Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Kako ih ne prepoznaješ. Izumitelj tog idiotskog termina je onaj što je voleo da proganja žene na internetu, pa ga banovalo u svemu, i sad se žali da je smršao 28 kila. Ova druga dvojica, uz pridružene članove grupe -  ćerač i sineast, čine grupu 4 jahača antikompradorske apokalipse, aka najgrlatiji branitelji svega protiv čega su :roflmao:

 

Prepoznaju se takođe i po tome što im je u poslednjih nekoliko meseci opsesija svakodnevno dranje protiv zakona o diskriminaciji, i protiv zakona o rodnoj ravnopravnosti i o istopolnim zajednicama (koji ce isto biti usvojen, ako ne ove godine, onda uskoro) , i to toliko da ta dreka postaje veoma sumnjiva :wicked:

 

U vezi zakona o diskriminaciji je jasno što im tu smeta - neće više moći da neprekidno prete uklanjanjem svih koji nisu oni, i neće više moći da neprekidno objavljuju spiskove autošovinista, kompradora, pogani i ostalih, kako već sve nazivaju sve koji nisu oni, ali zanimljivije je što ovaj trust mozgova mesecima tvrdi da bi zakon o istopolnim zajednicama doveo do drastičnog pada nataliteta. Što bi valjda trebalo da znači da po njima tu ima više od onih <10% ljudi homoseksualne orijentacije, samo se sad kriju, a kad bi to postalo legalno, masovno bi stupali u istopolne zajednice. Mislioci. Plus, eto kakvo mišljenje imaju ovi veliki borci protiv "ideologije homoseksualizma" o "svom narodu"  :roflmao:
 

Sad su doduše malo rezignirani zato što nikoga nije briga za njihove umne misli, pa su ostali malo smanjili dranje, jedino još Jevropljanin se povremeno javlja, ali da kuka, mada i on nešto obesio nos.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:smiley33: Mislim da sam ukapirala ko su ta dvojica, ali onog bradonju i Evropljanina ne znam..ozbiljno, ne šalim se..:classic_blush:

 

UPDATE:

 

Izgleda da ipak ne pratim sva dešavanja i sve političare na političkoj sceni Srbije...

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, tomas.hokenberi said:

Autosovinizam je nepostojeci termin, ali popularan kod sovinista i nacionalista.

Pa ne može se treći da je nepostojeći termin, postoji kao termin, koristi se, može se čak reći i da ima svoje značenje, ono koje mu se daje, jer nijedna reč nema značenje sama po sebi, znači ono što joj se prida. Druga je stvar da li ima osnova u tvrdnjama da je neko autošovinista, da postoji autošovinizam kao ideologija, pokret, da ima nekakav značaj na političkoj sceni.

U jednom istorijskom periodu svet se podelio, grubo, na dve strane, mislim na WWII, kad je nastao i termin antifašizam, kolikogod bio neprecizan termin, obuhvatao široku koaliciju i po stavovima i po interesima i bez obzira što se kasnije taj blok razdvojio na dva suprotstavljena, i niz manjih, svi su nastavili da se nazivaju antišašistima, došlo se dotle da se zadnjih godina antifašizam izjednačava sa komunizmom, i to njegovim najekstremnijem oblikom, boljševizmom i staljinizmom, pa čak i terorizmom. I nije to potpuno bez osnova, ali je preterivanje, služi nekome u dnevnopolitičke svrhe, bile one desničarske, revizionističke, anarhističke...

Stvorio se antiantifašizam, niko se tako ne naziva, nije institucionalno organizovan, ne koristi se ni kao termin često, ali se tu i tamo pojavljivao po nekim tekstovima i komentarima, dakle, termin postoji ali nema jasnu definiciju.

I taj autošovinizam kao izraz se obično koristi za diskvalifikaciju sagovornika ili nečijeg stava ili delovanja, obočno u nedostatku stvarnih argumenata, jasnih i istinitih. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slažem se da sada, kada su ga uveli u svakodnevni rečnik, termin "postoji". Ali taj termin je izmišljen od strane nacionalista i patriJota i uvek je bio pežorativan i namenjen vređanju drugačijemislećih. Zamišljen je kao "oznaka" nečeg "lošeg" i "pogrešnog", a to je sve što nije na linji nacionalizma i klerofasizma.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja tu reč "autošovinizam" najčešće čujem upućenu ljudima koji osuđuju zločine učinjene "u ime" njihovih naroda. Odma im se prilepi "Vidi ovog autošovinstu, a ne smeta mu što su nas klali X i Y". Po meni je to pranje sopstvene savesti i bežanje od neugodnih tema. A suština je upravo da svako pomete ispred svoje kuće pre nego što prigovori komšiji. Sad će ovo zvučati malo okrutno ali je 100% istina što se mene tiče. Mene apsolutno nije sramota što su neki ubijali Srbe ali me je nezimerno sramota što su pripadnici Srba ubijali neke druge i pozivali se na "srpstvo" ili nešto u tom kontekstu radeći to. Takve sve do jednog želim da vidim u zatvoru, čak i one odgovorne "samo" po komandnoj odgovornosti.

 

Nažalost šovinistčka ekipa je na taj način napravila "perpetum mobile" jedni druima su gorivo da nastave sa mržnjom jer kad god čuju onu drugu sranu da ih optužuje za zločine to im daje dodatnu snagu da i oni optuže drugu stranu a i jedni i drugi misle da ako ćute o "svojim" zločinima da se oni nisu ni desili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slazem se da je autosovinista izmisljen termin i to onako malo nategnuto izmisljen.

Ja bih takve ljude radije nazvao "kriticarima nacionalnih mitova" tj ljude koji argumentovano pobijaju neke od postojecih predrasuda i mitova i mislim da su vrlo korisni za svako drustvo.

Sto se Srbije tice treba samo citati npr Ruvarca pa razumeti bolje nacionalnu istoriju koja je mnogo objektivnija i preciznija od oficijelne bazirane na mitovima. Takvi ljudi su dobar korektivni faktor svakog drustva. Jer danas mnoga cak i razvijena drustva imaju svoje mitove koji ih udaljuju od surove stvarnosti. 

Cak i jedan Ruvarac je u 19. veku bio izvikan kao " izdajnik" i ne-patriota iako je njegov analiticki i kriticki pristup istoriografiji bio i objektivniji i precizniji od onih drugih patriotsko-mitomanskih. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Cak i jedan Ruvarac je u 19. veku bio izvikan kao " izdajnik" i ne-patriota iako je njegov analiticki i kriticki pristup istoriografiji bio i objektivniji i precizniji od onih drugih patriotsko-mitomanskih. 

Posle ovoga napisanog, ja ne mogu da te citam kroz iste naocare kao do sada 🙂 ne samo da je njegov pristup bio kriticki nastrojen, vec je Ilarion Ruvarac osnivac kriticke istoriografije u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ranzo said:

autosovinizam je odgovor na fasisto

bar ja to tako vidim

druga strana istog novicica

Zanimljivo ti je vidjenje. Tacno je da se ponekad "fasisto" (zlo)upotrebljava tamo gde mu nije mesto, ali ako nekog sledbenika takve zlocinacke ideologije nazoves fasistom ne vidim tu tvoju drugu stranu novcica koja zasluzuje pezorativan termin.  Biti fasista, odnosno zastupati ideologiju (klero)fasizma je zastupanje zla. "Druga strana medalje" je  antifasizam odnosno "anti-zlo". Ne postoji kontekst u kome se antifasizam moze predstaviti kao "isto kao fasizam samo na drugom kraju spektra". Osim u umovima (klero)fasista i patriJota.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

nije problem fasistu nazvati fasistom, samo kazem da se to zloupotrebljava

zna se sta je fasizam, sta je on predstavljao i kako je delovao u praksi

danas ti mozes sve i svasta da gurnes u fasizam ili antifasizam i da se igras sa tim

 

kad sam rekao druga strana novcica

imas ljude koji ce svakava sranja svog naroda pravdati nekom nepravodom koja je nad njihovim narodom pocinjena

imas ljude koji ce svakava sranja nad svojim narodom pravdati nekom nepravodom koju je njihov narod pocinio

Link to comment
Share on other sites

Problem je sto termin "autosovinisti" koriste skoro iskljucivo istinski klerofasisti i patriJote. A ja ne znam ko su ti koji "sva sranja svog naroda pravdaju iskljucivo onim sto je njihov narod ucinio". Nisam upoznao takve ni privatno ni na javnoj sceni. Oni su izmisljotina nacionalista i fasista kojima je svako ko na bilo koji nacin ukaze na odgovornost ili nepocinstva "svog naroda' "autosovinista".

 

 

Apropo "zna se sta je fasizam" to u Srbiji uglavnom nije tacno. Fasizam nije samo ideologija Musolinijevih fasista i stvar proslosti. Fasisticka ideologija je vrlo popularna u Srbiji i ima jako puno sledbenika i u "poziciji" i u "opoziciji". Sve ideologije koje su bazirane na ideji krvi i tla, svetosti nacije, "mi i oni", "samo da se svi slozimo oko iste ideje", "treba nam jak vodja", "tradicija je najvaznija", "institucije sa najvise poverenja su crkva i vojska", "slavna istorija", "tradicionalna porodica" i slicne, mada pojedinacno nisu dovoljne da bi se proglasile fasizmom, cim se "okupi vise njih na jednom mestu" jako "smrde na fasizam".

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ranzo said:

kad sam rekao druga strana novcica

imas ljude koji ce svakava sranja svog naroda pravdati nekom nepravodom koja je nad njihovim narodom pocinjena

imas ljude koji ce svakava sranja nad svojim narodom pravdati nekom nepravodom koju je njihov narod pocinio

 

znaci u pravu su oni koji nisu ni sa jedne strane tog novcica?

 

ali sta oni kazu?

 

...zapravo oni nista i ne kazu, zasto bi normalni ljudi pravdali sranja...mislim sranje je sranje, za to nema opravdanja, moze neko izvinjenje eventualno ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, tomas.hokenberi said:

 Oni su izmisljotina nacionalista i fasista kojima je svako ko na bilo koji nacin ukaze na odgovornost ili nepocinstva "svog naroda' "autosovinista".

Oni su izmisljotina izdajnika i stranih placenika kojima je svako ko na bilo koji nacin ukaze na izdaju drzavnih i nacionalnih interesa "fasista" 

 

ne vodi to nikud

Edited by ranzo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ranzo said:

Oni su izmisljotina izdajnika i stranih placenika kojima je svako ko na bilo koji nacin ukaze na izdaju drzavnih i nacionalnih interesa "fasista" 

Konstantno pominjanje  izdaje "drzavnih i  nacionalnih interesa" i "stranih placenika" je jedna od prepoznatljivih osobina fasista. Cim se neko ne slaze sa njima i ne idealizuje naciju, veru, "vodju", tradiciju odmah vide izdaju.

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tomas.hokenberi said:

... odmah vide izdaju.

odmah vide fasistu

 

7 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Ne druze ti si opterecen. Ljudi koji potezu argument "nacionalna izdaja" i "strani placenici" meni vuku na fasiste.

nema tu sta da vuce tebi ili meni

previse su to ozbiljne stvari da bi se tek tako cascavali sa njima

 

Quote

Doduše mi stariji se sećamo da je i za vreme komunizma korišćen taj izraz "strani plaćenici" i to masovno.

fasisto

 

 

:s_d:

Edited by ranzo
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ryu said:

Posle ovoga napisanog, ja ne mogu da te citam kroz iste naocare kao do sada 🙂 ne samo da je njegov pristup bio kriticki nastrojen, vec je Ilarion Ruvarac osnivac kriticke istoriografije u Srbiji.

Da su srpsku elitu kroz istoriju sacinjavali ljudi pretezno tipa Ilariona Ruvarca danas bi Srbija bila potpuno drugacija zemlja. U to sam ubedjen. Steta sto Srbija nije imala vise takvih intelektualaca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam ni sta je to naci_nalna izdaja. Evo, za mene su izdajnici naci_nalnih interesa svi ovi mislioci, javne licnosti, poznati sportisti i ostali koji siroku masu tapsu po ramenima i podsticu joj iluziju da je sa njom sve u redu, a svet ne valja. Rezultati takvog "patriotizma" se vide.

 

Dr mr buđava brada na primer u jednom tekstu pise kako bi zli kandidati za asimilaciju poznati jos i kao autosovinisti voleli "svoj narod" kad bi on (vecinski) znao engleski, odrzavao cistocu i red kao u Svajcarskoj, bio pedantan kao Nemci itd (u vezi tog izraza pomenuti zavidi cirkarovicu, pa pokusava da se i on upise na listu kumova izdajnicima, gurajuci izraz kompradori, ali mu slabo uspeva).

 

To su naravno sve gluposti i podmetanja. Dobro, ima i toga, ali to je sporedno, a prvi uslov da bi neko poceo bar da postuje "svoj narod" i njegove primerke je da taj "svoj narod" pocne da prihvata odgovornost za svoje postupke, i posledice svojih izbora, svako pojedinacno, a onda i grupno, a ne da se ponasa kao da se sve "desava" (njemu) samo od sebe, a on stoji i gleda sebe sa strane, i od njega nista ne zavisi.

 

Kako postovati takve? I zasto? Oni ocigledno ne postuju sami sebe, kako onda ocekuju da ih drugi postuju?

 

I ko je tu izdajnik naci_nalnih interesa, da li ovi koji zele "svom narodu" da vise ne bude pozveren, pa da i on postane slobodan covek koji sam sebe vodi kroz zivot, ili dr mr-i i ostali sisatelji koji mu titraju samo da bi oni i dalje mogli da se bave sisanjem i džepnim bilijarom dok pišu te svoje umne tekstove, jer znaju da bi u ovom drugom slucaju jeli iz kontejnera ono sto ostane kad psi uzmu bolje komade?

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Doduše mi stariji se sećamo da je i za vreme komunizma korišćen taj izraz "strani plaćenici" i to masovno.

Definisi stariji, ja imam 50 godina + koji dan. Istina je da je taj termin bio koriscen u doba komunizma u kombinaciji sa "domaci izdajnici", ali:

(1) komunista danas nesto i nema i glavni korisnici danas su fasistoidi

(2) upotreba tog termina je postala cesca sa dolaskom 90-ih.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ranzo said:

previse su to ozbiljne stvari da bi se tek tako cascavali sa njima

Fasizam treba uvek adresirati cim se pojavi. Ozbiljan problem srpskog drustva je upravo prevelika tolerancija prema fasistickim ideologijama i stavovima.  Razni Levijatani i drugi naci-fasisti nekaznjeno sire svoju ideologiju i nasilje po Srbiji, a vecina tu ne vidi nikakav problem.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Definisi stariji, ja imam 50 godina + koji dan. Istina je da je taj termin bio koriscen u doba komunizma u kombinaciji sa "domaci izdajnici", ali:

(1) komunista danas nesto i nema i glavni korisnici danas su fasistoidi

(2) upotreba tog termina je postala cesca sa dolaskom 90-ih.

 

Pa oni koji su rođeni bar 70-ih i sećaju se makar kraja SFRJ.

 

SPS je nastao od KPJ tako da nije ni čudo što se i 90-ih to koristilo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...