Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Just now, Šarac said:

Povredu niko nije planirao iz kluba i desavaju se, srecom na samu ulogu ta dva igraca u nasem timu, mi smo ipak uspeli da ostvarimo cilj i bez njih , ali da su bili zdravi opet bi doslo do cuta tri igraca, sto opet dovodi do problema ako se nadjemo u istoj situaciji i sledece sezone.

 

Ja se isto tako slazem da ne treba gledati ko je stranac a ko domaci igrac, cak i stranci dodju i jeftiniji all around , ali mozemo se nadati da ce MT ipak pokusati da zadrzi Berona jer njega i najvise i voli, ista su agencija i on mu je bio i prvi pik i sledece sezone. Da li ce Billy slusati srce/razum ili novcanik , nadam se samo da nece biti bezobraznih ponuda ovih lovatora i da cemo morati da prihvatimo realnost.

 

Neka dodje do cut-a kakvog god hoce. Nama su ABA liga i Evroliga prioritet, kao i obicno, ne treba se previse obazirati na ostala takmicenja. Bilo bi sjajno da sto je moguce vise ojacamo bazu domacih igraca ali je pitanje koliko je realno naci osam domacih igraca koji mogu da peglaju Evroligu i jos trojicu da dopune roster od 15 igraca. Od 13. do 15. mesta nije problem, to mogu da pokrpe Ristic, Nenadic i verovatno Covic, jer nece tata dozvoliti da mu sin ne igra u evroligaskom timu. Medjutim, za ovih prvih 12 u ovom trenutku od upotrebljivih igraca imamo cetvoricu, Lazica, Davidovca, Dobrica i Simanica, od kojih trojica prakticno igraju na istoj poziciji. Znaci treba nam bar cetiri domaca igraca, prvenstveno za pozicije 1, 2 i 5, koji imaju kvaitet za Evroligu a nama su dostupni. Za pozicije 1 i 5 hajde da kazemo da mozemo da pojurimo Markovica/Jovica i Kuzmica, mada je Jovke tezak liability zbog kicme, ostalo su sve ili nedostupni i nerealni igraci poput Tea, Gudure, Vase Micica, Bjelice, Bobija, Raduljice ili krpezi poput Simonovica, Jelovca i da ne nabrajam dalje jer nema smisla. Eventualno bismo mozda mogli da pojurimo Dzenkinsovo drzavljanstvo, posto je taj vec i zvezdas i Srbin od bilo koga drugog. Plus, na sve to treba gledati da igraci po pozicijama budu kompatibilni jer se i u Evrokupu pokazalo da dobri treneri umeju da nam izloze sve mane u igri i da ih eksploatisu a u Evroligi su sve sami dobri treneri.

 

Mislim, lepo je reci da treba da se oslonimo na domace igrace ali njih prosto nema pa nema. Da namerno slabimo tim kako bismo nekako dosli do cifre od osam domacih igraca zbog jebenog Kupa i KLS, to je nebulozno i ne vidim zasto bi to bilo ko radio. U tih 12 igraca nama trebaju ozbiljni igraci koji mogu da se takmice na nivou Evrolige a mozemo da ih dovedemo i to treba da nam bude jedini reper. Koliko je tu domacih a koliko stranih, to je manje vazno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nama je i sledeće godine primarni cilj Aba liga, a El će nam biti kao EC ove sezone, poligon za zavrsnicu Aba lige.  Shodno tome će se i dovoditi pojačanja, Tomic je zaslužio svačije poverenje i ja ne sumnjam u njegov izbor. 

Ove godine je pogodio svakog stranca što nikad ni jednom treneru u CZ nije pošlo za rukom.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, taliesin said:

 

Ovo moze da bude realno samo u porodici Covic koja iz emocionalnih razloga ne zeli da vidi koliko Filip Covic zaista moze. Ja ne sumnjam da ce Tatin Sin da bude u rosteru i za Evroligu jer Tati ne fali negiranja realnosti ali hajde nemojte mi ostali da se bavimo i raspravljamo o necemu sto je toliko jasno. Tatin Sin je bio i ostao rupetina u ovom timu a tek ce rupetina biti u Evroligi. Cela ova epopeja po medijima i pisanje "filipika" zbog toga sto TS na dve-tri utakmice u PO nije bio igrac manje na terenu, za razliku od svih ostalih utakmica, je degutantna preko svake mere i bezobrazna prema igracima koji su zaista doneli ovaj trofej.

 

I kad smo vec kod realnosti, porediti Berona i Tatinog Sina po bilo kom osnovu je paradigma nerealnog.

Да није било Филипове роле  против партизана у г1 не би му видели финала, а  сложио би се што се упоређивање  Билија и Филипа и један и други су радили фантастичан посао на својим позицијама плеј/бек. Мислим да је Филип сасвим океј бек ап плеј  и било је јасно да ће остати  и ове сезоне као што је јасно да ће остати и следеће зато мислим да не треба направити проблем у селекцији за сл сезону као и ове и ангажовати плеја мало вишег много ниски су бре и Регланд и Чович тако да ако може узети неког првог плеја мало вишег и са карактеристикама Јовића па чак и са карактеристикама Миленка Тепића( то не значи узети Ми Ленка хехе). А и не знам чему толико негодовање према Филипу кад је он херој ове ПО серије.

Спортски поздрав!

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, suptil said:

Boljeg od Riversa tesko mozemo da nadjemo. Mada bi se dvoumio izmedju Fajea i Riversa. Zavisi od arhitekture tima. Niko ovde ne zna koje su kombinacije u glavi, da li postoje neki znakovi pored puta. Ako imamo Pefija na kecu onda je i Beron dobar na dvojci, decko prangija samo tako. Licno verujem Biliju. Nas najvisi domet na poziciji dva bio bi Djenka, em ima nas pasos em se opario pa bio mogao da se vrati bez problema. Tako da je pojam stranac opet kontraverzni pojam i on ako se razmisli Berona izbacuje iz konkurencije za sledecu godinu. 

 

Da. Beron je bio upitan i sporadican sve dok je igrao u prvoj petorci sa Reglendom, kako se Dzo povredio i Bili uparen sa Davidovcem smesta je njegov ucinak ali i izgled na terenu znacajno porastao. Manje obaveza u odbrani i mogucnost cuvanja slabijeg napadaca verovatno su mu dozvolili malo vise benzina za napad. Pefi je mnogo bolji defanzivac od Davidovca, a organizaciji napada da i ne govorim, tako da Beron pored njega moze samo da bude jos bolji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi od toga da li ce Odzo ostati ili biti prodat? 

Ukoliko ostaje onda je idelana dopuna neki znalac tipa Meli, sto bi znacilo neki iskusan evropski igrac, koji na prvu ne plijeni, ali moze dosta stabilno da igra. Ja imam takvog u glavi, ali ne bih da pehiram 😉

 

Ali namirise li Cova lovu rado ce ga prodati, a Kuzmica pikirati. U tom slucaju peti visoki bi mogao biti i Apic ili Jovanovic. Prije bih Apica volio svakako. Naravno, u osnovnu pretpostavku da je Cirbes vec bivsi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, propolis said:

Nama je i sledeće godine primarni cilj Aba liga, a El će nam biti kao EC ove sezone, poligon za zavrsnicu Aba lige.  Shodno tome će se i dovoditi pojačanja, Tomic je zaslužio svačije poverenje i ja ne sumnjam u njegov izbor. 

Ove godine je pogodio svakog stranca što nikad ni jednom treneru u CZ nije pošlo za rukom.  

 

 

Ja ne volim ovo razmisljanje. Jeste dugorcno osvajanje ABA vazno, ali osvajati ABA da bi se EL igrao rekreativno nije smisleno obrazlozenje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, taliesin said:

 

Neka dodje do cut-a kakvog god hoce. Nama su ABA liga i Evroliga prioritet, kao i obicno, ne treba se previse obazirati na ostala takmicenja. Bilo bi sjajno da sto je moguce vise ojacamo bazu domacih igraca ali je pitanje koliko je realno naci osam domacih igraca koji mogu da peglaju Evroligu i jos trojicu da dopune roster od 15 igraca. Od 13. do 15. mesta nije problem, to mogu da pokrpe Ristic, Nenadic i verovatno Covic, jer nece tata dozvoliti da mu sin ne igra u evroligaskom timu. Medjutim, za ovih prvih 12 u ovom trenutku od upotrebljivih igraca imamo cetvoricu, Lazica, Davidovca, Dobrica i Simanica, od kojih trojica prakticno igraju na istoj poziciji. Znaci treba nam bar cetiri domaca igraca, prvenstveno za pozicije 1, 2 i 5, koji imaju kvaitet za Evroligu a nama su dostupni. Za pozicije 1 i 5 hajde da kazemo da mozemo da pojurimo Markovica/Jovica i Kuzmica, mada je Jovke tezak liability zbog kicme, ostalo su sve ili nedostupni i nerealni igraci poput Tea, Gudure, Vase Micica, Bjelice, Bobija, Raduljice ili krpezi poput Simonovica, Jelovca i da ne nabrajam dalje jer nema smisla. Eventualno bismo mozda mogli da pojurimo Dzenkinsovo drzavljanstvo, posto je taj vec i zvezdas i Srbin od bilo koga drugog. Plus, na sve to treba gledati da igraci po pozicijama budu kompatibilni jer se i u Evrokupu pokazalo da dobri treneri umeju da nam izloze sve mane u igri i da ih eksploatisu a u Evroligi su sve sami dobri treneri.

 

Mislim, lepo je reci da treba da se oslonimo na domace igrace ali njih prosto nema pa nema. Da namerno slabimo tim kako bismo nekako dosli do cifre od osam domacih igraca zbog jebenog Kupa i KLS, to je nebulozno i ne vidim zasto bi to bilo ko radio. U tih 12 igraca nama trebaju ozbiljni igraci koji mogu da se takmice na nivou Evrolige a mozemo da ih dovedemo i to treba da nam bude jedini reper. Koliko je tu domacih a koliko stranih, to je manje vazno.

Djenka vec ima nase drzavljanstvo tako da tu nemamo taj problem, ali zov DR i Bayerna i cifre koju tamo moze dobiti, nemamo mi tu sta da trazimo, a ako kojim slucajem se i vrati Djenka, onda su ti Beron/Rivers visak. Koliko god nama izgledalo kao i lako cemo sledece godine za tim, imamo strance koji su se dokazali, ajmo sada da pojurimo ove domace koji imaju kvalitet za EL a onda dodjes na prepreku zvanu, Jovic plata od 750 k , Pefi plata od blizu milion. Ne kazem da mogu te cifre da ubodu i ove godine iz raznih razloga, ali ti povratnici kod nas malo drugaciju cifru imaju ako ih mi trazimo, a ako se sami nude tu vec nastaju dobro poznati drill Covica i objasnjavanje koliko ce njemu znaciti KKCZ u razvoju njegove karijere.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, propolis said:

Nama je i sledeće godine primarni cilj Aba liga, a El će nam biti kao EC ove sezone, poligon za zavrsnicu Aba lige.  Shodno tome će se i dovoditi pojačanja, Tomic je zaslužio svačije poverenje i ja ne sumnjam u njegov izbor. 

Ove godine je pogodio svakog stranca što nikad ni jednom treneru u CZ nije pošlo za rukom.  

 

Nadam se da ovako ne razmisljaju u klubu kad je u pitanju EL. Mi treba to takmicenje da igramo takmicarski, a ne rekreativno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sale11 said:

Да није било Филипове роле  против партизана у г1 не би му видели финала, а  сложио би се што се упоређивање  Билија и Филипа и један и други су радили фантастичан посао на својим позицијама плеј/бек. Мислим да је Филип сасвим океј бек ап плеј  и било је јасно да ће остати  и ове сезоне као што је јасно да ће остати и следеће зато мислим да не треба направити проблем у селекцији за сл сезону као и ове и ангажовати плеја мало вишег много ниски су бре и Регланд и Чович тако да ако може узети неког првог плеја мало вишег и са карактеристикама Јовића па чак и са карактеристикама Миленка Тепића( то не значи узети Ми Ленка хехе). А и не знам чему толико негодовање према Филипу кад је он херој ове ПО серије.

Спортски поздрав!

 

Kad sam pominjao "filipike" upravo sam imao u vidu ovakve tekstove, garnirane izmisljotinama i tvrdnjama koje se nicim ne mogu dokazati. Sve sto je Tatin Sin uradio u plej ofu je to sto, za razliku od ostatka sezone, nije bio igrac manje na terenu. S obzirom na njegov kvalitet i to je velika stvar ali ne znaci da ga treba nazivati herojem serije.

 

Filip inace jeste sasvim solidan back-up play. Za FMP.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Markoss said:

 

Nadam se da ovako ne razmisljaju u klubu kad je u pitanju EL. Mi treba to takmicenje da igramo takmicarski, a ne rekreativno.

Da da sigurno Covic razmišlja da osvoji Euroligu i shodno tome će da formira ekipu. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pepe sancez said:

Sve zavisi od toga da li ce Odzo ostati ili biti prodat? 

Ukoliko ostaje onda je idelana dopuna neki znalac tipa Meli, sto bi znacilo neki iskusan evropski igrac, koji na prvu ne plijeni, ali moze dosta stabilno da igra. Ja imam takvog u glavi, ali ne bih da pehiram 😉

 

Ali namirise li Cova lovu rado ce ga prodati, a Kuzmica pikirati. U tom slucaju peti visoki bi mogao biti i Apic ili Jovanovic. Prije bih Apica volio svakako. Naravno, u osnovnu pretpostavku da je Cirbes vec bivsi.

 

4 minutes ago, pepe sancez said:

Sve zavisi od toga da li ce Odzo ostati ili biti prodat? 

Ukoliko ostaje onda je idelana dopuna neki znalac tipa Meli, sto bi znacilo neki iskusan evropski igrac, koji na prvu ne plijeni, ali moze dosta stabilno da igra. Ja imam takvog u glavi, ali ne bih da pehiram 😉

 

Ali namirise li Cova lovu rado ce ga prodati, a Kuzmica pikirati. U tom slucaju peti visoki bi mogao biti i Apic ili Jovanovic. Prije bih Apica volio svakako. Naravno, u osnovnu pretpostavku da je Cirbes vec bivsi.

Kako mislis Apica vratiti, potpisao na 4 godine od cega dve godine garantovano i to 850 k eur fiksno, sa opcijom produzetka.

Covic nije Terzic da zaradi na kupovini i prodaji istog igraca 🙂

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, pepe sancez said:

Samo vi vucite Covu za jezik pa da Ficku ostavi autoput od 20+ kinuta u svakom takmicenju. Izazvao bi kolektivni harikiri ovde 🤪 

Zato pamet u glavu, ne cackajte mecku pod plecku. Pustite decka da ispuni svoje snove. Neka ga od 12-15 mjestau rotaciji, tada moze biti i koristan.

 

 

resetujemo se na "filip je tu da popunjava broj u timu evroligi"   ( :

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni su ove godine zapali za oko sledeći igraci iz EK-a, a verujem da nisu mnogo skupi. 

*Martin Hermanson bek iz Albe. Odličan i mlad igrac koji po vokaciji igra na 2, ali isto može na 1, pravi kombo bek. Ima odličan sut i pregled igre tako da na obe pozicije moze fino da odigra. 

 

*Dastin Hog undersize centar iz Trenta. Jak, snažan, skocan i odličan pik end rol igrac, rekao bi Hajns za siromašne. 

 

* Kenny Kadji kombo centar iz Tofasa. Pokriva pozicije 5 i 4 ima odličan sut za 3 poena, 211cm, brz...Safet za bogate

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo treba se napraviti širi rooster, a često EL nosioce ne bih stavljao u 12 za Aba Ligu, imamo barem 10 utakmica koje možemo dobiti bez par startera. Mali Uskoković je veliki talenat i sad je red da se vidi da li ima štofa za 10ak minuta EL i 20ak minuta Jadranke. Ja sam siguran da ima kvalitet i red je da dobije prostor!

 

1.Pefi, Uskoković, Fitjko

1/2Đenka

2.Beron, Lazić

3.Bel, Dobrić, Davidovac

4. Stranac/Faje, Simana

5. Kuzmić, Ojo, Ristić

 

Dosta iskustva, brutalna odbrana, šuterske opcije na svim pozicijama, kontrola skoka i tempa igre, dosta sekundarnih organizatora igre

 

Nama za ovo ne treba puno love

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, losmi17 said:

 

 

Razmislio bih o jednom izmedju Kc-ja i Perpera.

 

 

 

 

mislim da će obojica razmisliti o nama a ne mi o njima. mi da pevamo zvezda alee ako obojica žele da potpišu

perpera bole tuki a kc je igrač za velika dela, tako da će biti potrebno mnogo toga osim novca da se oni odluče za zvezdu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Ne postoji inostrani klub koji bi angazovao tog rekreativca ne zamlacujte se ljudi. Jedina opcija je fmp, a ako ostane u Zvezdi nece biti treci, peti ni deseti plej u rotaciji vec bek ap. Sve u svemu spasa nam nema, propasti necemo.

 

Sad sam 100% siguran da si Sector. 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, pepe sancez said:

Sve zavisi od toga da li ce Odzo ostati ili biti prodat? 

Ukoliko ostaje onda je idelana dopuna neki znalac tipa Meli, sto bi znacilo neki iskusan evropski igrac, koji na prvu ne plijeni, ali moze dosta stabilno da igra. Ja imam takvog u glavi, ali ne bih da pehiram 😉

 

Ali namirise li Cova lovu rado ce ga prodati, a Kuzmica pikirati. U tom slucaju peti visoki bi mogao biti i Apic ili Jovanovic. Prije bih Apica volio svakako. Naravno, u osnovnu pretpostavku da je Cirbes vec bivsi.

Artsiom Parakhouski, znam da na njega misliš 😛

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pepe sancez said:

@Sarac

 

U pravu si za Apica. Ipak, djeluje mi tu da lako moze da se desi da mu isplate 100k i da raskinu ugovor.

 

Inace, niko ne pominje, ali meni se nasa fizicka priprema ove godine i nije bas svidjela. Ima li neko misljenje o tome?

 

 

Ja sam iznenadjen Filipovom fizičkom spremom, nesto razmisljam kad je bio onaj prozor za repke i 2 nedelje pre toga Filip nije igrao da nije tada imao neke mini pripreme? 

Davidovac recimo ocajno izgleda dok  Dobric izgleda kao da bi mogao 2 tekme za redom da igra i da se ne umori. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

 

Ja sam iznenadjen Filipovom fizičkom spremom, nesto razmisljam kad je bio onaj prozor za repke i 2 nedelje pre toga Filip nije igrao da nije tada imao neke mini pripreme? 

Davidovac recimo ocajno izgleda dok  Dobric izgleda kao da bi mogao 2 tekme za redom da igra i da se ne umori. 

Kako je izgledao Cirbes, Regland isto?

 

@liska 

 

Ne mislim na njega. Ne bi se obradovao da kazem. Zato se i ne "hvalim". Bi me ovde razapeli.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

 

mislim da će obojica razmisliti o nama a ne mi o njima. mi da pevamo zvezda alee ako obojica žele da potpišu

perpera bole tuki a kc je igrač za velika dela, tako da će biti potrebno mnogo toga osim novca da se oni odluče za zvezdu

 

Tacno. Ipak, obojica su u fazi karijere kad im Evroliga nije upisana, tako da nismo tu bez sansi. Svi pricaju o tome kako je Tomic iskopao Fajea ali meni je najbolji primer toga koliko je mudro skautirao upravo Stratos. Njegovo dovodjenje je dokaz toga sta i koliko znaci kad trener razume psihologiju nekog igraca, vrhunski je namirisao da Zevs, nakon sto se strmoglavio s karijerom, jos uvek ima vatre u sebi da povuce i podigne ostatak tima i dao mu odgovarajucu ulogu. Kad se samo setim onih prica o tome kako smo doveli grckog Bjelicu, koliko se to pokazalo deplasirano, ako ni zbog cega drugog onda samo zbog razlike u karakteru te dvojice igraca. Kod njega verujem da ce veci problem biti motivacija da se ponovo vraca u kosarku posle povrede, s obzirom na godinu proizvodnje, ne verujem da ce za njim biti neke prevelike potraznje.

 

KC je druga prica, zaletece se vec neko od jacih klubova da drzi na klupi igraca koji u kratkim stintovima moze da zatrpa bilo ciji kos iz drugog plana. Nema previse igraca koji mogu da se 'lade na klupi po 20 minuta a onda za pet minuta ubace 15 poena pre nego sto shvatis sta te je snaslo. Rivers je strasan role player, uvek je bio, ako se neko zaleti za njega dace mu pare koje mi ne mozemo. Ako ne, mozda cemo i moci da ga zadrzimo, jer ce imati mozda poslednju priliku da skrene paznju na sebe u evroligaskom timu, gde ce imati velika ovlascenja i slobodu u igri

 

Sve u svemu, ako o nekome ne bih razmisljao kad je ostanak u pitanju to su upravo njih dvojica, koliko god da su mi Mo i Bili prirasli srcu. To koliko nam Stratos i KC donose, ne samo u igri vec i reputaciji kod sudija, uticaju na saigrace i generalno ogromnom iskustvu kad je vrhunska kosarka u pitanju, tesko da mozemo da nadjemo i platimo na nekom drugom mestu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, pepe sancez said:

@Sarac

 

U pravu si za Apica. Ipak, djeluje mi tu da lako moze da se desi da mu isplate 100k i da raskinu ugovor.

 

Inace, niko ne pominje, ali meni se nasa fizicka priprema ove godine i nije bas svidjela. Ima li neko misljenje o tome?

 

Apic ima zagarantovano 850 k, tako da ne mogu bas da ga isplate samo 100 k i cao dovidjenja mali, plus su FMP/KKCZ platili skoro 300 k obestecenja. Tako da ne mogu bas tako lako da ga Shilbuju.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...