Jump to content

Košarkaška oprema


Chaos Is Me

Recommended Posts

Eh, kad dignes malo u vazduh onaj Sportov koznjak, pa raspalis volej da bi ti i Mihajlovic Sinisa pozavideo, a protivnickom igracu ostane istetoviran Mikelandjelo na butini ili guzu.

Jos kad posle promeni boju u Leonarda - divota.

:s_d:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kooineeperk said:

zvali smo je "specijalka")

Tako joj je i bio naziv, Tigar specijal. Surova lopta. Kad se igra 10-9 "u trte" moliš se da te tvoji zovu na večeru pre nego što ispadneš inače nema sedenja dva dana.

 

Nemam baš veliku šaku pa su mi kožne košarkaške lopte uvek bile malo prevelike dok sam trenirao (Tigar TG-12). Više sam preferirao gumene. Bilo ih je raznih Tigrovih ali kad se pogodi neka koja je bez jajeta i nije ćelava, te su mi najviše odgovarale. Posle sam mogao da pičim basket s čim hod hoćeš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio taj srećnik koji nume fudbala pa sam branio, tačno na betonu, rukometni teren i specijaka.

I jeste bolelo 🙂

Mada kad razmislim, nisam nikada povredio u toj konstelaciji a jeste mi otišao zub sa kožnom kvalitetnom loptom i u balonu. Go figure

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

ma gde super za sutiranje, jedino je dobra za "zuvanje"

 

mislim da je ta lopta jedno 20% kriva sto ne umemo da igramo fucu. ndma gore spojke od betona i specijalke, eventualno trava i specijalka

 

zbog nje nasi fudbaleri ne znaju da prime loptu a ni da sutnu ( :

Ma super je bila bre, to je doba kad nisi nikakvu tehniku suta imao vec samo da je svom snagom odapnes, nista unutrasnja, spoljasnja, fels i tako to. Spicarojka ili eventualno "punim prstima". Pa jos ako je malo ali bas malo izduvana, lepo legne 😄 

 

 

1 hour ago, Barkley#34 said:

Tako joj je i bio naziv, Tigar specijal. Surova lopta. Kad se igra 10-9 "u trte" moliš se da te tvoji zovu na večeru pre nego što ispadneš inače nema sedenja dva dana.

Joj da 10-9 🙂 ali smo mi u slucaju da neko izlazi iz igre pre kraja, to dozvoljavali samo uz "grljenje stative". Nekad imas srece pa te svi promase. 

 

 

3 minutes ago, Marvin said:

Ja sam bio taj srećnik koji nume fudbala pa sam branio, tačno na betonu, rukometni teren i specijaka.

I jeste bolelo 🙂

Mada kad razmislim, nisam nikada povredio u toj konstelaciji a jeste mi otišao zub sa kožnom kvalitetnom loptom i u balonu. Go figure

Ja sam voleo da branim. Ali to na betonu sa specijalkom nikada nisam voleo. To je bas zlo. Branis pesnicama, stopalima, nikako otvorenom sakom i nadas se da nece u telo da te pogodi, ili ako bas ide, onda smo vidjali i ovakve pokusaje odbrane:

 

d3MM7Oev0ZMylznG.gif

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kooineeperk said:

 

Da li si probao nekada da branis kad se igra s tom loptom (zvali smo je "specijalka")?

 

lopta-za-fudbal-solidna-za-zabavu.jpeg

 

Jos uvek se proizvodi i prodaje https://www.nssport.com/artikal/tigar-fudbalska-lopta-senior-5

 

I toplo vreme kad je bilo bride ruke posle odbrane, kao struja da te trese. A hoce cesto da prokliza kroz ruke pa nikad ne branis rukama u visini glave inace ode nos... 

 

Ali je bila super za sutiranje, lepo je osetis, kad legne na volej, milina ti bude. A to sto si drugaga golmana ili bilo kog ko se nasao na putanji, poslao u bolnicu, jbg, mogao je da se skloni 😄 

 

Odlična lopta ( u kombinaciji sa onom najjeftinijom iz Decathlon-a )  za trening klinaca, posebno golmanski trening ( naravno doziras udarac) :classic_sleep:

 

Mi sirotinja iz provincije nismo imali tih problema ( imali smo je u srednjoj, ali smo igrali uglavnom basket, nije nas bilo za fuZbal), damo/donesemo ovim komsijama iz VP Doma litar/dva domaće, imali smo najbolje fudbalske/basket lopte ( tadadanja fudbalska sekcija VP Doma je bila jedna od boljih u regionu 😁 )

 

E da, cale prolazio kada neka cepanka ispucala loptu na utakmici Napretka,  mislim da mi je to najdugovecniji poklon, trajala je narednih ni sam ne znam koliko godina.

 

:classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kooineeperk said:

Ma super je bila bre, to je doba kad nisi nikakvu tehniku suta imao vec samo da je svom snagom odapnes, nista unutrasnja, spoljasnja, fels i tako to. Spicarojka ili eventualno "punim prstima". Pa jos ako je malo ali bas malo izduvana, lepo legne

 

 

Ja sam voleo da branim.

 

to sto ti nisi umeo, ne znaci dy je takvo doba bilo

 

sto se tice poslednje lajne, dosta toga objasnjava ( :

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...