Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

1 minute ago, Angelia said:

Civili ginu u ratu, to je cinjenica. Govoriti to je besmisleno, osim ako neko ne pokusava da izjednaci pokusaj Izraela da zastiti svoje gradjane nakon gnusnog I genocidnog napada, sa terorizmom. Civili ginu na obe strane, ali je to zbog Hamasa. 

Ginuli su civili I u pokusaju da se unisti AL Kaida, I u borbi protiv ISIS, ali je celom civilizovanom svetu bilo jasno da je to cena koju placamo za slobodu, u borbi protiv terorizma koji se krije iza civila. Niko nije pozivao na prekid vatre, ni na pregovaranje sa glavosecama, ni diplomatsko resenje, a pogotovo se nije pominjala prekomerna sila.   

Sta je to drugacije za Hamas? 

Naravno, Jevreji. 

Svi su odjednom humanisti, ubedjeni od starta da ce "zli Jevreji" pociniti genocid. 

Trazi se prekid vatre od Izraela dok Hamas baca rakete svaki dan na civile u Izraelu. Bukvalno svaki dan, stanovnici Tel Aviva silaze u sklonista. 

Niko nista o tome ne govori, ali su korisni idioti prihvatili pricu o zlim kolonizatorima. 

Koliko god je ovo bila velika cena, 1400 ubijenih, 230 otetih, I ko zna koliko ce jos poginuti u borbi protiv terorizma, jedna stvar je jasna. Maska "humanizma" iza koje se krio anti-semitizam, je pala. 

Ukljucujuci u UN. Taj duh se vise ne vraca u bocu.

 

Sve ovo sto ti pricas ce imati epilog nakon zavrsetka. Da li ovakav ili onakav, bice kako ce biti. Agresivno napadanje ljudi zbog misljenja da treba sto vise dece postedeti u ratu protiv bilo cega i proglasavanja istih antisemitima, nece doneti vecu ljubav jevrejima, nego naprotiv. 

Ja nikako ne uticem na rat, ne dopada mi se ni terorizam, niti ovaj nacin resavanja terorizma (pogotovo sto mislim da to nije resenje, nego tek pocetak), a jos manje mi se dopada masovna histerija nad onima koji su samo posmatraci i pocinju polako da se plase za sebe i svoje familije, prijatelje..  koje apsolutno nemaju nista sa ovim visedecenijskim konfliktom. 

 

Sto se mene tice, ja sam za varijantu miss universe, koja ce postedeti i jevreje i nevine palstince, a i nas tamo negde od buducih teroristickih napada, a bice ih ako se ovo ne zaustavi uskoro. 

 

Ne moras mi nabrajati zrtve, ja u ratne propagande, objave, prenose... ne verujem. Svako vuce na svoju stranu i svako pokusava sto vise da obmani. Bili smo na zalost licni svedoci toga i na jos vecu zalost, nista nismo naucili iz toga. 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Angelia said:

Civili ginu na obe strane, ali je to zbog Hamasa. 

Welcome back, nedostajale su mi Angelia vs Baby borbe :classic_biggrin: Morao sam ja da preuzmem palicu na jednu temu za neko vreme, ali drago mi je da se stvari vraćaju na normalu :classic_wink:

 

Što se tiče citata, nije ni ovo baš tačno. Jeste da je Hamas najveće zlo, ali Izraelski settlers isto ubijaju civile i čiste zemlju od Palestinskih starosedelaca. Ne tako svirepo kao Hamas, ali opet - nije baš za ignorisanje. 

 

33 minutes ago, Angelia said:

Koliko god je ovo bila velika cena, 1400 ubijenih, 230 otetih, I ko zna koliko ce jos poginuti u borbi protiv terorizma, jedna stvar je jasna. Maska "humanizma" iza koje se krio anti-semitizam, je pala. 

Pa sad ... jeste da postoji anti-semitizam kod ekstremne levice, ali ceo UN? Ako neko kritikuje Izrael, ne mora nužno da znači da podržava Hamas niti da Izrael nema pravo da se brani. Niko nije iznad kritike niti bi trebalo da bude. To je odlika ekstremne levice koja bi ta ućutkuje neistomišljenike. 

 

U svakom slučaju - kompleksna tema. Pitam se ovih dana da li uopšte da pišem na Politici pošto se lični stavovi ne vide jasno, a retki su oni koji imaju toliko vremena da ih natenane i u detalje razjašnjavaju. Možda je bolje da brisnem pre nego što me neko pogrešno shvati kao relativizatora, voleo bih da nastavim da bar mogu da pišem na Košarci :classic_biggrin:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Došao da iskomentarišem ove jezive snimke iz Mahačkale gde masa zabrađenih šabana trkeljiše pasoše, automobile i avione u potrazi za državljanima Izraela, pa mi prođe kroz glavu kako su snimci iz Gaze višestruko jeziviji i opalim samog sebe ovim prljavim whataboutismom koji je omniprisutan već duže vreme gde god se okrenem. Na temu aktuelnog konflikta je najprljaviji do sad, sa tendencijom da postane sve gori i gori kako vreme odmiče. Nisi ispravan u zgražavanju nad zločinom bez da se zgroziš avansno na sve zločine koji su prethodili.

 

Bukvalno sam zabezeknut i slikama iz Istanbula za vikend, gde je Redžep pred dva miliona ljudi bacao neke užasno opasne rečenice. Kao da gledam WW3 in Colour, nastavak kultne produkcije o WW2 negde u budućnosti dok se pitam kako je čovečanstvo dozvolilo da se ovako nešto dogodi, ponovo. Zastave, simboli, pretnje, mržnja i gromoglasni aplauzi na suptilne i transparentne opaske i pretnje. Posle vidim ona govnara od Dodika ima neki velikosrBski nacrt koji negde nekome predlaže ili zagovara. Podigao se sav nacionalistički talog širom sveta.

 

32 minutes ago, Angelia said:

Civili ginu u ratu, to je cinjenica. Govoriti to je besmisleno, osim ako neko ne pokusava da izjednaci pokusaj Izraela da zastiti svoje gradjane nakon gnusnog I genocidnog napada, sa terorizmom. Civili ginu na obe strane, ali je to zbog Hamasa. 

Ginuli su civili I u pokusaju da se unisti AL Kaida, I u borbi protiv ISIS, ali je celom civilizovanom svetu bilo jasno da je to cena koju placamo za slobodu, u borbi protiv terorizma koji se krije iza civila. Niko nije pozivao na prekid vatre, ni na pregovaranje sa glavosecama, ni diplomatsko resenje, a pogotovo se nije pominjala prekomerna sila.   

Sta je to drugacije za Hamas? 

Naravno, Jevreji. 

Svi su odjednom humanisti, ubedjeni od starta da ce "zli Jevreji" pociniti genocid. 

 

Nijedan war on terror poslednjih 20 godina nije prošao čisto, a ovaj se čini najmutnijim od svih. Svako normalan će se složiti da je borba protiv ISIS-a i Al Kaide opravdana i neophodna, kao i da je Hamas takođe teroristička organizacija samo nešto drugačijeg glavnog motiva. Intervencija Izraela (i ne samo Izraela) je bila neophodna, međutim nikako mi ne ide u glavu ovakav clean slate opis isto je kao ranije samo eto zato što Izrael tamani ljude sad se pravi problem. Očigledno je neprestana eskalacija konflikta doprinela do ogromnog porasta antisemitizma, gde su mnogi baš na osnovu te užasne ideologije gradili slučaj dizanja glasa... ali ovo nije borba protiv terorizma, već osvetoljubivo, nehumano iživljavanje koje jednostavno nema utemeljenje. 

Kako tačno Izrael može da pobedi terorizam? Potamanivši svakog hamasovca i uništivši svu infrastrukturu ostaće pitanje koje očigledno uzimaju u obzir, a to je dva miliona ljudi ostavljenih bez ikakvog izbora osim nož u zube i ponavljanje istorijskih stranica. Terorizam se ne pobeđuje oživljavajući antisemitizam i dodavanjem decenija besa, nemoći i patnje običnim ljudima koji će biti još skloniji terorizmu kao jedinom rešenju koji vide. Kada čovek nema hleba, vodu, knjigu i struju, logično da će poći put svih ostalih a to je put tunela, bombi i krvi. Sve to dok ajatolahčina gladi brk i budžetira nove milione za neke nove mlade momke iz Palestine koji će nastaviti borbu protiv zla.

 

Umesto što se oslobađa sav bes i patnja prouzrokovana onim užasnim napadom 7. oktobra, citira Stari zavet i dovlači još istorijskih neprijatelja na prag, borba protiv terorizma verovatno mora da počne tamo odakle je sve počelo, ali to bi podrazumevalo i povremeno gledanje u ogledalo. Što Izrael očigledno nije spreman da učini. Zato je u ovom užasu tek nešto manje užasan od onih koji su terorizmom rešili da udaraju.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Welcome back, nedostajale su mi Angelia vs Baby borbe :classic_biggrin: Morao sam ja da preuzmem palicu na jednu temu za neko vreme, ali drago mi je da se stvari vraćaju na normalu :classic_wink:

Sorry ako sam dala pogresan utisak da se vracam, ovo je vise bilo da sam svratila I izfrustrirana pisanjem, odreagovala

 

1 hour ago, Darko said:

Što se tiče citata, nije ni ovo baš tačno. Jeste da je Hamas najveće zlo, ali Izraelski settlers isto ubijaju civile i čiste zemlju od Palestinskih starosedelaca. Ne tako svirepo kao Hamas, ali opet - nije baš za ignorisanje. 

Razmisli malo, kako se populacija izraelskih arapa, pa palestinaca u WB ili Gazi toliko uvecala ako ih bas settlers proganjaju? 

 

1 hour ago, Darko said:

Pa sad ... jeste da postoji anti-semitizam kod ekstremne levice, ali ceo UN? Ako neko kritikuje Izrael, ne mora nužno da znači da podržava Hamas niti da Izrael nema pravo da se brani. Niko nije iznad kritike niti bi trebalo da bude. To je odlika ekstremne levice koja bi ta ućutkuje neistomišljenike. 

UN je odlucio da ne donese rezoluciju kojom se osudjuje Hamas, nakon onakvog pokolja, jos su tapsali kad rezolucija nije prosla.  To nije kritika Izraela

1 hour ago, Darko said:

U svakom slučaju - kompleksna tema. Pitam se ovih dana da li uopšte da pišem na Politici pošto se lični stavovi ne vide jasno, a retki su oni koji imaju toliko vremena da ih natenane i u detalje razjašnjavaju. Možda je bolje da brisnem pre nego što me neko pogrešno shvati kao relativizatora, voleo bih da nastavim da bar mogu da pišem na Košarci :classic_biggrin:

Zato ces razumeti da se ne vracam. Jako toksicno okruzenje

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ja nikako ne uticem na rat, ne dopada mi se ni terorizam, niti ovaj nacin resavanja terorizma (pogotovo sto mislim da to nije resenje, nego tek pocetak), a jos manje mi se dopada masovna histerija nad onima koji su samo posmatraci i pocinju polako da se plase za sebe i svoje familije, prijatelje..  koje apsolutno nemaju nista sa ovim visedecenijskim konfliktom. 

Al Kaida I ISIS su sad manja pretnja. Zamisli kako je porodicama otetih I ubijenih. Podilazenje zlu samo vodi ka vise zla. Znas kako ide ona:

Kada su dosli po komuniste, nisam nista rekao, jer nisam komunista...

Znamo kako se to zavrsava. Oni koji ne uce iz istorije, su osudjeni da je ponove

 

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Sto se mene tice, ja sam za varijantu miss universe, koja ce postedeti i jevreje i nevine palstince, a i nas tamo negde od buducih teroristickih napada, a bice ih ako se ovo ne zaustavi uskoro. 

Miss Universe pristup nigde I nikad nije radio

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Ne moras mi nabrajati zrtve, ja u ratne propagande, objave, prenose... ne verujem. Svako vuce na svoju stranu i svako pokusava sto vise da obmani. Bili smo na zalost licni svedoci toga i na jos vecu zalost, nista nismo naucili iz toga. 

 

Na zalost, znam da nemas nameru, ali zvucis kao Holocaust denier. Mozes poimence da pogledas imena kidnapovanih, da vidis porodice. Imas snimke koje je Hamas objavio ubijanja, klanja, paljenja... kakva te propaganda spopala? Jedina propaganda je Hamasova. Kod njih, svi poginuli su civili, nijedan Hamasovac nije poginuo. 

 

Ja nazalost znam ljude koje je ovaj zlocin dotakao, I ovakva prica me dovodi do besa. Nisu to neki tamo, kao sto oni 9/11 nisu bili "neki tamo konflikt". Brines se za civile u Gazi, gde je empatija za zrtve u Izraelu, ili je to pij-pike ne vazi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pierre van hooijdonk said:

 

Nijedan war on terror poslednjih 20 godina nije prošao čisto, a ovaj se čini najmutnijim od svih. Svako normalan će se složiti da je borba protiv ISIS-a i Al Kaide opravdana i neophodna, kao i da je Hamas takođe teroristička organizacija samo nešto drugačijeg glavnog motiva.

Koji je to drugaciji motiv Hamasa? Imam osecaj da ces mi odgovoriti nesto sto ni Hamas ne tvrdi, posto oni jasno tvrde da im je motiv da pobiju sve jevreje, I uspostave kalifat (zvuci poznato), a da nakon toga idu u dzihad

 

1 hour ago, pierre van hooijdonk said:

Intervencija Izraela (i ne samo Izraela) je bila neophodna, međutim nikako mi ne ide u glavu ovakav clean slate opis isto je kao ranije samo eto zato što Izrael tamani ljude sad se pravi problem. Očigledno je neprestana eskalacija konflikta doprinela do ogromnog porasta antisemitizma, gde su mnogi baš na osnovu te užasne ideologije gradili slučaj dizanja glasa... ali ovo nije borba protiv terorizma, već osvetoljubivo, nehumano iživljavanje koje jednostavno nema utemeljenje. 

Da je Izrael hteo da bude osvetoljubiv, ili da se izivljava, zrtve u Gazi bi bile 10-20-30x vece. 

 

1 hour ago, pierre van hooijdonk said:

 


Kako tačno Izrael može da pobedi terorizam? Potamanivši svakog hamasovca i uništivši svu infrastrukturu ostaće pitanje koje očigledno uzimaju u obzir, a to je dva miliona ljudi ostavljenih bez ikakvog izbora osim nož u zube i ponavljanje istorijskih stranica.

Unistice infrastrukturu, I veci deo obucenih I treniranih Hamasovaca, vratice ih 20 godina unazad, tako da ne predstavljaju ozbiljnu pretnju barem 10-20 godina. 

Barem se nadam da je to rezultat

 

1 hour ago, pierre van hooijdonk said:

Terorizam se ne pobeđuje oživljavajući antisemitizam i dodavanjem decenija besa, nemoći i patnje običnim ljudima koji će biti još skloniji terorizmu kao jedinom rešenju koji vide. Kada čovek nema hleba, vodu, knjigu i struju, logično da će poći put svih ostalih a to je put tunela, bombi i krvi. Sve to dok ajatolahčina gladi brk i budžetira nove milione za neke nove mlade momke iz Palestine koji će nastaviti borbu protiv zla.

 

Ta mrznja u Gazi je verovatno neizleciva, za vreme dok je Izrael okupirao Gazu, gradili su skole, bolnice, izdrzavali oblast I opet je Hamas jacao. Cim je IDF izasao oni su izabrali Hamas. 

WB recimo konta da im je bolje pod Izraelskom "okupacijom" pa imaju umerenu vlast, ima extremista,  ali je broj manji.  

Poenta ove akcije nije da resi dugorocnu religijsku mrznju, tesko da bi I Mendela tu nesto uradio, nego da im (raznim dzihadistima, hamasovcima i sl) oduzme sredstva za sirenje terora. 

Svima je jasno da su Palestinci trenutno topovsko meso za mule u Iranu. Nijedna arapska zemlja ih nece. 

Egipat im je napravio zid, oni im ne daju ni dozvole za rad koje im je Izrael davao 

 

BTW zasto ljudi u Gazi nemaju nista? Nakon tolike medjunarodne pomoci koja je decenijama ulazila u Gazu, nemaju pristojan zivot, sa tom pomoci su pravili rakete I tunele, I finansirali palate za Hamasovce u Kataru, Egiptu, Turskoj...

 

Izrael je izgradjen u pustinji, na kamenu, I iako napadan sa svih strana kroz decenije postao tehnoloska I vojna sila, od 700k stanovnika 1947, do danas. U izraelu zive jevreji, muslimani, hriscani, druzi, beduini...u Gazi nema nijednog jevrejina, hriscana, druza ili beduina...food for thought

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, Angelia said:

Al Kaida I ISIS su sad manja pretnja. Zamisli kako je porodicama otetih I ubijenih. Podilazenje zlu samo vodi ka vise zla. Znas kako ide ona:

Kada su dosli po komuniste, nisam nista rekao, jer nisam komunista...

Znamo kako se to zavrsava. Oni koji ne uce iz istorije, su osudjeni da je ponove

 

Miss Universe pristup nigde I nikad nije radio

Na zalost, znam da nemas nameru, ali zvucis kao Holocaust denier. Mozes poimence da pogledas imena kidnapovanih, da vidis porodice. Imas snimke koje je Hamas objavio ubijanja, klanja, paljenja... kakva te propaganda spopala? Jedina propaganda je Hamasova. Kod njih, svi poginuli su civili, nijedan Hamasovac nije poginuo. 

 

Ja nazalost znam ljude koje je ovaj zlocin dotakao, I ovakva prica me dovodi do besa. Nisu to neki tamo, kao sto oni 9/11 nisu bili "neki tamo konflikt". Brines se za civile u Gazi, gde je empatija za zrtve u Izraelu, ili je to pij-pike ne vazi?

 

Tacno ono o cemu non stop pisem. Standardno, totalno si promasila... planetu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ras kass said:

U Dagestanu cekaju Jevreje na aerodromu da se obracunaju sa njima. Ubijanje Ukrajinaca im je ok.

 

https://x.com/nexta_tv/status/1718686535514456105?s=20

 

 

 

 

Nije da nisu imali prilike da ubijaju ukrajince kad su ovoliko ratoborni, evo vec skoro dve godine. A sta mislis zasto nisu? 

 

Dagestan je mesto , zajedno sa celim Kavkazom najpogodnije da zapalis Rusiju iznutra. 

 

Some of the rumours appear to have been fomented by a Telegram channel called Morning Dagestan, which has more than 50,000 readers.

The channel has been affiliated with Ilya Ponomarev, a Kyiv-based former Russian politician who opposes the Kremlin and claims to co-ordinate a group of Russians fighting against Moscow in Ukraine, members of which have been known to hold extreme far-right views. Ponomarev stated on Sunday that he had not controlled the channel for more than a year.

 

Ovi far right borci su cisti ruski nacisti u sluzbi ukrajinskih obavestajnih sluzbi po njihovom sopstvenom priznanju.Screen od 29.10 gde se pozivaju ljudi da sacekaju avion mozes da nadjes na netu. 

 

https://www.ft.com/content/3c1d6bc8-f569-4ce7-aa87-aa59f49363e8

 

 

Video u kome Ponomarev otvoreno govori o tome da je kanal njegov i da se kroz njega koordinisu protesti na Kavkazu. Fotka Dudaeva u pozadini dovoljno govori o namerama i ciljevima protesta. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 izraelskih NVO za ljudska prava i civilno društvo "pozivaju međunarodnu zajednicu na hitno delovanje radi zaustavljanja talasa doseljeničkog naselja na Zapadnoj obali uz podršku države koji dovodi do nasilnog preseljenja palestinskih zajednica".

 

Spoiler



 

Tužilac Međunarodnog krivičnog suda na graničnom prelazu Rafa izjavio da "ne sme biti nikakvih prepreka isporuci humanitarne pomoći deci, ženama i muškarcima civilima".

 

Spoiler



 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, A sad said:

Sta bi drugo bilo nego ukrajinska zavera da se unisti ugled Rusije. 

 

 

 

Ne, mozda je Zelenski u pravu kad dogadjaj u muslimanskoj republici komentarise kao dokaz ruskog antisemitizma , wtf. Kao dela sisitemske i ukorenjene mrznje prema drugim narodima.. 

 

Kojim tacno narodima kad ih u samoj Rusiji zivi oko 190..

 

 

Inace Putin je dokazani antisemita, u bliskim odnosima sa jos jednim slicnim njemu Bibijem. 

Jevrej ga doveo na vlast, prijatelji oligarsi jevreji, od brace Rotenberg do Abramovica, premijer poreklom jevrej . Vrhovni ravin njegov prijatelj preko Abramica iz devedesetih. 

Glavni propagandista Solovlev jevrej, njegovi glavni gosti jevreji.. 

 

 

Da bice da je za divljanje muslimana u Mahackali kriva ruska vlast i rusi kao antisemiti , ista ona vlast koju optuzuju za krsenje ljudskih prava kad  hapsi i lomi kicmu islamskim fundamentalistima po ulicama.. 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Koji je to drugaciji motiv Hamasa? Imam osecaj da ces mi odgovoriti nesto sto ni Hamas ne tvrdi, posto oni jasno tvrde da im je motiv da pobiju sve jevreje, I uspostave kalifat (zvuci poznato), a da nakon toga idu u dzihad

 

Neću, drugačiji motiv Hamasa se ogleda u tome da je njihova borba borba do uništenja Izraela kao države i potpunog nestanka jevreja, dok je Al Kaidi i ISIS-u to možda bila jedna od tački agende ali je motiv širi i sastoji se od raznih religijsko-fanatičkih ideja. Nisam želeo reći da je Hamasov motiv bolji ili lošiji, samo da je drugačiji.

 

6 hours ago, Angelia said:

Unistice infrastrukturu, I veci deo obucenih I treniranih Hamasovaca, vratice ih 20 godina unazad, tako da ne predstavljaju ozbiljnu pretnju barem 10-20 godina. 

Barem se nadam da je to rezultat

 

Poenta ove akcije nije da resi dugorocnu religijsku mrznju, tesko da bi I Mendela tu nesto uradio, nego da im (raznim dzihadistima, hamasovcima i sl) oduzme sredstva za sirenje terora. 

 

Svako onemogućavanje Hamasa da na bilo koji način vrši teror je pozitivna stvar i ja nemam problem ni sa jednim delom ovog tvog upisa. Međutim, tvoj prethodni upis se bavio reakcijom sveta i antisemitskog motiva koji čini svako zauzimanje drugačijeg stava od 'borba protiv terorizma'. Ne živim u iluziji da je trebalo sesti za pregovarački sto i za par dana rešiti ovaj super kompleksan konflikt, već verujem da kao i u većini konflikta i okršaja postoje nivoi ljudskosti, taktičnosti i opasnosti u akcijama koje se odvijaju. Izrael trenutnim delovanjem dolazi na prag stvaranja užasne humanitarne krize, produbljivanja konflikta i mnogo većoj opasnosti nego što je to sam Hamas sa svim svojim delovanjem u Gazi, to mi se čini izuzetno lošim (iz neutralne perspektive, ili bolje rečeno - globalne) dugoročno gledano. 

 

Ja sigurno nisam neko ko ima bolje rešenje od bilo koga, ali kao i, nadam se, većina slobodno mislećih ljudi mogu da konstatujem da Izrael trenutno pravi ogromnu humanitarnu katastrofu u sklopu svoje borbe protiv terorizma, gde jači udarac ne znači više poena u misiji već stvara dodatne posledice po svaku stranu, pored toga što je izrazito nehumano. Takođe ne živim u iluziji da neće biti civilnih žrtava u Gazi, međutim ovakav užas ne sme da bude kusur u borbi protiv zla. 

 

6 hours ago, Angelia said:

BTW zasto ljudi u Gazi nemaju nista? Nakon tolike medjunarodne pomoci koja je decenijama ulazila u Gazu, nemaju pristojan zivot, sa tom pomoci su pravili rakete I tunele, I finansirali palate za Hamasovce u Kataru, Egiptu, Turskoj...

 

Izrael je izgradjen u pustinji, na kamenu, I iako napadan sa svih strana kroz decenije postao tehnoloska I vojna sila, od 700k stanovnika 1947, do danas. U izraelu zive jevreji, muslimani, hriscani, druzi, beduini...u Gazi nema nijednog jevrejina, hriscana, druza ili beduina...food for thought

 

Ljudi u Gazi su očito taoci Hamasa ali i uslova u kojima žive, kao što sam pomenuo u prethodnom upisu, kada se čini da je nož u zube rešenje za veliki deo populacije, nešto integralno je pošlo po zlu. Izrael jeste izdavao radne dozvole i pokušavao nekim diplomatskim i mirnim putem da menja stvari u korenu, ali ih je isto i zakatančio dok ne svrgnu Hamas ili prestanu da dozovaljavaju Hamasu da od cevi pravi rakete. Pošteno, donekle, ali vidimo da to nije way to go.

 

Izrael je socijalna, ekonomska i tehnološka anomalija današnjice, ne bih njih uzimao za primer kada je u pitanju razvoj i napredak pošto nismo imali slične primere nigde u svetu. Pogotovo ih ne bih uzimao kao primer stvaranja nečega iz ničega pošto je nemoguće očekivati da se nešto slično ponovi među izrazito mladom, neškolovanom i populacijom vođenom dekadentnim i terorističkim idealima.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

BTW zasto ljudi u Gazi nemaju nista? Nakon tolike medjunarodne pomoci koja je decenijama ulazila u Gazu, nemaju pristojan zivot, sa tom pomoci su pravili rakete I tunele, I finansirali palate za Hamasovce u Kataru, Egiptu, Turskoj...

 

Gotovo kao da postoji obrazac 😮 

 

🧠

Link to comment
Share on other sites

Dosad je u Pojas Gaze ušlo ukupno 118 kamiona s vodom, hranom i lekovima, od čega 24 sinoć, objavio Palestinski crveni polumesec.

 

Spoiler

 

 

 

U Iranu sahranjena 16-godišnjakinja koju je do smrti u teheranskom metrou prebila verska policija jer nije pokrila glavu. Vlasti nisu dozvolile porodici da je sahrani u gradu iz koga potiče, već su morali da to učine u Teheranu.

 

Spoiler

 

 

 

 

 

 

 

Edited by erwin
  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

Izrael objavio broj stranih talaca po državljanstvima, najviše je Tajlanđana - 54, Argentinaca - 15 i Nemaca i Amerikanaca - po 12. Ima i jedan naš, kako saopštava ambasada Izraela u Srbiji, 22-godišnji dvojni državljanin Alon Ohel.

 

Spoiler


F9WjPAaWEAA-X8h?format=jpg&name=large

 


 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kosta said:

Potpuno mi je sumanuto razmisljanje svakog Palestinca koji je odlucio ostati na sjeveru Gaze. Hebes dedovinu ako ti je glava u pitanju svake sekunde. Totalno ludilo.

Mozda im brane Hamasovci da odu, njima je ionako samo bitno da ispadnu zrtve. Mala je to povrsina, verovatno se svi znaju i mogu da ih ucenjuju na razne nacine. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, attolini said:

 

 

 

Ne, mozda je Zelenski u pravu kad dogadjaj u muslimanskoj republici komentarise kao dokaz ruskog antisemitizma , wtf. Kao dela sisitemske i ukorenjene mrznje prema drugim narodima.. 

 

Kojim tacno narodima kad ih u samoj Rusiji zivi oko 190..

 

 

Inace Putin je dokazani antisemita, u bliskim odnosima sa jos jednim slicnim njemu Bibijem. 

Jevrej ga doveo na vlast, prijatelji oligarsi jevreji, od brace Rotenberg do Abramovica, premijer poreklom jevrej . Vrhovni ravin njegov prijatelj preko Abramica iz devedesetih. 

Glavni propagandista Solovlev jevrej, njegovi glavni gosti jevreji.. 

 

 

Da bice da je za divljanje muslimana u Mahackali kriva ruska vlast i rusi kao antisemiti , ista ona vlast koju optuzuju za krsenje ljudskih prava kad  hapsi i lomi kicmu islamskim fundamentalistima po ulicama.. 

 

 

 

Svetska zavera protiv Rusije, samo ti radi svoj posao i uzivaj. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...