Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

@tomas.hokenberi Ja ne razumem zašto je tebi Crkva među prvih pet problema koje treba da reši neka nova stranka. Ne mislim na ove opozicione, postojeće stranke, nego na neku novu koja bi ispunila ove tvoje želje-zahteve.

 

Osnovni problemi su, po meni, ekonomska zaduženost zemlje, nezaposlenih je sve više. Zdravstvo je u kolapsu i to smo videli sada kada je došlo do epidemije koronavirusom.

 

Korupcija na svakom koraku, sve je više siromašnih. Tu su i ozbiljni ekološki problemi.  Prosveta, minimalna budžetska davanja za kulturu. Odlazak mladih i obrazovanih ljudi iz Srbije.

Nesloboda medija, šikaniranje i provlačenje kroz blato svih opozicionih političara. 

 

Nabrojala sam ove probleme, ne po listi prioriteta, već po sećanju.

 

Sve je ovo mnogo, mnogo važnije od toga da li će Bogoslovski fakultet ostati u okviru BU ili neće. 

SPC je jedan od najvecih problema Srbije, sasvim u rangu sa korupcijom, nepotizmom itd. SPC je jedan od motora pokretaca propasti Srbije  Podrzavala je sve najgore vlasti i ideologije, podrzavala je ratove i ratne zlocine, nosilac i/ili  podrzavalac   je svih retrogradnih i stetnih ideologija i pokreta. Koljace i ubice je kanonizovala za svece. 

  • Like 15
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

1.  Srbija istinski gradjanska i sekularna drzava (SPC i bratija ne smeju da imaju nikakav direktan uticaj na rad drzavnih institucija niti da budu finansirani iz budzeta).

 

OK. Pitanje glasi: Da li se ovo odnosi samo na SPC ili se odnosi na sve religije-Crkve koje postoje u Srbiji Jevrejska zajednica, Katolička crkva, i na Islamsku zajednicu u Srbiji?

 

 

 

Ne to nije pravo pitanje. To pitanje je bezobrazno.

A odgovor je da je bold odlican primer kako je srbija tonula i nastavlja da tone u vecitoj zelji da i komsiji crkne krava.

 

Pa zar je normalno postaviti takvo pitanje, bez obzira sta ko mislio o verama, a posebno ako zivis u vecinskoj?

i onda brze bolje da se i manjinske ne zaborave ukoliko dodje do zaustavljanja finansiranja,

 

pritom nisam toliko sigurna u kojoj meri i da li su te manjinske zajednice u srb uopste finansirane iz budzeta i sa kolikim delom u odnosu na spc

 

 

 

 

Edited by Mama_mia
bold koji delimicno radi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

............Stvar se posebno komplikuje kad se u posao narodnog ujedinjavanja i slaganja umešaju crkve, SPC na primer, čiji arhijereji ili nisu savladali (ili su zaboravili) gradivo iz predmeta Stari zavet, gde jasno piše da je svako ovozemaljsko jedinstvo i svaka ovozemaljska sloga u bilo čemu izuzev Boga suprotna Božjim naumima.

Iako je, kako sam čuo, novomitropolit Joanikije blagočestiv čovek i uzoran monah, smeo bih se opkladiti da pozivajući na hleb i vazduh sloge i jedinstva ne misli na jedinstvo u Bogu nego na jedinstvo u narodu, tj. u narodnom vođi. O ne - zacelo će uskliknuti pravoslavni verski analitičari - mitropolit misli na jedinstvo u pravoslavnom srpskom narodu, a ja ću analitičare podsetiti da smo upravo zahvaljujući insistiranju na tom jedinstvu u XIX veku izgubili otprilike trećinu sunarodnika drugih veroispovesti....

 

(deo basarine kolumne, pre par minuta izaslo)

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Korupcija na svakom koraku, sve je više siromašnih. Tu su i ozbiljni ekološki problemi.  Prosveta, minimalna budžetska davanja za kulturu. Odlazak mladih i obrazovanih ljudi iz Srbije.

Nesloboda medija, šikaniranje i provlačenje kroz blato svih opozicionih političara. 

Nabrojala sam ove probleme, ne po listi prioriteta, već po sećanju.

Eto sve to sto si nabrojala je postojalo 90te i proslo je 30 godina da nismo resili nijedan od tih problema , a izmenjali se toliki ljudi na vlasti. Onda se mi svi zajedno ovde kao cudimo zbog cega dobar deo nezadovoljnih glasaca sedi kuci. Pa dozlogrdilo ljudima da im prodaju maglu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

koliki ljudi? ako mislis na vucica i dacica oni su manje - vise oduvek na vlasti,
a i ovi sporedni igraci se takodje nisu previse promenili.

Milosevic, Kostunica,Tadic, Toma, Vucic. Ako pogledas predsednike vlade bilo ih je jos vise, mada se u Srbiji suprotno ustavu odluke uvek donose izvan vlade.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nije ovaj jedini, eno ih na patrijotskim sajtovima kukaju razni doktori i filozofi, advokatske kancelarije i slicni, kako im novi zakoni protiv diskriminacije, i ovi ostali, ugrožavaju identitet i kulturu. Valjda im je identitet i kultura da diskriminišu, vređaju i tuku decu. Alal im identitet.

  • Like 2
  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, NMX said:

 GOTOV JE!

 

 

:frusty:

 

Ja ne mogu da verujem da je ovo isti onaj Boško Obradović koji je bio član -jedan od osnivača SZS. 

 

Neverovatno je kako se čovek promenio. 

 

I zašto i dalje piše na Tviteru kad dobija isključivo negativne komentare? 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ja ne mogu da verujem da je ovo isti onaj Boško Obradović koji je bio član -jedan od osnivača SZS. 

 

Neverovatno je kako se čovek promenio. 

 

I zašto i dalje piše na Tviteru kad dobija isključivo negativne komentare? 

Kako se promenio? 

Pa on je uvek isti, ultradesničar kao i AV, čak je i ludji od Ludoja, koji nekada ume da bude veći demokrata od EU predstavnika u momentima ludila... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@JohnnyDragon  @Eddard

 

Ja sam imala priliku da upoznam Boška Obradovića kada su Dveri ušle u SZS. Bio je korektan prema svim ostalim liderima bojkot opozicije.

 

Bio je nasmejan. Nije bio pun mržnje, nije imao ovakve ideje koje sada plasira. Nije davao ovakve izjave.

 

Promena je nastala dok je štrajkovao glađu ispred Skupštine.

 

Dverima sam rekla NE uoči "Porodične šetnje" i kada je jedan funkcioner Dveri ( ne znam iz kog grada ) dao podršku Palmi.

 

Otvorila sam oči, tj probudila sam se. I više neću pisati o Dverima niti o Bošku Obradoviću.

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@JohnnyDragon  @Eddard

 

Ja sam imala priliku da upoznam Boška Obradovića kada su Dveri ušle u SZS. Bio je korektan prema svim ostalim liderima bojkot opozicije.

 

Bio je nasmejan. Nije bio pun mržnje, nije imao ovakve ideje koje sada plasira. Nije davao ovakve izjave.

 

Promena je nastala dok je štrajkovao glađu ispred Skupštine.

 

Dverima sam rekla NE uoči "Porodične šetnje" i kada je jedan funkcioner Dveri ( ne znam iz kog grada ) dao podršku Palmi.

 

Otvorila sam oči, tj probudila sam se. I više neću pisati o Dverima niti o Bošku Obradoviću.

 

 

Jasno... Samo što je on već deceniju unazad jasno protiv sekularnih i gradjanskih prava. 

 

To je ono što jebe opoziciju, što apstinenati imaju mozak, i šire polje od glasača Slobe i AVa.. 

Negde su i oni svi manje više ista g... a, iz iste kuhinje. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Nije ovaj jedini, eno ih na patrijotskim sajtovima kukaju razni doktori i filozofi, advokatske kancelarije i slicni, kako im novi zakoni protiv diskriminacije, i ovi ostali, ugrožavaju identitet i kulturu. Valjda im je identitet i kultura da diskriminišu, vređaju i tuku decu. Alal im identitet.

 

I ćiriličari nastavljaju da luduju:

https://www.novosti.rs/c/kultura/vesti/1002527/zasto-drzava-stiti-cirilicu-latinicom-predcivilizacijske-epohe?fbclid=IwAR022ls19xyBbOVjLs78b9Y62ElxFo6-HWpNdOXUqjadq745Ny2VVeLTbOU

 

Ne znam šta hoće jer im niko i ne brani da je koriste, a to što neko drugi piše latinicom ne treba ni da ih se tiče.

Edited by DJ_Vasa
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam, znao sam ja da  je Obradovic uvrnut, ali ovoliko..ili igra na tu kartu da se dodvori onima koji vole da biju decu..sta god da  je, povraca mi se..slobodno neka s euhvati sa ludim Raduletom, neka to bude ta kolona..od mene glas dobii nece, makar morao da  bojkotujem jos jedne izbore..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Bio je nasmejan. Nije bio pun mržnje, nije imao ovakve ideje koje sada plasira. Nije davao ovakve izjave.

 

Ukratko, 

 

Quote

" On je bio narcis, a šta sam bila ja? Budala!

 

samo što...

 

9 hours ago, Eddard said:

uvek je on bio ovakav fašistoidni nitkov

 

👆👆👆👆👆👆👆

 

Da podsetimo na 2010:

 

Quote

 

Fašisti na Mašincu

...

Ovom prilikom, želimo da podsetimo i na nedavne događaje na Filozofskom fakultetu u Beogradu, kada je policija umalo uhapsila studente koji su protestovali protiv nelegalnih izbora za Studentski parlament koje su na tom fakultetu organizovali omladinci Demokratske stranke i Srpske napredne stranke. Tom prilikom, jedan od policajaca je, uprskos zakonskoj zabrani, ušao u prostorije fakulteta, kako bi obrisao snimak policijske intervencije koji je jedan od studenata napravio. Sve pomenuto navodi na zaključak o sve većoj policijskoj represiji nad onima koji pokušavaju da ukažu na realne društvene probleme. U ovom konkretnom slučaju, policija obezbeđuje tribinu klerofašističke organizacije Dveri sa čijih se skupova mogu čuti pozivi na linč, koji su pokušani da se sprovedu u delo 10.10.2010. godine kada je 6.000-7.000 desničara pokušalo da napadne učesnike Parade ponosa.

„Dveri“ su pre dve godine podnele zahtev za rehabilitaciju notornog fašiste i ratnog zločinca, Milana Nedića.

Boško Obradović, jedan od njenih lidera, je krajem 1990-tih bio aktivni saradnik ljotićevskog fašističkog glasila „Nova Iskra“.

...

 

 

Da zaključimo, (sad obavezno pogledati prvi quote) oduvek je bio pun mržnje, imao ovakve ideje, oduvek ih je plasirao (i trudio da nasilno sprovede).   

To je on.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...