Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 minute ago, Devojka Luke Razića said:

@Kronostime @JohnnyDragon  Iznenadili biste se da čitate komentare na Tviteru.

 

Ima komentara kao što su vaši, a ima i ovakvih npr " E, sad što ga više pljuju i blate, sve mi je simpatičniji"

 

- mislim da znate na koga se komentar odnosi, a puno je takvih, sličnih komentara...To je valjda onaj srpski inat. 

 

Aca Lukas, Marko Bulat, Majka Ceca i strinka Jeca se nece kandidovati, a ni Djani nece sa njuma u koaliciju.:s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

da li je ovo novo pobednicko lice koje se cekalo...

 

Vuletic osniva pokret `Crno na belo`

On je istakao da će cilj nove političke organizacije biti pravedna Srbija.

„Ne desno, ne levo, već pravo, ne bezakonje već pravo“

 

 

...nisam upoznata koliko je ovaj bivsi partizanovac omiljen medju navijacima, ali ako jeste - eto pobednika

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Mama_mia said:

da li je ovo novo pobednicko lice koje se cekalo...

 

Vuletic osniva pokret `Crno na belo`

On je istakao da će cilj nove političke organizacije biti pravedna Srbija.

„Ne desno, ne levo, već pravo, ne bezakonje već pravo“

 

 

...nisam upoznata koliko je ovaj bivsi partizanovac omiljen medju navijacima, ali ako jeste - eto pobednika

 

Je l' se traže nova lica, traže se... evo DB ispunjava želje. Još jedan u nizu iz službe koji će da glumata neku šatro opoziciju.

 

A među partizanovce ide ko luk na puding.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2021 at 11:26 PM, Devojka Luke Razića said:

@Mama_mia Ja sam zaista neobaveštena, ozbiljno to mislim..jer ne znam ko su prangija i onaj na konju 🙂 

 

 

 

i meni je bilo tesko da se setim pravih imena ovih ljudi ciji je opozionarski zivot trajao koliko i zivot leptira

 

ali su sve oci bile uprte u njih kao u spasitelje...posle nista. Vidis niko se i ne seca.

 

 

On 5/27/2021 at 12:57 AM, Devojka Luke Razića said:

@Milenko Puzigaca A šta da radimo mi koji ne kličemo Kini i Rusiji, mi koji volimo slobodu a ne volimo palanački duh? 

 

 

 

sada tek vidim koliko ima finesa, zbog toga je ovako tesko opoziciji da se jasno odredi

 

zaista kako udovoljiti jednom npr. ljubitelju kine koji voli slobodu a ne voli palanacki duh,

ili nekome ko zeli eu ali pod svojim uslovima iz palanckog duha

ili voli rusiju carevinu i plemicki duh i slobodu, ili voli i eu i kinu i ceo svet pa ne moze da odluci

 

a ovi koji ne klicu kini i rusiji, vole slobodu a ne vole palanacki duh - pa za njih je lako jer uvek nesto mogu promene u svojim zeljama ako im stranka ispuni bar dve

e sada trebalo bi istraziti koje su to stranke anti-rus, slobodarske i ociscene od palanke i da li imaju sanse...ako uopste postoje

 

 

Link to comment
Share on other sites

Postoje stvari koje me nerviraju kod Jeremića, ali za ove brojne građanske pokrete je u pravu. 

 

Ne znam da li je trač ili istina da je onaj Ćuta -lider građanskog pokreta "Odbranimo reke Stare planine" bio član sns-a? 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno meni kod Ćute to ne bi smetalo. Vidim da je beskompromisan u toj svojoj borbi i potpuno mi je svejedno da li je bio član bilo koje stranke. Vidim da naprdnjaci guraju tu priču da je Ćuta bivši član SNS, no ja za njega nikad ne bi glasao pa nemam ni potrebu da ga razmatram sa tog aspekta da li je ili nije vučićev trojanac.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Postoje stvari koje me nerviraju kod Jeremića, ali za ove brojne građanske pokrete je u pravu. 

 

Gradjanski pokreti ne mogu smeniti Vučića jer im smena vlast nije sama po sebi cilj...

Njihova svrha je ispunjenje njihovih konkretnih ciljeva za koje se bore i zbog kojih dolaze u sukob sa režimom...

A Džeremaju svrbi to što su oni u toj borbi neretko uspešniji,organizovaniji i iskreniji od mejnstrim opozicije....

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mare80 said:

 

Gradjanski pokreti ne mogu smeniti Vučića jer im smena vlast nije sama po sebi cilj...

Njihova svrha je ispunjenje njihovih konkretnih ciljeva za koje se bore i zbog kojih dolaze u sukob sa režimom...

A Džeremaju svrbi to što su oni u toj borbi neretko uspešniji,organizovaniji i iskreniji od mejnstrim opozicije....

 

 

Baš tako.

 

Moguće doduše da Jeremaja ima flešbekove iz 2017. kada je lik na belom konju imao 150k glasova više od njega :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Pa tkz opozicija tj ko nije kao za vucica, e oni bi nkog novog, dase nije bavio politkom i da ga ne podrzava  sadasnja opozicija, desnicari,crkvenjaci...vec eto..daoni moraju da glasaju za njega jer nemaju drugu alternativu nego  njihovu.

 

Najveci problem je taj sto 90% sirtoinje glasa za vucica, za opoziciju taj srednji stalez u tim procentima kad bi se naslo nesto dobro..u praksi je to daj Boze 50% i hebe se njima jer oni imaju parica i dok ne dodje tj ne sidje Isus nek vlada ovaj bas me briga.

 

U principu uvek cu glasati za onog ko ima najvise sansi da ga skine. Bio je Jankovic novo lice pa su se ljudi sprdali sa njim...Sergej novo lice pa su ga kupili...itd...cekajuci pravo novo lice..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Devil In My Pants said:

Najveci problem je taj sto 90% sirtoinje glasa za vucica, za opoziciju taj srednji stalez u tim procentima kad bi se naslo nesto dobro..u praksi je to daj Boze 50% i hebe se njima jer oni imaju parica i dok ne dodje tj ne sidje Isus nek vlada ovaj bas me briga.

 

Zapravo,jedan od problema opozicije je što pokušavaju da taj sloj stanovništva preokrenu na svoju stranu...

Umesto da pokušaju da podstaknu taj kako kažeš "srednji sloj" da se aktivnije uključi u politička dešavanja i da im poverenje ...

Ja stvarno ne znam šta lumper-proletarijatu može da obeća opozicija a da već nemaju kod SNS ...

Još veći nivo poltronstva?

Zato i opozicija prečesto zapada u zamku,prosipajući frazetine o "našim fabrikama" , "držano kontrolisanom kapitalizmu" , "nacionalnim interesima" ,pokušavajući da se dodvori onom sloju kome se dodvoriti ne mogu ...

Jer ,lumper-proletarijat po svojoj prirodi ne želi nikakve promene već "večno ponavljanje istog" ...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, tomas.hokenberi said:

Koliko starije? 87+? Zemun je administrativno deo Beograda od 1934 (ajde tu je bio kraci prekid 1941-45). Od 1945 ima staus beogradske opstine.

 

Pa zapravo bas tako starije. 🙂  Dok sam studirao u Zemunu, imao sam par drugara koju su tu upisali fax cisto jer im je bilo blizu i kako su mi pricali, njihove babe i dede su se zivo secali vremena bez Novog Beograda i za njih je MunZe bio odvojeni grad, kako god da je administrativno bio vodjen. Deo tog narativa prenet je i na generaciju posle njih, dok moji vrsnjaci to furaju vise onako iz zezanja, mada verovatno ima promil nekih koji se i dalje pale na to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AgroLaki said:

 

Pa zapravo bas tako starije. 🙂  Dok sam studirao u Zemunu, imao sam par drugara koju su tu upisali fax cisto jer im je bilo blizu i kako su mi pricali, njihove babe i dede su se zivo secali vremena bez Novog Beograda i za njih je MunZe bio odvojeni grad, kako god da je administrativno bio vodjen. Deo tog narativa prenet je i na generaciju posle njih, dok moji vrsnjaci to furaju vise onako iz zezanja, mada verovatno ima promil nekih koji se i dalje pale na to.

Znaci, ispostovao si ih?

 

images?q=tbn:ANd9GcQOGQ8SduyQT-FAXNdryxC

 

:classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

To jeste jedan od problema. Sto oni ne vide da cak i ako bi Vucic potpisao nezavisnost Kosova to apsolutno nista ne bi promenilo, vrlo verovatno bi imao jos vecu podrsku jer bi krenula medijska masinerija sa spinovima. Ima milion opcija, mogu da pricaju sta hoce, recimo opozicija bi htela da nas opet bombarduju, oni navijaju za to, oni hoce sankcije, oni hoce svi da umrete od gladi dok se oni i dalje bave mafijaskim poslovima i 619 miliona evra ej ljudi, 619 miliona!

 

I to bi proslo tako, neki desnicari koje ne drzi na lancu bi drzali opelo kosovu nedelju dana i to bi se tako zavrsilo.

 

Opozicija, ili gradjanski pokreti, ko god da nastupa i kako god da se nastupa, u jednoj, pet, pedeset kolona, moraju da nadju nove teme, a ima ih. Evo ekologija ocigledno moze da mobilise neke grupe, doduse kad potpuno dogori do nokata, ali je moguce. Frilenseri tu i tamo, bilo je necega, taksisti onomad, dakle kada je neka grupa ugrozena uspeva da se organizuje sama i izvrsi neki pritisak. Niko ne zeli da ima ista sa opozicijom, a u tome je njihov problem, ne problem biraca. Jer ako te biraci ne zele, skloni se.

 

Nikada nisam bio za direktnu demokratiju, to je teska glupost pogotovo sa ovakvim "narodom", ali neki izbori odozdo moraju da postoje i moraju da nastanu.

 

Pogasis apsolutno sve stranke. Koja odbije to da uradi, zvanicno se proglasi za kolaboracioniste. Time oduzmes metu tabloidima (ja stvarno mislim da se znacaj medija debelo precenjuje, ali ajde). Svaka grupacija, bilo bivsa organizovana, politicka, ili neka gradjanska koja se okupila na ovaj ili onaj nacin, da se organizuje, ukrupni i stvori novu politicku organizaciju ciji ljudi koji nastupaju u javnosti nece imati iza sebe politicko delovanje, a glavno lice da bude neka poznata licnost.

 

Kandidujes leve, desne, zelene, gradjane, pirate (pokoj im dusi, a imali su potencijala pre 15 godina 😄 ), potpise se sporazum o nenapadanju, pa onda u koalicije ili posebno na izbore, masinerija nece moci da se zahukta tako brzo da pronadje novu metu. Pod uslovom da je to bitno, a ja stvarno mislim da nije.

 

Naravno, ovo je kompletan pipe dream, ali je jasno iz svih skorasnjih pobeda nad diktatorima sirom sveta, ma kako one male bile, da je potrebna nova politika i nova lica, jer diktatori dolaze i opstaju ako su prethodnici zestoko izneverili poverenje i obecanja.

 

Ne moze se ocekivati nikakva promena sa ljudima koji vec 10 godina ne uspevaju da se pomaknu sa mrtve tacke. I tu ne mislim samo na Djilasa, Jeremica, Tadica itd. Mislim i na Boska Obradovica, koji nikada nije bio na vlasti, ali je takodje jako neuspesan politicar. Mislim i na PSG, dojebile i slicne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

iskreno se cerekam citajuci Guzijanova referendumska pitanja

 

da li se kaze - ovo mi je popravilo ili pokvarilo dan?

 

 

ps. pod uslovom da sam dobro `ubola` da je ovo jeremiceva stranka, a i da pojasnim jer znam - devojka koja tvrdi da je neobavestena 

je pitala ko su prangija i onaj na konju, a sada ce me pitati ko je Guzijan a nije Referendumski lopov, samo tako izgleda

 

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Pa tkz opozicija tj ko nije kao za vucica, e oni bi nkog novog, dase nije bavio politkom i da ga ne podrzava  sadasnja opozicija, desnicari,crkvenjaci...vec eto..daoni moraju da glasaju za njega jer nemaju drugu alternativu nego  njihovu.

 

Najveci problem je taj sto 90% sirtoinje glasa za vucica, za opoziciju taj srednji stalez u tim procentima kad bi se naslo nesto dobro..u praksi je to daj Boze 50% i hebe se njima jer oni imaju parica i dok ne dodje tj ne sidje Isus nek vlada ovaj bas me briga.

 

U principu uvek cu glasati za onog ko ima najvise sansi da ga skine. Bio je Jankovic novo lice pa su se ljudi sprdali sa njim...Sergej novo lice pa su ga kupili...itd...cekajuci pravo novo lice..

da li su ga kupili ili navukli, ne znam, ali, odmah se videlo da on nije za ovu pricu..hvala mu za utisak nedelje sa Djordje, i ludim Raduletom, bolji sou odavno nisam gledao, ono je The Room politckih predizbornih emisija, toliko je lose da je urnebesno..vidim, spominjao si i Cedu, taj Ceda nije nikakva opozicija..u stvari, on je kao neka civilizovanija "levlja" varijanta Seselja..vecita opozicija koja s eu svom opozivionom zivotu nakrala za 10 zivota..Fidleinka je smao kap u moru..kada sma citao u sta je sve doticni upleten..jeste da mi je oduvek bio sumnjiv i ogavan, ali prevazisao je moaj ocekivanja..

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...