Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

8 minutes ago, nonick said:

 

koje glupiosti pises!

 

 

Svuda na svetu su deca vojnici zrtve.

 

 

 

 

A ti se bas raspisao pametno? Citirala sam citav tvoj post. NIsta pametnije. Cije su deca zrtve? Pa svojih roditelja koji nisu civili vec terorosti. Ako si to hteo da kazes ne razumem sta nisi razumeo kada si ugledao tzv gluposti koje ja pisem a ti u tri slova objasnio pitajbogasta.

 

Dakle kako dete postaje vojnik? Da li tako sto ustane iz civilnog kreveta svojih roditelja civila - lupi sakom o sto, uzme pusku i kaze - Postajem militant ili terorista. Ajd zdravo civili.

To si mislio? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ciao said:

Koliko sam ja videla tj cula Zizek je sve vreme u svom govoru citirao jevreje. Mozda sam ja naivna ali ja nisam primetila da je pominjao i citirao i podrzavao Staljina, Rusiju i Severnu Koreju

Naravno da nije podržavao Staljina, Rusiju i Severnu Koreju, niti to inače radi.

 

Plus su ga zvali da drži govor o ovoj temi, nije sam upao da "prodaje levičarske ideje".

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Smrtokapa said:

Naravno da nije podržavao Staljina, Rusiju i Severnu Koreju, niti to inače radi.

 

Plus su ga zvali da drži govor o ovoj temi, nije sam upao da "prodaje levičarske ideje".

 

Gost zemlja je bila Slovenija, mogao je da uzme za temu sta zeli, ali on uvek zeli da se bavi ideologijama.

Nego jel ti znas sta je levicar? Sartr je bio levicar, ali je u njegovo vreme to bilo otmeno i plemenito, 

danas nije.

 

 

When asked why Hamas built 500 km of tunnels but not shelters for civilians in Gaza, Abu Marzuk said that the tunnels are built to protect Hamas fighters, while it is the responsibility of UN to protect the civilians.

 

Mousa Mohammed Abu Marzook is a Palestinian senior member of Hamas. Mousa Mohammed Abu Marzook موسى محمد أبو مرزوق. Deputy Chairman of the Hamas Political ...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Selina said:

 

Gost zemlja je bila Slovenija, mogao je da uzme za temu sta zeli, ali on uvek zeli da se bavi ideologijama.

Dao je svoj stav o gorućem pitanju u svetu ovih dana, pa valjda je to logičnije nego da govori o plantažama uljevite palme u Beninu.

 

5 minutes ago, Selina said:

Nego jel ti znas sta je levicar? Sartr je bio levicar, ali je u njegovo vreme to bilo otmeno i plemenito, 

danas nije.

Ne vidim poentu nekog razgovora na ovom nivou, Vi ste obrazovana i načitana osoba, možete to i bolje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

Podsećam da su ljudska prava univerzalna i ne zavise od toga kakve stavove imaju ljudi.

 

Izgleda da su 1400 izraelaca nekako propustili tu lekciju, nisu cak ubijeni zbog stavova, jer vidimo da je dosta njih bilo aktivista za mir...a cisto sumnjam da su bebe imale stavove.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ubila ih je teroristička organizacija.

 

Stanovnike Gaze sistematski ubija, izgladnjuje, mori žeđu, njihove kuće ruši i namerava da ih etnički očisti država koja za sebe tvrdi da nije teroristička.

 

Quote

Rear Admiral Daniel Hagari, a spokesman for the Israeli military, has said that “the emphasis is on damage and not on accuracy,” while an unnamed Israeli official told local media that Gaza would be reduced to a “city of tents” by the end of the campaign.

https://www.telegraph.co.uk/world-news/2023/10/11/israel-abandon-precision-bombing-eliminate-hamas-officials/
 

Spoiler

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Zizek je zloupotrebio frankfurtski sajam knjiga ( najveci i najznacajniji svetski sajam knjiga) da prodaje svoje levicarske ideje

i stavove, a sajam je za kjnige , ne za politicka drvljenja.

Cudno je da levicari uvek obozavaju i podrzavaju Staljina, Rusiju, Severnu Koreju, svaki moguci teroristicki pokret.

Sam Zizek je pokazivao svoju spavacu sobu i poster Staljina na zidu.

 

Ne u US

Link to comment
Share on other sites

Nošenje žute zvezde zbog trenutnih događaja je loš narativ i loša poruka. Može lako da se okrene protiv izraelaca. 

Velika je tragedija i neopisivi zločin je napad na izraelsku teritoriju i stradanje civila i vojnika i uzimanje talaca. Ali je zločin i ovo poluselektivno bombardovanje, ubijanje palestinskih civila i bombardovanje. Neće uništiti, samo će ojačati hamas, posejaće mržnju. 

 

Možda je i sad trenutak da se stane. Duže će se lečiti posledice, ali sigurno kraće nego posle totalnog čišćenja gaze.

Link to comment
Share on other sites

@erwin

 

Mislim da nema više potrebe da ponavljamo da je Hamas teroristička organizacija i da nema apsolutno nikakvog opravdanja za teroristički napad koji su izveli. Svi koji su pisali na ovoj temi se oko ovoga slažu i to piše na skoro svakoj stranici. Ko je hteo da pročita, do sada je mogao.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, erwin said:

sistematski ubija,

 

E kad si i ti počeo da gubiš živce, sve smo videli na ovom forumu.

 

Ili je IDF neefikasna poput srpske privrede ili nije baš da sistematski ubija bilo koga (na žalost ni hamasovce ne kači baš preterano).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izrael gađao izbeglički kamp Džabalija, najveći u celom Pojasu Gaze, u kome je po podacima od pre sukoba živelo preko 110.000 ljudi, navodno sa 6 američkih bombi od po 1 tonu, spominje se da ima više stotina povređenih i ubijenih. Izrael saopštio da su tom prilikom ubili Hamasovog komandanta, jednog od odgovornih za masakr 7.X i mnogo drugih Hamasovaca.

 

https://edition.cnn.com/middleeast/live-news/israel-hamas-war-gaza-news-10-31-23/index.html

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Izgleda da su 1400 izraelaca nekako propustili tu lekciju, nisu cak ubijeni zbog stavova, jer vidimo da je dosta njih bilo aktivista za mir...a cisto sumnjam da su bebe imale stavove.

 

Kao ni oko 1000 ubijene dece( I ostalih civilnih zrtava) u pojasu Gaze... jedna nevina zrtva je previše, da li je ona stradala od ruke teroristickih organizacija poput Hamasa/Hezbolaha/itd ili od strane IDF/militantnih Izraelaca.

 

Ali to je ono sto ti ( I jos par njih ) ne razumeš i vidis nevine zrtve samo na jednoj strani u ovom sukobu.

Edited by Fat Zadd
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je slican argument kao i bombardovanje, samo je jos ekstremnije.

 

"Nepravedno i nicim izazvano bez saglasnosti SB UN blablablabla" bombardovanje je itekako isprovocirano i legitimno iz ugla onih koji su ga sproveli, isto kao i nezavisnost Kosova koja je usledila.

 

Velika vecina stanovnistva na ovom prostoru, iako civilno i u plasticnom smislu nevino u vezi sukoba u Bosni, Hrvatskoj i na Kosovu, jeste bilo odgovorno na koncu, zato sto je tu politiku vecinski podrzavalo.

 

Znaci, vecinsko stanovnistvo Srbije je podrzavalo ratove na prostoru ex SFRJ, podrzavalo je etnicko ciscenje, genocid i ubijanje civila neprave vere i nacije, sto dokazuje ono "a sta su oni nama radili" i "moramo da se branimo". Cak i oni stvarno nesvesni dogadjaja u tim ratovima u tom trenutku nisu kasnije rekli pogresio sam, radili smo monstruozne stvari, bio sam zaslepljen propagandom, zao mi je (takvi su statisticka greska), vec su svoju podrsku ukalupljivali i racionalizovali ovim gore citatima.

 

E isto to imamo u Gazi, samo na steroidima, cist i nepatvoreni terorizam i nedvosmislena podrska ogromne vecine stanovnistva istom.

 

Kada dete od 8 godina prica kako bi klalo Jevreje naravno da krivim roditelje i drustvo, ali kada je ogromna vecina dece takvo, to nije vise civilno drustvo.

 

Posle onoga sto se desilo, u Gazi je svako ko moze da hoda i drzi oruzje (da, i deca tog uzrasta i stari ljudi) terorista dok se ne dokaze suprotno. Ili da ponovo napravim paralelu, mi smo pre nekoliko meseci dobili maloletnog psihopatu masovnog ubicu prvog u istoriji. U Gazi potencijalno takvih ima na stotine hiljada.

 

Na zalost.

 

A IDF ako je nesto pokazao do sada, to je humanost bez presedana.

Edited by McLeod
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

:Hail: bravo Meče...  klasican primer generalizacije od prvog do poslednjeg slova.

 

A tu humanost IDF gledamo na delu svakog dana. Koliko ono ima civilnih zrtava do sada u ova 23-24 dana rata? Ili su oni samo, po tvom, koleteralna šteta?

Edited by Fat Zadd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Fat Zadd said:

:Hail: bravo Meče...  klasican primer generalizacije od prvog do poslednjeg slova.

 

Generalizacija moze biti samo prica o civilima u Gazi. Necu da kazem da su oni tamo statisticka greska, ali je terorista svakako vise.

 

Smanjivanjem broja terorista na toj teritoriji vrsi se i razvodnjavanje i relativizacija onoga sto se desilo pre dve nedelje.

 

S obzirom na to kolika je gustina naseljenosti Gaze i toga da Hamas prozima svaki segment drustva, da IDF radi to sto ovde neki tvrde, zrtava do sada bi trebalo da bude 100-ak hiljada minimum.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Fat Zadd said:

 

Kao ni oko 1000 ubijene dece( I ostalih civilnih zrtava) u pojasu Gaze... jedna nevina zrtva je previše, da li je ona stradala od ruke teroristickih organizacija poput Hamasa/Hezbolaha/itd ili od strane IDF/militantnih Izraelaca.

 

Ali to je ono sto ti ( I jos par njih ) ne razumeš i vidis nevine zrtve samo na jednoj strani u ovom sukobu.

Ne postoji moralni znak jednakosti izmedju terorizma I odbrane zivota I sigurnosti svojih gradjana. U ratu ginu civili, to je prosto cinjenica. Ako se teroristi kriju iza civila, to ne znaci da im je to zastita, jer bi tako civilizacija propala. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Angelia said:

Ne postoji moralni znak jednakosti izmedju terorizma I odbrane zivota I sigurnosti svojih gradjana.

 

Zaista ne postoji.

 

Ono oko čega se mi na ovoj temi, između ostalog, ne slažemo jeste šta to Izrael treba da radi kako bi dugoročno u što većoj meri osigurao svoju bezbednost, i gde prestaje odbrana a počinje odmazda koja će na duži rok i njima naškoditi.

Edited by Smrtokapa
stil
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo je udžbenički primer genocida, rekao visoki funkcioner UN-a (šef njujorške kancelarije UN-ovog Komesarijata za ljudska prava) Kreg Mohiber podnoseći ostavku posle skoro 32 godine službe.

 

Ceo tekst ostavke:

Spoiler

F9yJdWTXEAACk2s?format=jpg&name=large

 

F9yJdWUXQAA645X?format=jpg&name=large

 

F9yJdWWWsAANW6v?format=jpg&name=large

 

F9yJdWWWUAAMHyH?format=jpg&name=large

 

 

Edited by erwin
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Zaista ne postoji.

 

Ono oko čega se mi na ovoj temi, između ostalog, ne slažemo jeste šta to Izrael treba da radi kako bi dugoročno u što većoj meri obezbedio svoju bezbednost, i gde prestaje odbrana a počinje odmazda koja će na duži rok i njima naškoditi.

 

Iskreno, ja mislim da ovi sto podrzavaju sravljivanje gaze sa sve ljudima ne vide dalje od - danas. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, erwin said:

Ovo je udžbenički primer genocida, rekao visoki funkcioner UN-a (šef njujorške kancelarije UN-ovog Komesarijata za ljudska prava) Kreg Mohiber podnoseći ostavku posle skoro 32 godine službe.

 

Ceo tekst ostavke:

  Reveal hidden contents

F9yJdWTXEAACk2s?format=jpg&name=large

 

F9yJdWUXQAA645X?format=jpg&name=large

 

F9yJdWWWsAANW6v?format=jpg&name=large

 

F9yJdWWWUAAMHyH?format=jpg&name=large

 

 

 

 

Sta on zna, kako nasi strucnjaci forumasi kazu mogao bi IDF da ih sve pobije za dan ali eto nije. Inace bilo je predloga da se baci i atomka na Gazu od strane nekih iz kneseta cini mi se.

 

Pri tome jedan forumas  kaze sve sto moze da nosi oruzje zanimljivo nije napisao musko, je za njega potencijalni Hamasovac, dakle odmah pravdanje raznosenja u delove dece Gaze.

 

A onda kad mu neko kaze pa cekaj ta logika je ko Ratko Mladic, posle pada Srebrenice jel Naserova grupa imala slican modus rada ko Hamas? Jeste. Jel nije bilo moguce utvrditi ko je pripadnik Naserove grupe ili Hamas? Nije moguce. I onda Ratko lepo odluci da sve musko sto moze kalas da nosi je pripadnik Naserove grupe i strelja ih.

 

Za razliku od IDF zenska populacija nije smatrana pripadnicima Naserove grupe. IDF posto ima zene u vojsci smatra i zene Gaze delom Hamasa koliko vidimo.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Zaista ne postoji.

 

Ono oko čega se mi na ovoj temi, između ostalog, ne slažemo jeste šta to Izrael treba da radi kako bi dugoročno u što većoj meri obezbedio svoju bezbednost, i gde prestaje odbrana a počinje odmazda koja će na duži rok i njima naškoditi.

Tacno, tu se ne slazemo. Ako kazes Izrael ima pravo da se brani, ali .....da ne bude civilnih zrtava, to je potpuno besmisleno. Jer nije moguce. Zato sto se bore protiv terorista, a njihov MO nije postovanje pravila rata, nego se uvek kriju iza civila. Da je u pitanju odmazda, imali bismo prve nedelje 100k zrtava. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Tacno, tu se ne slazemo. Ako kazes Izrael ima pravo da se brani, ali .....da ne bude civilnih zrtava, to je potpuno besmisleno. Jer nije moguce. Zato sto se bore protiv terorista, a njihov MO nije postovanje pravila rata, nego se uvek kriju iza civila. Da je u pitanju odmazda, imali bismo prve nedelje 100k zrtava. 

 

I sta mislis kakve bi onda odnose sa ostatkom sveta imao Izrael? Nema drzave sem Amerike koja im ne bi uvela sankcije da pobiju 100k Palestinaca u prvoj nedelji a mislim da bi i Americi ostatak sveta verovatno uveo sankcije ako ona i dalje podrzava to.

 

Sa druge strane imas sami Izraelce koji kazu plan je da mi to lepo ocistimo. Dakle da Palestinci odu. To jeste bezbednosno na kraci rok odlicno resenje ali je to jbg etnicko ciscenje i genocid, posto se i etnicko ciscenje, plan i akcije koje dovode do iseljenja neke populacije sad smatraju genocidom iako nije bilo masovno ubijanja.

 

Na kraci rok na duzi samo kopaju sebi jamu jer onog dana kad Jelouston eksplodira, ili se desi onaj zemljotres u Kaliforniji, ili vas Marsovci napadnu, ili Putin odlepi i pritegne dugme, ili Trump napadne Kinu pa Si pritegne dugme, Izrael nema sanse da opstane, nema Amerike nema ni Izraela.

 

Zato su pametni Izraelci pokusavali da dodju do kakvog takvog resenja dve drzave a onda je Bibi zajahao.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...