Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

3 minutes ago, drakon1 said:

Slazem se da Trinchieri izvlaci verovatno maksimum iz ovoga sta ima na raspolaganju.


Da biste bili toliko bolji da se Zvezda nista ne pita treba vam pored Trinchierija podosta igraca. Da cete imati dovoljno kinte za citavu plejadu novih igraca sledece sezone, u to ne sumnjam. Da li ce to biti dovoljno, e za to se malo i Zvezda pita. Videcemo. Mislim samo da za ista ozbiljnije Novica nije pravo resenje. Neki sportski direktor ili sl., ali ne kao igrac.

 

Novica ce naredne godine napuniti 34 godine. Moze jos da igra, da bude resenje za klupe za 5 ili 10 minuta. Nudi borbu, a zauzvrat ne trazi veliku platu. :classic_smile: Za citavu plejadu novih igraca, pa da, tako je svake sezone, ali kakvih? 🤔 Od sadasnje prve petorke samo Vanja zasluzuje taj status, Renfro sigurno odlazi, a dosta mu je i godina, zato smo ga i uzeli.

Tesi me da Andrea sigurno ne bi i narednu sezonu proveo sa limitiranim igracima.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Alek The Great said:

Pa nisam primetio da je bilo upozorenja za Zagorca. A zgazio je liniju citavih 3,41cm.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
 

ali je rukom prešao pola metra, zamanuo kao da će da izbije loptu Davidovcu.

Za razliku od igre kada se gleda linija na parketu, ovde važi princip vertikalnosti, znači nije ni morao da nagazi liniju, dovoljno je u vazduhu da pređe.

Inače sudija uglavnom kada uruči loptu za izvođenje pokaže karakterističan znak rukom da ne sme da se pređe 'vazdušna' linija

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2019 at 2:16 PM, uini said:

a još mi je gore to sa kurvom koja zaslužuje da umre (valjda pošto smo imali seks, jbmli ga). e, to je bajo moj već patologija koja prevazilazi navijačke bolesti. ja bih bukvalno izdao uput da se takva osoba posavetuje (pod obavezom i prinudom) sa nekim psihijatrom pa da taj psidza zaključi da li treba dodatno poraditi na temu. pogotovo zato što je u pitanju javna ličnost, dovoljno mlada da bude uzor svojim vršnjacima i onima koji su mlađi. 

Bezveze tema ali kad si pomenuo čisto da razjasnim.

 

Kurva je jelte u tim pesmama sinonim za Zvezdu. Umiranje i gašenje nema veze sa tom polunekrofilijom nego je pesma iz perioda kada je Zvezda bila u finansijskoj buli, pa jelte kurva umire, kurva gasi se, a vi kukate, za dinar prosite... Eto, čisto da znaš o čemu se radi.

 
 
 
On 6/15/2019 at 2:57 PM, Luchifer89 said:

Kod nas horsko pevanje običaj od vajkada...
Pesme biraju navijači, ako ne pevaš, indirektno se zameraš istima.

Mašiš. Bilo je slučajeva da neko od onih sa terena utiša tribine, prekine pesmu i povede nešto drugo, upravo da bi se izbeglo ovako nešto (a to je trebalo i sada uraditi). Neformalno se i znalo šta je uglavnom na repertoaru (uz ono benigno jebi cigane/efempe), izrazito je glupo što se vraćamo na niže grane od tih. Mada, što bismo se razlikovali od društva u celini...

Link to comment
Share on other sites

@34Barkley

jasno je meni za šta je sinonim ali to ne menja činjenicu da je za dobrobit sportista koji to pevaju odlazak kod psihologa. navijače zvezde zovu cigani, to mi je takođe jasno. 

 

opet, taj bedni tekst jasno govori šta ta ekipa misli o pravim ciganima, tj romima. al tako je u srbiji oduvek, ne znam zašto glumim neku političku korektnost 

 

Ruse vam naselje,miskovic pita se,mars u boljevce,pa tamo smrdite,PICE CIGANSKE!!!

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Nije mizoginija uvrediti zenu, vec uvrediti je zato sto je zena time da je zena.

Znate svi da se ja sprdam na sve moguce nacine, ali peku oci koliko se ova tema ne razume.

Mislim da nisi u pravu sada. Son se zezao jer se ispostavilo da je hummingbird žensko što simply minds nije znao. Siguran sam da je Son svestan da to nije mizoginija.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Knipex said:

Mislim da nisi u pravu sada. Son se zezao jer se ispostavilo da je hummingbird žensko što simply minds nije znao. Siguran sam da je Son svestan da to nije mizoginija.

 

Nema veze sa Sonom, znam da je njegovo sprdnja, ali posto ljudi ne znaju, poturam se da ispadnem smarac i da objasnim, zato sto mislim da je bitno.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

@34Barkley

jasno je meni za šta je sinonim ali to ne menja činjenicu da je za dobrobit sportista koji to pevaju odlazak kod psihologa. navijače zvezde zovu cigani, to mi je takođe jasno. 

 

opet, taj bedni tekst jasno govori šta ta ekipa misli o pravim ciganima, tj romima. al tako je u srbiji oduvek, ne znam zašto glumim neku političku korektnost 

 

Ruse vam naselje,miskovic pita se,mars u boljevce,pa tamo smrdite,PICE CIGANSKE!!!

Ma naravno, kultura rasizma prema Romima je odavno poznata i nije vezana samo za navijanje za Partizan, mada ispada tako. Kapiramo se.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tunis said:

ali je rukom prešao pola metra, zamanuo kao da će da izbije loptu Davidovcu.

Za razliku od igre kada se gleda linija na parketu, ovde važi princip vertikalnosti, znači nije ni morao da nagazi liniju, dovoljno je u vazduhu da pređe.

Inače sudija uglavnom kada uruči loptu za izvođenje pokaže karakterističan znak rukom da ne sme da se pređe 'vazdušna' linija

Sve tacno. Samo posle kosa se lopta ne dodeljuje nego se izvodi bez prekida igre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, drakon1 said:

Sve tacno. Samo posle kosa se lopta ne dodeljuje nego se izvodi bez prekida igre.

Tačno, ali to ne menja primenu pravila vertikalnosti.

Da je sudija uručivao loptu verovatno bi dao znak i RZ bi se sklonio, ali opet šbbkbb...

Ja sam uvek za to da se neke stvarni nikad ne sviraju prvi put u sezoni, skoro sam siguran da nisu ni Par. ni Zv. ove sezone to svirali, a bilo je svakakvih gluposti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U srecnija vremena za Partizan su igrali samo sampioni i oni koji to mogu da postanu radom. Nije Zagorac kriv sto je tek sada propao toliko da Partizan moze da ga priusti, nije kriv Jankovic sto je toliko limitiran da ga nijedan dobar klub nije hteo. Zato je i Andrea onako burno reagovao posle prvog meca. Ne moze ni on protiv da se bori i protiv gluposti koje prave njegovi igraci i protiv sudija i protiv sistema da i u polufinalu i u finalu igra protiv istog kluba. furious.gif

Nama treba minimum jos tri igraca da bi bili egal sa njima. I ovo sto Andrea radi sa ovim sastavom, tri izjednacene utakmice, to je ljudi maksimum. Vise nam ne daju. sad.png

Samo da nam trener ostane, to ce znaciti i veci budzet od ovog minimuma sto imamo, cetiri nova igraca uz Vanju, Novicu, Alija i ja garantujem da se Zvezda sa Tomicem nista ne bi pitala.  

Ne bi se pitala u ovom sastavu, ali bi se itekako pitala da je u sastavu sa pocetka sezone, zaboravljas da nama fale neki kljucni igraci. Stratos, Cirbes, Regland, svi nosioci na svojim pozicijama, videcemo sledece sezone, imace Trinkijeri tim po svom ukusu, pa da vidimo, ko ce se za sta pitati.

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Tunis said:

Tačno, ali to ne menja primenu pravila vertikalnosti.

Da je sudija uručivao loptu verovatno bi dao znak i RZ bi se sklonio, ali opet šbbkbb...

Ja sam uvek za to da se neke stvarni nikad ne sviraju prvi put u sezoni, skoro sam siguran da nisu ni Par. ni Zv. ove sezone to svirali, a bilo je svakakvih gluposti

Nismo se razumeli. I ovo za vertikalnost je tacno. Nisam na to reagovao, nego na cinjenicu da taj znak rukom ne daju posle kosa.

 

Po pravilima je ovo bila obavezujuca tehnicka. Sarac je kod vas ili na Zvezdinom forumu to vec postovao. Evo opet (Art. 17.3.3): https://www.fiba.basketball/documents/official-basketball-rules.pdf

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Manu said:

Komsije sta je sa Pusicom, sto ne igra? Potpuno sam zaboravio da je kod vas, a nisam ga gledak ni jednom od kad je dosao.

Igrao je fino ono sto sto sam ja gledao, ne znam kako mu je odjednom minutaza pala na nulu. U playoffu je igrao samo protiv FMPa na +30. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ocekivano i rutinski. Zavrseno bas kako treba, zgromili bi nas u petoj. Igrac koji se najbolje pokazao resio doktorski, cestitke.

 

Ekipa koja nije u stanju 1.7 sekundi da igra odbranu i ne dozvoli slobodan sut za tri nije ekipa i ne zasluzuje da osvoji nista. Frankestajn tim, u arhivu.

 

Sad ako nas puste da dovedemo kosarkase, super. Ako ne, neka nas jase gazda brze, jace, bolje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...