Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

9 minutes ago, Harmonika said:

 taj Ceda nije nikakva opozicija.

jeste da mi je oduvek bio sumnjiv i ogavan, ali prevazisao je moaj ocekivanja..

 

znaci ceda ti je bio sumnjiv i ogavan zbog svoje politike

ili ti njegova fizionomija nije odgovarala? ili nesto trece?

 

pre nego sto je prevazisao tvoja ocekivanja, sta si to zapravo ocekivao od cede - tako sumnjivog i ogavnog?

 

 

:lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

Pa, mislim, nisam ocekivao da je bas tolika lopina..ispao je gori nego sto sma ocekivao, prosto receno..jeste da sma mislio da  su te price o "bogatom tastu" bajke za decu, ali opet..koju je on crnu politiku pa i imao, samo fraze..jel moguce da ima ljudi kojima on i dalje predstavlja nesto? A sta se cudim, Srbima je to boljka, kada obozavaju nekog politicara ili lidera, vole ga dozivotno..zvao se  on Sloba, Ceda, Voja, Tito, Vucic..za LDP cu samo jos reci, Biljana Srbljanovic i Branislav Lecic..ni o ostalima nemam neko lepo misljenje, ali, jedno od ovo dvoje je vise nego dovoljno..ali, znam da ih ima ovde koji se sa setom secaju Cede koji siri dalje..njihovo pravo, ne osudjujem, problem je sto ti isti skacu kada se neko seca "zutih" sa setom..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

niko nema prava da se seca nikakvih zutih sa setom,

pritom gde si to primetio da se secaju? bas naprotiv ne zele da se secaju, pljuju ih i jedni i drugi

 

mislim da veoma gresis u postavci, jer nije rec o obozavanju politicara po imenu,

tu se radi o politickim stavovima, a ti dokazujes da

su stavovi kakve je promovisao ldp - zapravo nekima ogavni i sumnjivi a ne ime i izgled celnika partije koji lici na sumnjivo lice

 

 ako je politicki stav onakav kakav tebi licno odgovora, koga briga za ime, prezime i fizionomiju

 

 

znaci ldp sasvim odgovara svakome ko je za nato, za eu, za biti deo sveta a ne vecito mimo njega

a ne odgovara za sve ostale

 

posto su svi ostali vecina znaci nisu za koliku toliku normalu - sada imaju vucica

i konacno se oslobodise `ogavnog i sumnjivog lopova` cede.

 

da sam na njihovom mestu bila bih zahvalna avu sto me je konacno oslobodio eldepovskih mantri i sto se sada tacno zna posteni cilj - srbija ni na nebu ni na zemlji

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Znas kako, meni nijedna politicka ocija u Srbiji nije bas nesto  ila i draga, to kako ja politicki razmisljam, to je statisticka greska, ne u Srbiji, nego u regionu..ako na su regionu ima trocifreni broj da razmisljamo na taj ancin..a bio sma etiketiran kao svasta, uvek od onih drugih, je ru Srbiji,pa i u regionu, ili si ovo ili ono, ne dao Bog da si nesto pedeseto...ali, nije ovde rec o ideji kaku je LDP predstavljao, sta ja mislim o tome, irelevantno je, ja ovde pricam o tome kako se Ceda u raksi pokazao..neka mi neko ovde slobodno iznese zasto je Ceda i dalje  legitiman predstavnik..pa necega..Ceda koji je prosle godine,d v dana posle izlaska iz bolnice, izmlatio coveka..da podsetim na smao jedna od njegovih x bisera..

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mare80 said:

A Džeremaju svrbi to što su oni u toj borbi neretko uspešniji,organizovaniji i iskreniji od mejnstrim opozicije....

 

 

Slažem se 🙂 

5 hours ago, mare80 said:

 

Zapravo,jedan od problema opozicije je što pokušavaju da taj sloj stanovništva preokrenu na svoju stranu...

Umesto da pokušaju da podstaknu taj kako kažeš "srednji sloj" da se aktivnije uključi u politička dešavanja i da im poverenje ...

Ja stvarno ne znam šta lumper-proletarijatu može da obeća opozicija a da već nemaju kod SNS ...

Još veći nivo poltronstva?

Zato i opozicija prečesto zapada u zamku,prosipajući frazetine o "našim fabrikama" , "držano kontrolisanom kapitalizmu" , "nacionalnim interesima" ,pokušavajući da se dodvori onom sloju kome se dodvoriti ne mogu ...

Jer ,lumper-proletarijat po svojoj prirodi ne želi nikakve promene već "večno ponavljanje istog" ...

 

 

I sa ovim postom se slažem. Nije mi jasno zašto npr Boško Obradović najviše insistira na glasačima sns-a...za ostale ne znam da to rade.

 

Sa boldovanim delom se 100 posto slažem, a tu bih dodala da treba pokušati da se razgovara i sa apstinentima, sa onima koji uopšte ne izlaze da glasaju. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Harmonika said:

 ili si ovo ili ono, ne dao Bog da si nesto pedeseto...ali, nije ovde rec o ideji kaku je LDP predstavljao, sta ja mislim o tome, irelevantno je, ja ovde pricam o tome ....

kako se Ceda koji je prosle godine,d v dana posle izlaska iz bolnice, izmlatio coveka..da podsetim na smao jedna od njegovih x bisera..

 

ako neces da kazes nista o svojim `jos nevidjenim` politickim opcijama, nesto sto nije ni ovo ni ono ni trece ni cetvrto vec cak pedeseto, ne mogu da te primoram da se izjasnis

 

jedino sto mogu to je da kazem da je ovo politika i politicke ideje nisu nista irelevantno na ovom topicu,

ali ono sto zaista jeste irelevantno - to je da nekoga ko ne zeli da se izjasni u okviru politike, jedino zanima to sto je ceda izmlatio coveka

 

lepo sam pitala da li ti je ceda postao sumnjiv i ogavan lik zbog politike koju je zagovarao jer sam kazes da si jos u startu imao takvo misljenje o njemu, a da se tek kasnije jos pogorsalo

 

mene recimo ne zanima KO plasira svoje ideje vec kakve ideje...naravno mora da bude bar koliko toliko inteligentan taj ko stoji iza ideje i vodi neku stranku, obzirom da ceda meni jeste a srbiji nije bio po volji, ne znam sta se zamera ostalima?

 

pricam o politici

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Nije mi jasno zašto npr Boško Obradović najviše insistira na glasačima sns-a...za ostale ne znam da to rade

 

Insistira jer ceni da je glasačko telo SNS konzervativno, pa očekuje da društveno-konzervativnim stavovima otkine deo glasača ...

Ogromna većina SNS glasača i jeste po svojim stavovima krajnje konzervativna,ali njihov primarni motiv da glasaju tako kako glasaju je čist oportunizam...

Kao što sam već napisao,šta prosečnom glasaču iz te grupacije mogu da ponude Dveri,a šta već nemaju kod SNS ...

 

Da dam primer : Šta nekoj polupismenoj panjini koju je SNS zaposlio u nekom javnom preduzeću,koja ima solidnu platu,a za uzvrat ne mora imati nikakvu stručnost osim lojalnosti Partiji možeš da ponudiš da ne glasa za SNS već za tebe ....

Dakle,ili se boriš protiv takvog sistema  vrednosti i ne računaš na taj profil glasača ili im obećaš da će sve ostati isto,samo pod vodjstvom drugoga Vodje i druge Partije ...

Edited by mare80
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

E, vidis, mene zanima i ko plasira ideje..ja neku konkretnu idjeu i ne pratim, ideoloski gledano, ja bih sebe nazvao iluzionistom, zalazem se za pravedniji, postenij, normalniji, zdraviji svet, jendom recju, ja sam anivna budala..recimo da sada konkretno su mi njablizi ovi nezavisni pokreti, Cuta, Zujovic, NDMBG, Zelenovic..u mase se  nikada uklapao nisam, odbijali su me takoreci svi, i desnica, i levica, i ovi koji su uz svaku vlasti, prva i druga Srbija, i monarhisti i komunisti..a dobijao sma etikete da sams ve to inace..nazivan sam i Sorosevim placenikom, i sendvicarem, i srpskim ancionalistom, i NATOvcem, i kommunjarom, i cetnikom, a zasto, zato sto sam svaku od tih strana bocnuo u dupe argumentima, en vredjanjem..i time smao potvrdio da sam u pravu, mejdutim, poenta je da niko ka pomirenju nekome ne vodi..to sto oni meni lepe te etikete, mene i en vredja, oni to po inerciji, navici, ja sam samo jedan od njih..ali, to je ni nevazno, ja pitam, evo pitacu i tebe ako nisam lican, sta je za ebe danansji Ceda,da zanemarimo onog LDP Cedu..ili ako je on i dalje LDP Ceda, da li je, po misljenju ovo dvoje troje koji ga i dalje gotive, zanima me cime vas i dalje vuce, radoznao sam..jer stvarno nikada nisam razgovarao s anekim ko s ejos lozi na neku kombi partiju, koja je nekad bila slavna, ko god je npr nekad voleo Vuka, sada ga pljuje najstrasnije, i najbolje od svega,s ve argumentovano uglavnom..i Ceda se menjao kao i Vuk, ne toliko, ali jeste..i on je na pcoetku bio nacionalsita, pa se preobukao u liberala sad je..Vuciceva lutkica, jedna od malih milion..mada je opet to moje vidjenje,e to, vi mi slobodno bojasnite zasto nisam u pravu..a i ne mroate, u krjanjoj liniji, ko sam ja da meni nesto objasnjavate, ja smao pitam, onako, vase je d ami odgovrite ili ne odgovrite

4 minutes ago, mare80 said:

 

Insistira jer ceni da je glasačko telo SNS konzervativno, pa očekuje da društveno-konzervativnim stavovima otkine deo glasača ...

Ogromna većina SNS glasača i jeste po svojim stavovima krajnje konzervativna,ali njihov primarni motiv da glasaju tako kako glasaju je čist oportunizam...

Kao što sam već napisao,šta prosečnom glasaču iz te grupacije mogu da ponude Dveri,a šta već nemaju kod SNS ...

 

Da dam primer : Šta nekoj polupismenoj panjini koju je SNS zaposlio u nekom javnom preduzeću,koja ima solidnu platu,a za uzvrat ne mora imati nikakvu stručnost osim lojalnosti Partiji možeš da ponudiš da ne glasa za SNS već za tebe ....

Dakle,ili se boriš protiv takvog sistema  vrednosti i ne računaš na taj profil glasača ili im obećaš da će sve ostati isto,samo pod vodjstvom drugoga Vodje i druge Partije ...

pa to i Djilas radi, manje vise...sutinski..

Link to comment
Share on other sites

Vučić da bi pao sa vlasti mora da bude sveden bar na 1,5 milion glasova a trenutno može 2 miliona bez problema uvek da ima a po potrebi može da nakrade još 500k. Dakle mora biti spušten na milion glasova pa da i sa krađom ne može više da nabije većinu. E tu je i problem ove naše opozicije. 2/3 Srbije je desno orijentisano (od desnog centra do radikalne desnice) i ti ljudi u principu nikad neće podržati opoziciju koja je mahom levica. Dakle opozicija ovakva kakva je sada nikada neće pobediti Vučića, to zaboravite. Sve da izvedu sav petencijal mogu možda do 30% i to je to. Dakle potrebne su stranke desnice koje će Vučiću uzeti deo glasačkog tela. Najbrži način je preko desničarskih stranaka a najsporiji je da čekamo da se i oni smore i predaju i odu u apstinenciju, realno pre će Vučić umreti nego što će njih milion da se razočara i ode u apstinenciju.

 

Pa onda dodajte medije na taj problem i onda može da vam bude jasno gde se nalazimo po pitanju obaranja Vučića. Situacija u većim gradovima jeste bolja ali i dalje današnji glasači Vučića nemaju za koga drugog da glasaju ako se ne profilišu desničarske opozicione partije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Vučić da bi pao sa vlasti mora da bude sveden bar na 1,5 milion glasova a trenutno može 2 miliona bez problema uvek da ima a po potrebi može da nakrade još 500k. Dakle mora biti spušten na milion glasova pa da i sa krađom ne može više da nabije većinu. E tu je i problem ove naše opozicije. 2/3 Srbije je desno orijentisano (od desnog centra do radikalne desnice) i ti ljudi u principu nikad neće podržati opoziciju koja je mahom levica. Dakle opozicija ovakva kakva je sada nikada neće pobediti Vučića, to zaboravite. Sve da izvedu sav petencijal mogu možda do 30% i to je to. Dakle potrebne su stranke desnice koje će Vučiću uzeti deo glasačkog tela. Najbrži način je preko desničarskih stranaka a najsporiji je da čekamo da se i oni smore i predaju i odu u apstinenciju, realno pre će Vučić umreti nego što će njih milion da se razočara i ode u apstinenciju.

 

Pa onda dodajte medije na taj problem i onda može da vam bude jasno gde se nalazimo po pitanju obaranja Vučića. Situacija u većim gradovima jeste bolja ali i dalje današnji glasači Vučića nemaju za koga drugog da glasaju ako se ne profilišu desničarske opozicione partije.

Pa sada  ja nisam bas siguran da je opozicija "mahom levica". Nasa opozicija "mahom levica" ako ti je koordinatni sistem tako postavljen da su Dveri stranka centra. U svakom normalnom sistemu nasa opozicija je u najboljem slucaju mahom centar i  levi centar, sa znacajnom descnicarskom i ultra-desnicarskom komponentom.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mada je to kod nas sarenoliko, najblize levici,a da je "prava opozicija", ne racunajuci nezavisne pokrete, jeste Pokret slobodnih gradjana..DJilas nije ni tamo ni ovamo, gleda da se dodvori svima, Jeremic je desnica, Boskic occigledno

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Pa sada  ja nisam bas siguran da je opozicija "mahom levica". Nasa opozicija "mahom levica" ako ti je koordinatni sistem tako postavljen da su Dveri stranka centra. U svakom normalnom sistemu nasa opozicija je u najboljem slucaju mahom centar i  levi centar, sa znacajnom descnicarskom i ultra-desnicarskom komponentom.

 

Pa ovde se o Dverima i NS priča kao neprihvatljivima. Iz toga proizilazi da nisu opozicija. Ja sam siguran da bez desničarskih stranaka nema šanse da se ova diktatura skine i svako takvo razmišljanje je indirektna podrška ovoj diktaturi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Klotzen said:

 

Pa ovde se o Dverima i NS priča kao neprihvatljivima. Iz toga proizilazi da nisu opozicija. Ja sam siguran da bez desničarskih stranaka nema šanse da se ova diktatura skine i svako takvo razmišljanje je indirektna podrška ovoj diktaturi.

To sto su neprihvatljivi ne implicira automatski da nisu opozicija. No vlast po uzusima Dveri i co ne bi bila nista bolja od vlasti SNS, mozda bi bila i gora. Ergo ako je cilj da diktaturu Vucica zamenimo diktaturom klerofasista i nacionalista onda je bolje i da ga ne rusimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opozicija cija bi pobeda, za mene, imala smisla je ona koja bi se zalagala za sledece:

- Srbija u NATO i EU

-Srbija istinski gradjanska i sekularna drzava (SPC i bratija ne smeju da imaju nikakav direktan uticaj na rad drzavnih institucija niti da budu finansirani iz budzeta).

- Jasna podela izvrsne, zakonodavne i sudske vlasti.

- Potpuna lustracija SNS/SPS/ i inih kadrova iz svih drzavnih institucija na svim nivoima. Zabrana rada istih.

- Potpuno raspustanje BIA i VBA i formiranje poptuno novih sluzbi bez ijednog pripadnika bivsih sluzbi.

- Nikakvo pozivanje na "nacionalno", "tradicionlano","porodicno"

- Potpuna autonomija Univerziteta na sekularnim principima (Bogoslovski fakultet nema mesta na BU).

- Istragu svih sumnjivih aktivnosti SNS biznismena.

- Ponistavanje svih sumnjivih ugovora gde god je to moguce (prvi ovaj za "BG metro").

- Jasno zalaganje i borba za zastitu prava radnika i manjina

- Priznanje Kosova

7 minutes ago, Klotzen said:

Ceniš da će Dveri i co dobiti 51% ?

Naravno da ne, sumnjam da mogu da Dveri mogu da dodju i do 5.1% samostalno. No bilo kakva trula koalicija sa istima bi dovela do predizbornih i postizbornih sporazuma gde bi Dveri trazile da se udovolji njihovim kretenskim idejama, odnosno odlazak jos vise desno i ka klerofasizmu.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tomas.hokenberi said:

 

Naravno da ne, sumnjam da mogu da Dveri mogu da dodju i do 5.1% samostalno. No bilo kakva trula koalicija sa istima bi dovela do predizbornih i postizbornih sporazuma gde bi Dveri trazile da se udovolji njihovim kretenskim idejama, odnosno odlazak jos vise desno i ka klerofasizmu.

 

Kako može stranka koja ima maksimum 5% da uceni buduću vladu da ona bude još gora od Vučićeve ? A pri tome većina te neke vlade će biti levičari i stranke centra koje bi ostalo bez i jednog svog glasača dok si rekao "keks".

 

Da se vratim na temu pošto moj post i nije ciljao na ovo o čemu ti pričaš. Moj post je bio pre svega oko iščuđavanja šta to rade Dveri i NS ? Pa rade ono što im je politika, promovišu desničarske ideje i nadaju su da će to nekako stići da potencijalnih birača. To što se nama to ne sviđa je apsolutno nebitno jer mi i nismo ciljna grupa kojima se oni obraćaju. Ali bez njih ili njima sličnih stranaka nikada neće biti oborena jedna ovako koncipirana populistička diktatura. Takođe moraju da se bave i populizmom jer očigledno to je nešto na šta ljudi padaju. Čak i ovde na forumu kod nekih mogu da se čitaju populistička naklapanja vladajuće stranke o opoziciji što znači da to pali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

 E tu je i problem ove naše opozicije. 2/3 Srbije je desno orijentisano (od desnog centra do radikalne desnice) i ti ljudi u principu nikad neće podržati opoziciju koja je mahom levica.

 

Klotzen, uglavnom se slažem sa tobom, ovde ne mogu. Ja sam bila aktivniji član Dveri kada je na Borka Stefanovića pokušan atentat ispred jedne MZ u Kruševcu.

 

U toj prvoj šetnji nazvanoj "Stop krvavim košuljama" bilo je dosta članova i Dveri i Narodne stranke. I u  sali GO Stari grad kada je bila tribina uoči šetnje, bilo je zaista mnogo članova i Dveri ali i članova Narodne stranke..bila sam aktivna u politici na lokalnom-gradskom nivou dugi niz godina i prirodno je da mnogo ljudi poznajem...

 

1 hour ago, Klotzen said:

 

Pa ovde se o Dverima i NS priča kao neprihvatljivima. Iz toga proizilazi da nisu opozicija. Ja sam siguran da bez desničarskih stranaka nema šanse da se ova diktatura skine i svako takvo razmišljanje je indirektna podrška ovoj diktaturi.

 

Slažem se. I nadam se, da će i pored tih ideoloških neslaganja ( kojih nije bilo u SZS ) opozicija imati jednu, eventulno dve kolone, a predizborne i izborne saradnje mora biti, pogotovo kada je reč o članovima biračkih odbora, i kontroli izbora.

Te saradnje vezane za postizborne radnje će biti jer i u DS-u i u NS-u ima dosta kvalitetnih pravnika i advokata. 

 

 

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Opozicija cija bi pobeda, za mene, imala smisla je ona koja bi se zalagala za sledece:

- Srbija u NATO i EU

-Srbija istinski gradjanska i sekularna drzava (SPC i bratija ne smeju da imaju nikakav direktan uticaj na rad drzavnih institucija niti da budu finansirani iz budzeta).

- Jasna podela izvrsne, zakonodavne i sudske vlasti.

- Potpuna lustracija SNS/SPS/ i inih kadrova iz svih drzavnih institucija na svim nivoima. Zabrana rada istih.

- Potpuno raspustanje BIA i VBA i formiranje poptuno novih sluzbi bez ijednog pripadnika bivsih sluzbi.

- Nikakvo pozivanje na "nacionalno", "tradicionlano","porodicno"

- Potpuna autonomija Univerziteta na sekularnim principima (Bogoslovski fakultet nema mesta na BU).

- Istragu svih sumnjivih aktivnosti SNS biznismena.

- Ponistavanje svih sumnjivih ugovora gde god je to moguce (prvi ovaj za "BG metro").

- Jasno zalaganje i borba za zastitu prava radnika i manjina

- Priznanje Kosova

 

 

Poštujem tvoje stavove. Zanima me samo, da li znaš procenat birača koji podržavaju stavove koje i ti podržavaš? 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Saradnja jeste moguća i biće je sigurno. Ali ti glasači nikad neće glasati za recimo ovu kolonu sa SSP, DS i PSG. Neće glasati ni za NDBG. Zato su važne desničarske stranke da pokupe nezadovoljne sa desne strane i da to postanu takođe opozicioni glasovi. Ali nije ni Vučić lud, zato on drži medije pod kontrolom jer bez RTS-a nemate pristup tim glasačima i oni ostaju lak plen za SNS.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Poštujem tvoje stavove. Zanima me samo, da li znaš procenat birača koji podržavaju stavove koje i ti podržavaš? 

Ja sam savrseno svestan da procenat biraca koji ovo podrzava tesko da dobacuje do dvocifrenog broja i to je jeste glavni problem Srbije.

Srz problema nisu Vucici, Vesici, Gangule, Mali, Jeremici, "Bosko Obradovici" i ini. Oni su simptomi i posledica stavova vecine glasaca u Srbiji. 

Dok god se populacija ne promeni sustinski ( a plasim se da za to trebaju decenije ako ne i vekovi) nikakve sustinske promene se nece desiti u Srbiji. I dalje ce isplivavati kreteni populist, nacionalisti, skloni korupciji cija ce glavna vodilja biti odrzavanje na vlasti i povladjivanje uzusima  vecinske beslovesne rulje.

 

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Kako može stranka koja ima maksimum 5% da uceni buduću vladu da ona bude još gora od Vučićeve ?

Ako koalicija jedva preteze preko pola i bude bitan svaki glas, a uzimajuci u obzir da je mnogima bitnija vlast od ideoloskih stavova, vrlo lako.

Biti gori od Vucica se moze biti na razlicite nacine. Npr. moj omiljeni analog Iran. Vlast saha Reze Pahlavija je po mnogo cemu bila slicna Vucicevoj (masovna korupcija, nepotizam, gusenje slobode medija, tajne policije bez kontrole, ...). Medjutim vlast islamskih klerofasista je daleko gora. Ne tvrdim da je iole verovatno da se Bosko Obradovic nadje u poziciji apsolutne vlasti iranskih ajatolaha, ali hipoteticka takva "pravoslavna dzamahirija" bi bila gora i od Vuciceve vlasti.

Edited by tomas.hokenberi
vladti -> vlasti
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema gore sorte glasaca od izneverenih ldp prvoboraca 😄  Ceda ih lozio 10 godina kako je za proevropsku Srbiju, sefa sahranio dok je skijao, zebru nacrtao gde mu zlatna noga dirne, napunio dzepove, bogat tast, Beba

mecena, Mikonos je najlepsi u septembru, sad smrka najbolji koks sa Mitrovicem, tugaljivim glasacima napravio uslovni refleks da vriste cim im neko dirne bivsu gradjansku ikonu mada ga i sami ne podnose, al duboke su traume izneverenih

ocekivanja.

 

Bilo ko: Cedomir je...

Iznevereni LDP glasac: mrzis Cedu jer je za NATO i normalnu gradjansku Srbiju, jedini nastavljac politike Zorana Djindjica... idi glasaj za Boska nacionalistu...

 

Gori ljudi od glasaca sns. Ovi su barem posteni pa kazu za koga su i zasto, dok glasaci Cede, Canka, Rasima i ostalih protuva opravdavaju sebe nekim apstraktnim mitovima, a znaju da glasaju za sns samo nemaju hrabrosti da to javno i kazu. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tamburinjo said:

Nema gore sorte glasaca od izneverenih ldp prvoboraca 😄  Ceda ih lozio 10 godina kako je za proevropsku Srbiju, sefa sahranio dok je skijao, zebru nacrtao gde mu zlatna noga dirne, napunio dzepove, bogat tast, Beba

mecena, Mikonos je najlepsi u septembru, sad smrka najbolji koks sa Mitrovicem, tugaljivim glasacima napravio uslovni refleks da vriste cim im neko dirne bivsu gradjansku ikonu mada ga i sami ne podnose, al duboke su traume izneverenih

ocekivanja.

 

Bilo ko: Cedomir je...

Iznevereni LDP glasac: mrzis Cedu jer je za NATO i normalnu gradjansku Srbiju, jedini nastavljac politike Zorana Djindjica... idi glasaj za Boska nacionalistu...

 

Gori ljudi od glasaca sns. Ovi su barem posteni pa kazu za koga su i zasto, dok glasaci Cede, Canka, Rasima i ostalih protuva opravdavaju sebe nekim apstraktnim mitovima, a znaju da glasaju za sns samo nemaju hrabrosti da to javno i kazu. 

bas..ali, evo, otovren sam za argumente i dalje..glasaci SNS bar dobiju sendvic..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Ali ti glasači nikad neće glasati za recimo ovu kolonu sa SSP, DS i PSG

 

A možda će i glasati..ne zbog PSG, već zbog DS-a i SSP. :classic_smile::classic_wink:..

 

Glasaće jer znaju kako je radio najbolji Gradonačelnik..i glasaće jer znaju da je DS danas ponovo stranka koja može i treba da bude jaka..   

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...