Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

20 minutes ago, SunZero said:

 

Bobi je puno talentovaniji od Ojo-a, jel mozes da zamislis da Ojo posprema midrendze kao Marjanovic?

 

vec 2 sezone ne moze u svoju igru da inkorporira bilo kakav post move, tek tada bi mogli da pricamo o nekoj eventualnoj Bobi/Cirbes/Kuzmic EL dominaciji, i to uz mnogo drugacijeg pleja od midzeta i Reglanda

 

ali i tu imamo problem, kako Ameri jednostavno kazu bad hands - potreban mu je bas precizan pas u trenutku kada je dobro pozicioniran

 

malo su proredili padovi koncentracije u poslednje vreme ali je svejedno mrtav svaki put kada ga izvuku na high post, dobar lik ali 15 min backup at best, cak bi mogao da bude dosta ucinkovit, na brzinu da napravi stetu nekim small ball petorkama ili meksim peticama

 

Da ima lose ruke i primetio sam da mu lopta ispada bas cesto, promašuje kucanja, zicere...ali sam u fazonu da moze to da se popravi, valjda. 

 

Zimus sam gledao intervju Covica na nekom meridianbet sajtu (jbg tad nisam smeo da pišem da sam gledao ceo 😁) i u principu nista specijalno nije moglo da se čuje sem jedne stvari, koja je meni bila zanimljiva. On je tada rekao da Ojo nije igrao kosarku pre dolaska u FMP,  odnosno na tom koledžu je služio samo za postavljanje blokova i trk na skok. Kaže Covic kada sam mu dodavao loptu, posle bloka, maltene nije bio spreman da je uhvati jer kako kaže, meni nikad nisu dodavali loptu uvek su sutirali. 

Pa se ja eto nadam da je odatle taj bad hands I da postoji sansa kvalitetnim radom da se to popravi. 

 

I da Ojo je pokazao da je vredan, da želi da uči i napreduje što je veoma bitno.

 

Pospremanje "midrendza" i ne treba biti Ojov posao, a verujem da je dosta snažniji i da može biti mnogo bolji u odbrani, a pogotovo na niskom postu u napadu moze da pravi razliku. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odžo je ove sezone bolji prvenstveno u skoku u odbrani...čak je i skočniji na neku foru.

Na usporenim snimcima sam primetio koji je to ozbiljan odraz za tu telesinu...plus ima znatno veći broj blokada.

To koliko ume, on daje iz sve snage...nije alibi igrač...bar da izvučemo na površinu taj fizički potencijal za spejsing, postavljanje blokova i zagrađivanje pod košem, 

jer u napadu ima manje šanse za neki veći napredak...bešga da ti daju da samo ti na terenu igraš basket loptom za rukomet...pozlatilo mu se svako bacanje koje udene.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

mnogo mi svojatamo Berona...

on je prvi a možda i jedini koji će dobiti dovoljno masnu ponudu.

neće se niko polomiti za Perpera, Fajea pa i Riversa.

 

idealan je profil kao šesti igrač Himkija, Žalgirisa, Panate...

ulazi sa klupe odmoran i ako ima krštenog bloka...Billy sramote nema...upucaće ih.

kakvo prenošenje lopte i peglanje odbrane.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dok pricate o sastavu i novoj sezoni ekipa igra i dalje ovu, veceras u 7

 

Ipak, od igrača koje je Tomić prijavio za ovo takmičenje - sve će imati na raspolaganju na ovom gostovanju.
"Idemo da odigramo dobru utakmicu, znamo da nas očekuje i dosta navijača koje Crvena zvezda ima u tim krajevima. Svako, kao što sam rekao i na konferenciji u Kući košarke pre početka takmičenja, ko se nalazi u Superligi je potpuno zasluženo tu. Zato moramo da odigramo maksimalno, bez ikakvih oscilacija. Imam na raspolaganju sve igrače koji su prijavljeni za Superligu, o startnih 12 odlučićemo pre početka utakmice", rekao je trener crveno-belih Milan 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima na maticnom topiku. :))

Citao sam vas ''tamo'', a vidim i da su se neka poznata forumaska lica vratila i bice mi drago da citam ovaj forum i pisem na njemu, pogotovo na temi o mojoj CZV. :)

Meni licno najdrazi prsten do sada. Tim je ocigledno selektiran jako dobro, i to pre svega za osvajanje ABA lige, a na toliko za EC, gde su treneri itekako znali da nas gadjaju gde smo slabi, i ruku na srce, nismo se bas proslavili tamo, iako smo bili blizu prelaska u TOP 8.

Tomic je pokazao da ume da selektira tim sasvim dobro, osvojio je kao trener pocetnik najznacajniji trofej ove sezone i na tome mu cestitam i ima moju punu podrsku!

Sezona nije jos gotova, ostaje domaca liga koja je po meni jako bitna zbog kontinuiteta i nastavka dominacije.

Iako smo prsole godine(znamo svi kako) izgubili ABA i ujedno EL, ipak smo osvojili to domace prvenstvo i pokazali da smo i dalje najbolji u Srbiji(sto je za mene takodje bitno, iako KLS ne donosi nikakve benifite po pitanju igranja Evrope), a sada i u regionu.

Tako da, iako je svima vec u glavi EL(ja sam se bas uzeleo, moram priznati), hajde da podrzimo trenera i ove momke i da osvojimo i domacu ligu, a posle cemo se baviti temom koju mi cigani mozda i najvise volimo, a to prelazni rok.

Toliko od mene za prvi upis. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Wingwalker said:

Odžo je ove sezone bolji prvenstveno u skoku u odbrani...čak je i skočniji na neku foru.

Na usporenim snimcima sam primetio koji je to ozbiljan odraz za tu telesinu...plus ima znatno veći broj blokada.

To koliko ume, on daje iz sve snage...nije alibi igrač...bar da izvučemo na površinu taj fizički potencijal za spejsing, postavljanje blokova i zagrađivanje pod košem, 

jer u napadu ima manje šanse za neki veći napredak...bešga da ti daju da samo ti na terenu igraš basket loptom za rukomet...pozlatilo mu se svako bacanje koje udene.

Odlican up is (bar po meni). A uporedjivati Ojo-a i Bobija je nezahvalno. Jedino zajednicko je sto mi se cini da su obojca totalno dobrocudni I fenomenalni likovi. Ojo je fizicki jaci i dosta skocniji. Bobi je tehnicki I u samom shvatanju kosarke kao igre daleko ispred Ojo-a. Ali i Bobi je pre par godina bio u raspadnom stanju. Ako je tacno da ga je Miloje uzeo pod svoje I napravio igraca od njega (kako je neko napisao u jednom od prethodnih postova) onda za Miloja veliki naklon od mene. Mi u strucnom stabu imamo jednog Topica koji bi morao da pokusa sa Ojoom da napravio program koji ce od Ojo-a napraviti odlicnog igraca. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Chucky said:

Odlican up is (bar po meni). A uporedjivati Ojo-a i Bobija je nezahvalno. Jedino zajednicko je sto mi se cini da su obojca totalno dobrocudni I fenomenalni likovi. Ojo je fizicki jaci i dosta skocniji. Bobi je tehnicki I u samom shvatanju kosarke kao igre daleko ispred Ojo-a. Ali i Bobi je pre par godina bio u raspadnom stanju. Ako je tacno da ga je Miloje uzeo pod svoje I napravio igraca od njega (kako je neko napisao u jednom od prethodnih postova) onda za Miloja veliki naklon od mene. Mi u strucnom stabu imamo jednog Topica koji bi morao da pokusa sa Ojoom da napravio program koji ce od Ojo-a napraviti odlicnog igraca. 

Ojo je izuzetan radnik i dobar momak, i ja se nadam da ce ostati.

Ne bih pravio poredjenja izmedju njega i Bobija.

Ojo je sa 16-17 godina poceo da trenira kosarku, mada sa onakvim telom ako nauci one esencijalne old school stvari za centra, moze biti zverina za evropske standarde.

Malo ga zajebavaju ogromna stopala, sto dosta doprinosi njegovoj tromosti i odbrani pika recimo.

Link to comment
Share on other sites

Razgovarao sam o finalnoj seriji sa dosta ljudi čije mišljenje cenim o finalnoj seriji sa Futurom. Svi se slažu, tj slažemo u jednom; niko ne pamti takav iznenadni obrat kod bilo kog tima kakav se nama desio od zadnje četvrtine prve polufinalne utakmice. Tu prvenstveno mislim na utakmice na domaćem terenu.

 

Kao da se odjednom promenio trener (energija do tada neviđena), igrači, timska hemija, sve...

 

Iznenada smo počeli da igramo košarku. U odbrani da pržimo, kao u najboljim danima. U napadu da se igra. Da lopta teče. Da se biraju najbolja rešenja skoro uvek. Igrači su iznenada izrasli i dali svoje najbolje od sebe. Promenama petorki nismo padali ni u jednom trenutku. Već samo rasli. I tako svih 40 minuta. Domaći igrači koji su tokom sezone igrali epizodne uloge a nekad ni toliko iznenada su postali game changer-i sa mudima do poda.

 

Ni ja ni ljudi sa kojima sam pričao nemamo odgovor na to - kako je to moguće?

 

Sve bukvalno kao u najlepšoj bajci.

 

Svakodnevno se uplašim da je to sve san i da ću se uskoro probuditi...

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Laki21 said:

. Domaći igrači koji su tokom sezone igrali epizodne uloge a nekad ni toliko iznenada su postali game changer-i sa mudima do poda.

 

 Zbog ovoga bi produženje ugovora sa Ogijem , Dedom ,Borišom...  bio odličan početak prelaznog roka

Edited by Setite se 2011
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vrlo je jasan odgovor na pitanje oko motivacije i pristupa igri ovog Tima - finalna serija ABA prošle sezone i sve što ju je pratilo, s jedne strane, s druge strane konstantno nipodaštavanje kvaliteta članova tima od strane samih "navijača" Zvezde koji su na krajnje, da budem blag, neprimeren način izražavali "naklonost" timu ali koji istovremeno (na sreću) ne utiču na ukupno javno mnjenje, što je pokazala poseta utakmicama tokom cele sezone.
Prvo, urađen je odličan skauting, osim možda za centarsku liniju, ali se i ona na kraju pokazala dovoljno dobra za regionalne protivnike.
Drugo, psihološka priprema pred plejof je takođe urađena besprekorno, nije da nije pokušavano da se poremeti fokus kojekakvim glupostima, prvo od strane komšiluka a pogotovo i od Future i njene uprave.
Ali, preko svega toga se prešlo na pravi način da bi se došio do konačnog i ni od koga upitnog uspeha. I samo možemo da imamo opravdani optimizam za naredne sezone.
Previše je bilo gavranluka od odlaska Radonje, vredi probati s drugačijim pristupom, za promenu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tim je pitanje budzeta. Zao mi je sto sav pritisak prema donosiocima odluka ide iskljucivo preko Covica. Zvezdaska javnost je mlaka u medijima. Potrebno je ukljuciti novinare, pisati tekstove, kolumne, snimati emisije o potrebi da klub ima dobar roster koji ce u EL dostojno reprezentovati nasu klupsku kosarku. Zao mi je sto Covic nema siru podrsku zvezdaske javnosti, ili je ja bar ne vidim i ne osecam u ovom trenutku. Jednsotavno potrebno je ustremiti se ka onima koji odlucuju kako bi se povecao (obezbedio) budzet za sledecu godinu. Takodje marketinska akcija o zvezdinoj deci u prvom timu, i ponovicu sto puta Simanic - Radanov kao konture i udarne igle te zvezdine doktrine  u prvih 12 sledece godine. Kako animirati zvezdase ako ne preko davanja sansi igracima koji mnogo obecavaju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Swift Pancakez said:

ako je ovo jedini plan za obezbedjivanje budzeta, onda bolje da smo pustili bokana ili ostoju da igraju EL

Koji su po  tebi alternativni planovi koji ce obezbediti dobar budzet?

Naravno da postoje planovi kod Covica sta i  kako, ali ukoliko javnost ne zagrmi na neki nacin i ne ubedi donosice odluka sve ce ici znatno teze. Mi na ovogodisnji budzet mozemo da doprinesemo sa kupovinom sezonskih plus punjenjem renoviranog Pionira plus u par navrata Arena kada moze da se rasproda. Taj novac od karata je tipa 700 000 - milion evra. Jos par manjih sponzora i to je to. Zna se kako se do novca dolazi a za to je potreban snazan, ubedljiv pritisak javnosti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Razgovarao sam o finalnoj seriji sa dosta ljudi čije mišljenje cenim o finalnoj seriji sa Futurom. Svi se slažu, tj slažemo u jednom; niko ne pamti takav iznenadni obrat kod bilo kog tima kakav se nama desio od zadnje četvrtine prve polufinalne utakmice. Tu prvenstveno mislim na utakmice na domaćem terenu.

 

Kao da se odjednom promenio trener (energija do tada neviđena), igrači, timska hemija, sve...

 

Iznenada smo počeli da igramo košarku. U odbrani da pržimo, kao u najboljim danima. U napadu da se igra. Da lopta teče. Da se biraju najbolja rešenja skoro uvek. Igrači su iznenada izrasli i dali svoje najbolje od sebe. Promenama petorki nismo padali ni u jednom trenutku. Već samo rasli. I tako svih 40 minuta. Domaći igrači koji su tokom sezone igrali epizodne uloge a nekad ni toliko iznenada su postali game changer-i sa mudima do poda.

 

Ni ja ni ljudi sa kojima sam pričao nemamo odgovor na to - kako je to moguće?

 

Sve bukvalno kao u najlepšoj bajci.

 

Svakodnevno se uplašim da je to sve san i da ću se uskoro probuditi...

Moze se uporediti sa finalom plejofa 1994. Tada je razvaljen Partizan 4:1 posle 0:7 u medjusobnim duelima te sezone.

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/29/2019 at 3:38 PM, Laki21 said:

Oscar Zeta Acosta

In the middle of nowhere

Trigger

Phobos

Dralle

Lustracija

harmonajzer

seliste

Srki

Milijaš #10

n4l1m

Rand Al Thor

Tanatos

gledaoc

anfield  --- anfield  (samo sto sam pisao svake prestupne - izvinjavam se na kasnom odgovoru)

Predragdjape

I Pantelija je bio delija

Ato Boldon

 

 

 

Zamolio bih forumaše sa ovim nickovima (i ako sam preskočio/prevideo nekog za njega isto važi, neka se sam upiše) ukoliko dolaze sa B92 foruma da kvotuju gornji spisak i kraj svoga nicka napišu naziv bivšeg (sa B92 foruma), kako bi nam komunikacija bila lakša i kako bi znali s kime razgovaramo, ukoliko se već poznajemo.

Hvala.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...