Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

13 minutes ago, Magia said:


Dodao bih i Milsapovo produzenje ugovora za 30 mio u 35oj godini zivota.

Generalno potezi Denvera su mindfuck poslednjih par sezona.

Jesam li ja jedan od rijetkih koji ne smatra produzenje Milsapa losim. Koga god da su htjeli dovesti a da bude kvalitetna opcija (makar na nivou Milsapa) morali bi da plate bar 20 miliona, ako ne i vise po sezoni, a ukupno vjerovatno 100+. Ovako kupuju jos godinu relevantnosti i odgadjaju odluku na koga se definitivno osloniti spolja. Mislim, odabrali su vec Mareja, ali onda im preostaje da vide hoce li Herisa i side kicks ukrupniti sa neko jace ime. 

 

Uostalom, Milsap bi mogao da odigra nakon ove sezone jos koju za neki pristojan popust.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Verovatno imaju plan da sacuvaju Embida maksimalno u regularnoj sezoni.

 

Ali i kad je zdrav nije to nikakav mind fuck, mogu oni komotno da igraju zajedno u petorci, recimo protiv Milvokija laganeze...

 

što reče mike woodson, preteča, "the east is big, man" 

 

 

 

čudno mi je al ajde videćemo 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, uini said:

imam jos pitanja:

@...

jel horford potpis znači da embiid definitivo ne može da izgura sezonu i post sezonu?? 

 

to mi je najveći mindfuck potpis a niko ga ne dovodi u pitanje jer nisu knicksi 

Plan je da maksimalno stede Embida da se ne bi ponavljale situacije od ove sezone. Na centru smo prilicno namerno nabili dosta igraca. 

Kad su svi zdravi plan je da Tobaja igra 3, Sal Orford 4 i Embid 5. Nakon toga neko krilo menja Embida, i onda se Tobaja i Orford pomeraju na 4 i 5. 

Ocigledno Tobaju vide kao krilo, svakako mu u napadu nije toliko bitno sta ce da igra, dok u odbrani nije toliko previse los + iza sebe ima gomilu monstruma da ga pokrivaju. Sto se Tobaje tice, na njemu je insistirao Simons da ostane, jer smatra da se uklapaju.

Mislim da ce jos malo ekipa da se kompletira, fali mozda veteran ili 2.

 

Simons, Shake (planiran kao rezervni plej), Neto, (veteran?)

JRich, Zair, (2-way Shayok, solidan skorer), mozda veteran neki

Tobaja, Enis, Matis

Sal Orfarnd, Skot

Embid, KOQ, Bolden, (Novel Pele, 2-way, isto zanimljiv centar Noel tipa).

 

Veterane sam gurnuo na skroz random pozicije. Ali kontam da ce dovesti sutera za pocetak. Opcije su Korver ili Tabo, naredni bi mogao da uleti posle kao ispomoc gde zaskripi.

 

Sve u svemu, bice to jedan solidan eksperiment, dosta visokih i dugackih igraca. Nema rupe u odbrani, bukvalno moze da se odgovori na svaki napad protivnika. Ostatak zavisi sve od nacina na koji ce se jezgro razvijati. Ovim je i definitivno lopta gurnuta u ruke Simonsu, okruzen je igracima koji mu odgovaraju, plus ima neki osigurac u vidu Tobaje da se izmisle poeni. 

Naravno, tu je i Embid, ali o njemu ne treba pricati.

 

Meni se generalno dopada u teoriji ono sto bi se igralo, samo da vidimo kako ce u stvarnosti izgledati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, pepe sancez said:

Jesam li ja jedan od rijetkih koji ne smatra produzenje Milsapa losim. Koga god da su htjeli dovesti a da bude kvalitetna opcija (makar na nivou Milsapa) morali bi da plate bar 20 miliona, ako ne i vise po sezoni, a ukupno vjerovatno 100+. Ovako kupuju jos godinu relevantnosti i odgadjaju odluku na koga se definitivno osloniti spolja. Mislim, odabrali su vec Mareja, ali onda im preostaje da vide hoce li Herisa i side kicks ukrupniti sa neko jace ime. 

 

Uostalom, Milsap bi mogao da odigra nakon ove sezone jos koju za neki pristojan popust.


Imam Milsapa vec 2 godine na fantaziju tako da sam ga pomno pratio. Uklapa se on skroz lepo sa Jokicem ( mada ko ne bi) ali mi je tu veci problem sto ove godine nisu pokusali da dovedu nekog top FA i da se umesaju u borbu za titulu, jer su sa nekim top FA to mogli sigurno. 
Drugo je sto je 30 mio bas bas previse i sto su te novce mogli da iskoriste daleko bolje, Milsapove igre ni prosle godine nisu vredele toliko a kamoli ove. 

Kad se na to doda trejd Nurkica, Lylesa, neiskoriscavanje Farieda, 170 mio Mareju, bas da se covek zapita.
 

16 minutes ago, ... said:

Ovim je i definitivno lopta gurnuta u ruke Simonsu, okruzen je igracima koji mu odgovaraju, plus ima neki osigurac u vidu Tobaje da se izmisle poeni. 

 


Slazem se da je lopta gurnuta u ruke Simonsu, ali ne deluje mi kao da mu ovi igraci odgovaraju ni malo. Pa njemu treba da bude ociscen reket, da mu se igraci brzo krecu kako bi mu court vision dosao do izrazaja, da on prakticno igra na 4 kao point forward ( Janis, Lebron) a ne da igra sa 2 centra i 4orkom u petorci, plus bek koji i nije neki suter. 

Mada verujem da ce igrati brutalnu odbranu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Magia said:

Slazem se da je lopta gurnuta u ruke Simonsu, ali ne deluje mi kao da mu ovi igraci odgovaraju ni malo. Pa njemu treba da bude ociscen reket, da mu se igraci brzo krecu kako bi mu court vision dosao do izrazaja, da on prakticno igra na 4 kao point forward ( Janis, Lebron) a ne da igra sa 2 centra i 4orkom u petorci, plus bek koji i nije neki suter. 


Eksli, svi osim Embida su vise nego prostojni suteri. Horford je pomocni plej (smesno zvuci), plus ima zaoku sa poludistance. Rezerve su vecinski 3&D igraci. JRich je monstrum, plus stvarno solidno sutira, kao i Tobaja. 

Ne treba da te plasi velicina, u napadu nema faktora ukoliko znaju sta rade, rekao bih da bi to moglo i bolje da izgleda nego sa JJ-om.

Edit: za JJ-a najvise jer nije bas najsrecniji sa loptom u rukama i odlukama. Odnos minuta prema kvalitetu je vise dovodio do toga da bude minus.

Edited by ...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Magia  denver ne bi sebi otvorio 30mil u capu da nije produzio millsapa, vec su njegovim produzenjem otisli preko salary capa. Koliko vidim oni su sada 20mil preko capa, mada ne znam kako im se tu racuna Grantovih 9mil, ali i da su imali tih 20mil slobodno mislim da nisu mogli da dodju do boljeg igraca od milsapa, a plus sa njim znaju sta dobijaju i jos jedna godina je bas taman.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Manu said:

@Magia  denver ne bi sebi otvorio 30mil u capu da nije produzio millsapa, vec su njegovim produzenjem otisli preko salary capa. Koliko vidim oni su sada 20mil preko capa, mada ne znam kako im se tu racuna Grantovih 9mil, ali i da su imali tih 20mil slobodno mislim da nisu mogli da dodju do boljeg igraca od milsapa, a plus sa njim znaju sta dobijaju i jos jedna godina je bas taman.

 

Takodje, imace priliku da opet koriste Milsapa kao trejd aset, jer mu istice ugovor na 30 m a nekim timovima ce trebati taj novac. Potencijalno mogu za Milsapa da dobiju novog igraca u trejdu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ... said:

Eksli, svi osim Embida su vise nego prostojni suteri. Horford je pomocni plej (smesno zvuci), plus ima zaoku sa poludistance. Rezerve su vecinski 3&D igraci. JRich je monstrum, plus stvarno solidno sutira, kao i Tobaja. 

Ne treba da te plasi velicina, u napadu nema faktora ukoliko znaju sta rade, rekao bih da bi to moglo i bolje da izgleda nego sa JJ-om.

Edit: za JJ-a najvise jer nije bas najsrecniji sa loptom u rukama i odlukama. Odnos minuta prema kvalitetu je vise dovodio do toga da bude minus.

 

Vise nego pristojni suteri je solidno preterivanje :classic_tongue: 
Embid 30%,  Horford 36,3% ( u znatno boljem sistemu), J- Rich 35.7% i  Tobias 32.6% ( od kad je presao u Filu).
Mislim kapiram da svi mogu da sutnu ali i dalje ne smatram da su najkompatiblniji sa Simmonsom a ni medjusobno. Da me ne shvatis pogresno, ja bih gotivio  da budu bolji, simpaticni su, ali mi izbor pojacanja ne uliva nadu a i trener mi se nije preterano dojmio prethodne 2 godine.

 

 

45 minutes ago, Manu said:

@Magia  denver ne bi sebi otvorio 30mil u capu da nije produzio millsapa, vec su njegovim produzenjem otisli preko salary capa. Koliko vidim oni su sada 20mil preko capa, mada ne znam kako im se tu racuna Grantovih 9mil, ali i da su imali tih 20mil slobodno mislim da nisu mogli da dodju do boljeg igraca od milsapa, a plus sa njim znaju sta dobijaju i jos jedna godina je bas taman.

 

Mogli su da trejduju ili da pokusavaju da nagovore nekog FA da dodje. Za te novce igraju top igraci a u tu grupu Milsap nikako ne moze da se ubroji ( cekam Uinija da se javi kako grobari sve kroz plate gledaju :classic_biggrin: )

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U pravu si za Filu, jako simpaticni ali i mnogo znakova pitanja stoji uz njih. Jedva cekam Bena Richa Tobija Ala i Joela na terenu, mogu da obgrle sekvoju.

 

za Denver mislim da nisi u pravu, ne vidim konkretno koje bolje realno resenje su imali?

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Magia said:

Vise nego pristojni suteri je solidno preterivanje :classic_tongue: 
Embid 30%,  Horford 36,3% ( u znatno boljem sistemu), J- Rich 35.7% i  Tobias 32.6% ( od kad je presao u Filu).
Mislim kapiram da svi mogu da sutnu ali i dalje ne smatram da su najkompatiblniji sa Simmonsom a ni medjusobno. Da me ne shvatis pogresno, ja bih gotivio  da budu bolji, simpaticni su, ali mi izbor pojacanja ne uliva nadu a i trener mi se nije preterano dojmio prethodne 2 godine.

Rekoh, osim Embida. Ostali zaista imaju solidne procente. To izvlacenje Tobaje nije neka fora jer je lik imao tranzicioni period, gde se prilagodjavao na skroz drugu ulogu (dok ce naredne zbog izostanka Batlera opet nesto drugacije igrati).

 

Inace, ovo oko sistema ti ne pije bas vodu. BB je imao odlicne rezultate kad se sklopi da mu je ekipa menjana na 6 meseci, a klupa se u najboljem slucaju se sastojala od Enisa i Skota. Pa onda kad dodas da je Embid bio odsutan pola polufinala, poslednje 2 tekme igrao rovit i van forme i sa svim tim je dogurao do jednog suta daleko od finala konferencije. 

Nama sistem generalno nije los, nekoliko trenera je direktno od BB-a pocelo da vodi nba ekipu. Kad pogledas top ekipe sa najvise asistiranih poena, videces da je Filadelfija u top3. Ne moras ni statse da citas, dovoljno je da pogledas utakmicu i vidis sasvim pristojan protok lopte (koji je bio bolji prosle sezone nego u "dobrom sistemu" kao sto je Boston). 

Nervira me to potcenjivanje njega kao trenera, pocevsi od onih izmisljotina kako gubi kontrolu nad svlacionicom, ne igra se napad, ne igra se odbrana, a zapravo je on bio najmanji problem sve ovo vreme.

Link to comment
Share on other sites

Nisu Nagetsi mogli dovesti nijednog vrhunskog igraca sa FA. I da su pustili Milsapa, oni bi imali u kepu samo 17 miliona. Na trzistu ovog leta nije postojao bolji igrac od Milsapa za pomenuti novac. Takodje, bolje platiti Milsapu 30 miliona na jednu godinu, nego dovesti nekog sumnjivog kvaliteta za veliki i dugorocni ugovor, pa da se zarobe kao sa Bartonom, to je tek problem. 

Denver ima vremena za trejdove i dovodjenja drugog ili treceg ol stara(ako Dzamal uspe). Bitno je u ovom trenutku kada su vec Dzamalu dali toliki ugovor, da ga isforsiraju i jos vise razviju tokom sezone, igrac sa vise slobode se mnogo bolje razvija. Sa dovodjenjem nekog ol stara, bojim se da bi se Dzamalov razvitak usporio ili cak i stagnirao, a prethodno su mu dali veliki i unosan ugovor. Jokic takodje ima potencijala da gurne koji stepenik vise, ima 24. godine, moze da poboljsa odbranu, samim tim da postane odlican igrac sa obe strane terena. Mislim da su ispravno postupili i da jos uvek ne treba praviti nagle promene, jer nema potrebe za zurbom. 

 

 

Edited by Drakaris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...