Jump to content

Gaming Zone


Recommended Posts

Wow! Hvala!

 

Da, ima smisla manje više sve. Ne znam. Igrao sam poslednjih par meseci ovu verziju sa piratima (HoTa) i tu ima dosta gotivnih kreatura. Ali, da ovo što kažu ima smisla i sa nekim intuitivnim vrednostima.

 

Moja neka inuitivna allstar postava bi bila: Pikemani svakako na kecu, patuljke na dvojci, elfi na trojci,  vampiri na 4, gorgoni na 5, nage na 6 i arhanđeli ili crni zmajevi na 7. I moral -10 🙂

 

Što se tiče zamkova uvek se izbedačim kada treba da napadam (ili radujem kada treba da branim) Fortress i Castle, a vidim da se ovde rade neke simulacije... Valjda ima smisla.

 

 

Da dodam, ne znam da li to ovde upada, ali dobio sam od Deda Mraza igru Klask i cepamo je svi po kući i jako je zabavna. Pogotovo što smo mi kao klinci pravili nešto slično od štapa i kanapa.

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2023 at 8:04 PM, freethrow said:

 

Da dodam, ne znam da li to ovde upada, ali dobio sam od Deda Mraza igru Klask i cepamo je svi po kući i jako je zabavna. Pogotovo što smo mi kao klinci pravili nešto slično od štapa i kanapa.

Da li je kupljenja u Srbiji, i ako jeste, gde? 😄 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

PC Game Pass Preview is Available for Insiders in 40 New Countries

 

Ako je neko zainteresovan.

 

Xbox Insider Hub

 

Quote

It only takes a few minutes to download the Xbox Insider Hub app and sign up to join the Insider Program. Once registered, players can join the preview of PC Game Pass for a special testing price for the first month. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
8 minutes ago, gggggggg said:

 

ja se prvo sprijateljio snjima da bi ih posle izdao i napao kada su ratovali u aziji/africi.

Šta može a šta ne može da prođe dosta zavisi i od verzije/patch-a koji se igra.

 

Inače svakako preporuka za ljubittelje strateških igara da oprobaju nešto iz Paradoxovog repertoara. Ja sam počeo sa originalnom Europom Universalis još pre 20 i kusur godina, igrao sam se i sa Viktorijom, Hearts of Iron, Crusader Kingsima i Stellarisom. Puno, puno sati zabave, bez obzira na bagove i sulude ideje Engleza gde treba da se iskrcaju (bez obzira da li je godina 840. ili 1942.) 🙂

Link to comment
Share on other sites

ne secam se vec na kojem patchu sam radio lazarus ali nije bilo previse tesko, tj morao sam restartovati svega dva ili tri puta. ideje srbije i nisu toliko lose, moze se igrati.

 

nisam jos igrao novi patch i bas me zanima kako izgleda.

Link to comment
Share on other sites

Za nekoliko dana (8.5) počinje 19-ti i poslednji CSGO major u Parizu, Blast.tv Major. (Jesenjeg majora neće biti, naredni major će biti CS2 sledeće god, Valve odlučio). Što se map poola tiče, ovo je prvi major na kom će se igrati Anubis, i prvi naravno gde neće biti Dust2 mape. Favoriti, tj grupa favorita je ista kao i na prethodnom Rio majoru: Faze, Navi, G2, Vitality i Heroic. I opet je situacija na vrhu generalno identična sa onim što smo imali pre Ria: Bez jasnog No1 favorita. Ali ovog puta, tri ekipe su tu koje su osvojile velike turnire ove godine (G2 na IEM Katowicama, Faze u EPL XVII, i najskorije Vitality na IEM Riu). Konstantnost je problem kod svih 5 pomenutih favorita, bilo da je u pitanju forma pojedinaca, upseti od underdogova ili nagli padovi igre u periodu neposredno nakon dobih izdanja pa i deep run/titula. Dark horse grupu, po svemu prikazanom ove god, predvode Ence, Team Liquid i Furia, a u ovu kategoriju takođe spadaju NiP, Mouz, OG i fnatic. Upadljivi izostanci su C9 i naravno prethodni šampion Virtus Pro, prvi put da šampion neće imati priliku da brani titulu. RMR je naravno težak zbog bo1 formata (Koji je nažalost i dalje prisutan i u rmr i na samom majoru), pogotovo za ovakve grinderske ekipe, a i sistem i žreb ovih kvalifikacija je daleko od optimalnog, ne samo zbog bo1, i činjenica da rmr određuje startnu poziciju na turniru kroz to kada i protiv koga ekipa počinje, nego i zato što može da se desi da dva top10 tima u poslednjoj fazi rmra igraju za prolazak na major, kao što se ovog puta desilo između Faze i C9. (Team Spirit takođe neprijatno iznenađenje što se nije kvalifikovao, no oni su tipična od sjaja do očaja ekipa, BIG standardno zakazao, dok je, ime na stranu, Astralis za malo koga neprijatno iznenađenje imajući u vidu kako igraju već duže vreme). Prijatna iznenađenja što će igrati među 24 ekipe na majoru su Britanski Into The Breach, Ukrajinski Monte, Nemački GamerLegion, Poljski 9INE, Norveški Apeks. Sa Američke strane rmr-a, za 5 mesta na majoru borilo se 16 ekipa, i očekivano Team Liquid i Furia su rutinski prošli, Complexity se takođe olako kvalifikovao, na preostala dva mesta prijatna iznenađenja su Brazilski paiN gaming i Fluxo, dok su razočarali, ako ta reč uopšte može da se kaže za ekipe sa one strane Atlantika: EG, MIBR, Imperial i 00Nation. Azija-Okeanija regiju će predstavljati MongolZ (bivši IHC) i Australijski Grayhound Gaming. Srpski cs je imao jednog predstavnika u rmr, iNation, i nisu imali nikakve šanse jer su sva tri meča bila protiv top15 ekipa.

 

spacer.png

 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Major je konačno došao i do arene. Ovog puta čak 4 underdoga koja su izborila top8, od kojih je najveće iznenađenje Into The Breach, tier2 ekipa inače, isto kao i Apeks, Gamerlegion i Monte, koji su nešto manji šok u 1/4 zbog nekih imena i iskustva nekih od tih igrača. Da li su rezultati ovde više do formata i seedinga, loše forme/psiholoških manjkavosti, ili činjenice da t1 ekipe, zbog sigurnih slotova na većim turnirima van majora, sve manje imaju prilike da igraju sa sve boljim t2 ekipama, to je već pitanje za dužu priču (Rekao bih da poslednjeg ima ponajviše). Najviše razočarao G2, zatim bledi Navi, pa onda Ence i Furia, i u manjoj meri NiP. U odlučujućem meču za prolaz dalje, G2 je izgubio od fnatica, NiKo tako ostaje verovatno najbolji igrač koji nije osvojio csgo major, ispostaviće se da mu je finale sa Fazeom protiv C9 u Bostonu 2018 bila najbolja šansa za najveću titulu u ovoj verziji igre, šta donosi cs2 mnogim ekipama/igračima je svakako velika nepoznanica u ovom momentu. Team Liquid opravdao ulogu dark horse favorita i prvog van top5. Od svih preostalih Faze i Vitality izgledaju najbolje, i čini se da su u najboljoj poziciji, što na papiru, što po prikazanom na turniru (Prvi se vratili sa ruba eliminacije dva puta, drugi rutinski prošli). Heroic odigrao dobro do sad, i trebao bi biti treći favorit, no oni su najsumnjiviji sa psihološke strane, a imaju veliku količinu pritiska nakon izgubljenih finala na prošlom majoru i par ove god, a i još igraju odmah sa Fazeom. Liquid je veliki preokret napravio nakon loših izdanja prvog dana kad su izgubili dva bo1, i sada im se smeši 1/2. Mogao bih još hvaliti pomenute underdogove, ali nema potrebe, pogotovo imajuću u vidu koliko je nesretni bo1 format imao ulogu da se nađu ovde, i kroz rmr, i kroz prvu fazu majora, a i među top8. Nikad se ne zna šta može biti, no ne bi trebali opet da iznenade. 

 

spacer.png

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Nemam nikakav info vec na osnovu ovih naslova u vezi njegove izjave sam pomislio da se oprasta od profi karijere. 

 

Mislio sam da ce biti jos csgo majora.

 

GameLegion u finalu, ubjedljivo uzese trecu mapu.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Miskooo said:

 

 

 

Aludira se na to sto je ovo poslednji CS GO major koji se igra i jedan od poslednjih turnira uopste(ostao cini mi se jos jedan na kojem G2 ne ucestvuje)

 

Nakon toga se prelazi na CS 2. 

 

Hajpuje se bezveze taj cs 2, a po meni je to samo patchovani cs go. Sminka

 

 

Svaka cast GamerLegionu, jedno od najvecih iznenadjenja u istoriji Majora.  Mislim da niko osim Acora nikada nije ni igrao na takvom turniru, a nisam siguran cak i za njega.

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...