Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

6 hours ago, DJ_Vasa said:

 

A posle se neki pitaju zašto birači tretiraju opoziciju k'o smrdljiv sir...

Pored takvih smecara, i psihopata iz Cipuljica deluje kako-tako prihvatljivo ljudima.

 

Udbaski projekat iz keca u kec. 

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Nije ovaj jedini, eno ih na patrijotskim sajtovima kukaju razni doktori i filozofi, advokatske kancelarije i slicni, kako im novi zakoni protiv diskriminacije, i ovi ostali, ugrožavaju identitet i kulturu. Valjda im je identitet i kultura da diskriminišu, vređaju i tuku decu. Alal im identitet.

Sve dSS-ovac i smrdikal do dSS-ovca i smrdikala... novi standard, srBski kulturni klub, Nova Srpska Fasisticka Misao, srbi.nimfo su prepuni istih. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2021 at 4:30 PM, tomas.hokenberi said:

SPC je jedan od najvecih problema Srbije, sasvim u rangu sa korupcijom, nepotizmom itd. SPC je jedan od motora pokretaca propasti Srbije  Podrzavala je sve najgore vlasti i ideologije, podrzavala je ratove i ratne zlocine, nosilac i/ili  podrzavalac   je svih retrogradnih i stetnih ideologija i pokreta. Koljace i ubice je kanonizovala za svece. 

Da, ali....

Cik da to neko javno kaze! Em nece dobiti vise od 2% glasova (i to u najboljem slucaju), em ce rulja ko u Iranu ili tako nekoj islamiji da izadje na ulice , divlja, pali, pljacka, rusi, urla i lomi sve pred sobom. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Harmonika said:

Moram da priznam, znao sam ja da  je Obradovic uvrnut, ali ovoliko..ili igra na tu kartu da se dodvori onima koji vole da biju decu..sta god da  je, povraca mi se..slobodno neka s euhvati sa ludim Raduletom, neka to bude ta kolona..od mene glas dobii nece, makar morao da  bojkotujem jos jedne izbore..

 

Uvek možeš da glasaš za drugu kolonu, jer je očigledno da će ih biti dve,,

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, FrediB said:

Pored takvih smecara, i psihopata iz Cipuljica deluje kako-tako prihvatljivo ljudima.

 

Udbaski projekat iz keca u kec. 

Sve dSS-ovac i smrdikal do dSS-ovca i smrdikala... novi standard, srBski kulturni klub, Nova Srpska Fasisticka Misao, srbi.nimfo su prepuni istih. 

Eno ga lignjoslav pipak u jednom od tih zmijarnika kuka kako u znak protesta neće više davati izjave "o toj zemlji". Hajde da vidimo koliko vredi reč doktora i filozofa za jevropu, koji jedino što radi je da pljuje po istoj.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2021 at 10:50 PM, Eddard said:

@Devojka 

 

Ne zajebavaj, uvek je on bio ovakav fašistoidni nitkov, samo ti to nisi videla. Bilo je i vreme da otvoriš oči.

 

 

Stajem u Devojkinu odbranu. Nije to (samo) njena krivnja.

 

...tu su krivi i djilasi, jeremici i svi ostali koji su prihvatili dveri kao sebi ravnim, smejali se na onim mitinzima, salili i grlili sa boskicem...

Sta ce jedna Devojka kada to vidi? Pomislice, oh pa ovaj je sasvim cist, ok covek, uclanicu se i glasati za njega gde god da jeste, a po svim parametrima - boskic je na pravoj strani - sa opozicijom protiv Ava.

 

...zatim na jednom manjem nivou krivi su i ucesnici foruma koji su `valjali` mantru kako je nebitno ko je ko, nebitno kakvu politiku vodi,

jer vazno je da je protiv Ava

 

zar je tako brzo zaboravljeno da je cak i sama rec `boskic` bila nesto oko cega se polemisalo, jel zaboravljeno i to da kad god sam napisala nesto anti-dver i boskic, stizao je prekor i optuzbe da sam ljubitelj vucica, sendvici i sve ostalo ...

da li je zaboravljeno i to da se svako malo, po neko zapitao, tacnije mene zapitao: bozeee, sta vam je taj bosko uradio, da li vam je pobio rodbinu kad ga toliko mrzite?

 

Sada se smejete ili malo i ljutite sto Devojka misli da se Boskic naprasno promenio.

Vrlo je prosto, bila je podrzavana za ono sto je pisala ranije, a sa mnom se polemisalo kad napisem ko je, sta je i za sta je taj Bosko Obradovic.

 

Nije to samo do clanova foruma, to je boljka citave srb da kaska u svemu. Da se kasno budi...ili nikad. Da se raspravlja oko stvari oko kojih ne bi trebalo da se gubi vreme itd.

 

...dalje, kad napisem da su kljucna politicka pitanja kao kosovo, nato, eu, rusija i sl. - nesto oko cega se opozicija ne izjasnjava i to je moja konstantna zamerka njima - takodje to postaje predmet bespredmetne polemike u smislu, nema veze sto se ne izjasnjavaju vazno je da maknu Ava

 

Dakle, devojka je u svojoj (trans)misiji bila podrzavana a sada kada je postalo sramno ocigledno, sada sasvim prirodno kaze `boskic se promenio, a nije bio takav` - da je svojevremeno bio podrzan stav koji se konkretno tice dveri i onih kljucnih politickih pitanja, ni devojka ne bi ostala zbunjena,  niti bi zbunjenost postala kvalifikacija opozicije....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2019 at 12:24 AM, Mama_mia said:

 

Bosko Obradovic je antievropejac, proruski opredeljen, solidarise se i cestita nemackim naci strankama ulazak u bundestag,

negira holokaust, negira lgbt, promovise neku porodicnu politiku ...kome ovo treba? I on je kao nacionalista, videli smo onu deciju definiciju da je nacionalista onaj ko voli svoju zemlju...tako se voli zemlja? tako sto nastojis da je ukopas jos vise od prethodnika?

i da, vec sam videla post gde se postavilo slicno pitanje, tipa - sta vam je licno taj boskic uradio, jel vam ubio rodjake itd. pa ga toliko mrzite ili sta vec...

Pa zar je moguce da je nekakav kvazi politicki opozicionar morao da ubije nekog bliznjeg da se taj ne bi slagao sa ovakvim pojavama??

 

 

On 7/15/2019 at 5:32 AM, Kinik said:

...

 

Neko je pitao - zasto ne volis 'boskica'.

Pa, malog 'chachanskog adolfa' ne volim iz tri razloga:

1. zato sto je adolf

2. zato sto je adolf

3. zato sto je adolf.

:wicked:

 

Nade i ideje nekih da on samo sluzi da pomete ovu 'zlu vlast' - svedoce o povecoj politickoj naivnosti.

 

 

 kada vidim datume ovih postova, mislim da sa punim pravom kazem da je politicko `kaskanje`

i zaobilazenje glavnih politickih pitanja -

 - nesto nalik na tesko lecivu bolest opozicije

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mama_mia said:

ni devojka ne bi ostala zbunjena,  niti bi zbunjenost postala kvalifikacija opozicije....

 

 

Grešiš. Uopšte nisam bila zbunjena. Nisu svi u Dverima bili za SZS. Ja jesam, možda zato što sam bila prethodno u DSS-u i možda zato što poznajem dosta ljudi iz stranaka demokratske opozicije.

 

Nisu bili zbunjeni ni Đilas ni Jeremić ni ostali koji su činili taj SZS. Bilo je nekako prirodno da se napravi koalicija sastavljena od desnog centra NS+Dveri, i da se tu nađu i DS i SSP kao stranke centra, tj stranke za koje bi glasali građanski i demokratski opredeljeni birači.

 

Zašto Dveri nisu ušle u Ujedinjenu opoziciju i zašto su odlučili da sami rade sa svojim simpatizerima i članovima, to je već pitanje za Boška Obradovića.

 

I molim te, nemoj više da me spominješ kada spominješ Dveri. Ne želim više ni da razmišljam a kamoli da pričam o Dverima. Želim toj stranci i svima njima puno sreće...nisam izašla odatle posvađana, ali me sada zaista više ne zanimaju.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Grešiš. Uopšte nisam bila zbunjena.

Nisu bili zbunjeni ni Đilas ni Jeremić ni ostali koji su činili taj SZS.

 

I molim te, nemoj više da me spominješ kada spominješ Dveri. Ne želim više ni da razmišljam a kamoli da pričam o Dverima. Želim toj stranci i svima njima puno sreće...nisam izašla odatle posvađana, ali me sada zaista više ne zanimaju.

 

Ma ne kazem da si BILA zbunjena niti da su ovi bili zbunjeni - kazem zbunjenost je dosla kasnije, jer sama iznenenadjeno pises da se boskic promenio a bio bas po volji...sto se tice ovih drugih, to kazem da je opsta odlika opozicije, ponasaju se zbunjeno

 

I naravno da te necu spominjati oko dveri 🙂

to si ti sama radila a ja se nadovezivala kao na neki fenomen

Da nije bilo tvojih postova oko dveri, da nije bilo jeremica i djilasa oko boskica - nikada se ne bih setila da nesto kao dveri postoji.

 

Link to comment
Share on other sites

iz Danas-a

 

„Kao što u policijskim istragama postoji svedok saradnik, (Aleksandar) Vučić je napravio kategoriju ‘neprijatelja saradnika’. To su ljudi koji su toliko omraženi u javnosti, a posebno onoj koja podržava SNS, da njihovo samo pojavljivanje na Vučićevim medijima samo utvrđuje glasače SNS u odluci da glasaju za SNS“, kaže za Danas politikolog Mladen Mrdalj.

„Tu su među prvima (Vojislav) Šešelj, (Nenad) Čanak i Čedomir Jovanović, ali i Jelena Milić. Igra je napravljena savršeno: niko od tih ljudi ne mora da se odrekne svojih stavova, naprotiv, baš ti stavovi im daju vrednost, jer ih Vučić koristi da izgradi svet u kome su na desnici od njega ‘ludaci’ poput Šešelja, na ‘NATO-levici’ su ‘izdajnici’ poput Jovanovića i Jelene Milić, tako da Vučić ostaje  "razumni rodoljub u poređenju sa njima“, dodaje Mrdalj.

 

...pitanje za opoziciju je da li imaju plan kako nadigrati ovog `razumnog rodoljuba`

 

Obrisacu ovo pitanje - tesko je, a znamo i odgovor.

Link to comment
Share on other sites

...ako nista, Rio Tinto ce okupiti opoziciju, nadam se da im se nece pridruziti AV, jer

prema ovome gotov je samo u slucaju da rio tinto pocne da radi na pravljenju groblja od srb - tu pada.

 

Zamenik predsednika Stranke slobode i pravde Borko Stefanović kaže za naš list da su teme poput borbe za zdravu životnu sredinu, iskorenjivanje ogromne korupcije, dobijanje mogućnosti za građane da slobodno biraju na demokratskim izborima, kao i želja za promenom nakaradnog sistema, i do sad bile stvari oko kojih nema razlika među strankama opozicije.

– Mislim da je potpuno normalno da u borbi protiv korupcije režima i borbi za zdravlje naroda sve razlike budu stavljene po strani. Zato i ne treba da iznenađuje kad se oko Rio Tinta okupe svi koji žele bolju Srbiju od privatne naprednjačke zemlje. Tek potpunim jedinstvom na svim temama i borbom protiv vlasti koja ugrožava našu zemlju i zdravlje naroda, sa svim građanima i organizacijama, uspećemo da promenimo Srbiju na bolje – ističe Stefanović.

 

https://www.danas.rs/politika/pitanje-ekologije-brise-razlike-ali-nece-oziveti-szs/

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Skyglider said:

Kako se sećam, ovaj beše slavljen od jednog dela foruma kao udarna pesnica opozicije i neko ko treba da donese slobodu:

 

 

iskreno ne znam sta im je bilo

ali sada taj deo foruma ne zeli da se toga vise seca tako da,

 

to je sada samo maglovita proslost

 

...mislim da su se sada okrenuli cedi i liberalno demokratskoj opciji

zele da ga ponovo politicki aktiviraju jer oduvek im je bas to bilo blisko

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce sns ipak izgubiti izbore u BG a zrtveno jagnje ce biti nesretni Sapic. Ne zato sto ovaj ne moze pokrasti,nego mi sva ova desavanja daju smernice da je neko od preko resio da umilosti opoziciju...Esad, kako ce oni to iskoristiti to je na njima, ali ocekujem kraj sns-a za 2-3godine...Prosto mi nezamislivo da dozvle nekom da krade 15g i da ostane na vlasti...svima je sve jasno..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mislim da ce sns ipak izgubiti izbore u BG a zrtveno jagnje ce biti nesretni Sapic. Ne zato sto ovaj ne moze pokrasti,nego mi sva ova desavanja daju smernice da je neko od preko resio da umilosti opoziciju...Esad, kako ce oni to iskoristiti to je na njima, ali ocekujem kraj sns-a za 2-3godine...Prosto mi nezamislivo da dozvle nekom da krade 15g i da ostane na vlasti...svima je sve jasno..

 

Znaće se da se umešao "neko od preko" kad se u Beogradu na naglo pojavi opozicija Fireru koja će nešto konkretno da radi i imaće sredstva i savetnike kako se to radi. Nešto slično kao što se godinu dana pre pada Kasapina volšebno pojavio Otpor. I isto tako volšebno nestao maltene odmah posle 5. oktobra.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2021 at 12:42 PM, Devojka Luke Razića said:

 

Uvek možeš da glasaš za drugu kolonu, jer je očigledno da će ih biti dve,,

Ma, Boskic nikada nije u obzir kod mene dolazio..ne volim nikakve ekstreme, pa tako ni Boska..

Link to comment
Share on other sites

Srdja Popovic (advokat) 2008. godine napisao izmedju ostalog:

 

Mogućnost “produžetka dijaloga” o Kosovu, danas, isključivo zavisi od sposobnosti srpskog naroda da iznedri takvu opoziciju koja bi bila u stanju da samostalno i odgovorno redefiniše i reinterpretira autentični, realni i dugoročni srpski nacionalni interes.

 

2008. covek pisao ovo i ne vredi, nema ko da slusa, jer ko jos slusa nacionalne izdajnike ...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

Srdja Popovic (advokat) 2008. godine napisao izmedju ostalog:

 

Mogućnost “produžetka dijaloga” o Kosovu, danas, isključivo zavisi od sposobnosti srpskog naroda da iznedri takvu opoziciju koja bi bila u stanju da samostalno i odgovorno redefiniše i reinterpretira autentični, realni i dugoročni srpski nacionalni interes.

 

2008. covek pisao ovo i ne vredi, nema ko da slusa, jer ko jos slusa nacionalne izdajnike ...

Kronos 28.Juna, 1991. godine, na TV rat u Sloveniji, a ja u,kasarni u Gornjem Milanovcu kazem svima: Najebasmo!

:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2021 at 4:40 PM, Mama_mia said:

iz Danas-a

 

„Kao što u policijskim istragama postoji svedok saradnik, (Aleksandar) Vučić je napravio kategoriju ‘neprijatelja saradnika’. To su ljudi koji su toliko omraženi u javnosti, a posebno onoj koja podržava SNS, da njihovo samo pojavljivanje na Vučićevim medijima samo utvrđuje glasače SNS u odluci da glasaju za SNS“, kaže za Danas politikolog Mladen Mrdalj.

„Tu su među prvima (Vojislav) Šešelj, (Nenad) Čanak i Čedomir Jovanović, ali i Jelena Milić. Igra je napravljena savršeno: niko od tih ljudi ne mora da se odrekne svojih stavova, naprotiv, baš ti stavovi im daju vrednost, jer ih Vučić koristi da izgradi svet u kome su na desnici od njega ‘ludaci’ poput Šešelja, na ‘NATO-levici’ su ‘izdajnici’ poput Jovanovića i Jelene Milić, tako da Vučić ostaje  "razumni rodoljub u poređenju sa njima“, dodaje Mrdalj.

 

...pitanje za opoziciju je da li imaju plan kako nadigrati ovog `razumnog rodoljuba`

 

Obrisacu ovo pitanje - tesko je, a znamo i odgovor.

Pa dobro, ali to je kostatovanje neprijatnih  činjenica, koje su tu takve 150 i 200 godina. Ali zašto se onda tu široka masa nije ni malo promenila i nije ništa naučila za tih 150 i 200 godina? Da nije zbog onoga što je Angelia napisala, u USA ljudi očekuju poštovanje, pa zato i oni poštuju vlast. A očekuju poštovanje zbog toga što oni poštuju druge ljude, a poštuju druge ljude zbog toga što pre svega poštuju sebe. Ovi na "tim prostorima" ne poštuju ni sebe, i kako onda od njih očekivati da poštuju druge. Ili okruženje. Pa da ne bacaju po ulicama, da ne pljuju, da ne parkiraju gde stignu, da ne proganjaju sve što se drugačije, da ne glasaju za one koji ih gaze itd. U stvari, osnovni princip postojanja toga tu je elementarno nepoštovanje drugoga. I progon svega što se razlikuje.

 

Pa tu od kad se neko rodi, jedino što većina radi je da pokušava da u njemu ubije i najmanji nagoveštaj različitosti i individualnosti. U stvari, što se većine na "tim prostrima" tiče, oni i ne postoje kao posebne ličnosti, nego su samo deo nekakvog "mi" , a ko drukčije kaže kleveće i laže, i njihovu će osetit pest. Da li je to "mi" trenutno neki "Nole", "Tito to smo svi mi", Jugoslavija, Milošević,  crkva, The Srbija itd, to je njima manje važno. Za većinu tu, oni ne postoje kao individue, nego su "mi". Sebe gledaju sa strane, i nemaju nikakvog uticaja na bilo šta. To je doživljaj sveta ljudi "sa tih prostora". I zašto onda da takve neko ne gazi. Miloš Obrenović, Karađorđevići, Nikola Pašić, Tito, Milošević, Vučić, svejedno. Svi ovi su samo naučili sa kime imaju posla, pa su "glasače" kao takve i tretirali. To tako i treba.

 

Evo najnovija situacija. Najveći neprijatelj ikada. Pa čekaj, on se samo bavi politikom među takvima, i trudi se da dobije što više glasova. Ako se negde glasovi osvajaju gaženjem glasača, to nije problem političara. Oni samo rade svoj posao. Glasači ako im se ne sviđa neka se promene, pa neka ne glasaju za takve koji ih gaze, šta sad. 

 

BTW, ako neko već nema to u sebi, niko ne može da mu omrazi bilo šta, isto kao što nije moguće silom se zaljubiti. To što su tu omraženi samo oni koji govore i zastupaju nešto što je stvarno (vojvoda se ne računa, on samo koristi situaciju, pa je od dobrovoljca Džordžu Bušu starijem za prvi rat u Iraku postao... više se i ne zna šta), takođe samo pokazuje o kakvim se  tu likovima radi koji čine većinu "glasača".

 

Basara je u pravu, najveći neprijatelj toga tu je mrski stvarni svet. Ali to već nema veze sa politikom, nego sa psihijatrijom. Da, nekad sam pročitao da je neko rekao "smislio sam idealan biznis, kupovaću ljude za onoliko koliko vrede, a prodavaću ih za onoliko koliko oni sami sebe cene". Taj kao da je u "ove prostore" gledao. Ali to je opet tema za psihijatre, nema veze sa politikom.

 

Čemu sve ovo, pa go Vučić, go, gazi, gazi to, ha ha ha ha...

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eh, ne znam ko je Lukas, pretpostavljam "Aca", a što se drugog tiče, pisanje i govorenje su različite aktivnosti, i ne mora da znači da onaj ko ume da piše ume i da govori, naročito pred masom. U stvari je strah od javnog nastupa najveći strah od svih strahova ikada, tako kažu "stručnjaci" :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

Jbg, dok Basara i Lukas sastave razumljiv intervju kod Marica - prodje zivot, rodjaci.:default_coffee:

jos da im se pridruze premijerka i minstar Toma Mona, prodje vek:classic_biggrin:

1 minute ago, Milenko Puzigaca said:

Eh, ne znam ko je Lukas, pretpostavljam "Aca", a što se drugog tiče, pisanje i govorenje su različite aktivnosti, i ne mora da znači da onaj ko ume da piše ume i da govori, naročito pred masom. U stvari je strah od javnog nastupa najveći strah od svih strahova ikada, tako kažu "stručnjaci" :classic_rolleyes:

jbi ga, meni ono njegovo pisanije u kuriru mnogo dubokoumno, ne kapiram ga,i ne pokusavam:classic_blush:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Eh, ne znam ko je Lukas, pretpostavljam "Aca", a što se drugog tiče, pisanje i govorenje su različite aktivnosti, i ne mora da znači da onaj ko ume da piše ume i da govori, naročito pred masom. U stvari je strah od javnog nastupa najveći strah od svih strahova ikada, tako kažu "stručnjaci" :classic_rolleyes:

Nek`se oprobaju u javnom nastupu sa

 

Daleko su od

.

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...