Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

5 hours ago, 40Wins said:

 

 

Ja nisam nista lajkovao ovlas, jer tomas.hokenberi je jedan od najobrazovanijih i najkvalitetnijih clanova foruma, koji svoje misli jako lepo izrazi i za nas koji manje znamo od njega, za razliku od tebe koja bi samo na gurkanje i AJMO NOLE graju da isteras svoje.

Umesto da procitas nesto novo, da steknes neku novu perspektivu ovde, nakon 300 NEzasluzenih sansi koje smo ti dali, ti to koristis da se fajtas sa nekim, dizes tenzije i slicno. 

Pa Level 8. razred i zgodno se nameće mali daje pa se kaje.

Ništa ja nisam pokretala na ovoj temi, a vi se ponašajte i dalje elitistički, marim ja.

Ali marim na način na koji se ophodiš prema meni, a ujedeš se kad ti se isto odgovori.

(Ali mislim pukla sam već na ono NEzasluženih, pa neću:lol_2: dalje).

 

Link to comment
Share on other sites

Na Onom forumu se u odredjeno vreme dana desavalo tesko lupetanje, mislilo se da je u pitanju trolovanje, medjutim posle `unakrsnog ispitivanja` ispostavilo se da je forumasica u to vreme kada je pisala postove - volela da popije, ne vodu, ne sok. To je sama priznala. Zato kada vidite cudne postove kojima se nista ne kaze vec to deluje kao kakva oda neznanju, kao trolovanje i ponavljanje ili teranje inata, uvek se setite one forumasice ciji sam primer izvukla iz naftalina. Jer nikada ne znamo sta ljude nagoni da skrecu paznju na svoju dezinformisanost tj. potpuno odsustvo uvida u ono o cemu se ovde pise.

 

Ni marsovac kada bi sleteo na ovu temu, birao bi da ne pise kao marsovac da ga ne bi svi detektovali kao takvog....Umesto da se komentarisu tenzije sa hezbolahom, ne, ovde se komentarisu tenzije sa marsovcima/kama. Zapravo to i jeste cilj. Izgubiti volju i pustiti `marsovce` da se igraju po temi....

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, 40Wins said:

 Evo jednog pitanja.

 

Sta je po tebi trebalo Izrael da uradi nakon 7. oktobra?

 

To je pitanje svih pitanja na koje "free Palestine" likovi nemaju nikakav smislen odgovor već 9 meseci.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

To je pitanje svih pitanja na koje "free Palestine" likovi nemaju nikakav smislen odgovor već 9 meseci.

 

Imaju. Nije trebalo ništa da uradi. Eventualno da rokne vođe Hamasa u Kataru, to bi bila pravedna odmazda. Jer ipak ugnjetavaju Palestince od Isusa Hrista, pa im to dođe nekako to. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Izrael je odmazdu i neki reciprocitet postigao posle nedelju, dve bombardovanje. Unazadio ili uništio sve potencijale Hamasa za narednih deset godina. Ono što radi posle je potpuno nepotrebno I neće dovesti do nestanka Hamasa, jer usled tolike krvi javiće se neki novi. Jedino ako planira da ih sve protera. 
 

Mislim nepotrebno i naivno mi je to gledanje bilo koje strane kao apsulutnog dobra ili zla. Ono što je sada potrebno je da neprijateljstvo stane, da ljudi ne ginu više, da se oslobode taoci i da počnu pregovori koji će doneti trajno rešenje. A to je da Palestinci dobiju nekakvu državu koju zaslužuju.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

To je pitanje svih pitanja na koje "free Palestine" likovi nemaju nikakav smislen odgovor već 9 meseci.

 

Pa to i jeste pitanje od milion dolara (ili više). Zadovoljavajućeg odgovora po meni nema, a trebalo je odabrati najmanje loš plan. I onda ga još menjati u hodu.

 

Rešenje koje je bilo odabrano je, ako se dobro sećam, opisivano sa "uništiti Hamas u jednoj brzoj i odlučnoj akciji", a ispostavilo se da traje već 8 i kusur meseci, gde operacije daju opadajuće prinose kako vreme odmiče, a stradanja su ogromna.

Link to comment
Share on other sites

Poslednji put kad sam proverila, niti sam na čelu Izraela pa da se u mojim rukama nalazi kontrola nad jednom od najvećih vojnih sila trenutno, niti sam politički obrazovana i plaćena da dajem te odgovore. Zbog toga valjda i očekujemo ljude na takvm pozicijama koji će vući neke smislene poteze, daleko iznad procene prosečnog Srbende ispred zadruge na forumu. Komičan je ovaj nivo dedukcije protiv si postupaka Izraela -> ne nudiš rešenje koje će se svideti pro-Izrael ekipi -> therefore Izrael je u pravu što roka po Gazi. Skoro na nivou dedukcije da je to što Izrael ne koristi nuklearno naoružanje u Gazi dokaz kako su humani i nemaju genocidne namere.

 

Očigledno je da ova vojna operacija od 8 meseci ne daje rezultate koji bi opravdali srazmere uništenja i civilnih žrtava. Uostalom, čak su porodice talaca bile protiv IDF-a i još pre par meseci tvrdile da njih zapravo nije briga ni za izraelske žrtve. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTime said:

Poslednji put kad sam proverila, niti sam na čelu Izraela pa da se u mojim rukama nalazi kontrola nad jednom od najvećih vojnih sila trenutno, niti sam politički obrazovana i plaćena da dajem te odgovore. Zbog toga valjda i očekujemo ljude na takvm pozicijama koji će vući neke smislene poteze, daleko iznad procene prosečnog Srbende ispred zadruge na forumu. Komičan je ovaj nivo dedukcije protiv si postupaka Izraela -> ne nudiš rešenje koje će se svideti pro-Izrael ekipi -> therefore Izrael je u pravu što roka po Gazi. Skoro na nivou dedukcije da je to što Izrael ne koristi nuklearno naoružanje u Gazi dokaz kako su humani i nemaju genocidne namere.

 

Očigledno je da ova vojna operacija od 8 meseci ne daje rezultate koji bi opravdali srazmere uništenja i civilnih žrtava. Uostalom, čak su porodice talaca bile protiv IDF-a i još pre par meseci tvrdile da njih zapravo nije briga ni za izraelske žrtve. 

Logika kaze, da ako nemas bolje resenje, onda mozda, samo mozda, treba da pomislis da barem malecno, jedna od najvecih vojnih sila zna sta radi. Mozda bas nisu genocidna sila, jer da jesu to bi moglo brze da se obavi. Mozda ne znas zasto porodice talaca kritikuju IDF. Ili si samo mozda, prosecna Srbenda 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, tomas.hokenberi said:

Nuklearno oruzje je tu kao zadnje sredstvo odbrane ako bi Arapi i njihove drzave ( ili Iran) ponovo pokusali masovni napad u cilju istrebljenja Izraelaca kao što su probali više puta od nastanka Izraela.

Da.

 

The Samson Option (Hebrew: ברירת שמשון, romanized: b'rerat shimshon) is Israel's deterrence strategy of massive retaliation with nuclear weapons as a "last resort" against a country whose military has invaded and/or destroyed much of Israel.

Commentators also have employed the term to refer to situations where non-nuclear, non-Israeli actors have threatened conventional weapons retaliation.

The name is a reference to the biblical Israelite judge Samson who pushed apart the pillars of a Philistine temple, bringing down the roof and killing himself and thousands of Philistines who had captured him.

 

"We have no place to go.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Logika kaze, da ako nemas bolje resenje, onda mozda, samo mozda, treba da pomislis da barem malecno, jedna od najvecih vojnih sila zna sta radi. Mozda bas nisu genocidna sila, jer da jesu to bi moglo brze da se obavi. Mozda ne znas zasto porodice talaca kritikuju IDF. Ili si samo mozda, prosecna Srbenda 

 

Logika kaže da se autoriteti konstantno preispituju. Slepo verovanje državi koja se decenijama (loše) pretvarala da želi mir sa Palestinom mi ne pada na pamet. Sami Izraelci kritikuju postupanje svoje države, kao i Jevreji širom sveta, samo Vox92 (i USA lol) jok. 

Edited by DameTime
reč
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DameTime said:

 

Logika kaže da se autoriteti konstantno preispituju. Slepo verovanje državi koja se decenijama (loše) pretvarala da želi mir sa Palestinom mi ne pada na pamet. Sami Izraelci kritikuju postupanje svoje države, kao i Jevreji širom sveta, samo Vox92 (i USA lol) jok. 

 

Nema problema sa kritikovanjem onih postupaka Izraela kojima krse pravila ratovanja i medjunoarodnog prava, i time ce se baviti medjunarodni sudovi ukoliko postoje dokazi, ali hajde da budemo realni - ogromna vecina vojnika IDF ne ucestvuje u tim ratnim zlocinima, nego su protiv svoje volje gurnuti u rat u kojem rizikuju svoje zivote da oslobode taoce i da neutralizuju prijetnju opstanku Izraela. 7. Oktobar je planiran i izvrsen uz nevidjenu brutalnost upravo da  bi se Izraelu oduzele sve druge opcije osim ratne. Da nisu odgovorili zestokim udarima protiv Hamasa, koliko sutra bi se sve moguce islamske organizacije u svijetu podigle i krenule u slicne operacije protiv Izraela - i kao sto to obicno biva - i protiv Jevreja sirom svijeta. Ljudi u Izraelu  imaju svako pravo na zivot i na odbranu svim dozvoljenim sredstvima i metodama - i izgleda da mnogo bolje od mnogih znaju da to ne znaci potpuno odrijesene ruke kao sto neki propagiraju, jer u ogromnoj vecini postuju pravila ratovanja, prave pritisak na svoju vladu da ne koristi prekomjernu silu. Kada cujem shalom ili salam - za mene shalom ima daleko veci kredibilitet kao pozdrav koji zeli mir, jer ne ogranicava zelju za mir na pripadnike samo jedne religije. Nadam se da ce jednom i salam dobiti jednaku tezinu i slicno znacenje.

Edited by ters
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, ters said:

Nema problema sa kritikovanjem onih postupaka Izraela kojima krse pravila ratovanja i medjunoarodnog prava, i time ce se baviti medjunarodni sudovi ukoliko postoje dokazi, ali hajde da budemo realni - ogromna vecina vojnika IDF ne ucestvuje u tim ratnim zlocinima, nego su protiv svoje volje gurnuti u rat u kojem rizikuju svoje zivote da oslobode taoce i da neutralizuju prijetnju opstanku Izraela. 7. Oktobar je planiran i izvrsen uz nevidjenu brutalnost upravo da  bi se Izraelu oduzele sve druge opcije osim ratne. Da nisu odgovorili zestokim udarima protiv Hamasa, koliko sutra bi se sve moguce islamske organizacije u svijetu podigle i krenule u slicne operacije protiv Izraela - i kao sto to obicno biva - i protiv Jevreja sirom svijeta. Ljudi u Izraelu  imaju svako pravo na zivot i na odbranu svim dozvoljenim sredstvima i metodama - i izgleda da mnogo bolje od mnogih znaju da to ne znaci potpuno odrijesene ruke kao sto neki propagiraju, jer u ogromnoj vecini postuju pravila ratovanja, prave pritisak na svoju vladu da ne koristi prekomjernu silu. Kada cujem shalom ili salam - za mene shalom ima daleko veci kredibilitet kao pozdrav koji zeli mir, jer ne ogranicava zelju za mir na pripadnike samo jedne religije. Nadam se da ce jednom i salam dobiti jednaku tezinu i slicno znacenje.

 

Naravno da su dobrim delom gurnuti u rat protiv svoje volje (referiram na vojnike postavljene niže u hijerarhiji IDF). Mislim da je izraelsko društvo polarizovano kao što je većina društava - imaš deo koji apsolutno podržava postupanje u Gazi, imaš deo koji je apsolutno protiv, onda imaš one koji su protiv Netanjahua ali podržavaju sve što se dešava u Gazi + su za okupaciju Palestine i sl. Ipak, verujem da većina Jevreja - ne samo u Izraelu već širom sveta - jeste za mir i propagira to što si napisao. Problem u samom Izraelu je što sve više jačaju ekstremističke struje. Što se tiče međunarodnih sudova, mislim da bez obzira na dokaze od toga nema ništa sve dok Izrael ima apsolutno podršku USA.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Мџе said:

Izrael je odmazdu i neki reciprocitet postigao posle nedelju, dve bombardovanje. Unazadio ili uništio sve potencijale Hamasa za narednih deset godina. Ono što radi posle je potpuno nepotrebno I neće dovesti do nestanka Hamasa, jer usled tolike krvi javiće se neki novi. Jedino ako planira da ih sve protera. 

 

A onih 251 talaca, koje su teroristi oteli kao u vreme pirata i robovlasnistva, da budu muceni, silovani, izgladnjivani, ko yebe?

 

10 hours ago, DameTime said:

Poslednji put kad sam proverila, niti sam na čelu Izraela pa da se u mojim rukama nalazi kontrola nad jednom od najvećih vojnih sila trenutno, niti sam politički obrazovana i plaćena da dajem te odgovore.

 

Ok, skillful odgovor, ali ako iskljucujes sebe iz price da kazes sta je trebalo Izrael da uradi, zasto dajes sebi za pravo da pricas kako ovo sto trenutno radi nije prava reakcija?   Izrael je svakako imao na raspolaganju mnogo razornije opcije konvencionalnim naoruzanjem da jako brzo ''zavrsi posao'' sa Hamasom, ali je izlozio svoje ljude mnogo vecem riziku i do sada im je dosta vojnika poginulo. 

Ako nisi strucna da das odgovor sta je Izrael trebalo da uradi, sta mislis o sledecim pitanjima:

 

Da li Hamas ima pravo da postoji i dalje nakon 7 X? 

Da li Izrael ima pravo da se bori da oslobodi svoje gradjane iz teroristickog zatocenistva?

 

Takodje, 1000 puta ponovljena laz kako Izrael vec 70 godina tlaci jadne Arape  jednostavno ne moze da postane istina, jer ne mozes ziveti u svojim balonima:

- Izrael muci Arape

- Ne znam za ratove koje su Arapi poveli VISE PUTA da izbrisu Izrael i Jevreje

- Ne znam da Arapi u Izraelu zive mnogo bolje i kvalitetnije nego u oblastima koje kontrolisu Hamas i Fatah. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, 40Wins said:

Ok, skillful odgovor, ali ako iskljucujes sebe iz price da kazes sta je trebalo Izrael da uradi, zasto dajes sebi za pravo da pricas kako ovo sto trenutno radi nije prava reakcija?  Izrael je svakako imao na raspolaganju mnogo razornije opcije konvencionalnim naoruzanjem da jako brzo ''zavrsi posao'' sa Hamasom, ali je izlozio svoje ljude mnogo vecem riziku i do sada im je dosta vojnika poginulo. 

Ako nisi strucna da das odgovor sta je Izrael trebalo da uradi, sta mislis o sledecim pitanjima:

 

Zato što nije isti nivo skilla i znanja potreban da proceniš da neko rešenje nije dobro (pošto to uglavnom sugerišu rezultati) i da osmisliš rešenje za koje možeš da garantuješ da će biti bolje. Svakako se ne zanosim kako bih ja mogla da rešim pitanje Izraela i Palestine, samo kad bi mi neko dao. 

 

22 minutes ago, 40Wins said:

Da li Hamas ima pravo da postoji i dalje nakon 7 X? 

Da li Izrael ima pravo da se bori da oslobodi svoje gradjane iz teroristickog zatocenistva?

 

Nisu imali pravo da postoje ni pre 7.10, tj. odavno ih je trebalo uništiti. Tako da je odgovor ne.

Naravno da Izrael ima pravo da se bori za slobodu talaca. 

 

22 minutes ago, 40Wins said:

Takodje, 1000 puta ponovljena laz kako Izrael vec 70 godina tlaci jadne Arape  jednostavno ne moze da postane istina, jer ne mozes ziveti u svojim balonima:

- Izrael muci Arape

- Ne znam za ratove koje su Arapi poveli VISE PUTA da izbrisu Izrael i Jevreje

- Ne znam da Arapi u Izraelu zive mnogo bolje i kvalitetnije nego u oblastima koje kontrolisu Hamas i Fatah. 

 

Ja vrlo konkretno govorim o odnosu Izraela prema Palestini, da već decenijama otimaju zemlju mic po mic, settleri maltretiraju Palestince i prete im, hapse decu i zadržavaju po zatvorima bez osnova godinama, sprovode aparthejd na Zapadnoj Obali itd. O tome se pisalo i na ovim stranama, za sve to postoje dokazi. Najviše je o tome pisao erwin dok nije otišao sa foruma onako kako je otišao. Samo to nikako da prokomentarišete.

 

Ima i onaj podatak da je od 2008. na ovamo stradalo preko 20.000 Palestinaca u Gazi u izraelskim napadima, dok je za isti period stradalo 1.500 Izraelaca (najviše u užasnom napadu 7.10.). 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Мџе said:

Izrael je odmazdu i neki reciprocitet postigao posle nedelju, dve bombardovanje. Unazadio ili uništio sve potencijale Hamasa za narednih deset godina. Ono što radi posle je potpuno nepotrebno I neće dovesti do nestanka Hamasa, jer usled tolike krvi javiće se neki novi. Jedino ako planira da ih sve protera. 
 

Mislim nepotrebno i naivno mi je to gledanje bilo koje strane kao apsulutnog dobra ili zla. Ono što je sada potrebno je da neprijateljstvo stane, da ljudi ne ginu više, da se oslobode taoci i da počnu pregovori koji će doneti trajno rešenje. A to je da Palestinci dobiju nekakvu državu koju zaslužuju.

Izrael nazalost nije nista postigao, potencijali Hamasa su ljudi, stanovnistvo, ideologija koju ideoloski hrani Iran, a materijalno

Nemacka, USA, i EU an zeneral.

 

Proterivanja, raznorazna i u razlicitim istorijskim konteksitima, ali na svim meridijanima, imaju samo i iskljucivo veze sa Jevrejima,

ali nekako su uspeli da imaju posle hiljada i hiljada godina svoju drzavu iz koje ih nece moci niko proterivati.

 

Svega ovoga ne bi bilo da je Hamas barem posle nedelju dana otmice vratio otete, ali je plan bio bas ovaj koji se sada

i odvija. Sto vise mrtvih, sto vise slika poginule dece, to bolje za palestinsko pitanje.

 

Siutuacija se medjutim mnogo komplikuje jer na Bliskom Istoku preti veliki rat, a za to nije kriv Izrael nego Iran.

Odobren je plan napada na Liban, a ne napadaju jer su tako u mogucnosti nego zato sto moraju.

USA salje specijalne izaslanike, ali Hizbolah ne ybe zivu silu, napada kao da nema sutra.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

 

Logika kaže da se autoriteti konstantno preispituju. Slepo verovanje državi koja se decenijama (loše) pretvarala da želi mir sa Palestinom mi ne pada na pamet. Sami Izraelci kritikuju postupanje svoje države, kao i Jevreji širom sveta, samo Vox92 (i USA lol) jok. 

Autoritete su preispitali vojni strucnjaci, i rekli svoje, da je ovo jedan od najhumanijih urbanih ratova. Ta drzava je decenijama nudila mir arapima, ukljucujuci da je ostavila Gazu 18 godina da se sami vode, i vidimo dokle je to dovelo. Sve sto je trebalo je da '48 prihvate podelu. I nijednog rata ne bi bilo, zar ne? 

Link to comment
Share on other sites

  Znao je Ezop zasto je napisao ovako nesto:

 

Vuk: "Trava je zelena"

Magarac: "Trava je žuta"

Odu do lava da razreši, Lav sasluša i vuka osudi na mesec dana zatvora a magarca pusti.

Vuk: "O kralju, zar i ti zaista tvrdiš da je trava žuta, pa si me osudio?"

Lav: "Ne, trava je zelena ali kriv si jer raspravljaš sa magarcem"

 

....ne samo za ovu temu vec za svaku je primenjivo, na kraju budes kriv jer sigurno nisi normalan ako pregovaras i raspravljas sa hamasom ....Postoji samo jedan nacin da se zavrsi rat a to je - daj taoce i gotovo. Necete? Pa sta cemo sada? 

 

Dugotrajna rasprava kao sto je objasnio ezop, posebno ako su dve strane toliko suprotstavljene, ne vodi nicemu, jos ispada kriv onaj ko je u pravu.

 

Izrael: Daj taoce. Zavrsen rat.

Hamas: Ne dam taoce. Zavrsen rat.

 

Ili mozda neko ima ideju kako da odgovori na ovu zavrzlamu sa magarcima....

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 40Wins said:

 

A onih 251 talaca, koje su teroristi oteli kao u vreme pirata i robovlasnistva, da budu muceni, silovani, izgladnjivani, ko yebe?


Pa njih nećeš sigurno spasiti tako što ćeš sravniti celu Gazu. A kriza se samo produbljuje, pa će za par godina biti neki novi taoci i tako dalje. Jedino rešenje je kompromis.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Мџе said:


Pa njih nećeš sigurno spasiti tako što ćeš sravniti celu Gazu. A kriza se samo produbljuje, pa će za par godina biti neki novi taoci i tako dalje. Jedino rešenje je kompromis.

 

Da li je kompromis bio rjesenje i 6. Oktobra ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

 

Da li je kompromis bio rjesenje i 6. Oktobra ?

Ljudi iz Hamasa su teroristi. Na Izraelcima kao ozbiljnoj državi je da nadje prave Palestince sa kojima će to postići. Valjda žele da žive nekad normalno sa svojim komšijama.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Мџе said:

Ljudi iz Hamasa su teroristi. Na Izraelcima kao ozbiljnoj državi je da nadje prave Palestince sa kojima će to postići. Valjda žele da žive nekad normalno sa svojim komšijama.

Pa naravno da zele - jedina strana koja je ucestvovala u svim pregovorima i dogovorima u posljednjih 80 godina je Izrael - sa druge strane se mijenjaju oni koji su pokretali i gubili ratove protiv Izraela - Jordan, Sirija, Egipat, Liban, PLO - Arafat, Abas...  I svakih 5-10 godina se pojavi neka nova drzava, grupacija ili organizacija koja napadne Izrael i kada dobije po nosu trazi nove pregovore. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Мџе said:

Ljudi iz Hamasa su teroristi. Na Izraelcima kao ozbiljnoj državi je da nadje prave Palestince sa kojima će to postići. Valjda žele da žive nekad normalno sa svojim komšijama.

A ko su ti "pravi Palestinci" koji se, pretpostavljam, zalažu za mirno i razumno rešenje? Koja je to Palestinska politička organizacija? Ko ih podržava među palestinskom populacijom? Koga oni zastupaju?  I za kakvo rešenje se oni zalažu? Zašto se nisu oglasili posle 7.10. i npr. pozvali svoje sunarodnike da osude javno osude akcije Hamasa ? Kada su i kako, pre 7.10., ti "pravi Palestinci" pokrenuli neku iole značajniju akciju u smislu mirnog rešenja sukoba sa Izraelom i šta su bili njihovi predlozi?

Recimo da postoje takve političke snage među Palestincima, koji procenat palestinske populacije treba da ih podržava da bi oni bili legitimni predstavnici Palestinaca i da bi bilo kakav pregovor sa njima imao smisla? I kako to Izrael treba da ih "nađe"? Valjda oni treba da se nametnu kao legitimni predstavnici Palestinaca koji zastupaju mirno i svima prihvatljivo rešenje?

 

Zamisli sledeću situaciju 1943: pod pritiskom javnosti zbog "prevelikih civilnih žrtava među Nemačkom populacijom" Saveznici otpočnu pregovore sa Sophie Scholl i Mariom Therese von Hammerstein i njihovim antinaci prijateljima o miru u Evropi ? Garant bi se rat završio do kraja 1943, samo da su Saveznici našli "prave Nemce" za razgovor o mirnom rešenju.

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Izrael je isto strana koja odbija bilo kakve pregovore/kompromise a sposobniji je od Palestinaca da kreira bilo šta. Sutra da iznese neki ozbiljan plan za rešavanje krize, verujem da bi ih cela medjunarodna zajednica podržala zajedno sa Arapima. Insistiranje na prošlosti i ta nesrećna paralela sa Nemcima ne stoje. Samo udaljava od stvarnog problema koji taj deo Levanta ima i vrti priču u krug.

 

Iskreno se nadam u Izraelce i da će posle mučnog Netanjahua doći neko normalan. Taj narod ima unutrašnje snage da iznese to. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...