina i da se Faje produžava, on je po meni super opcija za petog visokog, naročito jer tu ni nemamo da furamo nekog mladog, Ristić se očajno pokazao i deluje da mu se neće ukazati poverenje.

 

Da skratim, bio bih prezadovoljan da nabodemo kombinaciju Jović/Marković + Kuzma (od domaćih) + još dva stranca na 1 i 4. I očekujem da, ako negde budemo škrtarili, da to bude ipak pozicija 4 (to nam je nekako tm).

 

Stoga, pojačanja na kecu imperativ, Filip STOP.

Link to comment
Share on other sites

Ono što je bitno vezano za Lazu je s kim je u petorci. Po mom mišljenju su dosta loše i neizbalansirane petorke u kojima je i on i neka četvorka koja samo kampuje na 3 i koje nema ni zrnce kreativnosti (čitaj Faye), to može da prođe u nekim ekstremno tvrdim utakmicama, ali u EL se igranje sa 2 igrača manje u fazi napada ne prašta. Ja sam u jednom delu sezone bio zadovoljan onim što sam video od Boriše, ali sad sam opet nezadovoljan, baš je greota da taj dečko uopšte ne zna da napadne sa loptom u rukama na postavljenu odbranu. Od Fayea u ovim godinama se ne može tražiti da to nauči (uopšte, on je sezonu odigrao lavovski, hustle elementi na jako visokom nivou, ali je očigledno da nije neki naročit kvalitet overall, pitanje je šta nama treba tu), ali Boriša bi morao da poradi na tome, tim pre što je u mlađim kategorijama znao da napadne iz driblinga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam video kako je to Davidovac napadao Novicu sa 4.

 

Pricam o napadackom setu. Pogledajte kakve kretnje ima Partizan za Paigea, da mu se otvori prostor, da od lopte napravi dobru poziciju, a mi za Barona nemamo gotovo nista. Ima ono najjednostavnije - uzastopni blok pa ti istrcavaj. Ristic jeste bedan kosarkas, ali oni su nas iskasapili dok je bio na parketu, iskoristili su to u bukvalno svakom napadu. Prvo poluvreme juce, bili su bolji za 20 razlike.

 

Baron i Davidovac su izmislili gomilu poena u ovoj seriji i samo zbog toga smo dobili. Imamo Oja koji na ledjima moze da nosi citavu centarsku liniju Partizana, ali jedva ubacuje 10 po mecu. Uopste nismo pripremljeni na udvajanja na njemu.

 

Ne treba napad secirati i analizirati, gledas siru sliku, vidis kako se razvija napad i jednostavno kod nas ne vidim tu ideju.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Plasim se da se tim i pojacanja previse gledaju kroz prizmu ABA finala. U evrokupu smo vrlo dobro videli koliko je ovaj tim bio tanak za iole ozbiljnije takmicenje. Ok mozda evrokup nismo igrali bas 100% ali smo imali prilicno problema sa ekipama koje su daleko od nekog vrha. Pojacanja bi trebalo pazljivo odabrati ali jos pazljivije videti ko ostaje.

Iako je perperov kvalitet nesumnjiv ja bih pre zadrzao fayea kao jeftinu opciju koja krpi mnogo rupa i od koje tacno znas sta i koliko mozes da ocekujes. Nisam siguran da ce perper u 35, 36. godini u EL moci da isporucuje ono sto od njega navijaci ocekuju.

Beronov ostanak je svakako dobra stvar, ali samo uz odgovarajuceg pleja. Tacnije uz odgovarajuci par plejmejkera koji bi ga potpuno rasteretio prenosa lopte. Mislim da bi u kombinaciji sa recimo zdrvim jovicem dobili daleko vise od njega, a ne bismo ispastali na drugoj strani. Mislim da nam i pored toga treba jos jedan igrac spolja. 

Tandem plejmejkera siva/jovic bi bio respektabilan cak i za EL uslove. Ukoliko se dovodi kuzmic kao strtni centar i jos vise ako ostaje ojo kao njegova zamena nama je pass first plej tipa jovica pod must! Nadam se da se ipak necemo ograniciti na dva teskasa na poziciji 5.

Lazic tesko da je onaj defanzivac od pre tri sezone. Ne radi se samo o sistemu vec i o njegovoj odbrani 1 na 1. Ja bih ga zarad neke hemije i pobednickog mentaliteta zadrzao u timu ali sa znatno izmenjenom (umanjenom) ulogom

Kelvinu creswellu, perperu, risticu, keselju i ovom malom iz stare pazove bih se zahvalio na saradnji

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...