Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

41 minutes ago, mister-no said:

A jbg nekako je lakše podneti Filipa dok igraš EL. Da ne kažem onu čuvenu setite se 2011. i odem malo dalje..
Verujem da se dosta ljudi ovde seća Mirka Pavlovića kao igrača.
E pa setite se Mirka Pavlovića, tog igrača i te Zvezde i biće vam lakše.

 

Nije. On u EC ili samo u ABA ne moze mnogo da strci i ne moze mnogo da nas kosta.

 

Ako budemo gubili meceve u evroligi zato sto smo izabrali njegovu minutazu naustrb pobeda u evroligi ("a sta i hocete, u evroligi je cilj ucestvovati, ABA mora da se osvoji") ja to da gledam necu pa neka Covicu i Tomicu slobodno hala zvrji skoro prazna ako su toliko pametni.

Link to comment
Share on other sites

Sitan off.
Amm! Je l' se poznajemo sa pokojnog B92? 
Bio je jos jedan lik sa Lemijem na avataru, slican kao tvoj sto je. Valjda sam mu slao slike neke glumice na pm. [emoji38]_2:
Good ol' days.
Pisao sam na b92, da. Ranije relativno cesto, a poslednje dve godine jako slabo (citaj: nikako).
Good old days.
Ps. Ne secam se bas najbolje slika glumica, morao bi da ponovis, gradivo otislo u majcinu! :D

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ... said:

Sitan off.

Amm! Je l' se poznajemo sa pokojnog B92?

 

Ne bi bilo lose kada bi imali sticky sa (istorijom) pseudonima sadasnjih i korespondirajucih sa b92. Nedostaje mi taj funckija sa bivseg foruma, radi lakseg raspoznavanja forumasa.

ON

Nesin sin nema kvalitet za EL, i siguran sam da duboko u sebi to i on zna. Cak je i tokom playoff-a postavio firewall za lose partije, i ubjedio sebe da ima simptome gripa, non-stop je kasljao, stavljao peskir na glavu, groznica jbte. Kao MJ izvlaci zadnje atome snage iz sebe da pomogne ekipi. Cak i ona gluma-borba je bila toliko isforsirana da je ponekad bilo komicno, lopta bude u autu po 1m, on se baci na prsa sa 3secs laga i napravi odbojkasku pijavicu, da izmami poneki naivni aplauz i odobrenje. Ali zato, cim se postavi jedan blok nad njim, pada kao pokosen, vec drugi blok iskusno preuzima i bez ikakvog truda primamo lagani zicer preko njega.
Sta mu sve ovo treba, ja stvarno ne razumijem?! izgleda kao fino odgojen, pristojan, kulturan, razuman, pa sto onda sebi ovo radi? Voli kosarku, hoce da se igras? Pa u FMP-u si alfa i omega, tajo Nesa neka dovede par kvalitetnih pojacanja i eto ti Evrokupa. Bar u ABA ligi nije tesko doci do Evrope, ako je do toga stalo.
Samo se iskreno nadam da ce mu EL minutaza biti redukovana do < 5mins i da nas nece puno ukanalisati za to vrijeme, na gostujucim utakmicama da ni ne bude u timu, jer protiv tog gostujuceg sudijskog kriterijuma i te odbrane, bolje da ni ne izlazi iz autobusa.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Princeton said:

 

Ne bi bilo lose kada bi imali sticky sa (istorijom) pseudonima sadasnjih i korespondirajucih sa b92. Nedostaje mi taj funckija sa bivseg foruma, radi lakseg raspoznavanja forumasa.

ON

Nesin sin nema kvalitet za EL, i siguran sam da duboko u sebi to i on zna. Cak je i tokom playoff-a postavio firewall za lose partije, i ubjedio sebe da ima simptome gripa, non-stop je kasljao, stavljao peskir na glavu, groznica jbte. Kao MJ izvlaci zadnje atome snage iz sebe da pomogne ekipi. Cak i ona gluma-borba je bila toliko isforsirana da je ponekad bilo komicno, lopta bude u autu po 1m, on se baci na prsa sa 3secs laga i napravi odbojkasku pijavicu, da izmami poneki naivni aplauz i odobrenje. Ali zato, cim se postavi jedan blok nad njim, pada kao pokosen, vec drugi blok iskusno preuzima i bez ikakvog truda primamo lagani zicer preko njega.
Sta mu sve ovo treba, ja stvarno ne razumijem?! izgleda kao fino odgojen, pristojan, kulturan, razuman, pa sto onda sebi ovo radi? Voli kosarku, hoce da se igras? Pa u FMP-u si alfa i omega, tajo Nesa neka dovede par kvalitetnih pojacanja i eto ti Evrokupa. Bar u ABA ligi nije tesko doci do Evrope, ako je do toga stalo.
Samo se iskreno nadam da ce mu EL minutaza biti redukovana do < 5mins i da nas nece puno ukanalisati za to vrijeme, na gostujucim utakmicama da ni ne bude u timu, jer protiv tog gostujuceg sudijskog kriterijuma i te odbrane, bolje da ni ne izlazi iz autobusa.

 

Druže, praviš grešku u koracima, nisi je ni svestan. Očito ne razumeš kolika može biti snaga sujete. Nebojša je sasvim sigurno među nekih promil ili dva najsusjetnijih stvorenja koja su ikada kročila ovom planetom, a Filip mu je sin. Geni su geni, vaspistanje je vaspitanje, a posledice su ono što vidimo. Svestan je Nebojša svega, svestan je Filip, ali postoji pokretačka mašina u njima koja je jača od toga. Stoga se džabe mi zanosima da Fića neće biti u 12 ili da neće imati minutažu.

 

Biće u timu a bogami će imati i minutažu.

 

Ovo je krunski trenutak porodice Čović, Filip će ostvariti porodične snove i zaigrati u EL. Zbog toga se i napravio ovako snažan tim, kako bi se zamaskirao Sinkov učinak kada bude na parketu. Jer kroz nekih deset godina malo ko će se sećati da smo svakim njegovim minutom bilo u minusu za nekoliko poena, već će se pamtiti neka isčupana pobeda, a statistika će reći da je i on učestvovao u njoj.

 

To je čitava priča što se tiče Tate,  Juniora i zašto i kako i gde.

  • Like 13
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Laki21 said:

Zbog toga se i napravio ovako snažan tim, kako bi se zamaskirao Sinkov učinak kada bude na parketu.

 

Pa nije bas toliko snazan 😄

 

Po prici ljudi koji ga licno poznaju, kazu da je bas dobar momak, nije iskvaren, i ne izgleda kao sujetan lik. Zato je meni misterija sta se tu desava. Jedino ako nije u zabludi da stvarno misli da je potreban ekipi i da je ok fit za ovu ekipu, jer ga u njegovom okruzenju svi konstantno tapsu po ramenu, pa izgubio dodir sa realnosti.

Link to comment
Share on other sites

Au jbte kakvo upinjanje da se iskrene stvarnost. Zbog Filipa dovedeno "ovako jaki igrači" a ne zbog toga da se ne bi brukali u EL!!? Ako bude imao učinak, imaće zahvaljujući njegovim sposobnostima, pa neće njemu da pripisuju asistenciju ili koš od nekog drugog. Stvarno ste jebeno neverovatni koliko duboko idete u svojoj mržnji. Ali, prvo da vidimo koju će i koliku će, i da li će uopšte imati neku ulogu u EL utakmicama. Ovo što iznosite je teška psihopatologija. Bez para.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dekkard said:

Au jbte kakvo upinjanje da se iskrene stvarnost. Zbog Filipa dovedeno "ovako jaki igrači" a ne zbog toga da se ne bi brukali u EL!!? Ako bude imao učinak, imaće zahvaljujući njegovim sposobnostima, pa neće njemu da pripisuju asistenciju ili koš od nekog drugog. Stvarno ste jebeno neverovatni koliko duboko idete u svojoj mržnji. Ali, prvo da vidimo koju će i koliku će, i da li će uopšte imati neku ulogu u EL utakmicama. Ovo što iznosite je teška psihopatologija. Bez para.

 

Što pre prihvatiš da je tim sklapan radi prezentacije Filipa a ne Zvezde u EL biće ti lakše.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Što pre prihvatiš da je tim sklapan radi prezentacije Filipa a ne Zvezde u EL biće ti lakše.
Izvini Laki, ali stvarno lupanje bez osnova. Prvo da vidimo kako će sve da izgleda pre bilo kakvih avansnih nebuloza.
Pobogu, dosad si već morao naučiti.
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Princeton said:

 

Pa nije bas toliko snazan 😄

 

Po prici ljudi koji ga licno poznaju, kazu da je bas dobar momak, nije iskvaren, i ne izgleda kao sujetan lik. Zato je meni misterija sta se tu desava. Jedino ako nije u zabludi da stvarno misli da je potreban ekipi i da je ok fit za ovu ekipu, jer ga u njegovom okruzenju svi konstantno tapsu po ramenu, pa izgubio dodir sa realnosti.

Ma nije on izgubio dodir sa realnoscu, zna on tacno sta i kako. Sigurno da je i on zeleo treci put da dokaze da moze. Ima 30+ godina i ima veliko iskustvo igranja za FMP. Ne znam sta ljudi ocekuju da ide po gradu i da udara samare i kaze eeeej ja  sam Filip Covic. Da nije sin Nebojshe, verovatno bi bio komercijalista u Koka Koli

 

Evonek mi neko kaze realno koji ce nam on q... u klubu opste. Jedan jedini razlog. Bukvalno godinama ga pokusava ugurati. Meni je to zalosnO .🙂

Link to comment
Share on other sites

Nema sredine ocigledno.

 

Nije bolest protivljenje Filipovom postojanju u ovoj ekipi. On kvalitetom ovde ne pripada. To vidi valjda svako.  Nadamo se da nece igrati EL/igrati u garbage time-u, mada ja u to ne verujem, i svakako da sam nezadovoljan zbog takve situacije. Vrlo.

 

A sto se tice toga da pojedini forumasi evo vec 6-7 godina zaredom kukaju, naricu i placu proricuci kraj sveta u toku bas ove sezone, ima i toga, da se ne lazemo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma...avasno kukanje je pored selektorskog poziva, omiljeni hobi medj "srbljem"...Zakonom velikih brojeva, nekad i "proreknu" propast, no na nasu srecu vise je promasenih proracanstava...bar da nekog bude sramota nakon toga, ali to je vec stvar kucnog vaspitanja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@pepe sancez Prvo me prcnes sa hajkom, a onda ozbiljno pitanje :) 'ajde nema veze.

 

Gledas kompoziciju citavog drugog unit-a, ne striktno minutazu po pozicijama, tj. sta ti je potrebno u tim trenutcima kada je Lorenzo na klupi. Jenka i Baron bi mi provodili dosta vremena zajedmp na parketu, ostalo bih zatezao i modifikovao po protivniku. Potreban pritisak na lopti, tu je Lazic, dodatni spot up suter, tu je Dobric, jos jedan ball-handler ako smo u gostima protiv jace odbrane, onda Davidovac, ekstra iso opcija, ako imamo problem da uspostavimo nas motion onda Perper itd. Mislim, znamo kvalitete nasih igraca, i znamo tacno sta nam donosi koji igrac. Vecina ima versitilnost da se mrdaju po vise pozicija, s toga ce ih biti prilicno lako uklpati, i cesto cemo vidjati lutanje u potrazi za odgovarajucom petorkom.

 

Onda gledamo siru sliku, da li nam je na petici Ojo ili Gist, to mijenja citav koncept igre i koji igraci su potrebni. Koliko hocemo da razdvojimo klasicni prvi i drugi unit ili da radimo konstantne izmjene u odnosu na formu i trenutni ucinak, odrzavajuci energiju u ekipi itd. Koje opcije su nam primarne/sekundarne u napadu, kojim sistemom branimo u odbrani, sve to diktira koji su igraci potrebni u datom trenutku, i ako nesto skripi onda se ubacuje odgovarajuci igrac.

 

Nesto matematicki idealno bi izgledalo ovako:

 

Lorenzo 30m, Jenka 5m, Baron 5m

Jenka 15m, Baron 15, Lazic 10m

Perper 15m, Davidovac 10m, Dobric 10m, Lazic 5m

 

Glavno pitanje je sta dobijamo sa Filipom kao bekapom, u odnosu sto Jenka/Baron/(Davidovac) mogu da odigraju? Brzi prenos lopte, pick igra sa Ojom? Ok, mozda moze bolje nego ova dvojica (+1). Onda gledamo sta je losije sa njim, bukvalno nepostojeca odbrana, i ovo nije preuvelicavanje. Nekostantan sut za 3pts, skoro nepostojeci sut sa poludistance, ulaz problematican. Ako se jos bude igrala jaca odbrana nad njim, i ne budu svirali faulovi na reputaciju prezimena, onda napad postaje bukvalno statican jer se ne moze rijesiti lopte i uputiti normalno dodavanje. Ja sam gledao ovaj film vec par puta, i nije mi se svidio, i nema tendenciju da mi se svidi, ili da cu viditi neki novitet. S toga prizeljkujem sto manje mucenja Clockwork Orange stila.

  • Like 26
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@princeton

 

Da ne kvotujem sve, dug je post.

Prvo ozbiljno.

Racionalizovao sam Filipovu ulogu nakon povrede Reglanda kao Tomicevu potrebu da u ekipi ima igraca koji ce tesko biti tjeran na greske u driblingu, koji je siguran i ne gubi lopte u prenosu, kao i igraca koji moze da kontrolise ritam napada. Koliko god pljuvali Filipa on je bio u tome bolji od konkurencije. E sad, ako zamislim da je Braun dobar sa loptom (vjerujem, ali nisam vidio protiv ozbiljne ekipe), onda se ta potreba za Filipom smanjuje, ekipa moze istrpiti 10-15 minuta u intervalima manje kvalitetnog prenosa lopte, a odrzava se stabilnost defanzive, koja je sa Filipom aut neuporedivo bolja. 

Zato i mislim da Filip nece biti redovan u EL u 12. 

Sta onda ostaje. Ako je mjeriti po prosloj sezoni, tj. njenom kraju vise se kao opcija na pleju pojavljivao DeDa nego Beron. Istina DeDa je imao vrucu ruku, igrao je protiv KLS odbrane Partizana, ali opet nekako mi je grehota akone mora trositi Berona na dva. 

Onda je vise dilema Djenka ili DeDa. Djenka je igrac sistema i on ce sve uraditi da se zacrtano odradi, tako da vise navlacim da ce i Djenka uzimati minute na jedan.

Ako se ne bude islo na gazenje Brauna 30 minuta odjednom je potrebno vratiti sa trojke bilo Dobrica ili Lazica, a posljedicno tome ni rotacija na trojci vise nije prenatrpana.

 

To me vodi do zakljucka da je tu knap minuta za sve sa Filipom aut, nece tu biti pretjeranog i duzeg sjedenja na klupi u spoljnim pozicijama (osim naravno Nenadica).

 

Unutra je vec sad izvjesno stabilna rotacija pet visokih plus Jovanovic. Ako ne napravi neki narocit skok u igri Borisa ce imati mali prozor za igru u EL. Ako se to desi onda jasno Faje pada. Mozda je za Borisu i srecna okolnost sto ce imati mjesec dana prednosti zbog SP u odnosu na Fajea.

 

@prc

Pazi, nije bilo direktno tebi upuceno, ali da me smara svakodnevno ponavljanje postova o Filipu, bez dileme. A isto tako ispratio sam da vec neko vrijeme  pises u sustini kosarkaski nesadrzajne onelinere trolerskog karaktera, sto je steta u odnosu na tvoj opus, pa sam odlucio da te izvedem na pravi put stalno te nesto zapitkujuci 😄

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne smeta toliko Filip Covic u ekipi, koliko smetaju neka nemusta opravdanja koja se posezu da bi se opravdalo njegovo prisustvo u 12. Pocev od "hajde recite mi ko je bolji domaci plej od njega?". Ne mozemo mi da nadjemo ni bolje domace resenje na 4 od Simanica pa nam nije smetalo da tu imamo dva stranca.

 

Prosle sezone se cak nije ni znalo na koliko godina je potpisao nas drugi plej. Pa se onda govorilo da se plej nece dovoditi jer vec imamo 6 stranaca i nemamo para pa dovedemo stranca koji igra 2 i 3 gde je guzva.

 

Nece biti nikakav problem da on odmenjuje igrace, ali u evroligi treba da imamo 7 spolja + 5 unutra, a tih sedmorica mladih su: Brown, Djenka, Baron, Dobric, Laza, Deki i Perper.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@pepe sancez Ma sa Ficom mi je uvijek zajebancija, kako na terenu, tako i na forumu. Meni taj profil igraca nije najidealniji za PG, pa mi jos gore pada njegovo prisustvo. Sjecam se da sam blatio Markusa cesto na forumu, ali covjek je bio genije, pa sam prelazio nekako preko nonsalantnosti u odbrani i nedisciplinovanim odnosom prema igri. Onda Rochestie, isto tako, izraziti majstor na jednoj strani terena, ali hendikep na drugom.. I onda sa njih dvojice, da se navikavam i budem zadovoljan ovim sto pruza Ficko jbmliga ne ide, bez trolerskih onelinera. Jos uz to, neka nepoznata imena na forumu bombarduju narod kako je Covic Jnr jedan od najzasluznijih sto smo izborili EL uopste. Pa jbmu gdje je kraj bezobrazluku 😄

 

Inace, slazem se sa tvojim vidjenjem bekovskih pozicija i rotacije. Nama je svako igrao PG, cak je i KC bio zaduzen za plejevske radnje, umjesto svoje prirodne pozicije. Baron je takodje imao dosta pg zadataka. Znam da se dosta ljudi bunilo na forumu sto ga trosimo na prenosu, organizaciji, umjesto da trpa protivnika. Uglavnom, imamo razlicitih opcija, i mogu skoro svi zajedno da zaigraju u petorci, a imamo i trenera koji se ne stidi da prekombinuje, tako da se ja nesto ne bojim da ce nam zafaliti nekog skila. Bilo bi puno bolje da se Ogi Jaramaz (ili Ennis), preziva Covic, ali jbga, moramo se krpiti sa ovim sto imamo 😛

 

 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...