Jump to content

Pensionado


DJORDJE

Recommended Posts

14 hours ago, Doorn said:

Ovdje cemo da te ubjedimo da se vratis u Srbiju. Mark my words.

:s_d: 🇷🇸

 

 

Mozda mene?!? Hmmm …… pa ako sam nesto naucio u zivotu to je .. nikad ne reci nikad. Ali …..

 

Realno, ako se opredelim za Evropu, Srbija, tacnije Beograd, bi eventualno mogla posluziti kao bazni kamp, zbog jeftinoce. Drugih razloga/prednosti ne vidim. Znaci mesto gde ces doci, dobro se naspavati, prepakovati stvari, isplanirati sledecu avanturu i nastaviti dalje, sa minimalnim lokalnim aktivnostima. Jeste, ostalo mi je tamo jos nekoliko prijatelja, ali se sve slabije sporazumevamo ….. ne zbog jezika, definitivno. :s_d: Mogao bih lako dobiti i crnogorsko i hrvatsko drzavljanstvo …….. nisam cak ni razmatrao te opcije, mada Istra jeste interesantna, kao sto rece Kolbas. U Zagrebu cak imam i bliske rodjake. Bio bezbroj puta …… nesto se iskreno ne vidim ni tamo.

 

Za sada je sve nereseno, od Floride do Azije. S obzirom da je regularno mirovanje jos 11 godina daleko od mene ……. ima vremena. Ambiciozni projekat je da to bude za 6 godina. 

 

Jako je bitno da se izbegne kanadska zima. Nazalost, svake godine je sve teze podnosim, inace verovatno ne bi bilo potrebe za svim ovim. Sve ostalo je u igri.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Sada, kada vec neces na Bahame, :classic_biggrin: da li si razmisljao o Holandskim Antilima? Geografski jesu u Latinskoj Americi ali tu se svaka slicnost zavrsava. Engleski nije zvanican, ali ga svi govore, plus visoke i plave Holandjanke , 420 friendly...

Ako se zazelis socijalizma , bratska Venecula odmah tu, mozes i da veslas do tamo...

Deluje privlacnije od Sumadije.:roflmao:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Eddard said:

Ja sam već sad “odlučio” da skupljam pare za neku kućicu na pacific cost u CA, tamo hoću u peMziju 😎.

Pazi samo ako ides severnije od Malibua, ume da bude depresvino, zbog magle. :)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2019 at 7:09 AM, Denis Jasharevic said:

 

hrvatsko drzavljanstvo …….. nisam cak ni razmatrao te opcije, mada Istra jeste interesantna, kao sto rece Kolbas. U Zagrebu cak imam i bliske rodjake. Bio bezbroj puta …… nesto se iskreno ne vidim ni tamo.

Tek sam sada primetio. Covece, ti si resio problem peMzije. Vec imas kanadsku putovnicu , a ako umes i pizzu da napravis, mozda postanes i ministar obrane, ili barem poslanik u Saboru.:roflmao:

Znaci pred tobom je mozda nova i svetla karijera, a ne peMzija u nekoj nedodjiji.:classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJORDJE said:

Tek sam sada primetio. Covece, ti si resio problem peMzije. Vec imas kanadsku putovnicu , a ako umes i pizzu da napravis, mozda postanes i ministar obrane, ili barem poslanik u Saboru.:roflmao:

Znaci pred tobom je mozda nova i svetla karijera, a ne peMzija u nekoj nedodjiji.:classic_biggrin:

 

 

Pravim profesionalne, vrlo zayebane pizze bez zayebancije, ali ne shvatam u cemu je poenta …….. neki lik iz Hrvatske?!?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Pravim profesionalne, vrlo zayebane pizze bez zayebancije, ali ne shvatam u cemu je poenta …….. neki lik iz Hrvatske?!?

Gojko Susak je iz kanadske picerije preuzeo ministarstvo odbrane, a Glasnovic, nas zemljak iz Srbije, je dogurao do poslanika. Zato ti i kazem da ne razmisljas o penzionisanju, vec novoj karijeri.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, DJORDJE said:

Gojko Susak je iz kanadske picerije preuzeo ministarstvo odbrane, a Glasnovic, nas zemljak iz Srbije, je dogurao do poslanika. Zato ti i kazem da ne razmisljas o penzionisanju, vec novoj karijeri.:classic_biggrin:

 

Ja bih to voleo jako. Znaci kvalifi-ciran sam? Pa to je bolje od penzije !!!

 

Ima jedan, tj. dva problema …….. ne mogu da budem nacionalista ili komunista, nikako, a trece tamo nema koliko sam primetio. Ne mogu cak ni da se foliram :classic_biggrin: ……. jel mi to umanjuje sanse?

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

Cijeli topik me strasno podseca na gastarbajtere koji su proveli zivot u Nemackoj i pravili kuce i mastali da penzionerske dane provedu u rodnom selu, jer su bili jako nesretni u tudjini.

Dobro, sad kad si sve lepo izvredjao, sta ti imas da kazes po ovom pitanju?

:roflmao:

Link to comment
Share on other sites

Pa tema i jesu gastarbajteri. Neko je zidao u rodnom selu, neko je sve prokockao , a neko ne sme da se vrati u rodno selo, jer se previse eksponirao u vremenima raspleta. Sve su to sudbine gastarbajterske.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

Cijeli topik me strasno podseca na gastarbajtere koji su proveli zivot u Nemackoj i pravili kuce i mastali da penzionerske dane provedu u rodnom selu, jer su bili jako nesretni u tudjini.

 

Potpuno neverovatno. 10 ljudi je kao penzionersku destinaciju navelo 10 potpuno razlicitih mesta na kugli zemaljskoj, niko Balkan nije pomenuo, niko ne pravi kucu, niko se ne zali na nesrecnost u tudjini ………. a tebe topik strasno podseca bas na to !!!

 

Sta bi tek bilo da jesmo :s_d:

 

U isto vreme otvorio si nekoliko nostalgicnih topika o SFRJ, od muzike do SFRJ "ekonomije" :classic_biggrin: koji uglavnom sluze za sprdnju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Stvarno, topik za buduce penzionerske dane. Ne mogu oni  kojima ti dani dolaze da odu nazad a mladji bi mogli nesto i da nauce  o tome sta ce im padati na pamet kada oni napreduju u redu za penziju. Besplatan pogled u buducnost od pravih aktera i iz demokratskih drzava.

Svako zna sta mu sleduje tamo gde je (nekima to moze i da ispadne najbolje moguce resenje: ne uraditi nista, ostati gde si) a ako dobro shvatam, traze se alternative.

Link to comment
Share on other sites

Topik je odlican i bas dobro da ga mladi citaju, pa da dobro razmisle gdje i kako da zive, da ne dodju u situaciju da moraju da razmisljaju gdje ce u penziju.

Meni je nezamislivo da kao penzioner ne zivim na istom kontinetnu gdje su i moja djeca, gledati ih preko Skajpa.

Ako je nekome porodica nebitna, meni jeste, mada sam uvjeren da je to bitno i drugima, tako da su to pusti snovi.

Ja sam sretan da ne morad da napustam mjesto gde sada zivim, mogu putovati, biti negdje mjesec, dva i to je to, neko stalno preselenje ne dolazi u obzir.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

Topik je odlican i bas dobro da ga mladi citaju, pa da dobro razmisle gdje i kako da zive, da ne dodju u situaciju da moraju da razmisljaju gdje ce u penziju.[/dpoiler]



Meni je nezamislivo da kao penzioner ne zivim na istom kontinetnu gdje su i moja djeca, gledati ih preko Skajpa.

Ti si ovde otvorio vrata za pitanje: "Da li si ti pitao decu, da li te oni hoce blizu, ili daleko?"

Ako je nekome porodica nebitna, meni jeste, mada sam uvjeren da je to bitno i drugima, tako da su to pusti snovi.


Ja sam sretan da ne morad da napustam mjesto gde sada zivim, mogu putovati, biti negdje mjesec, dva i to je to, neko stalno preselenje ne dolazi u obzir.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Amigo said:

Topik je odlican i bas dobro da ga mladi citaju, pa da dobro razmisle gdje i kako da zive, da ne dodju u situaciju da moraju da razmisljaju gdje ce u penziju.

Meni je nezamislivo da kao penzioner ne zivim na istom kontinetnu gdje su i moja djeca, gledati ih preko Skajpa.

Ako je nekome porodica nebitna, meni jeste, mada sam uvjeren da je to bitno i drugima, tako da su to pusti snovi.

Ja sam sretan da ne morad da napustam mjesto gde sada zivim, mogu putovati, biti negdje mjesec, dva i to je to, neko stalno preselenje ne dolazi u obzir.

 

Pa necu valjda ziveti u zadruzi sa decom :roflmao:….. oni imaju svoj zivot, ja imam svoj.

 

Sumnjam da bi im bilo mrsko posetiti oca u Spaniji, eto jos jedna vrlo atraktivna destinacija, imam poznanike koji su tamo. A kada se uzelimo jedni drugih - tu je avion.

 

Nikada mi nece biti jasno ovo ….. da ne dodju u situaciju da moraju da razmisljaju gdje ce u penziju …….. pa to nije moranje …. to je privilegija koju nema bas mnogo ljudi, ziveti gde hoces 

 

:thumbup: ….. priceless !!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@mrd ako zelis mozemo i normalno razgovarati, 

Quote

Ti si ovde otvorio vrata za pitanje: "Da li si ti pitao decu, da li te oni hoce blizu, ili daleko?"

 

Sta mislis ako te djeca zele daleko, tj ne zele te prakticno, zasto bi to bilo tako?

Ja ne mislim da zive sa mnom, jedno se vec i odselilo u drugi grad, ali da smo tu negdje, idealno na nekoliko sati voznje bi bilo ono sto bih ja volio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Pa necu valjda ziveti u zadruzi sa decom :roflmao:….. oni imaju svoj zivot, ja imam svoj.

 

Mozes li ti ista normalno da komentarises i da ne ucitavas nesto sto niko nije rekao. 

 

2 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Sumnjam da bi im bilo mrsko posetiti oca u Spaniji, eto jos jedna vrlo atraktivna destinacija, imam poznanike koji su tamo. A kada se uzelimo jedni drugih - tu je avion.

 

Nikada mi nece biti jasno ovo ….. da ne dodju u situaciju da moraju da razmisljaju gdje ce u penziju …….. pa to nije moranje …. to je privilegija koju nema bas mnogo ljudi, ziveti gde hoces 

 

:thumbup: ….. priceless !!!

 

Naravno.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

 

Mozes li ti ista normalno da komentarises i da ne ucitavas nesto sto niko nije rekao. 

 

Ne mogu, zato sto nema nikakvog ucitavanja …… napisao si sledece …..
 

Quote

Meni je nezamislivo da kao penzioner ne zivim na istom kontinetnu gdje su i moja djeca, gledati ih preko Skajpa.

 

Zamisli koliko je to inteligentno u obracanju ljudima koji svoje roditelje uglavnom poslednjih 20-30 godina …… vidjaju preko Skype-a ….. :s_d: …. mislim, kome su roditelji jos zivi.

 

Jesu tvoji roditelji s tobom? Moji nisu, nisu ni zivi, a i kada su bili ….. vidjali smo se ….. preko Skype-a. Jer smo ziveli na razlicitim kontinentima.

 

U cemu je problem, gdje je zapelo jarane?

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Baby said:

@mrd Ajde da preforumulisemo pitanje: Sta roditelj mora da radi deci da bi zeleli da zive na drugom kontinentnu od roditelja?

Da budu iskljucivi "patriote"? Tu mi sad ovde dodjes kao psihijatar, na moje pitanje odgovaras pitanjem. Zanimljivo.

Da ja tebi preformulisem pitanje. Zasto bi deca zelela da zive blizu roditelja?

Edited by mrd
Recimo ako su roditelji iskljucivi i zive filozovfijom my way or high way. Ima tu raznih varijanti. Daj da cujem sad tvoje pitanje na moje pitanje.
Link to comment
Share on other sites

  • A sad locked this topic
  • A sad unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...